24 szep 26, 23:40:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395257 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2025 Dátum: 14 aug 17, 14:29:57 »

Ez most kicsit nem ide illik, mert szerintem nem sokan dolgoznak a megfelelő szakmában a kérdéshez, de szerintetek miért annyira drágák MO-n a könyvek?

A terjesztők miatt. Nagyon sok sikkasztás történik a háttérben mint az Alexandra, mint a Libri részéről. Ezen kívül persze rámennek a fordítói, szerkesztői költségek és a jogdíj ára is. Sajna ez is egy olyan szakma, ahol felütötte a fejét a kapzsiság. Ezért is lehet megrendelni kedvezményesen minden könyvet a kiadóktól maguktól, hiszen az a pénz az hozzájuk megy, és nem a terjesztőkhöz.

Idézet
Azt beszélik, a Fantasy haldoklik ilyen téren a legjobban.


Ez így nem teljesen igaz. Mosolyog Csak azok a kiadók, akik sci-fit és fantasyt adnak ki profilszerűen, nem értenek a marketinghez. Tolják kifelé a jobbnál jobb könyveket, de ahhoz már nem értenek, hogyan kell őket eladni. Eddig nagyon kevés olyan kiadót láttam, akik nyereséget kovácsoltak egy fantasy regényből. A Fumax például sikeres ilyen téren, hisz az elmúlt évek nagy fantasysikerei közül többet is ők adtak ki magyarul. Van igény mindenféle tematikára itthon, de ahhoz kellene egy olyan marketing is, hogy eljuthassanak a megfelelő közösséghez. (Ahol például Heinlein, Sanderson, Adams vagy Barker meg tud bukni, na ott valami rohadtul nem klappol...)

Idézet
Megvettünk a múltkor egy könyvet a címe Tokyo Underground. Elsőnek a nővérem olvassa majd utána én jövök, de mondja, hogy rengeteg elírás, betűhiány van. Ha már kiadnak egy könyvet, ne legyenek ilyen hibák. Egyszer kétszer még oké, de sok milliószor már gáz.

A magyar szerzőkkel nagyon kevesen foglalkoznak érdemben, és nagyon kevésszer alkalmaznak náluk képzett szerkesztőt. A kiadó gyakran spórol a szükséges szakembereken, mert örülnek, ha magát a könyvet ki tudják adni egyáltalán. Ez a részbeli oka annak, hogy régi kiadások fordításait veszik meg az új magyar kiadásokhoz is, és még arra sem veszik a fáradtságot, hogy feljavítsák őket. Ez a "trend" a 90-es években indult, és sajna sokan a mai napig nem vetkőzték le.

 
 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #2026 Dátum: 14 aug 17, 22:50:18 »

Én bevallom annyira nem tapasztaltam, hogy túl drágák lennének a könyvek (habár az egyetemi tankönyvek semmiképp nem olcsóak), de az is igaz, hogy az utóbbi 1-2 évben alig vásároltam valamit, inkább könyvtárazok.
De akkor ha már a könyvek drágasága került szóba, nem tudja valaki mekkora árréssel dolgoznak (csak úgy nagy általánosságban).

Szóval ez a drágulás szerintetek csak nemrég követkzett be, vagy már a tendenciák hosszabb ideje is ebbe az irányba mutatnak?
Csak azért kérdem mert pár hónapon belül tervezem egynéhány könyv beszerzését, de akkor lehet alternatív vásárlási módoknak is utána kellene néznem.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2027 Dátum: 14 aug 18, 07:08:33 »

Kis utánajárással sokkal olcsóbban is hozzá lehet jutni könyvekhez, pl. netes rendeléssel.

Én is ritkán veszek könyvet, csak akkor, ha egy könyvről már tudom, hogy érdemes elolvasni. De úgy kell hozzáállni a dologhoz, hogy a világon semmi sem drága, max. mi keresünk még hozzá keveset.  Nevet
Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2028 Dátum: 14 aug 18, 11:37:20 »

Szóval ez a drágulás szerintetek csak nemrég követkzett be, vagy már a tendenciák hosszabb ideje is ebbe az irányba mutatnak?
Csak azért kérdem mert pár hónapon belül tervezem egynéhány könyv beszerzését, de akkor lehet alternatív vásárlási módoknak is utána kellene néznem.

