24 szep 27, 23:57:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 340 341 [342] 343 344 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1169755 alkalommal)
0 Felhasználó és 94 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #5115 Dátum: 14 ápr 09, 18:20:39 »

Sziasztok! Jó kis fórum ez. Nagyon tetszik. Nevet Hogy vagytok?
Jaj képzeld el, hogy ma vezettem. Elképzelted? Nos mikor vezettem, akkor az úton mentem. Később pislogtam egyet egy kamion jött velem szemben és bumm. Jujcsi, már nem is emlékszem. Aztán rájöttem, hogy fáj a torkom, közben haza sétáltam, mert a kocsim tropa lett. Utána elkezdett esni az eső is. Később még a cipőm is szét szakad, majd... Haza érve, azt veszem észre, ázottan, hogy a halam, nem bírt velem éni, ezért kiugrott az akváriumából. T_T
Huh, most, hogy végre kiírhattam ezt magamból, megnyugodtam. Kedves naplóm, én így szeretlek.
Naplózva


kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #5116 Dátum: 14 ápr 09, 18:23:19 »

gman: Köszönöm kérdésed. Végre valaki akit érdekel, hogy érzem magam, ez jól esik ebbe a rohanó világba. Te hogy vagy?

Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5117 Dátum: 14 ápr 09, 18:37:28 »

Everybody loves Rhaegar - it is known. Mindenki, kivéve Robertet. Viszont senki sem szereti Robertet.

Amúgy olvastad a könyveket? Gondolom olvastad. De ha olvastad volna, akkor tudnád, hogy sokkal többet tudunk róla, mint amit leírtál. Ami ráadásul nem is igaz. Nevet

Be akartam írni egy csomó idézetet róla, de mikor facebook üzenetek között 220 találatot dobott ki a gép, elment a kedvem. ikszdé
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5118 Dátum: 14 ápr 09, 18:41:07 »

Tabi, neked mi a bajod, amikor ilyeneket írsz?

kroni: Jól.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 18:41:42 írta gman » Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #5119 Dátum: 14 ápr 09, 18:48:05 »

Kedvesen válaszoltam csodás kérdésedre. ^.^
Kronosz, amúgy hiába örültél a kérdésnek, nem is válaszoltál rá konkrétan.
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5120 Dátum: 14 ápr 09, 18:49:10 »

Viszont senki sem szereti Robertet.

Régen sokan szerették amúgy Robertet. Persze azok felségárulók voltak, de nekem úgy jött át a könyvből, hogy sokan kedvelték. Persze azért nem annyira, mint Rhaegart.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5121 Dátum: 14 ápr 09, 18:50:21 »

Jaj istenem, Saphi, ha beismered hogy csak fangörcsöd van nem veszítesz semmit a tekintélyedből  Pojén

Amúgy olvastam, iszonyú régen emg alig rémlik valami, csak az amit lerírtam kb., hogy nagyon szexi volt meg minden és kész. Nevet

Nekem is az jött le hogy szerették Roberter elég sokan. Meg nem értem mit hisztiznek az emberek a felségáruláson, a király egy őrült, beltenyésztett seggfej volt, még szép hogy lerúgták a seggét a trónról Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 19:01:15 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5122 Dátum: 14 ápr 09, 19:12:18 »

De akkor meg Rhaegarnak kellett volna jönnie utána. Nem az, hogy az egész régi dinasztiát kicsinálják. Szomorú
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5123 Dátum: 14 ápr 09, 19:17:32 »

A dinasztiák bénák, kell mindig a frissítés, gondoljatok bele mi lett volna ha családi okokból és Melisandre hiányában Joffdey marad a trónon Nevet Vagy nem értem, mi baja az embereknek azzal, hogy aki idióta az megöli valaki előbb-utóbb? Szomorú Mm ennek kicsit olyannak kell lennie, és olyan is, hogy ha te vagy a legerősebb akkor te uralkodsz, a férgese meg kihullik.

De most komolyan, mi van ebben az arcban hogy még Aest is a fangörljévé teszi...?:O
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 19:18:39 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #5124 Dátum: 14 ápr 09, 19:33:25 »

Kroni, te olyan gonosz vagy. T_T
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5125 Dátum: 14 ápr 09, 19:46:07 »

Most éppen vagy 2 oldalas hsz készülődik íródni, vagy Sabaku további élete bizonytalanságban fog telni.  Neeem
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5126 Dátum: 14 ápr 09, 19:46:22 »

Ne inzultáld a 49. legjobb barátomat, te nőszemély!
Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #5127 Dátum: 14 ápr 09, 19:52:09 »

Hm, na például én szeretem a szőkeherceget. >_< Még ha Targaryen is. xD Nem amúgy nincs vele bajom, csak ő nekem túl... szent. Ami nem baj. A legjobb arc még mindig Hodor és Friendzone lvl 999. Na meg persze Joffrey. Durci (Persze azt kéne még.)

