24 szep 26, 23:35:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395236 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1335 Dátum: 12 jan 24, 12:18:39 »

Én már olvastam a Gyűrűk Urát, meg a Hobbtot, de a Szilmarilkokat még nem.  Gondolkozik Most elég sok könyv van betervezve, de majd ha elfogynak, lehet nekivágok Nevet Bár állítólag iszonyú tömény.

Érdekes,nekem volt olyan 250 oldalas köny amit egy hétig olvastam, mert egyszerűen olyan tömör volt, aztán meg ott volt Pl.: a 720 oldalas Battle Royal, ami 2 tanítási napomba telt  *-* egyik kedvenc könyvem.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #1336 Dátum: 12 jan 24, 12:46:14 »

Megnyugtatlak a Gyűrűk Ura nem ilyen, ha azt felolvasnád egy kisgyereknek esti meseként, akkor elég sűrűn kapnád a WTF pillantásokat. Nevet
Csibe szívem én a fogalmazási stílusra gondoltam (nem igazán lehet váltogatni szerintem, hogy ki milyen stílusban ír). De letöltöttem direkt az első könyvet és beleolvastam kicsit és olyan mint ahogy gondoltam. Nyelvesít (Bár a Szilmarilok szerintem komolyabb, ahogy belelapoztam, mondjuk nem csoda)
Most jut eszembe, hogy Az elveszett mesék könyve is megvan Tolkientől >.< (de sajna csak a 2. rész Szomorú)
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 24, 13:07:52 írta Ritli » Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1337 Dátum: 12 jan 24, 14:17:49 »

A Hobbitot olvastam régebben, lehet megint elolvasom....

De én most ezt olvasom: Jim Garrison - JFK-gyilkosok nyomában, már nagyon vártam, mert az egyik kedvenc filmem a JFK (http://www.imdb.com/title/tt0102138/) és ez a film két könyvből készült, és ez az egyik a kettő közül, sajnos a második nem jött ki magyarul, de ez nem tud megállítani már csak meg kell rendelnem angolul ha megtalálom.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 24, 14:19:02 írta Minagi » Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1338 Dátum: 12 jan 26, 18:49:06 »

Ez nagyon király kép:



Jól meg lett csinálva^^
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1339 Dátum: 12 jan 30, 23:43:33 »

haha:D tényleg zsír:D

úúú! és van új trailer*.*

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/game-thrones-season-2-trailer-you-win-or-you-die-285667
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1340 Dátum: 12 jan 31, 00:09:56 »

Elolvastam a Trónok harca című regény első 58 oldalát, de tovább nem bírtam.

Úgy álltam hozzá, mint minden könyvhöz. Az első 50-60 oldalig ha megragad, elolvasom, de amennyiben erre nem képes, akkor becsukom, és leteszem. Ezzel a könyvvel ez történt; nem bírtam tovább. George R. R. Martin elkövette azt a két hibát, amit gyűlölök a könyveknél. Az egyik, hogy túlságosan sok a szereplő. Ennyi szereplőt nem tudok észben tartani, pedig még csak az első 58 oldalt olvastam el. Túl sok, és habár az író mindegyiknek igyekszik jó jellemet adni, akkor sem bírtam mindet megjegyezni. Túl sok, túl rövid idő alatt. A másik hibát a spoilermentesség érdekében nem írom le, de összefügg a karakterek sorsával. A túl sok karakter túl gyorsan kerül be a praeterbe. Ezt sem szeretem.

De a legnagyobb gondom ezzel a könyvvel - mely hozzájárult a csalódásomhoz is -, hogy erősen túllihegték. Sokat olvastam róla; rengetegen tartják a high fantasy reformerének, a fantasy új generációjának, blabla. Az én elvárásaim előtt azonban ugyanolyan felemásan teljesített, mint a Snow Crash anno. A probléma az, hogy míg a SC tényleg megújította valamelyest a cyberpunkot, addig a TH nem csinál mást, mint keveri a klasszikus, de már teljesen elközhelyesedett high fantasyt a dark fantasyvel. Martin regényét erősen túlértékelték a rajongók és a kritikusok egyaránt, szerény véleményem szerint. Nem mondom, hogy nem volt benne potenciál, de nekem ehhez ez kevés, különösen ha egy ekkora húzócímről beszélünk.

