24 szep 22, 04:30:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 460 461 [462] 463 464 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1183908 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6915 Dátum: 13 okt 06, 14:32:04 »

Jaj, hogy az emberek miért viselkednek úgy hogy tényleg egyre inkább nőjön a vágyam azután a halállista után?

Gyenge lelkem nehezen viseli ezt az egészet.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6916 Dátum: 13 okt 06, 14:35:14 »

Internet Morita. Egész egyszerű lenne. Jó, az ilyen nevesincs országokra rá sem keresnék, mint pl. Szváviföld.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #6917 Dátum: 13 okt 06, 14:36:11 »

Én csak azokat ölném meg vele, akik meg is érdemlik. Nem vagyok gyilkos hajlamú, de az olajcégeket megtizedelném, hogy miattuk nem terjed az öko energia, mert akkor nem kapnának pénzt. A kapzsiságuk lesz a halál.

Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #6918 Dátum: 13 okt 06, 14:38:33 »

S még Isten a mészáros, de úgy látszik tényleg túl kegyes volt, ha megint ide jutottunk.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6919 Dátum: 13 okt 06, 14:41:42 »

Csak az emberi butaságot viselem nehezen, de úgy látszik ez nem jött le egyeseknek. Ez mélységesen elkeserít. Szomorú

« Utoljára szerkesztve: 13 okt 06, 14:43:15 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6920 Dátum: 13 okt 06, 15:37:53 »

minden nagy irodalmi alak plagizált
Nem tudok róla, hogy Radnóti, Jókai vagy Tokien próbált-e manipulálni több milliárd embert plágiumával, melyet szent írásként határozott volna meg...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6921 Dátum: 13 okt 06, 15:43:12 »

Idézet
Éjjel belopóztak a Sumérokhoz, leszúrták a teremtésmítosz őrzőjét és lenyúlták.
Nem lopott itt senki semmit se el. Még akkor se ha egy és ugyan az.

Végül is részben igaz, a zsidók szerettek sok helyre belopózni (vö. beszivárogni) és bizonyos értékeket lenyúlni.
De bármennyire is nem tetszik, részben a sumeroktól, babilóniaktól vették át, több más dologgal együtt: nem hiába hívják az egyik zsidó hónapot Tammuznak (sumer Dumuzid isten nevéből), sőt a Sabbath is onnan ered.

Ugyanakkor, ha valaki felismeri, hogy a sumer (és később az akkád, perzsa) kultúra olyan volt a Közel-Keleten, mint Európában a latin, ez egyáltalán nem meglepő. Mi is átvettük a latin hónapokat, a görög-latin történeteket, legendákat. A kultúrák nem egymástól elszigetelten léteznek, hanem nyílt rendszerek, amely átjárható a személyek és a műveltség számára is. A zsidók hallották a nagyobb nép történeteit, és beépítették a sajátjukba vagy egy az egyben átvették: így keletkezett az Ószövetség nagy része (sumer, akkád, perzsa, egyiptomi történetekből).


Az ószövetségből olyan metál dalokat lehetne írni ahol az isten gonosz Nevet Úgy hogy semmin nem kell ferdíteni Nevet

Előre is leszögezem, hogy engem semmi nem köt a zsidó-(keresztény) istenhez. Semmi sem fog meg egy olyan istenben, aki gyerekek gyilkolásával zsarolja egy ország népét (bár nyilván ez nem így volt, csak a zsidóknak kellett valami másokat megnyugtató mesét kitalálniuk a saját tetteikre). Ugyanakkor - pont ezért - ez bennem csak az emberek gonoszságát és kapzsiságát erősíti.

Hogy reagáljak a felhozott példákra is:

Idézet
- Ettél az almámból? Akkor rohadj meg te suttyó és dögölj meg lassan , aszalódj , mint a szilva!

Isten megtiltotta, hogy az ember egyen a tudás fájáról. Mit adott a tudás fája? Nos nyilván tudást, felismerést, bölcsességet. Azt, ami az embert úgymond "kiemelte" az állatvilágból. Ha nem eszünk az almából, buták maradunk, de boldogok: a primitív élőlények gondtalanságában éltünk volna. Ha így veszed, nem Isten zavarta ki az embert a paradicsomból, hanem az ember zárta ki saját magát, hiszen a tudatlanság maga volt a Paradicsom. A kisgyerek azért olyan boldog, mert tudatlan, mert nem ismeri a világot, az azzal járó sok nyűgöt, az élet nehézségeit - amint azonban felnő, és minderre ráeszmél, olyan panaszkodós idegesítő ember lesz belőle, mint ti, akik folyton az időjárás miatt rinyáltok, mert az nem jó úgy, ahogy van (ha elolvasod a történetet, láthatod, hogy Ádám és Éva csak akkor ismerték fel saját meztelenségüket, mikor ettek az almából, és ezek után el is takarták magukat).

De, hogy még egy érvet felhozzak:
Létrehozol egy baktériumtenyészetet, amiben elhelyezel több száz baktériumot. Mindegyik ártalmatlan, kivéve az egyiket, akit nevezzünk B1-nek. B1 úgymond addig "alszik", amíg nem kap glükózt. Ha viszont hozzájut a glükózhoz, felébred, és elpusztítja a többi baktériumot. Hónapokig nevelgeted őket, minden jól megy, mígnem valahogy a B1 glükózhoz jut és felébred. Mit teszel? Természetesen mented, ami menthető, és elpusztítod B1-et.

