24 szep 27, 03:12:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395636 alkalommal)
0 Felhasználó és 58 vendég van a témában
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2280 Dátum: 15 júl 08, 00:35:58 »

S most tényleg nem értem, hogy miért kellett a WOT köteteit ketté darabolni, mikor a GO(a)T-ból eme utóbbi vastagabb, mint abból kettő.

Mert az Alexandra megteheti, hogy kiadja így a Tűz és Jég dalát, de a Delta Vision (és a hozzá hasonló kisebb kiadók) már nem. Ott olcsóbb félbevágni a könyveket.

Ami pedig a Sötét Tornyot illeti: csak az első kötet volt bővített/újraírt. A többit King nem dolgozta át (max csak a magyar kiadó igazította ki valamennyire a fordítást).
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #2281 Dátum: 15 júl 08, 07:26:28 »

Most fejeztem be a Setét torony 1. részét (megint) de már itt van nálam a 2. is ikszdé
Ja meg most fejeztem be (szintén újra) az Elit alakulatot,meg a Pokol a csendes óceánon-t
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2282 Dátum: 15 júl 08, 08:36:06 »

Megjött a Sárkányokkal táncoló, meg mellé pár darab az Idő kerekéből. S most tényleg nem értem, hogy miért kellett a WOT köteteit ketté darabolni, mikor a GO(a)T-ból eme utóbbi vastagabb, mint abból kettő.
Egyébként mondtam már, hogy élőben kúrva szépen néz ki az a könyv.  *_*

Mert így többet lehet lehúzni. Két könyv áráért adnak el egyet. Összevetésképpen: egy WoT könyvet nem vágtak ketté, és az se volt sokkal drágább, mint a többiből egy fél kötet.
Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #2283 Dátum: 15 júl 08, 16:53:10 »

Ami pedig a Sötét Tornyot illeti: csak az első kötet volt bővített/újraírt. A többit King nem dolgozta át (max csak a magyar kiadó igazította ki valamennyire a fordítást).

Ezt jó tudni. Azt hittem mindhez írt valami bővítést. Mondjuk én csak az elsőt és a 4 1/2-et vettem meg az újból. A többiből megvolt a régi.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 08, 16:56:11 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #2284 Dátum: 15 júl 09, 09:10:53 »

Összevetésképpen: egy WoT könyvet nem vágtak ketté, és az se volt sokkal drágább, mint a többiből egy fél kötet.

Nem GOaT-ot akartál írni?  Nevet


WoT 1-et tegnap fejeztem be és hallod, ez valami iszonyat ártatlan.   Nevet Egyszerűen nincs telerakva a manapság jellemző túlzott drámákkal, és bölcsességekkel, hanem egyszerűén dzsászt fántázi, dzsászt élvezd a történetet. Mosolyog 

Az első kötetből nem derüélt, ki mitől olyan fasza, az a gémjeles kard.  De szerintem tuti egy katana, mert ha jól  rémlik ara hasonlított a leírása.

Nem kevés keleti motívum is volt benne.
A fura nyelvű mondatokban én a japán illetve az arab nyelvel véltem felfedezni hasonlóságot.


Valahol sejtettem, hogy Rand egy potenciális Aes Sedai, meg a Sárkány is benne volt, de hogy kettő együtt. (habár majdhogynem együtt jár a kettő)

Lanról is van egy olyan elképzelésem, hogy tán ő is egy potenciális Aes Sedai, sőt talán az összes őrző az és talán a megszelídítés után válnak őrzővé.


A végső csata, meg  GAGYI  Nevet De tényleg filmen valami 80-as 90-es évekbeli ZS-kategóriás kungfu-fantasy-féle jelenetet tudnék elképzelni.  ikszdé Pojén

De ezért is olyan ártatlan...  Mosolyog

Na és akkor most mivel folytassam?

WOT, vagy GOaT?



Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2285 Dátum: 15 júl 09, 09:25:28 »

A GOaT alatt a Trónok Harcát érted, vagy valami kecskét? ikszdé

A WoT tényleg sokkal fantasysabb, mint a Trónok Harca. Nem annyira fantasys, mint mondjuk egy Dragonlance könyv, ezekhez képest már közelebb van a Trónok Harca szintű epicséghez, de azért ez még igazi fantasy. Persze egy könyv alapján ne ítéld meg még, hogy milyen, később sokat változik ez is. (Sajnos nem mindig előnyére, az elnyújtása komoly hiba volt)

A gémjeles kard majd kiderül a második részben. Jó dolog, de nem akkora nagy szám, inkább a presztízs jellege a fontosabb. És igen, katanaféleség, sajnos. Én az európai kardokat jobban szeretem, WoTban mindig sajnáltam, hogy az író bele van buzulva a túlértékelt japán kardokba. (Ha egy WoT sorozatnak én lennék a készítője, ezt pl. simán átkölteném, és tisztességes pallossal rohangálna mindenki a cigánybicska helyett. Nevet)

Japán hatás egyébként többször is megjelenik benne, ami nem is baj, de emellett még számtalan más kultúra is. RJ imádta a különböző valódi civilizációkat a legabszurdabb módon összemixelni, kezdve pl. a pusztai nomád néppel, akik rühellik a lovasokat. ikszdé Meg hasonlók, ezt nagyon jól csinálja.

A Sárkány csakis Aes Sedai lehet, a kettő kötelezően jár együtt. És én nem jöttem rá, amikor először olvastam, 14 évesen, szóval kurva nagy WTF volt.

A végső csata nem tudom mitől volt gagyi, pl. amior Rand az Egyetlen Hatalommal szétbassza a trallok hadsereget, az nagyon menő. És semmi kungfu nem volt benne, szóval ezt se értem. De ez a végső harc csak csetepaté volt. Nevet Sokkal nagyobbak is lesznek még.



Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #2286 Dátum: 15 júl 09, 09:27:49 »

A sztori egyre komolyabb lesz, ahogy halad előre.  Nevet Bölcselkedni nem fognak az igaz, de élvezetes attól még. Ez az ártatlan szöveg meg elég lehúzóan hangzik viszont.
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2287 Dátum: 15 júl 09, 09:36:22 »

A vége meg azért elgondolkodtató, legalábbis számomra az volt. Saphinak ezt le is írtam, szét is spoilereztem vele. ikszdé
Naplózva
vastelorde
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 164


Veterán age of empires játékos.


« Válasz #2288 Dátum: 15 júl 12, 18:02:52 »

Valaki segítene már napok óta keressem a neten a marvel polgárháborús képregényt ncore-n nincs fent nekem meg csak az eleje meg a vége van meg... Valaki tudja nekem linkelni ?
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 12, 18:03:44 írta vastelorde » Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

"Szeretem a tejet" -Öreg bácsi a tévében
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #2289 Dátum: 15 júl 12, 18:48:50 »

Mármint a magyarul megjelent két kötet van meg? Akkor gratulálok máris birtokodban van az egész történet. Ha nem kell szólj megveszem.
Naplózva


 
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2290 Dátum: 15 júl 12, 20:33:40 »

Az a két részt megélt pókember kötet? Az megvan, de olyan baszott szar gyenge papírra lett nyomtatva, nagyon gáz a minősége.

jah nem akkor az más.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 12, 20:34:37 írta Syzygy » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #2291 Dátum: 15 júl 12, 21:21:52 »

Ha nem kell neked megveszem azt is.

Nem, szerintem ő ezekre gondolt:

http://www.pokember.hu/images/stories/boritok/egyeb/b1.jpg

http://www.kilencedik.hu/galeria/gal/Kiadok/Kingpin/Polgarhaboru/2/polgarhaboru2.jpg

Naplózva


 
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #2292 Dátum: 15 júl 12, 21:32:12 »

Kaze nem semmi gyűjtő lehetsz Nevet gondolom van rendes nyomtatott formában is képregényed,meg gépen is.
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #2293 Dátum: 15 júl 12, 21:45:54 »

http://kepfeltoltes.hu/140909/WP_20140818_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez még egy évvel ezelőtti állapot, azóta több van természetesen de nem számítok hardcore gyűjtőnek szerintem.

Gépet most vettem szóval nincs semmi rajta.
Naplózva


 
vastelorde
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 164


Veterán age of empires játékos.


« Válasz #2294 Dátum: 15 júl 12, 21:53:40 »


Igen ezek vannak meg. Aztán még a marvel+ meg az a pókemberes amit Syzygy írt.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 12, 21:54:17 írta vastelorde » Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

"Szeretem a tejet" -Öreg bácsi a tévében
Oldalak: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!