Félreértés ne essék, nem tartom szar könyvnek a Trónok harcát, sőt igazán reménykedtem benne, hogy ez a könyv bebizonyítja számomra, igenis lehet újat kihozni a high fantasyből. De sajnos nem volt rá képes.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 31, 00:12:07 írta rondár » Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Azetz
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 23


« Válasz #1341 Dátum: 12 jan 31, 00:26:00 »

Én fantasy és sárkányrajongóknak ajánlanám Naomi Novik Temeraire sorozatát. Magyarul eddig az első 4 kötet jelent meg.

Nem szeretem a történelmi háborúkat, de ahogy Naomi hozzáadta a sárkányokat... Így azért szívesebben tanultam volna az iskolában is Mosolyog A Napoleoni háborúkba vezet minket a könyv, Anglia és Franciaország viszályaihoz, és ezzel együtt egy olyan világban, ahol a sárkányok ugyanolyan fontos (ha nem fontosabb) szerepet töltenek be, mint a hajók Mosolyog

Számomra megunhatatlan, és alig várom, hogy kiadják magyarul a következő részt is  bow
Naplózva

"Egy nap én leszek a hokage és akkor mindenki felnéz majd rám..."


"Nézz csak ránk! Mindenünket felhasználtuk! És mégsem fekszünk holtan! Képesek vagyunk felülkerekedni a gyengeségünkön és félelmünkön! Ezt jelenti az élet!"

Jessy
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1342 Dátum: 12 jan 31, 09:12:56 »


Láttam már tegnap. Nevet Király. Nagyon várom már.

Rondár:
A kritikádat nem nagyon értem. Sok a szereplő? Valóban ez így van, és néha tényleg nehézzé teheti a szöveg követését, de azért basszus, annyira nem vészes a helyzet. Azt meg egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ne tudnád észben tartani őket. (Főleg a fontosakat). Ezt a könyvet, amióta ismerté vált rengetegen elolvasták, olyanok is, akik előtte nem nagyon olvastak semmit se, meg 14-15 évesek is, valahogy mégiscsak elboldogultak vele. Ahogy szerintem te is elboldogultál volna vele, ha akarsz. Rólad tényleg nem tudom ezt elhinni, ellentétben az emberek többségével, te tényleg elolvastál már azért jópár könyvet.

Amit írtál az alapján két lehetőség fogalmazódott meg bennem:
1. Simán nem tetszett a könyv, ami bárkivel előfordulhat, de ezt nem akartad beismerni, mert nem akartad, hogy higgyük, csak azért mondod ezt, mert vannak akik szeretik minden népszerű dologra azt mondani, hogy szar.
2. Azért mondod ezt, mert szereted azt mondani minden népszerű dologra, hogy szar.

És a Trónok Harcának a dark fantasyhoz nem sok köze van, és ez nem is volt szerintem cél. (Legfeljebb az erőszak a szokásosnál naturálisabb ábrázolása ilyen elem) Martin könyve sokkal inkább azért újszerű, mert a fantasyt a történelmi regényekkel kötötte össze. Tele van a történet történelmi párhuzamokkal, és maga a könyv is sokkal inkább hasonlít a történelmi regényekre, mint más fantasyk. Újszerű vonás még az is, hogy a világ "mágikus" vonulata háttérbe van szorítva a hétköznapi (értsd: a mi világunkban is elképzelhető) eseményekhez képest. (Vö.: A gyűrűk urában a Gyűrűt mindenhová magukkal viszik, annak hatalma folyamatosan hatással van a történetre, vagy az Idő Kerekében a főszereplők jelentős része rendelkezik mágikus hatalommal, stb.) Persze más fantasykban is előfordul a mágia háttérbe szorítása (Gemmel könyveknél gyakori), azonban a high fantasyban nem ez a jellemző, ráadásul Martin ennek kiváltására használta fel a fentebb emlegetett, a valós történelem elemeit felhasználó meseszövést.
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1343 Dátum: 12 jan 31, 12:09:37 »

Rondár, hát a könyv 6-7%-áról beszélsz. Az első kötet majdnem 900 oldal.
Én is egyébként 60 oldal után teszek le általában könyveket, de azok 200-300 oldalasak max. Valljuk be az átlag könyvek, klasszikus regények többsége nem is szokott általában több lenni ennél. A 60. oldalra pedig már - lévén a könyv egy ötöde, majdnem negyede - beindul a cselekmény úgy istenesen:D

Ennél a könyvnél méretéből fakadóan nem hiszem, hogy ez működik. Most a 600. oldalnál járok. Ahogy most visszalapozok, azért a 120-150 oldal kell ehhez, hogy tisztába kerülj a nevekkel - ha nem láttad előtte a sorozatot.

