24 szep 27, 01:12:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 136 137 [138] 139 140 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395425 alkalommal)
0 Felhasználó és 130 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2055 Dátum: 14 aug 25, 11:48:37 »

Én csak az Idő Kerekéset olvastam el ebből, ennyi bőven elég is volt. Baromság az egész, jó láthatóan nem olvasta el a könyveket (alapból 2004es a cikk, azóta még sok új rész lett), meg ha el is olvasta, akkor is előítéletekkel állt hozzá. (Minden fantasy amiben van jó és rossz, az Tolkien utánzat).

Ez egy baromi gyenge, színvonaltalan írás, inkább fikázás, mint kritika. Mert azt megértem, ha nem tetszett neki, ehhez joga van, de akkor azt írja, és ne próbáljon objektívnek látszani akaró, valójában sima fikázó szöveget írni.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2056 Dátum: 14 aug 25, 20:53:11 »

Én Kornya Zsolt Tolkien-kritikusi írását olvastam korábban, és bár akkor még nem olvastam A Gyűrűk Urát, már akkor is baromságnak tartottam az egészet (akkoriban hozták be Martin első magyarul hozzáférhető munkáját, a Lázálmot, és már a Martinról szóló utószóban is lelkesen fikázott az a... kedves ember). Nem veszi figyelembe, hogy az, hogy az Idő Kerekére és kb. a legtöbb azóta megjelent eposzi fantasyre (igen, még a Tűz és Jég dalára is) hatással volt Tolkien munkássága, az nem Tolkien hibája, hanem a kiadók mániákus erőltetése, mert mindegyik írótól elvárták, hogy írja újra a GyU-t.

Aki amúgy az idő kerekéről szeretne cikket olvasni, azt ezt lesse meg, mert az egyik magyar fordító foglalja össze, hogy neki milyen élmény volt olvasnia és dolgoznia a könyvekkel.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2057 Dátum: 14 aug 25, 21:34:08 »

Köszi rondár. Ezt jó volt olvasni, kitakarította az agyamat azok után a sérülések után, amiket az előző, fikázós cikk okozott. Ez egy korrekt írás volt, rámutatott a hibákra és az előnyökre is, bár lehetett volna hosszabb is, mert sok mindenről nem írt azért.

amiből a leglelkesebb hazai rajongókként megjelenő kamaszok egyszerűen kinőttek.

Ebben azért magamra ismertem kicsit, mert én is tizenévesen kezdtem el olvasni, bár én nem nőttem ki belőle. Nevet De azért az első kötetek azokban az években igen nagy hatással voltak a jellemfejlődésemre.

Az nagyon tetszik, hogy a cikk egyszer úgy hivatkozik rá, hogy a "Nagy Mű" ikszdé Mi otthon így hívjuk ezt a sorozatot tesóimmal meg apámmal. Nevet

A Sanderson-féle köteteket kicsit lehúzza a cikk szerzője, szerintem nem voltak rosszak. Érdekes módon én inkább úgy véltem, hogy az első Sanderson könyv sikerült a legjobban. És talán az utolsó rész volt a "legrosszabb", vagy inkább a legmegkérdőjelezhetőbb, bár ez is inkább abból ered, hogy egy ilyen hosszú történetnél a befejezést az ember nyilván az eredeti szerzőtől szeretné olvasni. Főleg a szereplő halálok miatt, mert bassza az olvasó agyát, hogy ezt vajon RJ is így tervezte-e. xD

Ez is tetszik:

Idézet
Jordan rajongói bázisának legelkötelezettebb része ugyanis egy olyan csoport, ami Magyarországon szinte nem is létezik: az aktív harctéri szolgálatot teljesítő katonák és veteránok. Ők nyilván egy olyan oldalát is látják (és értékelik) a sorozatnak, ami rólam, békés civilről egyszerűen lepereg, de a kommentekben kialakult beszélgetésekből úgy tűnt, hogy a többségüket azzal vette meg kilóra a sorozat, hogy Jordan tudja, miről ír: tizennyolc évesen ment el a vietnami háborúba, és mire egyáltalán a hivatalos kiképzésére sor került volna, már jó néhány bevetésen túl volt.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2058 Dátum: 14 aug 25, 21:51:09 »

Írt róla hosszabbat. A hosszú cikk itt megtekinthető: KATT

Az idő Kereke ilyen téren kicsit olyan, mint a már nagyon régóta futó mangasorozatok, csak regényeknél sokkal gyorsabb a megújulási hullám. Az első és az utolsó rész között mégis eltelt 24 év. Egy ember bőven felnő ennyi idő alatt, és gyakran változhat a hozzáállása is. Az, hogy te hűséges maradtál Jordanhez, az nagyon jó, mert így te elmondhatod, hogy azon nőttél fel. =D

"A Sanderson-féle köteteket kicsit lehúzza a cikk szerzője, szerintem nem voltak rosszak. " - Nem feltétlenül fikázta, csak a saját stílusában fejtette ki, hogy szerinte Jordan irodalmasabb stílusban írt. A szereplők halála meg valszeg' jordani terv volt, hisz Sanderson azokból írta meg a maradék könyveket, csak a saját fantáziájával töltötte ki a hiányzó részeket.

