24 szep 27, 03:20:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395813 alkalommal)
0 Felhasználó és 180 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1290 Dátum: 11 szep 26, 16:48:24 »

Valahol azt olvastam ő lehet nem is Ő, lehet csak valaki aki annak hiszi magát...

Úristen, ne ijesztgess. Valakinek muszáj maradnia Rhaegar után, így is rettenetes a hiánya.

Meg amúgy a jóslat is azt mondja, hogy a sárkánynak három feje van, ezt gyakran hajtogatják, Dany  Szeretet mindenképpen az egyik a másiknál én Jonra tippelek (ha Rhaegar x Lyanna eredete van a srácnak, akkor tuti), a harmadik pedig csakis az a bizonyos ő lehet. Legalábbis most mást nem tudok elképzelni.

Úgy látszik egyre többen hisznek Jon Rhaegar x Lyanna eredetében. Végül is ésszerű. Többek között mikor Robert arról beszélt Eddardnak, hogy a Targaryenek írmagját is kiirtja, akkor Stark mondta neki, hogy van, akit nem tudsz megölni. Ekkor meg hirtelen áttértek Jon anyjára, aki még most is homályba burkolózik. Én mindenesetre örülnék neki, Jont alapból szeretem, ha meg Rhaegaré, akkor még jobban fogom.

Danynek három sárkánya van. Ő három az egyben. Nem kell már ide másik kettő.  Pojén

ő is Targaryen (mostanában mindenki az xDD)

Még szerencse.  Hümm-hümm
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1291 Dátum: 11 szep 26, 20:03:15 »

Szafi te is ismered? oO Emlékszem régen nyúztalak ezzel sokat, amikor olvastam. xD

Rhaegar tényleg nagyon jó. Mondjuk kár hogy már a könyv elején is halott. De a 2.ban szerepel egy picit. Kíváncsi vagyok, hogy a filmben benne lesz e az a jelenet. Ha igen remélem jó színészt választanak.  Nevet De valaki biztos maradt utána. Jon mindenképpen. Amúgy ez a Rhaegaros származás elmélet nem csak mostanában terjed, már vagy 5 éve szinte mindenki ezt hiszi.   Nevet Valahol volt egy angol nyelvű írás, ahol Jon összes lehetséges származását kielemezte valami (nagyon ráérő és unatkozó ikszdé) ember, és ott is az jött ki hogy a Rhaegar x Lyanna elmélet messze a legvalószínűbb. Végigvett minden utalást a könyvekből. Am én is így vagyok vele: Jon alapból is az egyik kedvencem, ha Rhaegar fia akkor még inkább. (MSNen egy évig Rhaegar Targaryen volt a nevem. xD Facebookon is át akartam nevezni magam a nyáron, de nem hagyta az a szar. -.-)

A sárkányokkal nincs igazad, a három fej három embert jelent, ez a Halhatatlanok Háza jelenetben is eléggé egyértelműen kiderül. Ha a könyvet nem olvasod, akkor majd a filmben látni fogod. kacsint Azt a jelenetet nem hagyhatják ki, az egész történetnek az egyik legmeghatározóbb pontja. Mosolyog Meg még sok utalás van erre, és maga Dany is így értelmezi. Gondolj csak bele, az igaz hogy Danynek jó a segge xD de csak egy van neki, és a másik két sárkányra is kell legénység, Dany csak egyet ülhet meg.  A másik kettő meg lehet Jon, és az a bizonyos valaki. ikszdé
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1292 Dátum: 11 szep 26, 20:28:05 »

Két könyvet ajánlanék most, mindkettő Paulo Coelho munkásságából való.

Az első: A fény harcosának kézikönyve
A második pedig: Az alkimista

Nem írok róluk semmi különöset, mert mindkettő más más élményt nyújt minden olvasónak.
Számomra a A fény harcosának kézikönyve tetszett jobban, mert több személyes emlékemet tudtam hozzá kötni ami miatt sokkal szebb kép alakult ki fantáziavilágomban a történet olvasása során.

Egy kis részlet ami nekem nagyon megtetszett már a könyv elolvasása előtt is.

Idézetet írta: Paulo Coelho
"A fény harcosa megfigyeli a gyermekek tekintetét. Mert ők keserűség nélkül szemlélik a világot. Ha a fény harcosa meg akarja tudni, hogy méltó-e a bizalmára, aki mellette áll, a gyermek szemével próbál ránézni."

- Ki a fény harcosa?

- Tudod te azt...

