24 szep 29, 00:16:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 591 592 [593] 594 595 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1912152 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
nclearu
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 389



« Válasz #8880 Dátum: 14 máj 10, 12:56:10 »

Csak annyi kérdeznék, mint Sasuke: "Miért tűnt fel itt Sakura?"  Nevet még egy szemet sem bír kibökni szerencsétlen
Ezt hívják úgy hogy cselekmény. Madarának el kell érnie a maximális tápszintet így a rinnegan akkora védelmet élvezett mint maga Madara

Nevet Nevet lájk
Egyetértek. Nem is az benne az idegesítő, hogy haszontalan, mert az előfordul, hanem hogy megpróbálják hasznosnak beállítani.

Ez majdnem minden KKG nélküli szereplőről elmondható Orocsimarutól Hiruzenen át Jiraiyáig. Mondjuk hülyén is nézne ki ha ennyi hype és csapatmunkáról való szövegelés után látványosan gyengék lennének de pl Gai 8kapus időhúzása (micsoda véletlen, hogy pont akkor kellett időt húzni) vagy Hiruzen mentőakciója (milyen véletlen, hogy Minatóék pont akkor fogytak ki a csakrából) simán felülmúlják a Kishi Sakura hasznosnak beállítására történő kísérleteit erőltetettség szempontjából

Idézet
Mondjuk amit a legutóbbi fejezetben Kakashi mondott róla, az megáll. (Hogy már nem úgy érez Sasuke iránt, mint régen.) Sajnos ennyi az ő karakterfejlődésének elemzése.

nagyon nagy vonalakban ja de nem látom ezzel mi a baj a K12 legtöbb tagja ennyit sem fejlődött
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 10, 12:56:47 írta nclearu » Naplózva

Venator
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Válasz #8881 Dátum: 14 máj 10, 15:05:04 »

... Ha a nagyon-nagy többség szerint a Sasuke a megfelelő, ami neki tetszik, akkor miért kéne megváltoztani ... ?
Szerintem ez el is döntötte ezt a kérdést.

Amúgy: Ugyebár most Madarának az alsó fele hiányzik. De őt ez nem vágja földhöz. ( emberfeletti regenerációs képesség + ő már nem ember, nem is létszükség a teljes test). Ennek ellenére ugye a harchoz muszáj lesz neki újra felépíteni, mert azért lábakkal könnyebb. DE a ruhaanyag már kívülesik a regenerációs képesség hatáskörén, nem?  ikszdé
Naplózva
csaba1992
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Válasz #8882 Dátum: 14 máj 10, 15:11:22 »

De Nagato azért bírta ki volna gondolom mert az Uzumaki klánhoz tartozik,Obito meg ugye még Fekete Zetsu által van életben,de nem értem,ha nem tapad rajta Zetsu akkor meghal és Madara könnyen megszerezte volna a Rinneganját.

Egyébként Fekete Zetsu azért nem vált le Obitotol,mert hogy Minato meg Kakashi megtámadta volna,de most a Kamui dimenzióban ettől nem kell tartania,ott leválik Obitotol,kitépi Madara a rinneganját,Kamuival visszateleportál,bár lehet otthagyná Obitot.Visszarakja a rinneganját,a Mangekyuot elpusztitja.De azért remélem előbb kihozza Obitot,
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 10, 15:16:24 írta csaba1992 » Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #8883 Dátum: 14 máj 10, 15:12:23 »

... Ha a nagyon-nagy többség szerint a Sasuke a megfelelő, ami neki tetszik, akkor miért kéne megváltoztani ... ?
Szerintem ez el is döntötte ezt a kérdést.

Amúgy: Ugyebár most Madarának az alsó fele hiányzik. De őt ez nem vágja földhöz. ( emberfeletti regenerációs képesség + ő már nem ember, nem is létszükség a teljes test). Ennek ellenére ugye a harchoz muszáj lesz neki újra felépíteni, mert azért lábakkal könnyebb. DE a ruhaanyag már kívülesik a regenerációs képesség hatáskörén, nem?  ikszdé


Minden mangában a szereplő ruhája is átveszi a képességét szóval még a hatáskörén belül van Faceg
Kivéve az FT-ben, ugye Mashima?  Ördögi
Naplózva
csaba1992
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Válasz #8884 Dátum: 14 máj 10, 15:17:31 »

Gondolom Madarának azért nem szükséges az aló testrésze,mert ahogy Obito is ,képes repülni,lebegni.
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #8885 Dátum: 14 máj 10, 18:41:24 »

Soreszko10
A szokásos módon át se gondolod mit írsz csak nyomod a marhaságokat, de mndegy.