Hencu, Kroni nem gonosz csak... csak... (egy kályha és meg akarja hágni.)
Tényleg gman, találtál már 2.feleséget?
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 19:56:17 írta Veracchi » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5128 Dátum: 14 ápr 09, 19:53:01 »

Mondanám, hogy vigyázat, spoiler, de nem hiszem, hogy félnem kéne attól, hogy a spoilerfélő emberek elolvassák. Ahhoz hosszú.

"Ser Barristan bizonyos éjszakákon eltöprengett rajta, hogy talán nem jól végezte a feladatát. Istenek és emberek előtt tette le esküjét, becsülettel nem szeghette volna meg... ám Aerys király uralkodásának utolsó éveiben ennek az eskünek a betartása egyre nehezebbé vált.
Olyan dolgokat látott, melyeknek már a felidézése is fájdalmat okozott, és sokszor elgondolkodott, vajon mennyi vér tapad a kezéhez. Ha nem megy el Alkonyvölgybe, hogy megmentse Aeryst Darklyn nagyúr tömlöcéből, a király talán ott halt volna meg, amikor Tywin Lannister lerombolta a várost. Akkor Rhaegar herceg foglalja el a Vastrónt, és neki talán sikerül meggyógyítania a birodalmat. Alkonyvölgy volt a legnagyobb diadala, az emlék mégis keserű ízt hagyott a szájában. Éjszakánként azonban a kudarcai kísértették. Jaehaerys, Aerys, Robert.
Három halott király. Rhaegar, aki jobb király lehetett volna, mint bármelyik közülük. Elia hercegnő és a gyermekei. Aegon, a csecsemő és Rhaenys a kiscicájával.
Halottak, mindegyik halott, ő viszont, aki a védelmükre esküdött fel, még mindig él.

És most Daenerys, az ő tündöklő gyermekkirálynője. Nem halt meg. Nem hihetem!"


Ebben Barristan el is mondja, miért szeretem. Mert jobb király lett volna bárkinél. És nem csak azért, mert hú, de jó pasi, bár valljuk be, az is egy szempont, hogy Cersei ilyen szépeket mond róla mindig. ikszdé

Szintén Barristan mondja:
"Keveset tudok Rhaegarról. Csak annyit, amennyit Viserystől hallottam, s ő kisfiú volt még, amikor a bátyánk meghalt. Milyen volt valójában?
Az öregember gondolkodott egy pillanatig.
- Rátermett. Mindenekelőtt rátermett. Határozott, megfontolt, kötelességtudó, céltudatos. Mesélnek róla egy történetet... de ezt minden bizonnyal Ser Jorah is ismeri.
- Én tőled akarom hallani.
- Ahogy óhajtod - bólintott Fehérszakáll.
- Kisfiúként Sárkánykő hercege imádta a könyveket. Oly korán megtanult olvasni, hogy az emberek szentül hitték: Rhaella királyné lenyelt néhány könyvet meg egy gyertyát, míg a fiú a méhében volt. Rhaegart nem érdekelték a többi gyermek játékai. A mestereket lenyűgözte az esze, apja lovagjai azonban savanyúan azon tréfálkoztak,
hogy Áldott Baelor született újjá benne. Egy napon azonban Rhaegar herceg talált valamit a tekercseiben,
ami megváltoztatta őt. Senki sem tudja, mi lehetett az, de a fiú egy reggel váratlanul megjelent az udvaron, miközben a lovagok éppen a páncéljukat öltötték fel. Odament Ser Willem Darryhez, a fegyvermesterhez, és így szólt hozzá: „Kardot és páncélt kérek. Azt hiszem, mégiscsak harcosnak kell lennem."



Aztán egy másik:
Talán így van, felség. - Fehérszakáll hallgatott egy pillanatig. - De nem vagyok biztos benne, hogy Rhaegar képes volt a boldogságra.
- Olyan savanyúnak tűnik, ahogy beszélsz róla - tiltakozott Dany.
- Nem volt savanyú, nem, de... Rhaegar hercegben búskomorság rejtezett, olyan érzés... - Az öregember megint tétovázott.
- Mondd ki! - sürgette Dany. - Olyan érzés...?
- A végzet érzése. Bánatban született, királynőm, és ez az árnyék egész életében ott volt fölötte.
Viserys csak egyszer beszélt Rhaegar születéséről. Lehet, hogy a történet nagyon elszomorította.
- Nyárodú árnyéka kísértette, ugye?
- Igen. És a herceg mégis Nyárodút szerette a legjobban. Rendszeresen felkereste, s ilyenkor egyetlen társa a hárfája volt. Oda még a Királyi Testőrség lovagjai sem kísérték el. Szeretett a romok között aludni a hold és a csillagok alatt, és valahányszor visszatért, új dalt hozott magával. Ha az ember ezüsthúros hárfáján alkonyról, könnyekről meg királyok haláláról hallotta dalolni, önkéntelenül is úgy érezte, saját magáról és szeretteiről énekel.
- És a Bitorló? Ő is játszott szomorú dalokat?
Arstan kuncogott.
- Robert? Robert azokat a dalokat szerette, amelyek megnevettették, minél trágárabb, annál jobb. Csak akkor énekelt, ha részeg volt, és akkor is általában az „Egy hordó sör"-t, az „Ötvennégy
hordó"-t vagy „A medve és a szép hölgy"-et."