Csak ennyit akartam, ha valakinek kárt okoztam azzal, hogy megszakítottam a A tűz és jég dala eposz sorozatról való diskurálást az így járt. Nyelvesít
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1293 Dátum: 11 szep 26, 20:31:31 »

Danyvel és a három sárkánnyal csak vicceltem. Nevet Azt hittem mindenkinek leesik, ezért nem írtam oda.  Nyelvesít

Ugyan már, ezt mindenki ismeri. Nevet Már jó régóta nyomon követem eszmecseréiteket itt és duma topicban, csak nem szóltam soha közbe, mert felesleges lett volna. Valaki mindig elmondta azt is, amit én gondolok. Amúgy engem nem nyúztál vele soha, legalábbis nem emlékszem. Egy másik könyvet emlegettél mindig. Az MSN-nevedet viszont természetes, hogy nem tudtam elfelejteni. Túl sokszor elolvastam ahhoz, hogy beleégjen az agyamba.  Pojén

Rhaegart már akkor szerettem, mikor még nem is tudtam, hogy létezik/ett - ha figyelembe veszem folytonos ellenségeskedésemet Roberttel és szimpatizánsaival (illetve megjátszott barátaival).

Nem csak a filmet nézem. Ettől eltekintve én is remélem, hogy jó színészt választanak, és nem rombolják le illúzióimat.  Hümm-hümm
« Utoljára szerkesztve: 11 szep 26, 20:32:02 írta Saphira » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1294 Dátum: 11 szep 27, 08:41:27 »

Csak vicceltél? Szomorú Kár.  Pojén Na jó, sejtettem amúgy, de nem tudtam kihagyni, hogy okosabbnak látsszak nálad kedves Szafi. xDDDD

Amúgy igen, most már mindenki ismeri. De régen nem így volt.

Idézet
Az MSN-nevedet viszont természetes, hogy nem tudtam elfelejteni. Túl sokszor elolvastam ahhoz, hogy beleégjen az agyamba.

Nevet

Ami meg az MSN-t illeti emlékszem (és meg is van naplózottban) hogy egyszer kitöltettem veled egy "melyik ASoIaF karakter" vagy tesztet. Meg sok emberrel kitöltettem, csak senki se tudta miről van szó. ikszdé Te Tyrion lettél, erre emlékszem. A tesóm meg Robert király. Nevet Én meg Ned. Az illik is rám. Durci (Néha olyan hülye tudok lenni?  Gondolkozik  Pojén Nem.)

Rhaegar a legjobb arc. Nevet Valahogy régen is éreztem, hogy kedvelnéd, ha olvasnád. (Bár erre azért volt is alapom: elég sok közös kedvenc szereplőnk van animékben is. xD De Kira nem tartozik közéjük. xD)

Te is utálod Robertet? Szomorú Sokan vannak így vele. Én nem. Jó, tényleg nagyon szar király volt, de emberként szerintem alapvetően rendes volt, és jó hadvezér is. Nem is akart király lenni, csak nem akadt más. Addig kellett volna Ned fejét vernie buzogánnyal, amíg el nem fogadja a koronát. Robert meg lehetett volna tanácstag, vagy akár Segítő is, de főleg csak hadi ügyekkel kellett volna foglalkoznia. A Starkok simán uralkodhattak volna, ha a Tullyk, az Arrynok, meg a Baratheonok támogatják a királyt, a Lannisterek nyugodtan elmehettek volna nyugdíjasnak. Nevet Csak hát Ned nem vállalta sajna, más meg nem igazán volt. (Jó persze a legjobb az lett volna, ha csak Aeryst nyírják ki, és Rhaegar lesz a király, csak Rhaegar nem volt genya, hogy ebbe bele menjen. Aeryst nem sajnálom, Jaime jól tette, hogy levágta.)

Rhaegarnak pedig jó színész kell. Sajnos magasak az elvárások, túl sok jó fanartot látott már mindenki. Nevet Annyira jó lenne, ha egyszer lenne egy ilyen visszaemlékezős epizód is, ami a múltról szól. Benne lenne mondjuk a harrenhalli torna, meg a Három Folyó csatája. Azt nagyon megnézném. Majd talán amikor a harmadik részben a Reedek mesélnek nagyon hosszan erről Brannak, azt megcsinálják. Illene. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1295 Dátum: 11 szep 27, 11:02:05 »

Én is ilyen visszaemlékezős részre várok, ahol végre több dolgot megmagyaráznak a múltról, benne Rhaegar és Lyanna kapcsolatáról.

Igazából Robert a történet nagy részében semleges számomra. Van ahol nagyon kedvelem (pár idétlen beszólása miatt), de bizonyos esetek miatt nagyon nem.

Úristen, komolyan Tyrion lettem? Ne szivass. Nevet Azóta sokat változtam, küldd már el a linket pü-ben, kitöltöm újra. Kíváncsi vagyok, most ki lennék. Nevet

Egyébként, szerintem arra a pár perces jelenetre tuti valami rossz színészt választanak. Meg észrevettem, hogy filmben, az első évadban következetesen kihagyják Rhaegar nevét.