1. Nem, Obito nem mondott ilyet, legalább is ilyen explicit módon biztosan nem. Amennyire emlékszem ez úgy indut, hogy itt fórumon valaki kérdezte, hogy mért nem használja a Kamuiját és az lett az olvasók végső teóriája, hogy "mert a Juubi túl nagy és úgy nem megy".
Én személy szerint emlékszem valami olyasmit mondtam, hogy "Mert minek, amikor ott vannak a golyók, amik megvédik és elég erős nélküle is"

Nem szoktam marhaságokat írni, csak te nevezed annak, ugyanis megint, szokásos módon, megint nekem lett igazam.

http://www.mangareader.net/naruto/643/5

http://naruto.wikia.com/wiki/Kamui

Szóval ennyit arról, hogy marhaságokat írok. ;P A Zetsu-s elméletedről annyit, hogy ugyan jó szível elfogadható, de még az is sok helyről sántít.

Erre borzasztóan egyszerű a magyarázat: Ahány ház, annyi szokás, ebben az esetben ahány oldal, annyi fordítás. Tény és való, hogy a Mangareader-en és a Mangapanda-n is az lett a fordítás, hogy Obito képtelen használni a Kamui-t, amíg ő a Juubi Jinchuurikije, viszont a Naruto-Kun a Mangastream fordításait veszi kézbe, ami már a harmadik oldal, így lehet, hogy ott máshogyan fordították le (persze ezután már nem lehet nézni, mert ha jól vettem ki az oldalból, akkor a Mangastream a két legújabb mangát tartja meg mindig, de ha nem ez a tény a Mangastream-en, akkor ki lehet javítani).

After becoming the Ten-Tails' jinchūriki, Obito noticed that he could no longer "travel through dimensions". However, Madara was able to teleport himself as the Ten-Tails' jinchūriki.

Gondolom az oldal ezen részére akartál rávilágítani (nem vagyok angolos, csak sejtem, hogy ez a két mondat fejti ki a témát).  Hogy megválaszoljam, hogy ezzel miért nem voltunk tisztában, leírok két lehetséges tényezőt:
1.: A naruto.wikia.com valószínűleg vagy a Mangareader-ről, vagy a Mangapanda-ról szerzi az információkat (vagy egyéb más olyan mangafordító oldalról, ahol hasonlóan fordítottak).
2.: A naruto.wikia.com a japán nyelvű mangát fordítja le magának angol nyelvre és valószínűleg ők is hasonló fordítást hajtottak végre, mint a többi oldal (kivétel a Mangastream, bár ez csak feltételezés, utólag már nem lehet ellenőrizni).

Tudom, hogy a mangastream másnak "fordította", de a mangastream fordításai már kb 2-3 éve gyengék, s egyedül a kép minőség az, amiben jók, de amúgy sok a félrefordítás náluk (most had ne soroljak példákat), s csak azért tűnik "profinak" egyeseknek, mert próbálnak bonyolultnak tűnő nyelvszerkezettel operálni, amitől max pár embernek tűnik "komolyabbnak".

Valamint ne feledjük, hogy Amerikában ugye ott a VIZ kiadó általi fordítás is, amit szintén igénybe szokott venni a narruto.wikia, szóval ha a VIZ verzióban más lett volna, akkor tuti, hogy lecserélték volna.
Naplózva
vakama08
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 81



« Válasz #8886 Dátum: 14 máj 10, 18:51:22 »

Valamint ne feledjük, hogy Amerikában ugye ott a VIZ kiadó általi fordítás is, amit szintén igénybe szokott venni a narruto.wikia, szóval ha a VIZ verzióban más lett volna, akkor tuti, hogy lecserélték volna.

Akkor meg is lett beszélve, hogy a Mangastream-nek eléggé "egyedi" a fordítása, nem fedi 100%-ban a valóságot.
Naplózva
Izeke94
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Válasz #8887 Dátum: 14 máj 10, 20:58:22 »

de ezen az oldalon megemlítik hogy bár Obito nem tudta használni akkor, de Madara igen,ráadásul Obito előszór nem birkózott meg a Juubi erejével és elvesztette az elméjét,ahhoz képest Madaranak nem volt ilyen gondja,szal van Obito és Madara közt különbség,ilyeneken nem kell meglepődni.

Ráadásul Kishimoto ha csinál vmit a mangájában akkor annak biztos van logikája különben nem csinálná.


