24 szep 27, 03:17:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395733 alkalommal)
0 Felhasználó és 125 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1755 Dátum: 13 okt 01, 09:55:05 »

Azért a Predator2-t pótold be. Nevet Nem kiemelkedő film, de nagyon alap. ikszdé

Na ezt a sorozatot meg várom. Nevet Remélem igényesen csinálják meg, mert ez tökéletes alapanyag, csak az elkészítés módja teheti tönkre. xD

És ha népszerű lesz a sorozat végre megint hipszterkedhetek egy jót.  Pojén GoT után már hiányzik ez az érzés. ikszdé

Amosnak a neve lopott. Nevet Eddig csak gyanítottam, mert Feist fantasy regényeiben van egy Amos Trask nevű tengerész karakter. Amíg csak az Amos név hangzott el, hihettem, hogy ez véletlen egybeesés, de most említettek egy Trask vezetéknevű valakit is. Ez így már gyanús azért. ikszdé Helyenként már-már "Eragon-fílingem" van a Leviatán olvasása közben, bár ez összehasonlíthatatlanul jobb könyv.

SPOILER!



És még a zombikat is bedobták a buliba. Nevet Ez kifejezetten bejön nekem, szeretem a zombikat. Nem aprózzák el a szerzők, ezek tényleg mindent bevetnek, amit már valaki egyszer kitalált, és legalább ezer helyen mások is elsütöttek. Nyelvesít A könyv legnagyobb érdeme pont az, hogy ennek ellenére is baromi szórakoztató.

Második kötet magyar kiadásáról tudsz esetleg valamit? Kiadó honlapját néztem, de ott nem találtam semmit erről.
Naplózva
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #1756 Dátum: 13 okt 01, 14:35:17 »

Tudna valaki nekem ajánlani pár kaland regényt? Előnyben részesítem azt amiben kalózok vannak.  Hümm-hümm
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 01, 14:37:46 írta klozo » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1757 Dátum: 13 okt 01, 15:00:13 »

A kincses sziget. Abban vannak kalózok, de főként hippikről szól akiknek meg kell enniük egy varázstévét, ha élni akarnak.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1758 Dátum: 13 okt 01, 17:34:24 »

Második kötet magyar kiadásáról tudsz esetleg valamit? Kiadó honlapját néztem, de ott nem találtam semmit erről.

Jövőre jön. Amúgy javaslom, hogy a Fumax többi kiadványából is szemezgess. Jó kis könyveik vannak, nem csak a mangakiadást művelték profin.

Klozo:

Tim Powers Ismeretlen vizeken című kalózfantasyjét tudom ajánlani. Bár abból készítették a Karib tenger negyedik részét, történetileg nem sok köze van hozzá. Ez a könyv a legnagyobb hatású kalózsztori. A Monkey Islandet is ez ihlette.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1759 Dátum: 13 okt 02, 05:27:40 »

Fumax ráállt nagyon a fantasy, sc-ifi és az aktuálisan divatos gamer regények fordítására. Sajnos a képregény business nagy hátrányára, ugyanis a comicok/mangák törölve vannak a várható projectek közül, ami személyszerint a Hetalia 4. miatt fájdalmas. Legalább a sorozat utolsó(?) vagy legalábbis utoljára kiadott kiadványára igazán ráfeszülhetnének. De sajnos az eladások azok amik számítanak, és ilyen körökben már nem lehet szeretetszolgálatként működni. :'(
Naplózva
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #1760 Dátum: 13 okt 02, 18:28:26 »

Köszönöm a válaszokat!
Régebben sokat keresgéltem de sosem találtam olyat ami érdekel. De most már van ami lefoglal.
Pár hónapja olvastam egy orvosi krimit. Robin Cook Halálfélelmét. Nekem nagyon tetszett. És volt benne néhány vicces rész is. Engem nagyon megfogott. Szerintem izgalmas.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1761 Dátum: 13 okt 03, 09:55:56 »

Végeztem a Leviatán ébredésével. Nevet

Most jönnek a záró gondolataim, ez természetesen tömény spoiler lesz, szóval rondár, meg bárki aki esetleg kedvet kapott a könyvhöz, inkább lapozzon. Mosolyog

Összességében a véleményem nem sokat változott az előzetes várakozásokhoz képest. Tényleg pontosan azt kaptam amikre számítottam. Abban ugyan tévedtem, hogy az ufók már ebben a részben elő fognak kerülni, egyelőre csak a technikájukkal találkoztunk. Gondolom későbbiekben maguk a csáposok is felbukkannak majd.

A befejezés nekem tetszett, bár kiszámítható volt. Már korábban is sejtettem, hogy Julie még életben lehet valamilyen fél-ufó formában, és lőn! ikszdé Mondjuk nem volt nehéz rájönni. De amikor már egyértelműen kiderült, hogy még él, akkor azt is előre kitaláltam, hogy milyen formában és körülmények között fog Miller rátalálni. És ez is bejött, mondjuk az a  vezérlőterem meg az egész leírás akkora sablon cucc volt, hogy nem volt nehéz rájönni. Nagyjából valahol félúton az Alien 2 keltetője és a BSG Cylon hibridek steril fürdőkádba drótozott lényének átmenete lett a dologból, várható volt, hogy vagy az egyiket koppintják le, vagy a másikat, vagy mixelik a kettőt. Az egész Eros Állomás (az átalakulása után) erősen idézte az alien hangulatot. De ettől még tetszett a vége, jó volt a félbolond Miller kóválygása az ufótelepen. Ez sorozatban igen jó rész lesz azt hiszem.

