24 okt 01, 16:32:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 560 561 [562] 563 564 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1198286 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8415 Dátum: 13 nov 08, 11:43:10 »

Bezzeg Doffy tökéletes főgonosz. Nevet Imádom, zseniális.*-*

Nem tudom ő kicsoda. xD Szerintem a legjobb főgonosz karakterek egyértelműen Az Idő Kerekében a 13 Kitaszított. Egyértelműen gonosz szereplők, de baromi jól ki vannak találva.

Syzygy nem tudom, szerintem a HP-ben pont az a jó, hogy vannak ilyen gyerekes dolgok, és ezzel együtt élvezetes minden korosztály számára. Nevet Btw, hogy a menőzés se maradjon ki, én jóval előbb olvastam pl a Dűnét, mint akár a HP-t akár a Gyűrűk Urát. Ahhoz képest meg még az utóbbi is gyerekmese. Konkrétan valamikor 3.-4.es koromban olvastam, a felét vagy inkább a háromnegyedét nem értettem, a számítógépes játék miatt kezdtem el, és imádtam. Nevet
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8416 Dátum: 13 nov 08, 11:47:52 »

Kalóz, emberkereskedő, az országa népének bizonyos rétege által megbecsült király, jó mondásokkal.
Azt is aljas módszerrel szerzi meg, amit törvényesen megkaphatna. Annyira gonosz, hogy még wc-zés után sem mos kezet!
Igen, OP.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 08, 11:52:14 írta gman » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8417 Dátum: 13 nov 08, 11:49:39 »

One Piece? Azt is folytatnom kéne egyszer.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #8418 Dátum: 13 nov 08, 11:50:19 »

Az első HP könyvet még anyum olvasta fel nekem Nevet Emlékszem néha mindketten zokogtunk a röhögéstől Nevet A 2.at már én olvastam el. a lényeg hogy ott megvan a fokozatosság. Mindig annyi idős korosztálynak szól a könyv minimum mint amennyi idős Harry. Nade a Narutóra visszatérve. Szerintem Naruto is tudta valahol hogy Obito lekoptatja a békejobbjával együtt. Inkább figyelem elterelésvolt az mint valódi ajánlat. És mindenképpen meg kellett tennie. Ő nem hordozhat gyűlöletet. Erről szól az egész útja hogy a saját fájdalmát és gyűlöletét teljesen megszűntesse. Csak így válthatja meg a világot. Kicsit nyugati kicsit keleti szemlélet. Obitó vívódása :/ Nemtudom én sem mire vélni. Aki ennyire elmerült a sötétségben már nem bánkódik egy nő miatt. Nem marad benne a jóságnak a szikrája sem. Nem áll(na) jól Obitonak a Darth Vader effektus. Még Sasuke megtérése megérthető, bár inkább megvilágosodásnak hívnám. Minden oldalt látott és végül döntött.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8419 Dátum: 13 nov 08, 12:01:21 »

Persze nem kéne meglepődnöm, ha már egyszer Kishi ebből a szárazföldön is úszószemüveget hordó, az Uchiha névre szégyent hozó nyomigyerekből csinálta meg a főgonoszt, pedig ott lett volna neki Madara is erre a célra.

Szerintem még Madara lesz a "főgonosz", abból kiindulva, hogy Obito most csúnyán felsúrolta a padlót, és remélhetőleg még ott is marad, míg Madara vígan szórakozik Hashiramával.

Idézet
Nem rosszabb író ő szerintem, mint Rowling, bár lehet mégis.

Na ne viccelj. Nevet Rowling szerintem simán vetekszik GRRM-nal, Kishi meg egy szaros mangát ír csupán, ami - valljuk be őszintén - legtöbb gyerek lelki fejlődéséhez vajmi keveset járult hozzá (legfeljebb megtanította nekik, hogy "soha ne add fel", meg "mindig tarts ki a barátaid mellett"... de nem ezt mondja az összes manga?)

Egyébként már hónapok óta ilyen a Naruto, a mostani fejezet még előrelépés is volt, mert végre történt valami, és nemcsak a nyáladzás ment 17 oldalon keresztül. A legszomorúbb mindebben, hogy a nagy vetélytárs, a Bleach, aminek írója legalább hat éve csak szenved a saját mangájával, és nevetségesebbnél nevetségesebb történeteket ír, végre a vége előtt feltámadt és magasra tette a lécet. Ezzel szemben a Naruto csak hanyatlik.