Már egy ideje tart, konkrétan a módszerváltással rendszerváltással egy időben indult meg a drágulás. Már a 90-es évek végén is is az évtized elejéhez viszonyítva magasak voltak az árak. 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2029 Dátum: 14 aug 18, 13:39:01 »

Úgy döntöttem, hogy elolvasom Az Idő kerekét.
Melyik könyvvel érdemes kezdeni? Az Új tavasszal vagy A világ szemével?
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 18, 13:40:41 írta Morita » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2030 Dátum: 14 aug 18, 13:41:00 »

Egy idő után mindenkinek összemosódik az ízlése a fórumon és kialakul egy közös ízlés. Ha felcsapnék sátánistának és évekig nyomatnám a sátánista szövegeket, végül mindenki sátánista bibliát olvasna.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2031 Dátum: 14 aug 18, 13:42:33 »

Úgy döntöttem, hogy elolvasom Az Idő kerekét.
Melyik könyvvel érdemes kezdeni? Az Új tavasszal vagy A világ szemével?

Ez egy jó döntés! Nevet Majd kibeszélhetjük itt. *-*

A világ szemével mindenképpen. Az új tavasz ugyan előzmény, de később írta RJ, nem készültek el a folytatásai, és spoileres is, a tényleges első kötetre nézve.
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2032 Dátum: 14 aug 18, 13:44:11 »

Nem hiszem gdat. Egyébként azért olvasom ezt mert sok kötete van és nem utolsó sorban be van fejezve. Meg természetesen azért, mert jobban szeretek olyan könyvekben elmerülni, melyek nem a jelenünk puszta valóságában játszódnak.


Kösz Aes. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2033 Dátum: 14 aug 18, 13:46:25 »

Ebbe nagyon bele lehet merülni. Nevet Idén júniusban olvastam el a végét. Durva érzés volt, én ezen nőttem fel kb., amikor először kiadták az első kötetet, akkor el is olvastam, utána sorba, ahogy jöttek az új részek. Én emiatt nem akarom agyonvágni (annyira xd) GRRM-et, mert megszoktam az érzést. ikszdé
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #2034 Dátum: 14 aug 18, 14:10:04 »

Nekem anyám mondja már egy jó ideje hogy kezdjem el, de még nem tudtam rá időt szakítani sajnos. Szeptemberig még ki kéne olvasnom a Nyolcadik Utas a Halál-r olaszul, és még egy büdös bekezdést se olvastam xD Pedig magyarul tetszett Nevet Na de legalább ha ezt befejezem, lesz mit.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2035 Dátum: 14 aug 18, 14:12:05 »

Jó lenne, ha elkezdenéd te is. Talán végre lesznek páran innen, akik olvasták. xD
Naplózva
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #2036 Dátum: 14 aug 18, 15:50:30 »

Én az előzményt az első könyv után olvastam el, úgy jó volt, bár néhány spoilert a második könyvre tartalmazott.
Most a harmadik végén járok.
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #2037 Dátum: 14 aug 18, 21:46:38 »

Én még csak a 3. felénél, mert nem volt meg a könyvtárban a 3. kötet Mosolyog
Amúgy Sanderson mekkora változást vitt a sorozatba (illetve milyen irányban)?

Ha befejezem a Malazát, azt hiszem akkor WoTra állok rá én is.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #2038 Dátum: 14 aug 18, 22:16:01 »

Én most kezdtem el olvasni nemrég az Idő Kerekét, egy tanév alatt valószínűleg az összesen végigérek, utazgatás közben lesz mit olvasni. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2039 Dátum: 14 aug 19, 09:58:16 »

Amúgy Sanderson mekkora változást vitt a sorozatba (illetve milyen irányban)?

Erre nehéz válaszolni. A stílust és a hangulatot elég jól eltalálta. Ami a cselekményt illeti, hát örök kérdés marad, hogy vajon mennyi volt ebből, amit RJ talált ki, és mi az amit ő adott hozzá. Ez főleg az utolsó részre igaz, az előző két könyvnél nem nagyon voltak ilyen dilemmáim. A befejezés azért mindig más eset. Abban szinte biztos vagyok, hogy az egyik kulcsszereplő halála, az nem volt betervezve eredetileg. Ez volt a legdurvább haláleset, és szerintem RJ ezt nem így tervezte, mert olyan karakterről van szó, akinél az előzmények alapján pont arra lehetett számítani, hogy neki még nagy szerepe lesz az Utolsó Csata utáni világban. Emiatt lepett meg nagyon. Na meg persze szerettem is azt a szereplőt nagyon. Szomorú

CrazyCat, te is? Nevet Helyes. Téged már a TWD miatt is nagyra tartalak, ha WoT rajongó lesz belőled, akkor igencsak jó véleménnyel leszek az ízlésedről. ikszdé
Naplózva
Oldalak: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!