Mondjuk minél többet olvasok a Kerekéről, annál nagyobb kedvem van belekezdeni, csak ez a fránya időhiány. xD   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #2059 Dátum: 14 aug 26, 14:56:36 »

Elkezdtem olvasni az Emlékmást, ami Arnold Schwarzenegger életútja.
Először fura volt, hogy Amerikát országnak írta "Amerika az az ország.." De elvileg az Egyesült Államokban is az Amerikát magukra értik, meg az emberek nagy része is így használja. Nevet  Meg amúgy is " Amerika, az Amerikai Egyesült Államok kollokviális elnevezése." Szóval mostantól nem akadok fent ezen.
Illetve gondoltam, hogy kifogja hagyni, hogy már 14évesen nyomatta a szteroidokat, de így pofátlanul leírni, hogy 14évesen napi 4órákat edzett, és még csak étrendje sem volt.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 26, 14:57:46 írta dehunter » Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2060 Dátum: 14 aug 26, 16:59:31 »

Én is most olvasom. Nevet

Írja a szteroidokat, hogy pár hónapig tolta őket tizenévesen, de sok értelmét nem látta a fejlődésére nézve. Nehéz elhinni, de legyünk jóhiszeműek.  Nyelvesít
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2061 Dátum: 14 aug 26, 17:05:00 »

Valahol mintha azt olvastam volna, hogy később elismerte a kokszolást. Nem ebben a könyvben, hanem egy interjúban talán.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2062 Dátum: 14 aug 26, 17:43:10 »

Elismeri, csak azt nem, hogy mennyi ideig tolta. De pl. a füvezést vagy a hasist is leírja a könyvében, hogy csinálta vagy legalábbis kipróbálta.
Naplózva

dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #2063 Dátum: 14 aug 26, 19:14:34 »

Ott még akkor nem járok, igazából mivel mostanában rengeteget vonatozok, ezért kezdtem el olvasni.
De egyébként az edzője be vallotta valamelyik videóban, hogy ő szerezte neki.Mondjuk hiába is tagadná, egyértelmű, hogy  szedi/te a szteroidokat,  olyan testet súlyzózással aligha ellehet érni.Ráadásul naponta hasizomra  gyúrni ikszdé

Amúgy az a rész nagyon komoly volt, mikor tankkal versenyeztek, miközben valaki még a  tank tetején volt... Nevet Nevet
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2064 Dátum: 14 aug 27, 11:31:35 »

Durva, mi mindent elért 25 éves korára (egy kis osztrák faluból indulva az USÁ-ba költözik, megnyer egy csomó versenyt, filmfőszerepet kap, sikeres vállalkozásokat indít, beutazza a fél világot stb.). Oké, hogy a 60-as, 70-es évek USÁ-ja tök más volt, mint a mai világ, de akkor is. Nevet
Naplózva

viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #2065 Dátum: 14 aug 27, 12:26:58 »

Hát még ha azt tudnátok milyen sokat elért a kaliforniaiak életének megkeserítésében 8 év alatt. Teljesen alkalmatlan volt kormányzónak. Megháromszorozta az adósságot, úgy hogy szinte semmit sem fejlesztett.
Színészi képessége amúgy sincs, csak az izmai lett sztár.
A mai napig is pénzéhes, mindenhonnan próbál bevételt szerezni. Az ilyen emberek a példaképek?
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2066 Dátum: 14 aug 27, 12:35:18 »

A politikai részéhez nem tudok hozzászólni, de rengeteg testépítő van, akiből nem lett világhírű színész. Ő tudott valamit, ami eladható volt. Szóval több is kellett neki a filmes sikerhez, nem csak annyi, hogy ki van pattintva.

"Mindenhonnan próbál bevételt szerezni" - ez miért baj?

Azért példakép, mert egy isten háta mögötti helyről "kiverekedve" magát testépítőbajnok, színész, üzletember és politikus lett belőle egy számára teljesen ismeretlen országban (függetlenül attól, hogy ezeken a területeken mennyire volt tehetséges). A hozzáállása tetszik, hogy tudta, mit akar elérni és sz*rrá hajtotta magát érte, amíg meg nem szerezte, nem pedig feladta az első kudarcnál.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2067 Dátum: 14 aug 27, 12:45:43 »

Azért Scwarzi ritka nagy motivációval bírt, mind a testépítés, mind a karrier terén. Én biztos nem szólom le. Tény, hogy nem volt egy igazi színésztehetség, de azokban a filmekben, amikben játszott el tudta végezni a dolgát korrektül. Testhezálló szerepek kellettek neki, ennyi. Politikusként meg, ő se volt rosszabb, mint az összes többi amerikai kirakatpolitikus, Obamát is beleértve. Ott úgyse ezek irányítanak valójában, még annyira se, mint itt.
Naplózva
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #2068 Dátum: 14 aug 27, 13:01:59 »

Egyáltalán nem ritka, hogy a felszínességre építő hollywoodi filmekbe testépítőket és modelleket alkalmazzanak. Az egyik ilyen újabb sztár Dwayne Johnson. De itt abbahagyom, mert ez már eléggé off.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2069 Dátum: 14 aug 31, 00:18:30 »

ASoIaF:
Varys tuti nem eunuch. Ezzel is csak átbaszott mindenkit, ez tudott.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 136 137 [138] 139 140 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!