24 jún 02, 03:15:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 334 335 [336] 337 338 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 962241 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #5025 Dátum: 14 ápr 09, 09:37:12 »

Lekapcsolom az irónia generátort, mert visszaolvasva az előző két hsz-emet, kiakadt a detektor. xD

Mások felett a legkönnyebb ítéletet hozni, még akkor is ha semmi közünk az adott ügyekhez, az ember legalább kiélheti elfojtott agresszióját és vért követelhet, illetve legalább más nyomorán lehet csámcsogni, addig sem a saját életünkkel vagyunk elfoglalva.

Egyébként itthon igazából egyetlen egy fő probléma van, amiből minden más is ered: Nincsenek a törvények betartatva. És ez a bírósági rendszer hibája. Hozhatnak itt halálbüntetéses és 300 év közmunkás büntetéses törvényt, hogyha azt sem tartatják be és (törvény ide, vagy oda) olyan ítéleteket hoznak, ami védi a bűnelkövetőket.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5026 Dátum: 14 ápr 09, 09:44:16 »

A bűnözés visszaszorításához amúgy is az első lépés az a társadalmi személetváltás kéne, hogy legyen. Hogy az emberek úgy nőjenek fel, és éljenek, hogy elutasítsák a bűnözést, a bűnöző életmódot. A probléma egyik gyökere, hogy ma az országban, különösen a tudjukkik körében (de nem csak náluk!) virágzik ez a gengszter-kultusz. Ez itt Borsodban különösen látszik, már a sok általános iskolás is "gengszternek" akar látszani, elég megnézni a facebook adatlapjaikat, vagy csak körülnézni a buszon. Emellett még hallgatják is ezt a sok minősíthetetlen színvonalú rap "zenét", ami mind a kurva futtatásról, drogozásról, stb szól, ezt isteníti. Ezeket a jelenségeket kéne felszámolni először. Sokkal többet lehetne ezzel elérni, mint akárhány kínzással meg akasztással. Én ezeket a kurvafuttatós, drogterjesztős, gengszterkedős rappereket felbujtásért simán becsuknám. Többet ártanak a társadalomnak szerintem, mint egy prosti vagy akár egy díler. Mert az utóbbiakból azért van sok, mert az előbbiek a társadalom bizonyos csoportjaiban ezeket a jelenségeket elfogadhatóvá teszik.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5027 Dátum: 14 ápr 09, 09:55:13 »

Komolyan mondom ha Tolvajkergetők menne főműsoridőben, akkor még tv-t is bekapcsolnám néha.

A 2 civil ruhás rendőr értette a dolgát, jó látni hogy azért vannak határozottan fellépő kompetens rendőrök.

Úgy bírom amikor csak a jogaikat tudják kiabálni az elkövetők, a sok megélhetési jogvédő beléjük verte hogy csak jogaik vannak. Hát nem.
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #5028 Dátum: 14 ápr 09, 09:58:01 »

Én ilyen rapzenén nőttem fel, csak nekem ez egyszerű kamasz-lázadás volt, amit a családi háttér helyrerakott. Akik ilyeneket hallgatnak és e-mellé még mondjuk a családja is ilyen, na ott az bajos. Nevet
Ahol a gyerek látja, hogy az apja az bűnöző és nincs semmi baja tőle, mert ez a "jó", akkor ő is ezt az utat fogja követni. És itt jön vissza a rendőrség > bírók > törvénybetartatás hatása.
Apuka qvákat futtat? 3 év első fok szabadlábon, 5 év másodfok szabadlábon, jaj hopp elévült az ügy. Vagy, jaj hopp 2 év felfüggesztett. 2 évig ül, kijön mint egy isten, hogy ő volt börtönben (felnéznek rá a gyerekei, akik azt hiszik hogy az apjuk volt a király a börtönben, közben az igazság, hogy 8-an lékelték éjjel-nappal), és 15 évig folytatja azt amit abbahagyott.

Véleményem szerint igazából elég lenne néhány precedensértékű ügy, amit a média kihangsúlyoz és onnantól visszább szorulnának az ilyen esetek. Aztán lehet nem. Nevet

Igen, a tegnapi tolvajkergetők rész kifejezetten jó volt.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5029 Dátum: 14 ápr 09, 10:02:42 »

Nyilván nem azt mondom, hogy mindenkiből bűnöző lesz aki ilyet hallgat. De aki alapból fogékony rá, meg olyan környezetből jött, annak ez egy komoly támogatás abban, hogy "megvalósítsa önmagát".

A börtönnel meg valóban az a baj, hogy egyben iskolája is a bűnözőknek.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #5030 Dátum: 14 ápr 09, 10:10:54 »

De amúgy az emberek többsége nem azért kurvázik vagy drogozik mert arról énekel, hogy jó. A kurvákról is az a véleményem, ha nem lenne rá kereset nem lennének. De van. Viszont azt nem értem énse pl hogyan adhatnak ki egy olyan klipet ahol a pasi egy fűvel teli szobában egy akkora cracket szív mint az alkarom.. Mert ez nem mindenhol legális....
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5031 Dátum: 14 ápr 09, 10:15:06 »