Maga ez az ufótrutyi, ami közben szép technoblabla nevet is kapott (protomolekula) nem túl eredeti, de tetszett ahogy  a működését bemutatták. Kíváncsi leszek mi fog most történni a Vénuszon, úgy, hogy ez a szmötyi elterjedt ott. Mondjuk ha én lennék ebben a világban valami fővezér, lehet elgondolkodnék párezer nukleáris bomba ledobásán, de hiába, az emberek ebben a világban is túl kíváncsiak a normális megoldásokhoz. xD Meg így legalább lesz folytatás. Nevet Remélem a történet során látjuk még a folyamatot, ahogy az emberek nekiindulnak meghódítani a Galaxist. A protomolekula segítségével csak találnak valami megoldást az FTL utazásra. Csillagközi hajójuk meg már van is, igaz az egy lassú generációs hajó, de majd felturbózzák. Mindenesetre örülök neki, hogy az a rocsó megmenekült a pusztulástól, kár lett volna érte.

Ami viszont meglep, hogy a két POV kari közül az egyiket már most kinyírták. Illetve Miller gondolom nem halt igazából meg, biztos Jule-éhez hasonló állapotba kerül, vagy valami, de rendes főhős már biztos nem lesz belőle. Pedig ő volt az érdekesebb szereplő, Holden nem sokat mutatott fel, kb egy Han Solo mixelve egy szenteskedő Jedi-lovaggal, aki az egyik percben még harcol, utána meg egyetlen ember lelövését is kikéri magának. Ez az emberölés téma volt amúgy a könyv egyetlen igazi gyenge pontja, sajnos mindkét POV karinál hangsúlyosan meg is jelent. Valamiért nagyon erőltették ezt a "gyilkosság mint morális kérdés" dolgot, ami egy ilyen könyvben, ami elsősorban akcióregény, és csak másodsorban sci-fi, űropera vagy akármi más, nagyon nem odaillőnek tűnt nekem. Sajnálatos módon nekem az a rossz érzésem van, hogy ez az egész cucc csak azért került bele, mert a szerzők akartak valami "mélyebb mondanivalót" is, hogy ne csak egy sima keresztüllövöldözzük magunkat a naprendszeren kalandregény legyen. Felesleges volt. A háborúnak meg van az a valóban ocsmány tulajdonsága, hogy emberek halnak meg benne, és ha részese vagy az egésznek, akkor egy pár a te kezed (puskád, késed, atomrakétád, stb.) által. Ez nyilván komoly morális kérdés, csak nem egy ilyen könyvben. Nevet Ennek a dolognak az egyetlen előnye, hogy Miller félbolond állapotának kialakulásában szerepe volt, és ennek az állapotnak a kialakulása jól volt bemutatva. Arra kíváncsi leszek, hogy a sorozatba ezt a  gyilkosságon való filózást hogyan építik be. Csak remélni tudom, hogy nem unalmas dialógusokból/monológokból álló, semmitmondó teljes epizódokat szánnak erre. Ettől tartok egy kicsit.

Ez a könyv összességében azt bizonyította számomra, hogy lehet jó könyvet írni úgy is, ha a szerző csak összerakosgatja a sablonokat. Nem lesz persze remekmű, csak egy jó könyv. Nyilván így nem születhet egy Trónok Harca, de talán pont emiatt a technika miatt nem is kell 7 évet várni egy új részre, mint Martinnál.

A következő részt várom nagyon. Remélem sietnek a fordítással is. Na meg jöhet a sorozat is mielőbb. Az alapanyag kiváló, már csak a megvalósítás a kérdés. Amúgy a korábbi Firefly párhuzamok miatt elgondolkodtam azon, hogy Summer Glau egész jó lenne Julie-nak. Mondjuk nem tudom mostanában hogy néz ki, de a Firefly-beli megjelenése megtenné itt is. Nevet

----
Kézfeltartással jelezze, aki ezt a hszt képes volt végig olvasni, hogy megdicsérhessem. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 03, 10:04:58 írta Aes Sedai » Naplózva
EdinaBHolmes
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



WWW
« Válasz #1762 Dátum: 13 okt 17, 13:56:20 »

Sziasztok!
Tudnátok nekem olyan mangákat/képregéyneket ajánlani, amik nagyon jó/kiváló rajzolásúak. Illletve jöhet az ellentettje is, vagyis a rosszak, viszonyításképpen.
Előre is köszönöm!
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1763 Dátum: 13 okt 19, 16:25:30 »

Van aki ismeri ezeket a vastag fekete könyveket?

