24 szep 21, 18:36:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 619 620 [621] 622 623 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1183463 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #9300 Dátum: 13 nov 29, 13:18:19 »

Magyarban meg nem létezik ilyen szó, mert nem ismerem.

Ezeket ismered? Nevet

Ducskó, surgyellák, dermákos Nevet

Egy elég ízes beszédű cimborám szokott ilyen szavakat használni Nevet
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9301 Dátum: 13 nov 29, 13:48:38 »

Na és a kígyószilánk. Ki ne felejtsük a kígyószilánkot.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9302 Dátum: 13 nov 29, 13:55:46 »

-Olyan bosztohó vagy.
-Az mi?
-Hát tudod, olyan átedütt.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9303 Dátum: 13 nov 29, 14:15:25 »

Erre csak ezt tudom mondani:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6nJ_yDE-_14" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6nJ_yDE-_14</a>

Mondjuk sok általam használt szó tényleg nincs a magyar nyelvben Nevet (pont ezért figyelek, hogy ne mondjam, hogy horcsica, hanem aztmondjam, hogy mustár, csak nem mindig jön össze... nevetnek is mikor aztmondom, hogy tatármártás a tartármártás helyett) :/
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9304 Dátum: 13 nov 29, 14:17:58 »

A tatármártásnak legalábbvan értelme, na de mi az a tartár?
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #9305 Dátum: 13 nov 29, 14:18:31 »

Jaj, Gman, azt csak a feleséged találta ki a semmiből, az nem olyan. Nevet Persze, létrehozott egy új szót, meg minden, de akkor sem ugyanaz.

Hé, amúgy ti tudtok olyan szót, amit kb csak a ti vidékeiteken használnak az emberek, ahol felnőttetek? Nálunk asszem ilyen a melegítő gatya helyett az, hogy bemelegítő gatya, meg talán a górál ige, de az nem  tuti. Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9306 Dátum: 13 nov 29, 14:19:19 »

Nem csodálom a marketinget, hogy minden szexi nőkkel akarnak eladni. Régebb ki nem állhattam a felvidéki beszédet, aztán megismertem egy csajt aki nagyon tetszett, durva kisugárzása van és így beszélt, azóta nagyon bejön. Nevet

Loool. Bemelegítő gatya. Beteg állatok. Nevet
Mi az a górál? Én amúgy azt akarom megtudni, hogy mi lehet az a gúrzás. És mit csinál az aki gurzó. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 29, 14:21:02 írta Gdat88 » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9307 Dátum: 13 nov 29, 14:25:03 »

Várj Niki te most melyik vidékről származol?

Górál az az eldob / hajít, használják itt is.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 29, 14:29:02 írta Syzygy » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9308 Dátum: 13 nov 29, 14:28:00 »

én is imádom, sajnos nekem nagyon érzékeny fülem van a tájszólásokra így csak akkor á-zok ilyen szépen mélyen, ha otthon vagyok, itt akaratlanul elvesztem... sajnos mondjuk sose volt durva tájszólásom, öcsémnek inkább van
ide jövevény szavakat még mindig sokat használok akaratlanul, arról pl. hogy zsuvi nem tudok leszokni, de a tyepláki is tyepláki marad minig, a mikinát már nem használom sokat viszont, de magyarul sokszor nem tudom megkülönböztetni ennek következtében a pulcsit meg a pólót. Mondjuk ez utóbbiak nem lettek sokat változtatva a szlovákból. A sopát mondjuk nem tudom használják e Mo.-n is...

Az tetszett nagyon mikor nálunk megszólták Ritámat, hogy úgy beszél mint osztálytársam részegen. Barátom szerint nálunk már nem is tudnak rendesen magyarul az emberek. Én meg már nem is tudom mit mondhatnék mondjuk nagyannya szavajárására, meg arra a sok T-re. Ill. arra, hogy mi az hogy megyünk mamáék, mégis kol a -hoz?
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 29, 14:33:18 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9309 Dátum: 13 nov 29, 14:39:44 »

Jaj, Gman, azt csak a feleséged találta ki a semmiből, az nem olyan. Nevet Persze, létrehozott egy új szót, meg minden, de akkor sem ugyanaz.
De igen, mert ő találta ki. Pirul
Remélem estére eszébe jut, hogy születésnapom van és hoz valami süteményt.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9310 Dátum: 13 nov 29, 14:41:36 »

A tatármártásnak legalábbvan értelme, na de mi az a tartár?

Közvetetten a görög Tartaroszból és a tatár név összemosásából ered.
Sok nép a tatárok (pontosabban az egyik mongol törzs) és a Tartarosz név hasonlósága (illetve a néphit, hogy a tatárok a földi poklot képviselik) miatt betoldott egy plusz r hangot az eredeti megnevezésbe.

Így alakult ki a középkori franciában a tartár megnevezés, és ebből került át a magyarba a tartármártás.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9311 Dátum: 13 nov 29, 14:45:57 »

Ennél szebb ajándékot nem is kívánhattam volna, Saphi! Pirul
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9312 Dátum: 13 nov 29, 16:23:18 »

Amennyire nem akartam bejönni, úgy járt le 20 perce a munkaidőm és még mindig itt vagyok xD
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #9313 Dátum: 13 nov 29, 17:36:32 »

Van az angolcsoportban egy nő 30 évet élt Németországban 3 évesen vitték ki most jött haza. És tökéletes a magyarja. Semmilyen akcentus semmi. Noémi én sose vettem észre hogy komolyabb akcentusod vagy elszólásod lenne, de azért néha érezni hogy a szlovák is benned van. Anyum férjéből is néha feltör a szögödi. Nevet az vicces de nagyon ritkán bár vannak szavak amik mindig. Pl. a Körösztanyám Nevet
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9314 Dátum: 13 nov 29, 17:50:43 »

Végül is ha otthon mindig magyarul beszéltek vele a pesti szülei akkor nem is kell lennie akcentusának, szerintem. A tájszólást is leginkább a szülőktől, nagyszülőktől veszi át az ember (akikkel kiskorában a legtöbbet van).
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 619 620 [621] 622 623 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!