24 szep 26, 23:05:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1190243 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #75 Dátum: 13 márc 01, 19:19:15 »

Ezzel egyet értek. De engem nem is érdekel a politika, nem is fogok szavazni és nem is panaszkodok, hanem a saját dolgommal törődöm. Inkább figyelek az én életemre, mint kifogásokat keressek, hogy más miért nem csinálja meg helyettem a dolgaimat.

Ezzel egyetértek. Nem is értem, hogy az átlagembernek miért a politika teszi ki az élete nagy részét, főképp úgy, hogy a magyar társadalomban ez tabu téma, és eléggé könnyen szül veszekedést.
Például, ha buszon utazom, az öreg nénikék vagy arról beszélnek, hogy milyen idegek sajognak a lábukban és hogy marja a torkukat a reflux, vagy arról, hogy már megint az az ***** nyomorék **** *** párt ezt meg azt csinálta, és ez a **** ország úgy, ahogy van rossz, és rohadjon meg minden *****, mert felemelik az adót.

Komolyan, annyira szánalmas, főleg, amikor valakiről süt a csekély intelligenciaszintje, de úgy osztja az észt, meg fújja a sok okosságot, mintha ő zseniális módon elvezetné az országot.

és jelenleg Magyarországon valójában mi van.Mosolyog

Ööö, demokrácia?

Idézet
azt diktatúrának hívják és az még kevésbé működik, mint ez az egyébként messze nem jó és tökéletes rendszer.

Valóban? Azért a történelemben elég sok ékes példája van, hogy csak az erős, központosított rendszer tudta azt helyrehozni, amit a demokrácia tönkretett. (Már említettek is párat előttem.)
Persze a diktatúráról, és hasonló, központosított rendszerekről mindenkinek a kommunizmus és társai jutnak eszébe. De a történésekért és életszínvonalért itt is inkább maga az eszme az okolható, mintsem a rendszer. Egy rendszert számtalan eszme köré fel lehet építeni, demokráciát és diktatúrát, királyságot úgyszintén. És ez az eszme ott lesz minden törvény és mozzanat mögött, fajtájától függően jótékony vagy ártó hatással. Mosolyog
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #76 Dátum: 13 márc 01, 19:26:34 »

És?
Pont azt mondtam, hogy eszmét váltson. Saját maga. Akár politikai forradalommal. Demokrácia attól még lehet, csak másként. Mosolyog
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #77 Dátum: 13 márc 01, 19:42:27 »

Azt mondtad, a diktatúra kevésbé működik. Én írtam, hogy nem biztos. Erre reflektálva a hozzászólásod értelmetlen. Álmos vagy, vagy csak fáradt?

Én komolyan nem értelek titeket!
1. Luxus jura szavaival élve Makarow Dono unokája ergo nagy mágia potenciál borítékolható. A genetika egyik közismert szabálya az emberek leszármazástanára az, hogy egy ember leginkább a saját nagyszülei tulajdonságait örökli

Most olyan szívesen beszólnék neki Fairy Tail témában, hogy azért ez nem ilyen egyszerű.  ikszdé De felesleges lenne, úgyis törölnék.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #78 Dátum: 13 márc 01, 19:47:31 »

Csak  nem csábít a sötét oldal? Nevet Mi ez az önuralom, szaffi egészen ellágyulsz a végén, már látom hogy ennek eredményeképp az időjárásról, és kisállatokról fogsz egész nap beszélgetni xD

« Utoljára szerkesztve: 13 márc 01, 19:48:07 írta Syzygy » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #79 Dátum: 13 márc 01, 19:52:36 »

Nem szeretem az ilyen videókat őszintén megvallva, de ez valahogy magával ragadott. Olyan megnyugtató, ahogy beszél a papi:  Nevet
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GtvHPZVoAjU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=GtvHPZVoAjU</a>.
Naplózva



Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #80 Dátum: 13 márc 01, 20:01:29 »

Dehogy, Syzy. Nevet
Csak már a hétfői genetika demora gondoltam, aztán ha pont ebből a tárgyból szólnék be neki, még kitolna velem a sors. Nevet

Egyébként meg milyen ellágyulás? Mindig is kedves és aranyos voltam, nem kell ellágyulnom.
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #81 Dátum: 13 márc 01, 20:02:46 »

Nem, nem vagyok egyik sem, köszönöm aggódásod! Ej, előtör belőled a szeretetteljes kislány. Nevet

Csak szerintem ez fals kijelentés. Arról beszéltünk, hogy mit is ér a választás, mint jog és kiknek kellene birtokolni. Egy diktatúrában nincs ilyen jogod. Illetve de, szavazhatsz a hatalmon lévőre, vagy másnap nem kell törődnöd az életed további menetével.
Központosított hatalom létezik demokráciában is, ahhoz nem kell diktatúra. Egyszerűen csak nem kell vele visszaélni. Mosolyog
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #82 Dátum: 13 márc 01, 20:09:18 »

Szeretetteljes kislány? Nevet Hát igen, kórházban is minden nénike szeret, mert mindig mosolygok és olyan kedves vagyok.  Pirul

Van egy olyan érzésem, hogy engem mindenki félreismert itt. Szomorú
Egyébként lehet, hogy meglepő, de nem szeretem a bunkó embereket, akik nem tudnak kedvesen szólni senkihez, úgy mennek oda a pulthoz vásárolni, hogy faarccal ráböknek az árura, azt mondva hogy "azt ott", nem tudnak mosolyogni, figyelmesek lenni, másokat lenéznek stb.

