24 szep 29, 00:19:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 592 593 [594] 595 596 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1912160 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #8895 Dátum: 14 máj 12, 11:10:13 »

...
http://naruto.wikia.com/wiki/Kamui

Szóval ennyit arról, hogy marhaságokat írok. ;P A Zetsu-s elméletedről annyit, hogy ugyan jó szível elfogadható, de még az is sok helyről sántít.

A Wikipédiák helyett inkább a mangára kell hagyatkozni.

Mindenbe bele lehet kötni, ha akar az ember. Aki pedig akar, annak úgyis sikerül.

... minden héten a helytelen fordítást olvastam?!

Remélem, olvastad az én válaszomat is, ha már nekem címezted kérdésedet. Szerintem érthető volt, amit írtam. Azzal túltárgyaltnak tekintem az ügyet. Ha további észrevételeid vannak ezzel kapcsolatban, akkor privát üzenetben megírhatod.

...
Tudom, hogy a mangastream másnak "fordította", de a mangastream fordításai már kb 2-3 éve gyengék, s egyedül a kép minőség az, amiben jók, de amúgy sok a félrefordítás náluk (most had ne soroljak példákat), s csak azért tűnik "profinak" egyeseknek, mert próbálnak bonyolultnak tűnő nyelvszerkezettel operálni, amitől max pár embernek tűnik "komolyabbnak".
...

Remélem, abba az "egyesekbe" engem nem sorolsz bele, mert akkor el vagy tévedve.

...
Szerintem ez egy nagy hülyeség, Kishi már unja az egészet, ahogy van. És tele van logikai hülyeséggekkel a manga. Pl. Obitó egész képessége egy nagy logikai f...ság. Ha csak egy részét küldi át a testének a másik oldalra, akkor az ottmaradt résszel pl. miért nem tud harcolni? - Magyarul Naruto gyomron vágja, akkor közben miért nem tudta fejbeszurni? Stb... És gyakorlatilag az egész Sharinganos képesség akkora egy összevisszaság. Pl. van akiszerint mindenki akinek van Susanooja (pl. madara) annak van Amaterasu-ja meg Tsukojomija, mert eredetileg ez volt a "feltétele" (még Itachis harc idején), aztán van aki szerint csak a 2 MS szem a lényeg... nagyon sok ilyen logiakai f...ság van.
Nekem Naruto egész mostani képessége egy nagy kérdőjel, hogy most akkor ez a forma a saját ereje, vagy még mindig a Bijuuk csakráját lopja?  És még sorolhatnám... -.-

Obito képessége szépen ki volt fejtve Kakashi által. Remélem olvastad. "Érinthetően" csak a támadásokkal átfedésben lévő része kerül át a dobozvilágba, de attól még az egész teste anyagtalanná válik.

Senki sem mondta, hogy a Mangekyou Sharinganok mindig csak ugyanazt a képességet ébreszthetik fel. Sőt, pont az a lényeg, hogy egyénenként eltérő, csak rokonoknál hasonló, de még ott is vannak különbségek. A Susanoo-hoz annyi kell, hogy mindkét szemben felébredjen a MS. De hogy milyen képesség, az "mindegy".

Naruto jinchuuriki. Persze, hogy használja a róka chakráját is. Meg persze, amit Rikuodo sennintől kapott, illetve a senjutsut. Nevet

Ja, és kicsit sokat szerepel a hsz-edben a "f...ság". A magyar nyelv elég bő szókinccsel rendelkezik. Használd ezt ki.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Morause
Vendég
« Válasz #8896 Dátum: 14 máj 12, 22:33:42 »

Tudom, hogy a mangastream másnak "fordította", de a mangastream fordításai már kb 2-3 éve gyengék, s egyedül a kép minőség az, amiben jók, de amúgy sok a félrefordítás náluk (most had ne soroljak példákat), s csak azért tűnik "profinak" egyeseknek, mert próbálnak bonyolultnak tűnő nyelvszerkezettel operálni, amitől max pár embernek tűnik "komolyabbnak".