Az ember, ha így vesszük, egy hatalmas fegyver a világra nézve, hiszen kapzsiságból "ette meg az almát", és ha a kapzsisága még tudással is párosul... Ezek után felteszem újra a kérdést: ki a gonosz?

Természetesen a fenti "ki a gonosz?" megállapítás csak az ádám és Éva történetre, illetve Noé bárkájára érvényes, amelyek közül mindkettő más népek kultúrájából átvett (ha úgy tetszik: lopott) történet, és semmi köze például a tíz csapáshoz. Arra csak annyit mondok, hogy egy-egy nép Istenszemlélete csupán magát a népet minősíti.

Viszont én, ugyan nem vagyok keresztény, mégis hiszek egy Istenben, és azt hiszem, ha az az Isten valaha is elpusztítja az emberiséget, azért nem ő, hanem nagyon is mi leszünk a felelősek.

Idézet
A keresztény egyház egy politikai elnyomó szervezet volt ami pénzt biztosított magának és ezért cserébe az uralkodókra istentől származó hatalmat "adtak".

Ja, igen, erre is akartam reagálni: ma nem történik meg ugyanez? Csak mondjuk egyház helyett az a zsarnokok neve, hogy Világbank, IMF, egyéb bankok, USA stb. Istent meg felváltotta a pénz.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 06, 15:51:06 írta Saphira » Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6922 Dátum: 13 okt 06, 15:46:29 »

minden nagy irodalmi alak plagizált
Nem tudok róla, hogy Radnóti, Jókai vagy Tokien próbált-e manipulálni több milliárd embert plágiumával, melyet szent írásként határozott volna meg...

És erről mégis ki tett említést rajtad kívül? Kérlek mutasd meg a sorokat, ki és hol írt ilyet? Mert én nem az biztos.

« Utoljára szerkesztve: 13 okt 06, 15:52:46 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6923 Dátum: 13 okt 06, 15:57:28 »

Idézet
Létrehozol egy baktériumtenyészetet, amiben elhelyezel több száz baktériumot. Mindegyik ártalmatlan, kivéve az egyiket, akit nevezzünk B1-nek. B1 úgymond addig "alszik", amíg nem kap glükózt. Ha viszont hozzájut a glükózhoz, felébred, és elpusztítja a többi baktériumot. Hónapokig nevelgeted őket, minden jól megy, mígnem valahogy a B1 glükózhoz jut és felébred. Mit teszel? Természetesen mented, ami menthető, és elpusztítod B1-et.
De te ember vagy akinek hatalma korlátok közé van szorítva, míg Isten hatalma az írás szerint végtelen. Őfelségének a lehetőségek tárháza ott volt, tudott volna bármilyen megoldást kiötleni.

minden nagy irodalmi alak plagizált
Nem tudok róla, hogy Radnóti, Jókai vagy Tokien próbált-e manipulálni több milliárd embert plágiumával, melyet szent írásként határozott volna meg...

És erről mégis ki tett említést rajtad kívül? Kérlek mutasd meg a sorokat, ki és hol írt ilyet? Mert én nem az biztos.


Próbáltam vázolni a különbséget irodalmi művek plágiumai és a biblia plágiumai között. Sikertelenül. Van különbség, hogy meglovagolsz egy ötletet és lesz belőle egy kis pénzed, hogy megélhess esetleg sok pénzed a luxus élethez és aközött, hogy a lopott eszméidet másokra tuszkolva hatalmi célokból használod fel.(Tudom a biblia is irodalmi mű, de az én értelmezésemben olyan , mint egy közveszélyes fegyver.)
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #6924 Dátum: 13 okt 06, 16:16:35 »

Az egész Biblia egy töredékes, bonyolult szimbólumokból álló, és helyenként félrefordított mű, felesleges benne olyan szempontból "történetet" keresni, mint mondjuk egy filmben, pl. hogy isten kit ölt meg és kit nem.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6925 Dátum: 13 okt 06, 16:22:39 »

Kinek volt már amúgy alvásparalízise itt? Amikor reggel felkelsz, de nem tudsz mozogni, nem látsz semmit és olyan mintha nem a testedben lennél.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6926 Dátum: 13 okt 06, 16:23:10 »

http://videotar.mtv.hu/Videok/2013/01/05/13/Szentagothai_Janos__ahogy_a_tanitvanyok_emlekeznek.aspx

Ez tök jó egyébként, ezentúl más szemmel nézek majd a röpke 3000 oldalas funkcionális anatómiára. Elgondolkodva azon, hogy milyen agy kellett ahhoz, hogy valaki mindezt leírja. Nevet

Gdat, tudtommal elég gyakori, bár nekem még nem volt. De többen már említették (például Ayumi is, azt hiszem).
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 06, 16:25:02 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6927 Dátum: 13 okt 06, 16:26:40 »

Ja, csak valahogy sosem beszélnek róla az emberek. Amikor először volt akkor úgy megijedtem, ahogy csak lehet. Ma is volt, de már 2-3 másodperc alatt "visszamentem a testembe". Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 06, 16:27:42 írta Gdat88 » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #6928 Dátum: 13 okt 06, 16:27:50 »

Nekem volt már párszor, az első ilyen alkalommal nagyon megijedtem, de a következőnél már nyugodt tudtam maradni és hamar el is múlt az egész. Ennek már legalább egy éve, szerencsére azóta nem tapasztaltam ilyesmit.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6929 Dátum: 13 okt 06, 16:40:27 »

Ilyen jó témát vetettem fel és senki nem ír élményt? (MrSayannal már beszélgettem róla) Ezért tartalak titeket?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 460 461 [462] 463 464 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!