Nálam ez egy etalon, egy kedves szó vagy normális viselkedés bárki napját fel tudja dobni.

Oké, a fenti szöveg totálisan sztornó, ha valamelyik ózdi buszon ülök, de az egy megint teljesen más történet. Nevet
Naplózva

Lilus
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1241



« Válasz #83 Dátum: 13 márc 01, 20:11:59 »

Istenem, megint új duma topic? Mosolyog Ennyire eltelt az idő vagy ennyire gyorsan teleírtátok a régit? Nyelvesít (igazán mielőtt bárki félreértene engem, mivel fogalmazási zavaraim még vannak ikszdé, nem bántásból írom Mosolyog )

Saphira én sem szeretem az eféle embereket Mosolyog nem értem mi jó ebben nekik :S
 
Sajnos a gépem nem igazán alkalmas videók megtekintésére, szerintem be is fagyna szegénykém tőle ikszdé
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #84 Dátum: 13 márc 01, 20:17:40 »

Stance, nekem mindig az jut eszembe ezekről a lemondásokról és engedjünk el dolgokról, hogy jó, tegyük meg.
Viszont megkérdezném a fickót, hogy soha nem vágyott családra, vagy nem kíván egy nőt néha? Ilyet valahogy soha nem látok, pedig érdekelne mit mondana egy ilyen ember, aki nem egész életében ennek élt, hanem csak áttért egy spirituális élmény miatt.

Saphi a mosolygó hóhér. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #85 Dátum: 13 márc 01, 20:22:28 »

Egyik tanárt hívják suliban mosolygó halálnak. Nevet

Én nem értem miről beszél a bácsi a videóban. Lehet már túlságosan teletömték a fejem természettudományokkal, és azért nem fogom fel az ilyen spiritiszta dolgokat. Szomorú


Persze e fenti mondatot vedd iróniának.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #86 Dátum: 13 márc 01, 20:26:30 »

A videót, nem néztem meg, mert ha ilyet látok végiggondolom, ahhoz meg most túl fáradt vagyok. De én nagyon tisztelem azokat akik aszketizmussal művelnek spirituális utat. Nem kell olyan messzire menni egyébként, ha nem is klasszikus indiai guru, de a mi magyar Böjte Csabánk is ilyen. http://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%B6jte_Csaba
De egyáltalán nem tartom egy lehetetlen dolognak, vannak akiket más motivál és másban találják meg az örömöt.

Hozzám, meg a legtöbb európai emberhez is azért a tantra útja sokkal közelebb áll, ha már ilyennel akar foglalkozni. Ez egyébként nem egyenlő hülye, modoros szeretkezéssel, amit a buta filmekben mutatnak. Nevet
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #87 Dátum: 13 márc 01, 21:00:46 »

Nekem úgy magyarázták, hogy a Tantraban például cél egy emelkedett tudatállapot elérése és fenntartása. Aztán pedig alkoholt inni és mindezek ellenére fenntartani a tudatállapotot. Persze végül elbuksz, de újrakezdheted. Nevet S mindezt úgy, hogy máskor az alkohol tiltott. Mennyiben tévedek?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #88 Dátum: 13 márc 01, 21:11:46 »

Ezt az alkoholos dolgot én is olvastam pár netes oldalon, de nem tudom elképzelni honnan jött. Az nem emeli a tudatot hanem zülleszti. Maximum ilyen ír jóga gyakorlatokhoz vezet el. Nevet
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #89 Dátum: 13 márc 01, 21:19:23 »

Istenem, megint új duma topic? Mosolyog Ennyire eltelt az idő vagy ennyire gyorsan teleírtátok a régit? Nyelvesít
Ilyenek vagyunk mi, be nem áll a szánk.  Nyelvesít Már kezdem megszokni a Duma10-et, de a 9-est annyira megszoktam (az első Duma topik amibe írtam is)  Hümm-hümm


Idézet
Választások... Választhatnak a politikusok a golyó és a kötél között! Váltsatok már témát! :/
Ez a beszólás annyira tetszett *lájk* és itt be is fejeztem ezt a témát.  Ká U eS eS 

Ja, az alkoholtól változik az ember tudatállapota.  ikszdé
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!