De légyszi sorolj ilyen példákat és még ha nem is közvetlen ide írod hanem Chakrának címzed privátba, akkor utána tud nézni és ha tényleg félrefordításról, beszélünk biztosan kijavítja így fórumozók azon része akik nem tud ezekről a félre fordításokról bele értve magamat is nem halunk meg hülyén hogy vmit jóval máshogyabban olvasunk és értelmezünk mint ahogy azt Kishimoto tervezte.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #8897 Dátum: 14 máj 13, 06:35:41 »

Ha küld is ilyet, csakis PÜ-ben. Illetve csak a tényleges "hibákról", szőrszálhasogatást nem kérek, sőt kifejezetten zokon fogom venni. (-:
De nem hiszem, hogy fog ilyet találni, mert mindkét fordítást nézni szoktam.
Viszont szó szerinti fordítást senki ne várjon. Akinek olyan kell, javaslom a Google fordítót. ^^
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 13, 06:44:42 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
zsandris1
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 106



« Válasz #8898 Dátum: 14 máj 13, 21:02:57 »

Szerintem nem kéne a fordítást kritizálni. Ha nem tetszik, akkor nem kell elolvasni, végül is ingyen csinálják és nem kicsi munka (gondolom  Nevet). Ettől függetlenül én is jobban szeretem a mangapandás fordításokat, és mivel azt olvasom el mindig előbb, ezért néha fura olvasni  Nevet


Már nagyon várom az új fejezetet! Vajon Madara is a Nagato-féle technikákat fogja használni, vagy teljesen eltérőeket? Gondolkozik
Naplózva
Életunt Cápa
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 219



WWW
« Válasz #8899 Dátum: 14 máj 14, 06:29:13 »

676: http://www.mangapanda.com/naruto/676

Ha a színpadon fegyver van, annak ugye el kell sülnie... Hát íme a tsukoyomi Mosolyog Hogy jönnek ki belőle? Vagy csak szimplán nem fog működni? Vagy ez az egész valakinek az álma?
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 14, 06:35:19 írta Életunt Cápa » Naplózva

Axel92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 280


The real fun is about to start!


« Válasz #8900 Dátum: 14 máj 14, 09:27:07 »

Nem hinném, h valakinek az álma lenne, hisz csak most fog elkezdődni. Sasuke Susanoo-ja + pont, nagyon tetszik. Sakurának rá kellett jönnie megint, h a másik kettő még mindig messze túlszárnyalja, most Rikudou ereje miatt Nevet
Sasuke elfoglalt most a kaszabolással, Naruto klónjai az árnyék Madararákkal, szal most Naruto fog tenni vmit remélhetőleg, h megállítsa Madara-t, legalábbis a végén csak rá utaltak, Kakashi egyelőre vagy végelegesen csak nézelődik. Most már kíváncsi vagyok, ha Naruto felvenné a bijuu formát, az h nézne ki, tekintve h Sasuke Susanoo-ja is megváltozott? Mosolyog

10/10
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (nagyobb volt, mint 400 kbyte), ezért a moderátor (Chakra) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #8901 Dátum: 14 máj 14, 09:45:19 »

Az elején az a Madara kép kiszínezve nagyon jó, le is mentettem  Nevet
Amúgy jó rész volt, habár szerintem az eddigiek is jók voltak, ez most nagyon ütött  Nevet
Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8902 Dátum: 14 máj 14, 09:57:38 »

Meg is kezdődött az árnyjáték utána pedig a tüzijáték.
Na mindenki belehúzott.
Sakura valóban beállt golyófogónak,de még megvan.
Azért nem semmi mennyit fejlődött ő is.
Madaraából pedig Shinobi no Megani lett? Nevet
Sasuke Susanooja is teljesnek látszik a nagy orrával.