Szomorú, hogy a szereplők száma valakinél ennyire számít. Megjegyezhető szerintem egészen, hogy van 3 szál konkrétan és abból az egyik a Stark család, ahol a családfő, felesége (Eddard és Catelyn) és a gyerekek egy része (Jon, Bran, Sansa és Arya) szemén át látunk mindent, a király oldalán lévő család tagjai szemszögéből csak Tyrion szólal meg, míg a harmadik távol tőlük a volt király elmenekült gyermekeiről szól (Daenerys). A három szálból egy gyerek kiválik és egy az első könyvben eléggé elhanyagolható szálat visz. Ez nem kéne, hogy nehézséget okozzon. Személyszerint úgy érzem, hogy az események helyszínei és ahogy a sztori adja is - a családok azok, amiket követni kell. Nem húz szét a sztori abba a 8 személy irányába, akiken keresztül mesél.

Engem nagyon emlékeztet Szilvási Lajos: Egymás szemében regényére. Ott két naplót olvashatunk. Két 17 évesét, akik egymásba szeretnek. Nagyon izgalmas:) Nekem tetszik ez a stílus. A narráció részben átadása a szereplőknek szerintem sokkal közelebb hozza az olvasóhoz a karaktereket:)

Ha ezután sem lesz kedved kicsit tovább olvasni, akkor jó:D Nézd a filmet, időben az úgy se tartana addig, mint az olvasás:P Nekem ez az első eset, hogy film után olvasom az eredeti regényt - eddig fordítva volt mindig. Furcsa, de működik, csak így annyira nem izgalmas és feszült élmény az olvasás. Csodálom is, hogy tetszik:D De tetszik:D

--------------------
moly.hu regisztrációja van valakinek? megnézném ki mit olvas ha szabad, csak hátha lesz valami, amit én is olvasnék belőle:D
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 31, 12:21:04 írta Zemori-san » Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1344 Dátum: 12 jan 31, 12:46:50 »

Ami a szereplők számát illeti, valóban vissza kell lapozgatni néha, legalábbis első olvasásnál, főleg ha nem láttad előtte a sorozatot. Nekem is ezt kellett tennem, amikor először olvastam. Bár a könyvek végén lévő névsorok nagyon sokat segítettek. Azért azt bevallom, hogy amikor a 3. kötetben SPOILER hirtelen előkerült Danynél Ser Barristan Selmy és minden szereplő teljesen készen lett ettől, hát nekem halvány fingom se volt róla, hogy ki az. ikszdé Nem emlékeztem már arra a jelenetre Joffrey tróntermében az első kötetből, utána meg az illető teljesen eltűnt, én meg teljesen elfelejtettem még a nevét is. Nevet (Bár második olvasásnál azért feltűnt, hogy igenis emlegették közben is, de csak úgy mellékesen, efelett nyilván átsiklottam az első olvasás izgalmában.) Másodjára már nem voltak ilyen gondjaim, mostanra egész jó vagyok a mellékszereplőkkel is. Mosolyog

Abból a 6-7%ból pedig valóban nehéz megítélni a történetet, több ezer oldalra rúg. Nevet (És reméljük még ennyi jön, és minél előbb)

Zemori, te amúgy végeztél már a kötetekkel? Mosolyog

Idézet
Nekem ez az első eset, hogy film után olvasom az eredeti regényt - eddig fordítva volt mindig.

