Éjjel belopóztak a Sumérokhoz, leszúrták a teremtésmítosz őrzőjét és lenyúlták.
Nem lopott itt senki semmit se el. Még akkor se ha egy és ugyan az.
Végül is részben igaz, a zsidók szerettek sok helyre belopózni (vö. beszivárogni) és bizonyos értékeket lenyúlni.
De bármennyire is nem tetszik, részben a sumeroktól, babilóniaktól vették át, több más dologgal együtt: nem hiába hívják az egyik zsidó hónapot Tammuznak (sumer Dumuzid isten nevéből), sőt a Sabbath is onnan ered.
Ugyanakkor, ha valaki felismeri, hogy a sumer (és később az akkád, perzsa) kultúra olyan volt a Közel-Keleten, mint Európában a latin, ez egyáltalán nem meglepő. Mi is átvettük a latin hónapokat, a görög-latin történeteket, legendákat. A kultúrák nem egymástól elszigetelten léteznek, hanem nyílt rendszerek, amely átjárható a személyek és a műveltség számára is. A zsidók hallották a nagyobb nép történeteit, és beépítették a sajátjukba vagy egy az egyben átvették: így keletkezett az Ószövetség nagy része (sumer, akkád, perzsa, egyiptomi történetekből).
Az ószövetségből olyan metál dalokat lehetne írni ahol az isten gonosz
Úgy hogy semmin nem kell ferdíteni
Előre is leszögezem, hogy engem semmi nem köt a zsidó-(keresztény) istenhez. Semmi sem fog meg egy olyan istenben, aki gyerekek gyilkolásával zsarolja egy ország népét (bár nyilván ez nem így volt, csak a zsidóknak kellett valami másokat megnyugtató mesét kitalálniuk a saját tetteikre). Ugyanakkor - pont ezért - ez bennem csak az emberek gonoszságát és kapzsiságát erősíti.
Hogy reagáljak a felhozott példákra is:
- Ettél az almámból? Akkor rohadj meg te suttyó és dögölj meg lassan , aszalódj , mint a szilva!
Isten megtiltotta, hogy az ember egyen a tudás fájáról. Mit adott a tudás fája? Nos nyilván tudást, felismerést, bölcsességet. Azt, ami az embert úgymond "kiemelte" az állatvilágból. Ha nem eszünk az almából, buták maradunk, de boldogok: a primitív élőlények gondtalanságában éltünk volna. Ha így veszed, nem Isten zavarta ki az embert a paradicsomból, hanem az ember zárta ki saját magát, hiszen a tudatlanság maga volt a Paradicsom. A kisgyerek azért olyan boldog, mert tudatlan, mert nem ismeri a világot, az azzal járó sok nyűgöt, az élet nehézségeit - amint azonban felnő, és minderre ráeszmél, olyan panaszkodós idegesítő ember lesz belőle, mint ti, akik folyton az időjárás miatt rinyáltok, mert az nem jó úgy, ahogy van (ha elolvasod a történetet, láthatod, hogy Ádám és Éva csak akkor ismerték fel saját meztelenségüket, mikor ettek az almából, és ezek után el is takarták magukat).
De, hogy még egy érvet felhozzak:
Létrehozol egy baktériumtenyészetet, amiben elhelyezel több száz baktériumot. Mindegyik ártalmatlan, kivéve az egyiket, akit nevezzünk B1-nek. B1 úgymond addig "alszik", amíg nem kap glükózt. Ha viszont hozzájut a glükózhoz, felébred, és elpusztítja a többi baktériumot. Hónapokig nevelgeted őket, minden jól megy, mígnem valahogy a B1 glükózhoz jut és felébred. Mit teszel? Természetesen mented, ami menthető, és elpusztítod B1-et.
Az ember, ha így vesszük, egy hatalmas fegyver a
világra nézve, hiszen kapzsiságból "ette meg az almát", és ha a kapzsisága még tudással is párosul... Ezek után felteszem újra a kérdést: ki a gonosz?
Természetesen a fenti "ki a gonosz?" megállapítás csak az ádám és Éva történetre, illetve Noé bárkájára érvényes, amelyek közül mindkettő más népek kultúrájából átvett (ha úgy tetszik: lopott) történet, és semmi köze például a tíz csapáshoz. Arra csak annyit mondok, hogy egy-egy nép Istenszemlélete csupán magát a népet minősíti.
Viszont én, ugyan nem vagyok keresztény, mégis hiszek egy Istenben, és azt hiszem, ha az az Isten valaha is elpusztítja az emberiséget, azért nem ő, hanem nagyon is mi leszünk a felelősek.
A keresztény egyház egy politikai elnyomó szervezet volt ami pénzt biztosított magának és ezért cserébe az uralkodókra istentől származó hatalmat "adtak".
Ja, igen, erre is akartam reagálni: ma nem történik meg ugyanez? Csak mondjuk egyház helyett az a zsarnokok neve, hogy Világbank, IMF, egyéb bankok, USA stb. Istent meg felváltotta a pénz.