Amúgy vicces, hogy kijelentjük, mekkora arc, mikor alig írnak róla pár dolgot. Nevet
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1296 Dátum: 11 szep 27, 11:20:02 »

Hol jársz a könyvvel? Mosolyog A 3. részben az a beszélgetés Brannal sok mindenre rávilágított. Bár még így sem tudhatunk biztosan semmit. (Szal ha olvastad már, akkor is lehet nem hatott meg annyira, mert sok kérdés marad még). A teljes igazságra még várnunk kell. Nekem is inkább megérzés még mindig, hogy Rhaegar jó fej volt, és ez igazi szerelmi kapcsolat volt, nem elrablás. ikszdé És igen valóban vicces. De jó arc volt és kész. Nevet És ezzel szinte mindenki így van amióta világ a világ. Azt se nagyon lehet tudni milyen volt a jelleme. xD Én ilyen komoly, szomorú, határozott hősszerelmesnek képzelem el kb, bár ez leegyszerűsítés. Meg persze bizonyára nagyon jó képű is, bár ez a része inkább a lány olvasókra tartozik. Nevet (Mondjuk egy ilyen karakterhez ez hozzátartozik szerintem is, ehhez nem kell se lánynak, se búzának lenni. ikszdé)

Rhaegar neve egyszer vagy kétszer elhangzott. xD Nem emlékszem mikor, de visszatekertem direkt, hogy jól hallottam e. Mert nekem is feltűnt, hogy kerülik a nevét. És igen, a szívemből szóltál, én is úgy érzem, hogy pár percért nem fognak egy jó színészt választani. De remélem legalább külsőre olyan lesz amilyennek lennie kell, hogy azért beleférjen a Rhaegar-képbe, amit a rajongók kialakítottak. Pár perc alatt rossz játékkal se tudja annyira lerombolni az illúziókat, meg amúgy is a könyv az elsődleges forrás.

Igen Tyrion lettél. Nevet Hány centi magas is vagy te?  Nyelvesít

Mindjárt megkeresem a linket, én is kitöltöm újra, mert szeretnék megint Ned lenni. Remélem működik még. Mosolyog
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1297 Dátum: 11 okt 01, 10:36:56 »

Újabb képsorok:

Ez tudott

Közeleg a tél

Snoopy verzió

Spoiler az 5. kötetből

Bónusz

Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1298 Dátum: 11 okt 01, 12:08:17 »

Shiro ezek is nagyon jók. Nevet Főleg az a híradó. xD
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1299 Dátum: 11 okt 01, 19:52:41 »

juj, még be kell hoznom a lemaradást rendesen azt hiszem,mert ezek a jon eredetét taglaló találgatások is omfg-s fejet okoztak nálam. na. de azért egy ki vagy a könyvből tesztet kerestem én is és arya:D jehe
olvasás folyt köv.
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #1300 Dátum: 11 nov 13, 15:05:31 »

Nem olvasta valaki a Karamazov testvéreket?

Csak mert nagy segítség lenne ,ha valaki összefoglalná nekem.
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 13, 15:14:50 írta uchiha tamás » Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1301 Dátum: 11 dec 04, 08:52:34 »