Ha már a fejlődésekről van.Úgylátom obitó visszakapta a másik Mangekyoját.Vajon lesz tőle egy irányított Susanno? Gondolkozik

Kár hogy 1-2lapozásnál bejött 1 plusz oldal is. smirksweat
Naplózva

Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #8903 Dátum: 14 máj 14, 10:49:58 »

Jó rész volt. Szegény Obito, mindent összevetve azért sajnálom egyébként.
Sakura hamar megtapasztalta, hogy a Byakugojával itt ő olyan, mint egy porszem. ikszdé
A Susano'o valóban jól nézett ki, nekem is tetszett. A hetet megint a naruto nyerte nálam.
Naplózva
Aniwa-kun
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Válasz #8904 Dátum: 14 máj 14, 10:58:26 »

Az elején az a Madara kép kiszínezve nagyon jó, le is mentettem  Nevet
Amúgy jó rész volt, habár szerintem az eddigiek is jók voltak, ez most nagyon ütött  Nevet

Hét nem tudom, szerintem úgy néz ki mint valami transzexuális, még egy szakáll és mehet az eurovízióra
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #8905 Dátum: 14 máj 14, 11:54:46 »

Az elején az a Madara kép kiszínezve nagyon jó, le is mentettem  Nevet
Amúgy jó rész volt, habár szerintem az eddigiek is jók voltak, ez most nagyon ütött  Nevet

Hét nem tudom, szerintem úgy néz ki mint valami transzexuális, még egy szakáll és mehet az eurovízióra

Az egy fan made rajz nem az igazi Madara. Mosolyog

Más:

Jó fejezet volt ismét. Valahogy sejtettem hogy Madara sötétségbe taszítja a világot hogy a két majom igazi hőssé tudjon majd válni. De ez így is van jól. Nem is lenne ez a Naruto manga ha nem így lenne.

Én csak azt nem értem miért megint Sakura a téma tárgya. Kinn az MS fórumon is megint őt szapulja mindenki holott 17 éves korára elérte azt a szintet hogy felülmúlta az 5 Kagét sőt a mesterét is. PEdig Tsunade jóval nagyobb előnnyel indult hiszen Hashirama unokája. Sakurának tudtommal pedig semmi köze hozzá tehát egymaga érte el azt amit Hashirama és Tsunade a vérvonal képesség miatt tudott elérni. Oké nem ér fel Naruto és Sasuke szintjére de ez csak azért van így mert ők megkapták Rikudou erejét, amivel egyébként még mindig nemi gazán tudják felvenni Madara ellen a kesztyűt.  smirksweat

Kíváncsian várom hogy fog megoldódni ez az egész.
Naplózva

trafo90
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


« Válasz #8906 Dátum: 14 máj 14, 12:05:20 »


Kíváncsian várom hogy fog megoldódni ez az egész.

Megjelenik Ten-ten a nindzsafegyverekkel, majd lepecsételi Marist.
Naplózva
methodman94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 108


"Az élet értelme 42."


« Válasz #8907 Dátum: 14 máj 14, 12:09:28 »

Nagyon komoly rész volt, kíváncsi vagyok hogy-hogy fog hatni a többiekre az ultimét genjutsu....

Amúgy, sajnálni Obitot? komoly? nincs az az isten hogy én azt a f@szt sajnáljam. Igaz átverték, de még is ő volt a hülye és rávették, sőt később ő maga cselekedett úgy ahogy, például az ő közvetett parancsára öltek le 6 jinjuriki-t, és még sokan másokat....szóval nincs miért szerintem sajnálni Obito-t
Naplózva

Wu-Tang Clan ain't nothin to fuk with.

Ha valamit a betonba ültetsz, amikor az kinő, ugyan tele lesz karcolásokkal, mégsem azt fogod mondani: "Nézd, mennyi karc van ezen a rózsán!", hanem azt, hogy: "A francba is, ez a rózsa kinőtt a betonból!" - Tupac Shakur
Morause
Vendég
« Válasz #8908 Dátum: 14 máj 14, 12:27:11 »

"Az egy fan made rajz nem az igazi Madara. Mosolyog"