http://www.osiriskiado.hu/hu/konyv.html?k=549

Mert most 50%-osak a neten,csak a booklinet nem engedi belinkelni,  ezen kívül esetleg a kiegyezés meg a mohács érdekelne, valaki olvasott már belőlük, hogy mennyire hitelesek, koherensek?
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 19, 16:27:26 írta Syzygy » Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1764 Dátum: 13 okt 20, 15:14:55 »

Annyira örülök, Dennis Lehane két kötetét nem lehet kapni jó ideje könyves boltokban, meg kb sehol, de az antikváriumok csodákra képesek. Nevet Na meg az egyiket a kiadótól szereztem. Alig várom, hogy elolvassam a mert meg is érkeztek (már korábban, de most írom ki) a könyvek: Egy pohárral a háború előtt meg Sötétség, fogd meg a kezem.
Csak elsőnek még kiolvasom Richard Morgan-től a Valós halál c. művét, aztána  két Dennis Lehane kötet után Takeshi Kovacs, maradék két kötetét is elolvasom. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 20, 19:34:59 írta Minagi » Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1765 Dátum: 13 okt 20, 16:39:02 »

Most fejeztem be Az ősforrást Ayn Rand-ról. Olvasta már valaki?

Belekezdtem a Szürke ötven árnyalatába, kíváncsi leszek, miért volt olyan népszerű. Nyelvesít
Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1766 Dátum: 13 okt 20, 19:54:46 »

Csak elsőnek még kiolvasom Richard Morgan-től a Valós halál c. művét, aztána  két Dennis Legane kötet után Takeshi Kovacs, maradék két kötetét is elolvasom. Nevet

A Hideg nyomonnal nagyon vigyázz, ha esetleg eljutsz odáig! Sok hiba van a fordításban. Morgan könyve nekem is itt van a polcomon, csak el kéne jutni odáig, hogy el is olvassam. Kár, hogy az Agave bukásnak könyvelte el a Kovács Takeshit, és ezért nem jelentettek meg semmi mást Morgantől. Nem is beszélve arról, hogy utánanyomott példányokról sem tudnak soha gondoskodni. Gaiman könyvekből sem kapható náluk mindegyik.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1767 Dátum: 13 okt 20, 20:11:04 »

Hideg nyomon, mint a Gone Baby Gone Dennis Lahane-től? Olvastam, a polcomon van (és sajnos tényleg sok volt benne a hiba, de így is tudtam nagyon élvezni azért). Ahogy a Megszentelt életek is, Csak ez a 4. és 3. a Kenzie-Gennaro sorozatból és mivel nagyon tetszett borzasztóan kíváncsi vagyok, hogy milyen az eleje. Az a gond, hogy az utolsó két kötetet nem adták ki még magyarul, de max. majd megrendelem angolul és úgy olvasom el.

Egyébként Dennis Lahane-től elsőnek még gimnázium 9.-ben olvastam el a a Viharszigetet akkor szerettem bele az író munkáiba. (A közelgő években adták ki a filmet, de szerintem a könyv jobb és megrázóbb.) Nagyon tetszik a megfogalmazása, ahogy ír, ezért is szeretném elolvasni amiket legalább eddig kiadott.
Sajnos a Viharszigeten kívül csak a Megszentelt életek és amit te mondtál a Hideg nyomon (elvileg van ebből egy Film amit  Ben Affleck rendezett és az öccse játssza Patrick Kenzie-t) olvastam el, de hamarosan utolérem magam. Nevet

(Egyébként a Castle c. sorozatban szerepel is, pár nagyobb íróval.)


Nagyon sajnálom, hogy Richard Morgan többi művét nem adták ki. A 2. részt a 3 részes könyvsorozatából (Törött angyalok) se kapható kb. sehol, 2 hete rendeltem meg egy antikváriumban, reménykedem, hogy hamarosan megérkezik azért. A harmadik könyvet meg kölcsön kérem egy ismerősömtől majd. Nevet
Eddig ahogy ír, a történet, a megfogalmazás az egész nagyon tetszik, kár hogy "bukás" volt az Agave kiadónak.

Elég szomorú, hogy valakitől kiadnak pár könyvet és nem adják végig ki a sorozatot.... Pedig Gaiman pár példánya is a listámon van.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 20, 20:11:44 írta Minagi » Naplózva


Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1768 Dátum: 13 okt 28, 05:43:57 »

Olvasgatom gyanútlanul a Tűz és Jég dala ciklus Trónok Harcát, erre a mellettem álló gyerek trollnak hitte magát. Beszól nekem olvasás közben, hogy kár, hogy a kötet végén meghal Eddard Stark. Felnéztem a könyvből és gúnyosan a szemébe mondtam a beégés kockázatával: Tyrion meg fogja ölni a saját apját!
A srác elkussolt nem is tudott megmukkanni. Olyan elégedettség töltött el, hogy azt nehezen tudom szavakba foglalni. Ellőttem neki egy jó nagy poént. ikszdé
Naplózva
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #1769 Dátum: 13 okt 28, 21:59:48 »

Visszanyalt neki a fagyi Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!