Egyik kedvenc részem. Mosolyog pedig tudom, nem épp a legrózsásabb ami utána jön,
De előtte azon voltam, hogyha Aryáék kicsit hamarabb érnek oda, vagy Jamieék egy kicsit később, akkor vajon Arya felismeri Jamiet vagy Jamie ismeri fel Aryát? Sa kkor vajon visszfordulnak Zúgó felé, vagy mennek tovább Királyvárba,
Aztán lett végül is ez a jelenet, ami elsőre full szerencsés, aztán kiderül, hogy mégse, aztén meg hogy mégis csak jobb mint a másik lehetőség. ikszdé
Idézet
Odakintről lópatkók zaja és emberek hangja hallatszott.
Egy pillanattal később egy férfi lépett a terembe. Tyroshi volt, még Citromnál is nagyobb. Hatalmas, sűrű szakállat viselt, amely a végén zöld volt, a tövénél azonban szürkén nőtt. Mögötte
két számszeríjász jött, akik egy sebesült embert tereltek maguk között, majd még többen...
Arya még sohasem látott ennél rongyosabb társaságot, a náluk lévő kardokban, fejszékben és
íjakban azonban semmi rongyos nem volt. Néhányan különös pillantásokat vetettek felé, ahogy
beléptek, de senki sem szólt egy szót se. Egy félszemű katona rozsdás sisakban beleszimatolt a
levegőbe, és elvigyorodott, egy merev, sárga hajú íjász pedig sörért kiáltott. Őket oroszlános sisakot viselő lándzsás követte, majd egy idősebb, sánta férfi, egy braavosi zsoldos, egy...
- Harwin? - suttogta Arya. Ő volt az! A szakáll és a kócos haj alatt tényleg Hullen fiának arcát
látta. Hullen fiáét, aki a póniját vezetgette az  udvaron, Jonnal és Robb-bal együtt rohamozta a
szalmabábukat, és túl sokat ivott a lakomákon. Soványabb volt, valahogy keményebb, és Deresben sohasem viselt szakállt, de ő volt az, az apja embere! - Harwin! -Kétségbeesetten vergődött,
nekifeszült, megpróbálta kitépni magát Citrom vasmarkának szorításából. - Én vagyok! - kiabálta. - Harwin, én vagyok az, hát nem ismersz meg, nem? -Eleredtek a könnyei, és azon kapta magát, hogy zokog, mint egy csecsemő, mint valami buta kislány. - Harwin, én vagyok az!
Harwin tekintete az arcáról a ruhájára tévedt, a megnyúzott emberre.
- Honnét ismersz engem? - kérdezte gyanakvóan. - A megnyúzott ember... ki vagy te, valami
szolgálólegény a Piócaúrnál?
Arya egy pillanatig nem tudta, mit feleljen. Olyan sok neve volt. Az Arya Starkot talán álmodta.
- Lány vagyok - szipogta. - Lord Bolton pohárnoka voltam, de  ő ott akart hagyni engem a
kecskének, ezért elmenekültem Gendryvel és Meleg Pitével. Meg kell hogy ismerj! Te vezetted a
pónimat, amikor kicsi voltam!
Harwin szeme elkerekedett.
- Az istenek szerelmére! - mondta elcsukló hangon. - Lábalatti Arya? Citrom, engedd el!
- Betörte az orrom. - Citrom minden teketória nélkül leejtette a földre. - Ki a hét pokol ez itt?
- A Segítő lánya. - Harwin fél térdre ereszkedett előtte. - Arya Stark, Deresből!

Arya tényleg ilyen mumus lesz? ikszdé
http://erikablake.deviantart.com/art/Arya-Game-of-Thrones-212959318?q=boost%3Apopular%20game%20o%20thrones&qo=7

Azt már tudom, hogy valami assassin lesz belőle, csak nem gondoltm volna, hogy ilyen mumus féle (habár lehet ez az első kötetből van Gondolkozik)

És már tudom hogy pár szereplő akik meghalnak, hogy miért halnak meg.

Kíváncsi vagyok, hogy Dany horgonyt vet e Westeros partjainál ebben a fejezetben.

Meg azt hittem, hogy karácsonyra már csak néhány fejezet marad, amit majd hazafelé a vonaton elolvasok, erre meg épp csak a felénél tartok, vagy egy kicsit túl rajta. Á baromi vastag, nekem meg sajna nincs túl sok időm olvasni. Szomorú
De ha van akár 5 percem is azt kihasználom, mert kb viszem magammal minden hová. S hát kb percenként egy napot öregszik a könyv a kezeim között, mert ez a viszem magammal ez olyan, hogy mégha táskámban nincs is hely, de azt a könyvet csak beletuszkolom. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 04, 08:54:37 írta Shiro » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1302 Dátum: 11 dec 04, 10:30:05 »

Jajj, az a rész az nagyon jó. Nevet Bírtam volna, ha összefutnak Jamie-ékkel. Nevet Megismerték volna szerintem egymást. Mondjuk ha összefutnak, akkor jobban jártak volna, ha egyből visszamennek Zúgóba. ikszdé

Idézet
Kíváncsi vagyok, hogy Dany horgonyt vet e Westeros partjainál ebben a fejezetben

Spoiler:

Idézet
Nem

Amúgy meg azon a képen szerintem nem Arya van. Legalábbis ilyen zombi biztos nem lesz belőle. ikszdé Valszeg a TV sorozat első részében látott zombiból hozták össze a képet. Még scak az kéne nekem, hogy Aryából zombi legyen, ahhoz túlságosan is szeretem azt a szereplőt. Nevet

Spoiler:

Idézet
Bár igaz, hogy Catelynt is szerettem, és belőle nagyon menő zombi lett. xD
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 04, 10:30:51 írta Aes Sedai » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1303 Dátum: 11 dec 04, 10:41:25 »

Szerintem Cat nagyon nem lett menő Szomorú

és ja tuti megismernék egymást Arya fejébe beleégett a Lanister család képe Mosolyog
Spoiler:Jamie pedig felismeri, hogy Jane (ugye így hívták Sansa barátnőjét?) nem Arya.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 04, 10:42:23 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1304 Dátum: 11 dec 04, 10:43:21 »

Jah, Noe, én is ezek alapján gondoltam, hogy felismerik egymást. Nevet

És Catelyn nagyon is menő. Én is nagyon sajnáltam szegényt. Szomorú De így legalább véres bosszút állhat. És remélem is, hogy kiirtja a Freyeket.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!