Ráadásul, most őszintén: mi lesz a Naruto vége? Naruto elhozza a világvégét azzal, hogy egyesíti az összes shinobi nemzetet. Kishi komolyan annyira buta és naiv, hogy szerinte ezzel eljönne a világbéke? Ha valóban meglépi ezt, nagyot csalódom benne, és még reménykedem, hogy ehelyett inkább az lesz a végén, hogy a nagy terv Narutonak sem sikerül, és bevallja, hogy nincs világbéke...

Idézet
Vajon miből fakadhat az, hogy ennyire szélsőségesen látjuk az erkölcs két végleti pontját? Hogy valaki csak gonosz vagy csak jó lehet, keresztény dogma talán?

Ez nem keresztény dogma. Ha megnézed, Európa ritkábban élt ezzel a motívummal, csupán az egyszerű lelkülettel rendelkező amerikaiak szeretik ezt a világképet, sőt Ázsiában még annál is sokkal jobban él az emberek fejében. Nézz meg pár animét, tízből nyolcban ez megjelenik.
Szerintem ez eléggé ősi gondolkodásmód, ami már teljesen beleégett legtöbb ember tudatába: már a népmesék is így épülnek fel, a gonosz általában mindig csak a rosszat akarja ok nélkül, a jó meg ok nélkül segít mindenkin.
Egyszerűen hiába színes a világ, ha legtöbb ember nem tudja a színeket értelmezni, és így leegyszerűsít mindent fekete-fehérre. Aztán a kevésbé intelligens emberek megelégednek manapság a gonosz-jó éles ellentétével, az okosabbak meg elgondolkoznak a miértjén.

Idézet
Kitaszított

Ku*va életbe, Aes, most választhatok másik nevet...

Idézet
Ő nem hordozhat gyűlöletet. Erről szól az egész útja hogy a saját fájdalmát és gyűlöletét teljesen megszűntesse.

Ez a legnevetségesebb az egészben. Kishi árnyalni akarja a gonosz szereplőket, de ezzel szemben azt a látszatot tarja fenn, hogy Naruto tökéletes.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8420 Dátum: 13 nov 08, 12:14:35 »

Szerintem Sasuke még nem sorolható be egyik oldalra sem. Most segít ugyan a jófiúknak, de biztos, hogy lesz még itt keveredés. Remélem Kishi legalább vele valami értelmeset kezd, valami igazi drámát. Ott nem lőheti el a szokásos receptjét, mivel sasuke történetét végig követtük a manga során, már most ismerjük a múltját, itt nem lehet Gaara-effektus. Csak kicsit félek, hogy amikor Kishi erre rájön, szívrohamot kap és meghal. Szomorú

Idézet
Egyszerűen hiába színes a világ, ha legtöbb ember nem tudja a színeket értelmezni, és így leegyszerűsít mindent fekete-fehérre. Aztán a kevésbé intelligens emberek megelégednek manapság a gonosz-jó éles ellentétével, az okosabbak meg elgondolkoznak a miértjén.

Erre van egy jó idézet a videojátékok történelmének egyik legmenőbb szereplőjétől:

"They say truth is the first casualty of war. But who defines what's true? [...] Truth is just a matter of perspective. The duty of every soldier is to protect the innocent, and sometimes that means preserving the lie of good and evil—that war isn't just natural selection played out on a grand scale. [...] The only truth I found is that the world we live in is a giant tinderbox. All it takes...is someone to light the match."

Idézet
Ku*va életbe, Aes, most választhatok másik nevet...

