24 szep 21, 18:18:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 620 621 [622] 623 624 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1183401 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #9315 Dátum: 13 nov 29, 17:56:12 »

Szerintem a tájszólás menő Kúl
Egyébként én is rengeteget tájul beszélek, ilyeneket, h jóan, mié, RIZSÁSHÚS!
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #9316 Dátum: 13 nov 29, 18:00:17 »

Nem csak a tájszólás a vicces hanem a tájszavak. Erdélyi csajjal dumáltam én mondtam neki krumplistészta. Halvány lila gőze sem volt mi az. Elmagyaráztam neki, erre röhögésben tört ki: "de hisz ez a pityókás makaróni" ikszdé Hát 10 percen át zokogtunk a röhögéstől.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #9317 Dátum: 13 nov 29, 18:04:21 »

Erre csak azt tudom mondani, aki nem ismeti a slambucot az még nem evett finomat(azt akartam írni nem ember, de az diszkrimináció)
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9318 Dátum: 13 nov 29, 18:07:57 »

Pedig a slambuc tipikusan Hajdúsági étel, talán még Szabolcsban ismerik, máshol nem. Viszont egyet kell értenem a többi mondandóddal, tényleg finom  Nevet
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9319 Dátum: 13 nov 29, 18:18:47 »

Életemben először slambucot Mezőcsáton ettem és nem ízlett, ugyan itt találkoztunk először a gyümölcslevessel, és nemértettük, hogy hogy lehet valami ami gyümölcs leves, de azóta megszerettem mind a kettőt. Mosolyog Amikor hazamegyek akkor meg legszívesebben brindzás csuszát eszek *-*, mi nagyon szeretjük, de uncsim morva vőlegénye, csak rengeteg szalonnával eszi meg Mosolyog

A rizsa meg nem tájszólás része, max. nálunk Durci
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 29, 18:21:21 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9320 Dátum: 13 nov 29, 18:23:46 »

Nem ismerni a gyümölcslevest, olyan, mint nem ismerni a kanalat.  Ohh My God

Öhöm. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 29, 18:26:32 írta Saphira » Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9321 Dátum: 13 nov 29, 18:30:01 »

Már akinek Durci felénk a gyümölcsből pálinkát és esetenkénet lekvárt főznek, de akkor is jobb nyersen megenni, nem úgy mint a legtöbb zöldséget (abból nyeren a répa, borsó, krumpli és karalábé finom). Mondhatnám úgy is hogy ami édes az felénk nem leves, a leves az sós. Durci
Hát szerencsére 12 évesen megismerkedtem a gyümilevessel. Az akkori rossz benyomásom megváltozott olyan 17 éves koromban, azóta imádom. Am lehet máig furcsán tekintenék a dologra, ha nem keveredek el idősebb koromban is keleti tájakra, mint ahogy osztálytársam még mindig furcsán tekint a gyümölcslevesre. Az felénk egy elég misztikus étel.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 29, 18:32:29 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9322 Dátum: 13 nov 29, 18:39:56 »

Az erdélyiek nevében kikérem magamnak Micsudi. Nevet
Az, hogy lemakarónizza a tésztát az ő hülyesége. A tészta ott laska. A makaróni meg kifejezetten egy fajta tészta, nem általánosságban a tészta. Tanuljon már meg beszélni. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 29, 18:45:15 írta Gdat88 » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9323 Dátum: 13 nov 29, 18:53:31 »

Egy kaposvári szaktársammal és haverommal vitatkoztunk régebben sokat a "tápos" szó jelentéséről. Náluk azt jelenti, hogy "erős", nálunk meg mindig a "gyenge" szó szinonimájaként használtuk, pl. "de tápos vagy".
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9324 Dátum: 13 nov 29, 18:56:17 »

Szerintem a magyar nyelvterület nagy részén erőset jelent, és valószínűleg ennek jelölésére is alakult ki. Lesütöttszemek

Noe, az igazi leves nem sós, hanem csípős. Nevet
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9325 Dátum: 13 nov 29, 18:56:30 »

A székelyeknél a tápos egy pejoratív szó a magyarországi magyarokra. Nevet
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9326 Dátum: 13 nov 29, 18:58:57 »

Egyre jobban bonyolódik a kérdés... Nevet Nálunk azt hiszem, a "tápos csirke" szóból ered és ezért jelent gyengét.

A népszótár.hu szerint: "Tápszeren nevelkedett, ebből kifolyólag satnyább, erőtlenebb, csenevész, sápadt, nyámnyila, málészájú, nem életrevaló, akár a tápszeren nevelkedett baromfi azzal szemben, amelyik búzán, kukoricán, azaz valódi gabonán nevelkedett. Az erdélyi magyarok használják előszeretettel a tápos kifejezést az anyaország állampolgáraira, akik az erdélyi emberhez képest olyanok, mint a tápon nevelkedett baromfi azzal szemben, amelyik valódi gabonán nőtt fel."
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9327 Dátum: 13 nov 29, 19:01:18 »

A székelyek meg eláshatják magukat akkor. :DD
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #9328 Dátum: 13 nov 29, 19:04:18 »

Nem is tudom eldönteni, hogy a gyümölcs levesembe sót öntsek vagy jamaikai csípős paprikát...
Amúgy meg mi tud egy férfit arra késztetni , hogy halálra verjen egy 5 hónapos csecsemőt? A sírással nem számolt amikor megélhetési célból gyereket csinált?
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9329 Dátum: 13 nov 29, 19:10:19 »

Nem értem az ilyet, már csak azt nem tudom eldönteni melyik esetben értem kevésbé, ha az anya öli meg a gyereket, vagy ha az apa... Talán még a nőknél ezt a jelenséget inkább "meg tudom érteni", lehet csak mert gyakrabban megesik, és már magyarázatokat is kreáltak az esetekre.

Saphi elrontottad az igazi húsleves csípős. A krumplileves pl. legyen savanyú és sós Durci Úgy ennék egy kis kapros savanyú krumplilevest *-*
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 29, 19:10:57 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 620 621 [622] 623 624 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!