Sose mondtam, hogy ezek miatt csinálják az emberek az illegális dolgokat. Teljesen másról beszéltem: ezek a számok az elfogadottságát növelik a bűnöző jelenségeknek. Ez nem ugyanaz, nem közvetlen hatásról van szó, hanem arról, hogy a társadalom egésze kevésbé lesz érzékeny ezekre a jelenségekre emiatt, ami elősegíti az elterjedésüket.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5032 Dátum: 14 ápr 09, 10:22:34 »

A kisfiam nem ijed meg a mennydörgéstől, sem a tv-s hangoktól, de ha fingok, az valamiért borzasztó és ijesztő jelenség.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5033 Dátum: 14 ápr 09, 10:24:37 »

Az én megoldásom egy egyszerű mezeik kis műtét lenne amivel egyenesen az agy fájdalomközpontját lehet ingerelni. ÉS igenis a legtöbb bűnöző megtörne nagyon rövid idő alatt kényszermunka plusz kínzás, elég abból 1 év is ha igazán kemény pláne ha 5 re rakjuk a minimumot, nem szüntetné meg a bűnözést az lehetetlen, de a visszaesést lekorlátozná egy ilyen szabadság Nevet Pláne ha a kütyü bent marad és baj esetén távolról aktiválható Nevet a biztonság kedvéért. A rendőrséget meg inkább picit a Dredd bíró filmben látottakhoz igazítanám, mondjuk nem hozhatna ítéletet de törvénybe iktatnám ha valaki a rendőrre kezet-fegyvert emel azt a rendőrnek kötelessége lenne pépesíteni kicsit akár fegyverrel is. Mert ahogy hallottam még a figyelmeztetőlövés sem javallott jelen állás szerint a csúzli az oldalukon csak dísz mert ha csak ráemelik valakire az már komoly következményekkel járhat. Amerikában bezzeg más a szitu, nem szeretem majmolni az USA-t de ott a rendőrök mernek cselekedni, megvannak rá a megfelelő törvényi keretek. Amik itt nincsenek, illetve ki vannak forgatva a bűnözők védelmére. De a hazai dolgokban nem mehetek bele sajnos mert egy figyelmeztetést nem ér a dolog.

Ha erre vágysz, Észak-Koreában biztosan tárt karokkal várnak. Nevet
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #5034 Dátum: 14 ápr 09, 10:30:05 »

Igen, de ma már szinte minden műfajban megtalálható ez. Persze gáz, hogy így eltorzult az emberek gondolkodása, de ez ellen már alig ha lehetne változtatni.   Szegényke.  >.<#
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5035 Dátum: 14 ápr 09, 10:33:11 »


Apuka qvákat futtat? 3 év első fok szabadlábon, 5 év másodfok szabadlábon, jaj hopp elévült az ügy. V


Az üzletszerű kerítés  büntetési tétele 1-5 év.  Büntethetőség elévülése ebben az esetben 5 év. Ha van büntetőeljárás akkor az elévülés félbeszakad, azaz újrakezdődik.

szabadlábon alatt mit értesz? próbára bocsátás ebben az esetben nem lehetséges.Szabadságvesztés végrehajtásának felfüggesztése sem.

Feltételes viszont kedvezőbb lett, mivel minden végrehajtási fokozatban a szabadságvesztés 2/3-át kell letölteni csak. de ez akár lehet fele is.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5036 Dátum: 14 ápr 09, 10:34:03 »

Igen, de ma már szinte minden műfajban megtalálható ez. Persze gáz, hogy így eltorzult az emberek gondolkodása, de ez ellen már alig ha lehetne változtatni.   Szegényke.  >.<#


Természetesen jelen van más műfajokban is, csak azért ezt emeltem ki, mert most ez a műfaj ment rá nagyon erre a témára, ráadásul magyar nyelven, így a rajongók még értik is. De ettől még máshol is jelen van ez.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5037 Dátum: 14 ápr 09, 10:36:55 »

ott mindenki úgy él mintha bűnöző lenne a bűnözők meg hát ők ott rendesen megjárják, kivéve a legnagyobbak mert azok akik az országot irányítják, a legutolsó kommunista tömeggyilkos rendszer nem egyenlő a Drákói szigorral ami azokat sújtaná akik rászolgáltak. A Gengszterkultusz tényleg baj pláne hogy ez Magyarországon inkább egy kisebbség imitálását jelenti. Magyar srácok viselkednek így. Bár fejétől bűzlik a hal. A szülők hibája is meg az iskoláé is. A zene is de ennyi erővel a GTA is felelős ikszdé Társadalmi változást csak nagyon biztos vasmarokkal lehet elérni, ha elég erős a marok a változás megtörténik, ha nem akkor kiszabadul belőle az elfolytandó dolog és visszaüt. Ezért nem mer lépni senki se. Nyulak.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #5038 Dátum: 14 ápr 09, 10:38:34 »

Úgy értettem, hogy 3 év mire meghozzák az elsőfokú ítéletet és közben szabadlábon védekezhet. Aztán úgyis megfellebbezik az elsőfokot, így megy másodfokra. Akkor megint eltelik 5 év, mire jön az ítélet.
Igazából csak példaként értettem a dolgot, hogy körülbelül így zajlik az egész, hogy évekig húznak egy ügyet tök feleslegesen.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 10:41:20 írta Cartnecker » Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #5039 Dátum: 14 ápr 09, 10:40:51 »

Jogos, az az etnikum ahol a legjobban el szaporodott a bűnözés ilyeneket hallgat.  Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 334 335 [336] 337 338 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!