24 szep 27, 03:19:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395796 alkalommal)
0 Felhasználó és 168 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1275 Dátum: 11 aug 01, 20:33:27 »

Am én már azt várom hogy végre kiderüljön már részletesebben, hogy mi is ez a "tűz és jég dala-s" jóslat, idegesít, hogy mindig elhangzik róla egy 2 szó és senki se magyarázza el teljesen, ugye a 4. rész elején is már majdnem kaptunk részletes magyarázatot, de hát, azért az már túl egyszerű volna. Van egy olyan sejtésem hogy majd erre csak a 6-7. részben derül fény, meg úgy kb. mindenre, pl. hogy ki Jon édes anyja... (ez utóbbiról pedig elvileg a Reedek tudnának információval szolgálni... előbbiről pedig minden mester tud, vagy legalábbis a bölcsebbikjük).
Meg kár, hogy nincs továbbontva azoknak a szála akik elhajóztak lady Mormonttal, mert elvileg, ugye most már a cölöplakók is beszálltak a játékba...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1276 Dátum: 11 aug 01, 21:27:18 »

Ami a jóslatot illeti, úgy nézem Martinnak az a terve, hogy a történet fantasy-részét, a természetfeletti elemeket a végére tartogatja. Ha megnézed, eddig azért elég kevés misztikus dolog volt, főleg ahhoz képest, hogy más hasonló könyvekben az első oldaltól kezdve mágiával irtják egymást. ikszdé Nekem az a tippem, hogy a végkifejlet az nagyon varázslás-alapú lesz, viszont addig eléggé realisztikus marad a dolog. Szóval az ilyen dolgokat, mint a jóslatok meg hasonlók egy darabig még nem fogja erőltetni annyira. De nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire fut majd ki a dolog. Nevet A természetfeletti szál nyilván erősödni fog.
Jon származását meg biztos a végére hagyja, már csak direkt szemétségből is, mert a fanok 90%a erre a leginkább kíváncsi,. ikszdé Viszont tuti, hogy valami nagy what the fuck lesz ezzel kapcsolatban, hiszen különben nem titkolnák ennyire. Nevet
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1277 Dátum: 11 aug 31, 17:09:56 »

Nos, korábban írtam itt pár sort a Snow Crashről.Most, hogy megvettem a könyvet és kiolvastam, megint írók párat.

A Snow Crash Neal Stephenson egyik legismertebb regénye, mely 1992-ben felkavarta a cyberpunk állóvizét. Többen is a szerzőhöz társítják Second Life nevű MMORPG megszületését, és sok mást is, pl. a Google Earth-öt. A történet hozzánk tizennégy (!) éves késéssel jutott el, és az a Kodaj Dániel fordította, aki az ismert Mondo magazin egyik szerkesztője.

A regény egy olyan Amerikát mutat be, ahol a Maffia már pizzaszolgálatként működik, az államok pedig különálló franchise-okat alkotva léteznek. A Valósággal párhuzamos, virtuális világ a Metaverzum, ami hasonlít a mai MMORPG-kre. Főhősünk egy Hiro Protagonist nevű félig ázsiai-félig afrikai fiatalember, aki három az egyben személyként működik: pizzafutár, hacker és samurai egy személyben, aki a Metarverzum legjobb vívójaként is ismert. Állandóan magával hordoz két japán kardot (egy katanát és egy wakizashit), melyeket még az apja zsákmányolt a II. világháborúban. A történet másik, fontos szereplője egy Y.T. nevű fiatal lány, aki szintén futár, de nem pizzát szállít, hanem minden mást. Gördeszkájával rója a franchisevárosok sztrádáit, kocsikhoz tapadva. Később azonban elszabadul egy vírus, mely mint a Metaverzumnak, mint a Valóságnak is a vesztét okozhatja. Hiro úgy dönt, felveszi a harcot a snow crash vírussal és a terjesztőivel.

Az alapján, amiket eddig elmondtam, a történet lehetett volna egy sima képregény is. És Stephenson valóban eleinte képregényben gondolkodott, később mégis regény lett belőle. Az érdekesnek ható sztori az elvárttól lassabban bontakozik ki, és többször is előfordulnak benne unalmas jelenetek, melyek egy képregényben, illusztrációkkal remekül mutattak volna. De egy regény esetében ez csak kb. 50 oldalnyi pazarlás. Különösen akkor húzott fel az időhúzás, mikor sok-sok oldallal később Hiro összefoglalja az egész mitológiai kapcsolatot a sumér istenségek és a snow crash között kemény ÖT OLDALBAN! Így a beszélgetést a Könyvtárossal nyugodtan átugorhatjátok, felesleges időpocsékolás végigszenvedni, mert irtó unalmas is.

