24 jún 16, 07:41:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1037626 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #60 Dátum: 13 márc 01, 16:41:28 »

Most miért? Sztm tök jó, hogy az ilyenek is híresek lehetnek ikszdé Sokkal jobb a helyzet még így is, mint lehetne. Gondolom nem csak én ismerem Ferikét meg az EKSZÖSZÁJZBÚK-ot....
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #61 Dátum: 13 márc 01, 17:02:14 »

Erről csak annyit, hogy szerintem egy demokráciában teljesen jogos hogy egy józan paraszt is szavazhasson, ha helyesírási vagy általános műveltségi alapon menne a dolog akkor az ország nyolcvan százaléka nem szavazhatna. :DDD

Ebben az a helyzet hogy heoval értek egyet..

Amúgy meg.. kötelező tantárgy középiskolában: Történelem és állampolgári ismeretek, ill. (Társadalom ismeret és etika) ezt nem oktatják mindenhol, nálunk igen - ha a tanár jól oktatja ezeket a tantárgyakat akkor alapvető tudást az ember összeszed ahhoz hogy megfelelően tudjon szavazni.. lol... Mosolyog

Úgy gondolom hogy megfelelő egy kis érdeklődés a társadalom iránt és személyes tapasztalatcsere ahhoz hogy az ember normálisan tudjon dönteni egy szimpatikus párt mellett.

S én is befejeztem.

« Utoljára szerkesztve: 13 márc 01, 17:22:06 írta Éjfél » Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #62 Dátum: 13 márc 01, 17:15:02 »

Lol,mi ez a Harlem Shake őrület? Tiszta szánalom ,miket ki nem találnak...
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #63 Dátum: 13 márc 01, 17:20:48 »

Én tudok példa nélkül is beszélni erről. Nevet

Szóval Micsudi, milyen felelősségről beszélsz pontosan? Ami az ország jövőjével és előremenetelével kapcsolatos?
Mert ehhez egyik választónak sincs köze. Ugyebár azért választunk valakit, mert nem csak a hatalom és döntésjog az övé, amíg elvileg a mi érdekeinket képviseli, országházban, unióban, bárhol, hanem bizony a felelősség is. Ha nem tetszik a munkája? Négy év múlva választhatsz mást. Ennyi. X-elni egy majom is tud, ehhez nem kell értelmiségi cenzus. Felelősen gondolkodni és a látott programok alapján kigondolni, hogy ki jobb nekem, vagy éppen a kisebb rossz, pedig végtelen butaságra utal. Elvégre soha egy ígéret sem hazugság ám... S akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van abban a nem túl ritka esetben, ha nem arra szavaztál, aki végül győzött? Ha te nem azt akartad és négy évig mégis a nyakadon van?
El lehet itt venni sok mindent, de ha elveszik a veled született alapjogaidat, akkor azt diktatúrának hívják és az még kevésbé működik, mint ez az egyébként messze nem jó és tökéletes rendszer. Erre szokták idézni Antall Józseftől: "Tetszettek volna forradalmat csinálni!" Most is lehet ám. Lehet politikai forradalom is, nem kell népfelkelés. Le van írva az alaptörvényben ennek menete. Hajrá! Nyelvesít
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #64 Dátum: 13 márc 01, 17:24:32 »

Jó ezzel kapcsolatban már durvább véleményem lenne, ami már moderálást igényelne. Szomorú

Beszélhetnénk arról hogy mi is az a demokrácia, és jelenleg Magyarországon valójában mi van.Mosolyog de nem fogunk, mert az már tényleg szabályba ütközik. ^^
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #65 Dátum: 13 márc 01, 17:34:42 »

De felelősen gondolkodni Heo nem csak kampányidőszakban, választások előtt lehet, ugyanakkor az én felelősségem is az hogy akire szavaztam az milyen munkát végez ( pl most visszaszavaznánk előző kormányból xy-t, akkor elég nagy felelősség terhelne minket szavazókat), illetve nem is értem mit akartál első néhány mondatoddal kifejezni.
Töredék szavazatok meg mennek országos listára, szóval pl: önkormányzati szinten arra adtam voksomat aki nem nyert, akkor annak a pártnak megy fel országos listájára, legalábbis régen így volt, szóval teljesen nem csesznek ki azzal aki "rossz"emberre szavazott.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #66 Dátum: 13 márc 01, 17:47:12 »

