24 szep 27, 03:09:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395592 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2070 Dátum: 14 aug 31, 01:30:40 »

Miért gondolod ezt? Jó lenne ha így lenne. Sokkal jobban tudnék vele azonosulni. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2071 Dátum: 14 szep 01, 19:44:27 »

Pont most olvasom a fehér gárdát Bulgakovtól, bár te vörös vagy úgy tudom. : (

Solohovtól a Csendes Dont ajánlom. Jó könyv nagyon (oroszos méret xD), és korrekt nagyon. Eléggé kap benne mindkét oldal, ez teszi hitelessé. Jól bemutatja, hogy az egyszerű ruszkinak ez az egész mekkora szívás volt igazából.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2072 Dátum: 14 szep 01, 20:05:52 »

Köszi de már olvastam, nagyon tetszett. Vissza olvasgatok belőle időről időre, főleg hogy mekkora kontraszt van 1914-ben a melehov portán meg mondjuk a polgárháború után.

általában lassan olvasok, de ez hamar lement mert eléggé érdekelt, mondjuk gimiben olvastam még, de most nem akarok visszakanyarodni oda hogy a kötelezőket meg nem. xD
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 01, 20:07:19 írta Syzygy » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2073 Dátum: 14 szep 01, 20:18:19 »

Ezt én is gimiben olvastam még. Nekem mondjuk elég lassan ment, hiába érdekelt, de akkoriban ez nekem még elég nagy falatnak számított. Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2074 Dátum: 14 szep 01, 20:22:36 »

A másik problémám, imádom Bulgakovot a stílusát, írásait, de felbasz a tudat, hogy nem tudom mennyit cenzúráztak belőle a szocializmusban.  Nevet

Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2075 Dátum: 14 szep 03, 15:36:06 »

Hétvégén teljesen véletlenül a kezembe akadt egy könyv az egyik könyvkereskedésben, érdekesnek találtam, így aztán megvettem, de már nem egyszer felejtettem magam miatta a metrón, mivel úgy belemerültem. A könyv a: Szomolai Tibor - Felvidéki saga, az író nem tűnik valami szimpatikusnak, nem tetszik pl. hogy a felvidéken eddig mindenki katoolikus, mondjuk az is igaz, hogy még csak olyan 1925 környékén járhatok, lehet kicsit már később, de mindenképp a 2 világháború közt. Egyébként egy családregényről van szó mely végső soron pár oldalt ír már 1848-ról is, de inkább az 1. világháborúval kezdődik és elvileg napjainkban ér véget. Egy zsellér családból származó lány és annak leszármazotjainak az életét írja le.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2076 Dátum: 14 szep 07, 08:25:45 »

Lehet olvastátok már, meg nem újak, de elég jól össze van foglalva:

http://www.towerofthehand.com/blog/2010/08/24_if_its_chains_you_want_/index.html

Ebben Oldtownról lesz szó, röviden Sarella Sand = Alleras a sphinx. Illetve Jaqen az aki megöli pate-t és felveszi az arcát, ezek a feast for crows-ban vannak.


http://towerofthehand.com/blog/2012/01/05-southron-ambitions/index.html


Itt pedig a southron ambitionsről van, szó vagyis hogy Robert rebellion-t milyen konspirációk előzték meg stark illetve arryn részről. Nagy stark-tully-arryn-baratheon lehetséges szövetségről és arys detronizációjáról.

Mondom nem új teóriák, de jól össze van foglalva.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2077 Dátum: 14 szep 09, 21:13:57 »

Ismeri rajtam kívül más is ezt az érzést: elkezdesz olvasni egy könyvet, de elsőre nem igazán tetszik, vagy unalmasnak találod, de mégse hagyod félbe valamiért (pl. mert azért csak érdekel mi lesz a vége, vagy egyszerűen elvből nem hagysz félbe könyvet), és menet közben megtetszik, a végén meg már egyfajta lelkiismeret furdalást érzel, hogy az elején unalmasnak gondoltad, lassan haladtál vele, vagy le akartad tenni akár? Én az előbb fejeztem be Lemtől Az Úr Hangját, és pontosan így jártam vele. xD (Nem az első eset amúgy az ilyesmi nálam könyvekkel meg filmekkel se, mivel én elvi okokból mindent végigolvasok/végignézek, amibe belekezdtem.)
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #2078 Dátum: 14 szep 09, 21:22:35 »

Könyvvel nem, de mangával voltam így.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2079 Dátum: 14 szep 09, 21:30:37 »

Én jártam így könyvel. Igazából eljutottam már oda a könyvekben, hogy ha valami nem izgatja a fantáziámat, akkor félre rakom és pár évvel később onnan folytatom ahonnan abba hagytam és mindenre emlékszem, de ezt nem csinálom gyakran. Volt ilyen velem, többször is. Baromi lassan haladtam vele és nem éltem magam a könyvbe, mire végig értem meg tökre megtetszett, de megbántam, hogy ilyen lassan jöttem rá, hogy ilyen jó. Nevet

Most viszont olvasok egy könyvet és olyan fantasztikus érzés mikor egyszerűen kirázz a hideg. Megjelenik előtted minden és annyira bele éled magad, hogy olyan mintha ott lennél. Pirul
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2080 Dátum: 14 szep 09, 21:36:13 »

És mit olvasol? Nevet

Én valahogy képtelen vagyok az abbahagyásra. Nagyon ritkán esett csak meg, hogy valamit félbehagytam. Könyvnél alig pár ilyen volt, filmnél egy se (még a 300at is végigszenvedtem, pedig az már küzdelem volt), animénél egyszer kétszer megesett (pl. Naruto Shippu anime is), meg sorozatoknál párszor. Persze lehet ennek az is az oka, hogy ritkán kockáztatok. Szóval szeretek utánanézni egy új könyvnek (filmnek, sorinak stb.), mielőtt elkezdem, hogy tudjam kb. mire számíthatok. Pl. az itt prszor általam már emlegetett Leviatán ébredés az pont egy kivétel volt, azt tényleg a polcról vettem meg, akkor hallottam róla először, amikor a boltban megláttam. De nem okozott csalódást, sőt a hétvégén megyek haza, és meg is veszem az azóta megjelent új részt. (Plusz lassan készül a sorozat belőle, ha népszerű lesz, megint lehet hipszterkedni. ikszdé)
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #2081 Dátum: 14 szep 09, 21:36:59 »

Ha már van képregények topic, az egyik nap rájöttem egy kis kategorizálás során hogy nincs életem.

Naplózva


 
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #2082 Dátum: 14 szep 09, 21:39:28 »

It seems that envy is my sin.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2083 Dátum: 14 szep 09, 21:43:36 »

És mit olvasol? Nevet
Az élet sötétsége című könyvet. Nehezen vettem rá magam eleinte egyébként, hogy elkezdjem olvasni, de olyan baromi izgalmas a cselekmény sorozat. A karakterek, a harcok.  Be van tépve Baromi jól le van írva minden. Mindjárt ki is olvasom úgy, hogy, majd jön Dennis Lehane még egy krimije amit el akarok olvasni. Nevet

Nem baj Kazekage, mi nem túrunk ki emiatt. Nevet Egyébként nem semmi.  Ohh My God
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2084 Dátum: 14 szep 09, 21:49:23 »

Tőled nem vártam mást, Kazekage, ez tényleg szép gyűjtemény. TWD képregény van közte?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!