A magyar kiadás 2006-ban jelent meg, az újraindult Galaktika Fantasztikus Könyvek-sorozat egyik első darabjaként. A baj azzal van, hogy a kiadó profiljába nagyon nem illik bele a cyberpunk, egy olyan könyv pedig, mint a Snow Crash, már biztosra vehető, hogy több sebből is vérezni fog. Kodaj Dániel fordításaiban mindig is előbukkantak a furcsaságok, ezt már az Idoru kapcsán megjegyeztem. Itt a léc hol rezeg, hol tartja magát. A szlengezést és a beszólásokat jól sikerült megoldania, így a szöveg viccesebb jelenetei valóban viccesek. A negatívok viszont három dologban jelentkeztek:
-Az öncélú honosítás, mely az egész Galaktikát áthatja az újraalakulása óta (headset = fejszet, cyberpunk = kiberpunk, steampunk = gőzpunk, csak hogy párat említsek, nem is beszélve az iszonyatos címfordításokról).
-A kiadvány minden bizonnyal lektorlás nélkül került a nyomdába. SZÓKÖZ NÉLKÜLI mondatok fordulnak elő benne, mely valami elképesztő hanyagságról tesz tanúbizonyságot. Okés, hogy határidőhöz van kötve a megjelenés, de ilyet azért akkor sem kéne. Ez már tényleg a kiadót minősíti.
-A borítóhoz a művet legkevésbé lefedő angol borítót licencelték, plusz még azt is sikerült a legkevésbé látványosra csiszolni. Ott virít a borítón a reklám, "A legendás könyv végre magyarul!", mely a könyvespolcokon elmegy reklámnak, vagy a kiadó oldalán. De állandóan a borítón látni nem valami kellemes.

Összegezve:

+ = A cím megmaradt angolul.
+ = Hiro és Y.T. karaktere.
+ = Humoros világ.
+ = Lassan beinduló, de a végére egész pörgős sztori.
- = Gyakran rossz pillanatban, rossz szálat ránt elő a szerző.
- = A magyar kiadás lehetett volna jobb is.
- = Pár felesleges fejezet.
- = Kissé suta befejezés.

A Snow Crash véleményem szerint messze a legtúlértékeltebb sci-fi regény amit eddig olvastam. Jónak jó, olvasható, el lehet benne merülni, és vannak benne izgalmas fejezetek. De ez nem kárpótol a felesleges fejezetekért, mert a felépített oszlopot eléggé megdönti. Ha el akarjátok olvasni, akkor javaslom, hogy előbb könyvtárból kölcsönözzétek ki.            

Magyar borító: http://www.booker.hu/_cachingdbfield/YV90ZXJtZWtfa2VwZWs,/bmFneWtlcA,,/M/z/M/5/bk000361nagy.jpg
Az angol, mely alapján a magyar készült: http://2.bp.blogspot.com/_4OYGjUrdllo/SMSc6R4aNaI/AAAAAAAAHBs/xUfjjLh5UJk/s1600-h/9780140232929.jpg    
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 31, 17:14:52 írta rondár » Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1278 Dátum: 11 szep 21, 13:18:16 »

Elkezdtem én is végre a Trónok harcát:D Vicces volt, mert a vonaton olvasgattam, mellettem meg nagy meglepetésemre egy srác angolul:D hehe
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1279 Dátum: 11 szep 21, 14:28:46 »

Zemori, jól teszed te is. Nevet Újabb hívő jött a templomba. Nevet Trónok Harca FTW!
Naplózva
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #1280 Dátum: 11 szep 21, 14:31:08 »

Lassan én is csatlakoznék, de a bookline.hu-n a 2. rész nincs meg, és részenként nem éri meg megvenni (nekem azért nem, mert nem Magyarországon élek), és más helyen lusta vagyok megnézni, így inkább várok
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1281 Dátum: 11 szep 24, 20:26:55 »

Kis képregény szösszenetek a trónok harcából:
Néhány kép kicsit spoileres (még nekem is  Nyelvesít)

http://images4.fanpop.com/image/photos/24100000/A-Song-of-Ice-and-Fire-a-song-of-ice-and-fire-24126578-550-605.jpg

http://images4.fanpop.com/image/photos/24100000/A-Song-of-Ice-and-Fire-a-song-of-ice-and-fire-24126581-550-534.jpg

http://images4.fanpop.com/image/photos/24100000/A-Song-of-Ice-and-Fire-a-song-of-ice-and-fire-24126576-811-578.jpg

http://www.fanpop.com/spots/a-song-of-ice-and-fire/images/24126574/title/drink-please-fanart

http://www.fanpop.com/spots/a-song-of-ice-and-fire/images/24126573/title/not-perfect-beginning-fanart

http://images4.fanpop.com/image/photos/24100000/A-Song-of-Ice-and-Fire-a-song-of-ice-and-fire-24126566-570-526.jpg
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1282 Dátum: 11 szep 24, 20:52:58 »

Áhh, Shiro ezek nagyon jók. Aranyosak a rajzok. Nevet Jól szórakoztam rajtuk. Amúgy, ami a spoilert illeti, én már Sárkányok Tánca spoilerből is alaposan felszerelkeztem. Hát elég nagy WTF lesz az a rész. Kiadhatnák már magyarul végre.
Naplózva
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #1283 Dátum: 11 szep 24, 21:00:50 »

Itt a sok fantasy fan, reklámozzák a kedvencüket, jövök én is.