És úgy összességében mi jön le az egészből?
Rhaegar nem volt az erőfitogtató ficsúr, mint például Joffrey, nem volt olyan mulatozó barbár, mint Robert, és nem áskálódott senki ellen, mint Királyvár 90%-a. Becsületes volt, és ezért szerették az emberek, ahogy Nedet is. Csak Neddel ellentétben neki olykor esze is volt. Szerette a magányt és a csendet, és imádott olvasni. És mit olvasott azon a bizonyos napon, amikor megváltozott? Megválaszolják ezt is. A közelgő fagyról, a világ végéről és az azor ahairól olvasott. Itt döbbent rá arra, amire az egymást ma is darabokra szedő, kiegyezni nem tudó személyek még ma sem döbbentek rá: ha nem készül fel a télre, ha nem próbálja megmenteni a birodalmat, akkor azt felemészti a fagy. Életcélja volt, hogy a tél ellen harcoljon és megmentse az országot. Nem az lebegett a szeme előtt, hogy minél nagyobb hatalmat szerezzen és minél több vára, pénze, szolgája legyen, ahogy a többi szereplőnek. Ő az országáért élt. Van még olyan szereplő, aki így cselekszik? Talán Jon.

Rhaegar végig levelezett Aemon mesterrel az azor ahairól és a közelgő veszedelmekről, és Aemon sokáig azt hitte, Rhaegar lesz az azor ahai, és ezt kezdetben ő is elhitte, és megpróbált rá felkészülni. Később a gyerekeiben kereste a kulcsot, de hogy mi okból és mik szerint, azt nem tudni (az egyik erdei boszorkány megjósolta, hogy az azor ahai a Targaryenek és Martellek véréből születik).
Az biztos, hogy Rhaegar nem erőszakkal rabolta el Lyannát, azt ezek után nem tudom elhinni. Habár a hirtelen fellángoló ok nélküli szerelmet sem hiszem el róla, mert mint láthatod, ő mindent okkal tett. Talán Lyannában látta az azor ahai anyját, és talán így is van. Mosolyog

Szóval miért szeretem Rhaegart? Mert egy kulcsszereplő a rejtélyben. A rejtélyben, amit sajnos a sorozatok nem mutatnak be, mert azok csak az öldöklésre és a meztelenkedésre fókuszálnak. Nem emelik ki az istenek közötti harcot, a dualizmust, a múltban történt és máig fel nem fedett titkokat, nem beszélnek eleget az erdők gyermekeiről stb. Szerintem az sem véletlen, hogy pont Bran (aki ennek a rejtélynek egy kulcsfigurája) tart Howland Reedhez, az utolsó élő emberhez, aki tudja az igazságot Rhaegarról és Lyannáról.

Szóval Rhaegar volt az egyetlen személy, aki tényleg az országgal és az emberekkel foglalkozott, és az egyetlen, aki rájött valami olyanra, amire még egy szereplő sem. Olyanra, amit a rajongók évek óta fejtegetnek, de nem derítenek rá fényt.

Ezt onnan is lehet sejteni, hogy a szerző eddig csak az ő szájába adta a könyvek címét: „Az ő dala a jég és tűz dala" - mondta a fiára utalva. És ő volt az is, aki közölte Danyvel, hogy "a sárkánynak három feje van", ami lehet arra utal, hogy az azor ahai nem egy, hanem három ember lesz, és a boszorkánymesterek a hármak egyikének nevezték Danyt. (A Három gyermekének nevezték, a halál leányának, hazugságok gyilkosának, tűz hitvesének. Ily sokszor három. Három tűz, három ló, három árulás.)

Őt mondanám a halál leányának. A hazugságok gyilkosának szeretném Aegont mondani, de Martin tuti megszívat, és a következő könyvben megöli. ikszdé A tűz hitvese már érdekesebb. Vajon Jon vagy Stannis? ikszdé)
Persze az is lehet, hogy ez egy emberre (Danyre) utal, de lehet, hogy a hármat külön-külön kell értelmezni.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 20:00:14 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5129 Dátum: 14 ápr 09, 19:55:28 »

Még nem, de Saphi semmiképp nem lesz az.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 340 341 [342] 343 344 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!