Én nem nagyon ástam ebbe bele magam, de tudsz mondani egy olyan demokráciát, ahol a hatalmon lévőkön számon lehet kérni a döntéseik következményeit? A leváltáson kívül mit tudsz még tenni?
Ráadásul, ha ilyesmire mondod a felelősséget, akkor tegyük hozzá, hogy, ha nekem jó volt, akkor közben nem izgat, hogy mi van az országgal, gond nélkül visszaszavazom az illetőt a hatalomba. (Ez sajnos ellentmond a felelős gondolkodásnak, ebben igazad van, de ez még mindig nem küszöbölhető ki értelmiségi cenzussal.)

Mivel elég gyakran változik, a mostani rendszert én sem ismerem behatóan, de országos szinten nem megyek vele sokra, hogy az engem képviselő ember nem az, akit én akartam.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #67 Dátum: 13 márc 01, 18:02:54 »

A demokrácia az abból az eszményből indul ki, hogy száz hülye majd mond egy okosat. ikszdé
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #68 Dátum: 13 márc 01, 18:08:39 »

Abból indul ki, hogy ha lesz egy vezető, az igen nagy eséllyel egy önző állat és ne legyen végtelen hatalom a kezében.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #69 Dátum: 13 márc 01, 18:15:12 »

Innen nézve a másik rendszer meg abból indul ki, hogy olyan király kerüljön az ország élére, akit gyerekkorától kezdve arar neveltek, hogyan kell uralkodni. És ugyanez áll a politikai elitre (nemesség) is.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #70 Dátum: 13 márc 01, 18:36:07 »

Az önző állatok közül viszont nem egy csinált aranykort a népe számára! Vannak negatív példák is, De pl Caesar vagy Nagy Sándor fellendülést hozott. Napoleon bukásáig Franciaország a csúcson volt! A baj ezekkel az emberekkel hogy nem tudnak leállni, és háborút akarnak. Pedig tényleg vezetőszelleműek voltak mind. a XX. századból nem említek semmit mert azoknak még a mai napig aktuálpolitikai vonatkozása van....
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #71 Dátum: 13 márc 01, 18:59:34 »

Idézetet írta: Minagi
Lehet Ayumi akkor nem nagyon voltál aktív, vagy hozzá szoktál a 4hez.
Az lehet. Régen szinte csak a Naruto részlegbe jártam és Gdathoz hasonlóan nem nagyon irkáltam rövid hszt.  Gondolkozik


A választásos témához meg csak annyit, hogy nem is biztos hogy elmegyek. Nem látok olyan nagy különbséget XY és Z között, úgyhogy annyira mindegy (és én ehhez a témához már nem is fűzök semmit).  smirksweat


Idézetet írta: dreamfolow
Lol,mi ez a Harlem Shake őrület? Tiszta szánalom ,miket ki nem találnak...
Elég idétlen egy szokás. Remélhetőleg kitalálnak majd valami jobbat (vagy még rosszabbat  Technikai KO )
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #72 Dátum: 13 márc 01, 19:07:27 »

Szerinetetek hány ember van aki elolvassa a szabályzatot? Amiket időnként látok nem túl sok ikszdé (Én jó kislány vagyok és átnéztem a fontosabb pontokat Pirul)

Választás témához, 18 alatt vagyok, szóval nekem még mindegy, de érdekelnek az ilyen politikai dolgok, bár talán inkább a gazdasági témák Gondolkozik
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #73 Dátum: 13 márc 01, 19:15:00 »

Választások... Választhatnak a politikusok a golyó és a kötél között! Váltsatok már témát! :/
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #74 Dátum: 13 márc 01, 19:16:15 »

Tök fura azt látnom hogy Duma10.. mindig kétkedve kattintok rá.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!