Nálam elég vegyes ez. Trónok Harca esetében a könyv volt előbb, és Gyűrűk Uránál is. Ez utóbbinak kifejezetten örülök, mert hatalmas élmény volt számomra, hogy a filmben a szereplők és a helyszínek szinte teljesen olyanok voltak, mint ahogy én azokat olvasásnál elképzeltem. Mosolyog Ritka az ilyesmi.
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1345 Dátum: 12 jan 31, 12:50:30 »

Még nem. Az első évad után fél évvel kaptam meg a könyvet és aztán csak vonaton, buszon olvastam mindig picit. kb az egyharmada óta van az, hogy amikor csak lehet olvasom. Az első kötettel szerintem még egy-két héten belül végzek. Aztán remélem ajándékba megkapom a 2-at:D Van egy ilyen sejtésem egy barátnőm elmaradt karácsonyi ajándékát illetően és akkor hopp gyorsan áprilisig még olvasgatom (- csak a fenébe is a diploma munkámat kéne írnom xD)

Szóval nekem az egész még a jövő zenéje. De a spoilered muszáj volt elolvasnom. Rémlik, hogy emlegetik a csávót. Vicces,h hol fog feltűnni újra:D

Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1346 Dátum: 12 jan 31, 12:55:16 »

Akkor jó olvasást. A második a legjobb kötet. Nevet Legalábbis nekem az a kedvencem. Ha már az első így el tudott kapni, akkor a Királyok Csatája  padlóra fog küldeni. Nevet Lehet előbb kéne befejezned a szakdogát, és csak utána elkezdeni olvasni. (Fő az óvatosság)

Ebben a témában meg óvatosan, Noéval eléggé szoktunk itt spoilerkedni néha.
Naplózva
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #1347 Dátum: 12 jan 31, 14:51:59 »

Én most hétvégén fejeztem be a Trónok harcát és nagyon tetszett, habár a filmet hanyagolnom kellett volna egy ideig. Mivel megkezdődött a suli, így csak napi 10-15 oldalt tudok olvasni, de a prológusnál kicsit összezavarodtam. Stannis ugyebár Sárkánykőn van, és azt mondja Renly-ről, hogy a tanácsban üldögél, de az első kötetben nem azt tudjuk meg, hogy Égikertben van és gyűjti a sereget Joffrey ellen? Vagy csak nekem rémlik úgy, hogy Kisujj neve is Renly? A mellékszereplők minden regényben kifognak rajtam, ezért bocs ha kissé hülyeséget kérdek, de rakjon rendet már valaki a fejemben, mert most semmi kedvem sincs előröl kezdeni és zavaros elmével nem egészség tovább olvasni, mert csak még nagyobb zavar keletkezik.
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1348 Dátum: 12 jan 31, 14:59:29 »

Én a könyvet egy időben kezdtem el olvasni a sorozat megjelenésével... és igyekeztem kb. egyszerre haladni, ami nem volt túl sikeres... az elején kissé lemaradtam, majd hipp-hopp végeztem a könyvel úgy a sorozat 1/2-e 2/3-a tájt, mármint az első résszel. A többit meg ugye nyáron olvastam.

Nekem kb. semmi gondom nem volt a szereplők megjegyzésével, egyrészt mert egyszerre olvastam a sorozattal, másrészt mert szeretek előre olvasni.

Mondjuk néhány rész anélkül, hogy előre olvastam volna is nyilvánvalóvá vált egy idő után itt Asha kilétére gondolok, egyszerűen elárulta magát a túl sok kérdezgetéssel, időnkénti szurkálódással, a Barristanos poént viszont sajna lelőttem magamnak Szomorú

Am én jobban élvezem az olvasást, ha tudok néhány háttér információt, olyankor van mit várni, hogy hogy is jutunk el oda pontosan, hogy is lesz ez pontosan? Persze a túl sok háttér info se jó. Szomorú

Zemori egyébként az általad említett könyvet egyszer szívesen elolvasnám, bár így se bírok az olvasólistám végére érni... és az egyre csak bővül és bővül....

Kisujj nem Renly... ő Petyr Bealish. Renly pedig a királyi testőrség lovagja, és ha jól rémlik, igen tagja a tanácsnak is. Az elején Királyvárban van, majd szövetkezne Edardal, aki nem akarja követni a módszereit, így Renly inkább elmegy Égikertbe a spanokhoz ikszdé, ott tud maga köré sereget kovácsolni. Persze ebből nem kevés gond adódik majd.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 31, 15:01:14 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1349 Dátum: 12 jan 31, 15:00:56 »

Eredetileg Renly Királyvárban volt, és tagja is volt a tanácsnak (amúgy Stannis is). Aztán az első kötet vége felé elmegy onnan, Égikertbe sereget gyűjteni. Ezt Stannis ha jól emlékszem a második kötet prológusában tudja meg. Kisujj pedig nem Renly, hanem Petyr.

Noe beírt elém, de azért elküldöm én is. Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!