November 8-án jelenik meg az Eragon 4., utolsó része (angolul). Én már berendeltem, már alig várom. Elolvastam az előzetesen kiadott fejezetet, nagyon tetszik Nevet

www.alagaesia.com
Naplózva



 
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1284 Dátum: 11 szep 25, 22:50:08 »

Remélem Davos Királyvárban tett hajókirándulását lehetőleg regényűen csinálják meg, a 2. évadban, mert szerintem nagyon epic látvány lenne belőle. Hümm-hümm
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1285 Dátum: 11 szep 26, 00:38:57 »

Ah nekem kell egy kalóz forítás, avagy egy kis spoiler özön. Már-már kattogok a könyv után smirksweat
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1286 Dátum: 11 szep 26, 07:28:35 »

Shiro! Jaja az az egyik legjobb jelenet. Nevet Mondjuk nemtoom van e annyi pénzük, hogy ezt tényleg úgy meg tudják csinálni, de azért reménykedek. És akkor van az egész történet legjobb Sansa x Sandor jelenete is, amit viszont elvárok, hogy szóról szóra ugyanolyan legyen. Nevet  Szeretet

Noe! Én is megőrülök már az 5. könyvért. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz az a bizonyos új szereplő. Nevet
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1287 Dátum: 11 szep 26, 08:24:46 »

Valahol azt olvastam ő lehet nem is Ő, lehet csak valaki aki annak hiszi magát...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1288 Dátum: 11 szep 26, 09:00:42 »

Én ezt még nem olvastam sehol se, és remélem nem is igaz. ikszdé Az nagyon beb*szná nálam a kiskaput... már beleéltem magam ebbe a fordulatba.

Meg amúgy a jóslat is azt mondja, hogy a sárkánynak három feje van, ezt gyakran hajtogatják, Dany  Szeretet mindenképpen az egyik a másiknál én Jonra tippelek (ha Rhaegar x Lyanna eredete van a srácnak, akkor tuti), a harmadik pedig csakis az a bizonyos ő lehet. Legalábbis most mást nem tudok elképzelni. Persze az is érdekes lenne, hogy ha mégse az lenne, de ő azt hinné, hogy az. xDDD Most ez zavaros de nem tudom másképp spoiler mentesen megfogalmazni, hogy a többiek ne öljenek le. Meg akkor miért hinné azt? Lehet persze, hogy ez is Varys és Illyrio szarkeverés pusztán, mert nekik halál mindegy csak az ő emberük legyen a király, és így tudják ezt a legkönnyebben megoldani. Mondjuk én varyst bírom nagyon, szal nem hiszem, hogy ekkora genny lenne.

Más: gondolkoztam azon, hogy nem lehet e hogy ez az egész Tűz és Jég dala jóslat(féleség) valójában csakis Jonról szól. Hiszen Tűz=Targaryen, Jég=Stark, és eléggé esélyes, hogy Jonnak pont ilyen származása van. Ugye Rhaegar először azt hitte, hogy ezek a jóslatok rá vonatkoznak, utána meg azt hogy a fiára. De lehet mindkettő tévedés volt. Meg ugye ott volt az a rész, amikor Dany a Halhatatlanok Házában járt, és ott látta Rhaegart, és valamit mondott is, hogy kell még egy ember vagy valami hasonlót, pontosan nem emlékszem.


Szerk:

Akartál még spoilereket, tessék:

Lekicsinyítem, nehogy más meglássa, aki nem akarja.

- Gregor Clegane él. Sajnos.

- Bran és a Reedek eljutnak a Háromszemű hollóhoz, egy barlangban él, az erdő gyermekeivel együtt. A hollóról kiderül (?) hogy valójában ő is Targaryen (mostanában mindenki az xDD), IV. Aegon király fattya volt Folyami Brynden néven, varázsló volt, a Király Segítője, majd az Éjjeli Őrség parancsnoka. A halála után varjú alakban él tovább, mert kiderül, hogy a vargok tovább élnek abban az állatban amit meg tudnak szállni. Ez nem teljesen biztos de nagyon valószínű.

- Gyanússá válik, hogy esetleg Jon az a kiválasztott herceg, akiről Mellsiandre beszél állandóan. A boszorkánynak lesz egy jóslata ami erre utal, és Jonnak is lesz egy álma ezzel kapcsolatban.

- Victarion Greyjoy is gyanússá válik kissé, hogy ő az a herceg.

- Páran megtudják, hogy Rickon Stark él, és Davos elmegy érte, ugyanis a Glover ház feje azt mondja neki, hogy ha Rickont biztonságba helyezik, és ő lesz Deres örököse, akkor a Gloverek és a Manderly ház felesküdnek Stannisre.


Na egyenlőre ennyi. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 szep 26, 10:06:56 írta Aes Sedai » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1289 Dátum: 11 szep 26, 13:29:27 »

Ezeket már sajnos ismertem az 1. kivételével =/
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!