A senjuuknak nincs vérvonal képessége, Hashirama a tápos öngyógyító képességét a remete erőből nyerte, Tsunade meg szanitécként kifejlesztett egy hozzá méltó technikát, volt rá ideje és megfelelő tudása is. Azért azt ne feledjük hogy egy jutsut megalkotni jóval nehezebb mint megtanulni attól aki mesterien alkalmazza, lásd Naruto esetét a rasengannal Minato 3 évébe került a rasengan kifejlesztése, Naruto hetek alatt sajátította el.
De Sakura elbújhat, nem is tudom hogy mire gondolt mikor neki szaladt Madarának, holott ez kenterbe verte Narutot és Sasuket újjászületése után Gai OP technikája után sem döglött meg, most meg hogy már ketten egyenlő félként képesek harcolni ellene az ő jelenléte érdekel most legkevésbé, meg a többi shinobié.
Sasuke Susanoo-ja kicsit másabb, tetszett hogy vannak szárnyai, Naruto megint villantott egy új jutsut, amióta rasengannal operál annak végtelen permutációjával dolgozik, kis rasengan, nagy rasengan, szél elemű rasenshuriken, meg szél elem rasengan, akkor a ugye ott van a bijuudama kicsibe és nagyba most meg a  damashurikenje, a rasenganbolygó, meg volt az csokorszerű szarás amibe egyszerre beletolt 20 zetsut mikor világított, az új láva elemű shurikenje és a fuin erővel rendelkező shukaku rasengan.
Obitoról annyi a véleményem hogy szerintem ott a másik dimenzióban meghalt és a szövegbuborékok nem hozzá hanem Zetsuhoz kapcsolódnak, bár nem értem mint mond de így gondolom.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8909 Dátum: 14 máj 14, 12:27:21 »

Hát ez ütött... a végén, Madara nagyon kemény volt.
De alapjáraton, minden váratlanul ért, ami meg nem, az nagyon jól lett tálalva. Tetszett végülis, hogy Sakura nem futott el, hanem felfogta, hogy ő mire jó: elterelésnek. De most őszintén, annyira tudtam, hogy Sakura vissza fog emlékezni arra a gyerekkori képre..ez volt az egyetlen negatívum.
A harc kemény volt, nem volt elhúzva, érdekes, pörgős volt. Madara nagyon jól néz ki 2 rinnegannal. Komoly, hogy így már 4 árnyéka van, és az is nagyon jó volt, hogy nem húzták el vele az időt, Naruto ráment a klónajival és kész.
A chibaku tenseit nagyon jó volt így újra látni. Sasukenek most tökéletes Susanooja van? Mert úgy nézett ki. Naruto bijuubomba  rasenshurikenje sem volt semmi.
Sasuke persze továbbra sem törődik Sakurával. Nem volt az olyan nagy pálfordulás. Most már tényleg kíváncsi vagyok az igazi céljaira, vagyis inkább az eszközeire, amivel majd meg akarja valósítani a céljait. Komolyan mondom, álmomban sem gondoltam volna, hogy Kishi ilyen alaposan, részletesen fogja fel vezetni a végső Naruto-Sasuke konflikust.
A vége meg...vaze, komolyan eltátottam a szám. Madara feje, meg a hold az utolsó oldalon nagyon kemény. Meglepett, egy picit a vége Nevet De jó, hogy ez is el lesz sütve. Így nem mondhatjuk majd, hogy mi lett volna ha. Mert minden rossz megtörténik, minden power uppot megkapott Madara. Ennél már nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet jobban tuningolni. Szerintem elérte Rikudou szintjét.

Amúgy meg Naruto és Sasuke elég komolyan felvette a kesztyűt Madara ellen. Gyakorlatilag nem volt más esélye, minthogy elkezdje a Mugen Tsukoyomit. Sasuke elintézte a chibaku tenseieit, Naruto a limbot. Ha nem nyúl a harmadik szemhez (Na az vajon mit tud?), meg a MT-hez, akkor szerintem még így két rinnegannal sem tudott volna győzni. Hacsak még mindig nem mutatott meg mindent az arzenáljából.
Na mindegy, nagyon jó rész volt, azok után, hogy hogy a múltkori gyengébb volt. Következtetés: a kevesebb több Sakurából. Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 592 593 [594] 595 596 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!