Nem első eset. Nyelvesít Biztos, hogy nem olvastad? ikszdé

Kishi/Rowling/GRRM: hát ja, amit érvnek írtál ebben a témában engem is elgondolkodtatott. Ettől még Kishi nem lesz feltétlenül rossz író, (bár sokkal jobb is lehetne egy kicsit kevesebb sablonnal) de mondjuk a másik kettőhöz képest, jah, nem mondasz hülyeséget.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8421 Dátum: 13 nov 08, 12:23:06 »

A Blícses harcokat még mindig gyűlölöm. Villantás-kiévédés oda-vissza negyvenszer, majd győz a jó. Szánalmas.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8422 Dátum: 13 nov 08, 12:30:08 »

A bleachet én 4-szer kezdtem el, mert annyian mondták, hogy jó, de mindig fel kellett adnom, mert nem volt jó. Mondták, hogy csak addig kéne kibírnom, hogy elmenjen a srác valami szellemvárosba, de nem tudtam addig eljutni. Nevet

A Harry Potter azért zseniális szerintem, mert mindenki szeretne egy titkos társasághoz tartozni, ahol több lehetősége van mint másoknak. Vagy csak nagyon magamból indulok ki. Nevet De szegény Harry kaphatott volna egy kis személyiséget.

A Narutóhoz meg annyi, hogy nagyon remélem, hogy ez a hadsereg 1 másodperc alatt leveri Madarát, mert 10 évre elegendő harcot kaptunk ebben a fejezetben. Nem kell már több.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8423 Dátum: 13 nov 08, 12:49:27 »

A Blícses harcokat még mindig gyűlölöm. Villantás-kiévédés oda-vissza negyvenszer, majd győz a jó. Szánalmas.

A Narutoban is ez megy.

Idézet
A bleachet én 4-szer kezdtem el, mert annyian mondták, hogy jó, de mindig fel kellett adnom, mert nem volt jó.

A Bleach világa tipikusan az a történet, amiben hatalmas potenciálok voltak, de az író annyira impotens, hogy még ezt is elrontotta. Kidolgozatlan karakterek, felszínes világ, sablonos történet - ez ment éveken keresztül. Most végre van egy kis fellélegzés, de pártucat jó fejezet már nem váltja meg az egész mangát.
Naplózva

Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #8424 Dátum: 13 nov 08, 12:56:43 »

Olvassatok Fairy Tailt.  Nevet Ott egyértelműen a szórakoztatás a cél.
A mai fejezet is nagyon jó volt. *.*
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #8425 Dátum: 13 nov 08, 12:59:00 »

Vajon mi lesz a következő sikermanga? Bleach Naruto a végét járja. És a One Piece is előző generációs erősen. Valaminek be kéne robbannia. Egy új Franchise.  A FT-t leszedték a képernyőről ami sztem gáz, Szóval 2-3 éven belül jelentős űr lesz.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #8426 Dátum: 13 nov 08, 13:02:18 »

Most sikeraniméről vagy sikermangáról beszélsz?  Nevet FT anime elvileg folytatódni fog a tavasszal.
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8427 Dátum: 13 nov 08, 13:04:14 »

A Blícses harcokat még mindig gyűlölöm. Villantás-kiévédés oda-vissza negyvenszer, majd győz a jó. Szánalmas.
A Narutoban is ez megy.
Nem is a Narutot védtem. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8428 Dátum: 13 nov 08, 13:05:44 »

Olvassatok Fairy Tailt.  Nevet Ott egyértelműen a szórakoztatás a cél.
A mai fejezet is nagyon jó volt. *.*

Én is ezt akartam felhozni. A vicces az, hogy én nagyon sokáig nevetségesnek tartottam a Fairy tailt. Ma meg talán az az egyetlen amit élvezek, annak ellenére is, hogy néha összetéveszthető a Playboyjal.
Lehet azért, mert az irányában semmi elvárásom nincs... nem akarom, hogy szóljon valamiről, nyugodtan hülyüljenek.

Idézet
A FT-t leszedték a képernyőről ami sztem gáz

Nem vették le, csak szünetelt, nem? Legalábbis úgy tudom, de nem nézem, szóval nem biztos.

---

Seva, az eheti fejezetre visszatérve: remélem Erza Gerardhoz ment.  Pirul
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 08, 13:10:01 írta Saphira » Naplózva

Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #8429 Dátum: 13 nov 08, 13:10:29 »

Teljesen egyetértek, Saphi! Pont ez az, hogy nincs elvárása vele szemben az embernek és így felhőtlenül tud szórakozni rajta anélkül, hogy bosszankodna a klisédömpingen.  Nevet
Hivatalos FB oldalon tegnap írták ki, hogy biztos, hogy folytatódni fog, csak nem tudni mikor.
Naplózva


Oldalak: 1 ... 560 561 [562] 563 564 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!