24 jún 23, 03:32:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1064714 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #45 Dátum: 13 márc 01, 12:59:30 »

Micsudi, még kötelezettségszegés közben is vannak alapvető emberi és, mint az adott ország állampolgára az ezzel járó jogaid.
Ezért is alkotmányellenes az a verzió, amit Aes írt. Bár a választási regisztráció bevezetésével éppen ugyanezt akarták elérni... (Egyébként meg mindkettőtök elképzelése rendkívül demagóg egy demokrácia keretében. Semmi köze az aktuálpolitikának, vagy a lexikális tudásnak a szavazati joghoz. Mindenki arra szavaz, akinek a programja jobban tetszik neki, ennyi. Az ne szavazhasson, aki nem itt fizet adót, úgy mellesleg.)

Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #46 Dátum: 13 márc 01, 13:03:37 »

Ezzel egyet értek. De engem nem is érdekel a politika, nem is fogok szavazni és nem is panaszkodok, hanem a saját dolgommal törődöm. Inkább figyelek az én életemre, mint kifogásokat keressek, hogy más miért nem csinálja meg helyettem a dolgaimat.

Az elveid nagyon távol állnak az enyémektől, de az mindenképpen szimpatikus, hogy következetes vagy ebben a kérdésben.



heo! Ezért is írtam alkotmánymódosítást. Módosítani kell, hogy ne legyen alkotmányellenes az, hogy csak az szólhat bele, akinek van fingja is róla. De ne menjünk ebbe jobban bele, az már szabályellenes lenne. A regisztráció téma meg főleg. kacsint
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #47 Dátum: 13 márc 01, 13:10:13 »

Tudom, hogy az, ezért is fura, hogy felhoztad. Nevet

Gdat-tal és elvével úgy értek egyet, hogy amíg csak azt választhatom, hogy egy medve vagy farkas tépjen szét, addig felesleges szavaznom. Nevet Persze alapíthatok saját pártot is. ikszdé
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #48 Dátum: 13 márc 01, 13:15:52 »

És akkor sok kis ember próbálkoznak bejutni a Parlamentbe. Valahogy nem örülnék neki, ha te vezetnél egy pártot...
Azzal is szavazol, hogy ha nem mész szavazni. Nevet
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #49 Dátum: 13 márc 01, 13:31:08 »

Szerintetek aki le se tudja írni a demokrácia szót vagy legalább elmondani mit jelent az elmehet szavazni? ikszdé
Nekem igazából tetszett az alapgondolat ami a Csillagközi Invázió című sci-fi remekben volt. Hogy valamilyen módon el kell nyerni a jogot a szavazáshoz, a döntéshozáshoz. (és nem a katonai dolgokra gondoltam... lehetne máshogy is)
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #50 Dátum: 13 márc 01, 13:39:09 »

Szerintetek aki le se tudja írni a demokrácia szót vagy legalább elmondani mit jelent az elmehet szavazni? ikszdé

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy akik nagyban hangoztatják az ilyeneket, azok vajon képesek lennének felvázolni, hogy hogyan működik ma Magyarországon a politikai rendszer, vagy egyáltalán mi is a demokrácia (ha egyáltalán létezik olyan, hogy A demokrácia)?  Hümm-hümm
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #51 Dátum: 13 márc 01, 13:56:39 »

A zárójeles kérdésed nagyon jó sosem létezett, nem fog....  És akit foglalkoztat ez a téma, az általában el tudja mondani szerintem, mert az ember utánanéz annak ami érdekli.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #52 Dátum: 13 márc 01, 13:59:04 »

Elég magas elvárásaid lehetnek az emberekkel, ha úgy gondolod, hogy neked pár sorban összefoglalják a különböző demokráciafelfogásokat, elméleteket, főleg hogy mindenki mást ért alatta, még azok is akik több száz oldalas könyvet írtak róla ( trust me, itt van előttem 2 darab angol nyelvű könyv az európai demokrácia felfogásokról) Pojén

Választásokról pedig annyit, hogy ha rajtam múlna, egy értelmiségi cenzust simán bevezetnék, először 8 általános, pár generáció múlva pedig érettségihez is kötném (más kérdés hogy ma az érettségi nem ad sem tudást, sem belátási képességet a politikához), vagy legalábbis megosztanám hogy csak helyi szintre szavazhasson, országosra ne. Nevet
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #53 Dátum: 13 márc 01, 14:07:58 »

Lehet tényleg magasak az elvárásaim...  De ott van a felelősség...  amit sokan nem fognak fel...
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #54 Dátum: 13 márc 01, 16:02:17 »

A Csillagközi invázióban állampolgárságot szerezhettél a szolgálati idővel, állampolgári jogokat...
Burkolt kényszersorozás.. Ha el akarsz érni valamit az életben, akkor irány a katonaság x időre...

De ez már nem politika?  Hümm-hümm Szegény fórumszabályzat-chan... smirksweat
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #55 Dátum: 13 márc 01, 16:05:01 »

Valamilyen módon odaírtam, nem akarom a katonaságvitát elölről kezdeni...  Legyen állampolgári vizsga, közszolgálati munka. akármi. És ez elmélkedés. Amíg nincsenek aktuálpolitikai események, nevek pártok megemlítve és a dolgok a filozofálás szintjén maradnak addig nem sértünk szabályt szerintem.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #56 Dátum: 13 márc 01, 16:07:03 »

Szerintem ez is jobban érdekli az itteni embereket, mint a másik véleménye Nevet


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kKyrmDClQHA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kKyrmDClQHA</a>
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #57 Dátum: 13 márc 01, 16:11:56 »

De jó hogy tudja a művezetőm a telefonszámom.. Munkahelyi vészhelyzet... Járhatom körbe a falut, hogy te X órára gyere, te ide leszel beosztva... XY beteg, te őt helyettesíted... smirksweat
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #58 Dátum: 13 márc 01, 16:14:22 »

Választásokról pedig annyit, hogy ha rajtam múlna, egy értelmiségi cenzust simán bevezetnék, először 8 általános, pár generáció múlva pedig érettségihez is kötném (más kérdés hogy ma az érettségi nem ad sem tudást, sem belátási képességet a politikához), vagy legalábbis megosztanám hogy csak helyi szintre szavazhasson, országosra ne. Nevet

Összekevertek két dolgot: a választásokon való részvételt és az állampolgárok végzettségi szintjét. Az utóbbi az oktatás reformjával, jobbá tételével fokozatosan javítható, míg az előbbi a reprezentációról szól. A kettő nem keverhető össze. Ha "tanítani" akarod a népet, akkor azt az oktatással lehet megtenni és nem a jogok szűkítésével. A választási rendszernek nem az a lényege, hogy oktasson az állam másokat, hanem hogy lehetőséget adjon mindenkinek a rendszerben való részvételben.
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #59 Dátum: 13 márc 01, 16:20:04 »

Erre a videóra nincsenek szavak... kép viszont van

Gabesz kitartás. Ám milyen vészhelyzet? Mit melózol?

Sajnos csak fórumszabályzatban tiltott témák megemlítésével tudnék Syzygy és magam mellett érvelni szóval itt ez a dolog zátonyra futott.....
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!