Shisui Susanooja nekem is tetszik,de maga a játék is ahogy mutatják az Akatsuki tagok felkeresését,meg az ilyen collaboration technikák is tetszenek.

Szerintem ez egy nagy hülyeség, Kishi már unja az egészet, ahogy van. És tele van logikai hülyeséggekkel a manga. Pl. Obitó egész képessége egy nagy logikai f...ság. Ha csak egy részét küldi át a testének a másik oldalra, akkor az ottmaradt résszel pl. miért nem tud harcolni? - Magyarul Naruto gyomron vágja, akkor közben miért nem tudta fejbeszurni? Stb... És gyakorlatilag az egész Sharinganos képesség akkora egy összevisszaság. Pl. van akiszerint mindenki akinek van Susanooja (pl. madara) annak van Amaterasu-ja meg Tsukojomija, mert eredetileg ez volt a "feltétele" (még Itachis harc idején), aztán van aki szerint csak a 2 MS szem a lényeg... nagyon sok ilyen logiakai f...ság van.
Nekem Naruto egész mostani képessége egy nagy kérdőjel, hogy most akkor ez a forma a saját ereje, vagy még mindig a Bijuuk csakráját lopja?  És még sorolhatnám... -.-
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 10, 20:59:57 írta Izeke94 » Naplózva
Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #8888 Dátum: 14 máj 11, 10:07:07 »

... Ha a nagyon-nagy többség szerint a Sasuke a megfelelő, ami neki tetszik, akkor miért kéne megváltoztani ... ?
Szerintem ez el is döntötte ezt a kérdést.

Amúgy: Ugyebár most Madarának az alsó fele hiányzik. De őt ez nem vágja földhöz. ( emberfeletti regenerációs képesség + ő már nem ember, nem is létszükség a teljes test). Ennek ellenére ugye a harchoz muszáj lesz neki újra felépíteni, mert azért lábakkal könnyebb. DE a ruhaanyag már kívülesik a regenerációs képesség hatáskörén, nem?  ikszdé


Semmit nem fogsz látni, mert szerintem már spórával szaporodik.
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8889 Dátum: 14 máj 11, 13:55:29 »

de ezen az oldalon megemlítik hogy bár Obito nem tudta használni akkor, de Madara igen,ráadásul Obito előszór nem birkózott meg a Juubi erejével és elvesztette az elméjét,ahhoz képest Madaranak nem volt ilyen gondja,szal van Obito és Madara közt különbség,ilyeneken nem kell meglepődni.

Ráadásul Kishimoto ha csinál vmit a mangájában akkor annak biztos van logikája különben nem csinálná.


Shisui Susanooja nekem is tetszik,de maga a játék is ahogy mutatják az Akatsuki tagok felkeresését,meg az ilyen collaboration technikák is tetszenek.

Szerintem ez egy nagy hülyeség, Kishi már unja az egészet, ahogy van. És tele van logikai hülyeséggekkel a manga. Pl. Obitó egész képessége egy nagy logikai f...ság. Ha csak egy részét küldi át a testének a másik oldalra, akkor az ottmaradt résszel pl. miért nem tud harcolni? - Magyarul Naruto gyomron vágja, akkor közben miért nem tudta fejbeszurni? Stb... És gyakorlatilag az egész Sharinganos képesség akkora egy összevisszaság. Pl. van akiszerint mindenki akinek van Susanooja (pl. madara) annak van Amaterasu-ja meg Tsukojomija, mert eredetileg ez volt a "feltétele" (még Itachis harc idején), aztán van aki szerint csak a 2 MS szem a lényeg... nagyon sok ilyen logiakai f...ság van.
Nekem Naruto egész mostani képessége egy nagy kérdőjel, hogy most akkor ez a forma a saját ereje, vagy még mindig a Bijuuk csakráját lopja?  És még sorolhatnám... -.-

Fel lehet így is fogni. Vagy csak te nem érted.
Annyiban igazad van, hogy sok a logikai hiba. De azok közül, amiket említettél, konkrétan egyik sem.
Obito képessége nagyon jól, részletesen el lett magyarázva.
A sharingan képességek úgyszintén. Itachi elmondása alapján van akinek felébred az amaterasu, meg a tsukoyomi, de a susanoo már nem. Annyi bizonyos, hogy a Susanoohoz két szem kell.
Mi olyan bonyolult ezen?
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
vakama08
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 81



« Válasz #8890 Dátum: 14 máj 11, 14:05:28 »

Fel lehet így is fogni. Vagy csak te nem érted.
Annyiban igazad van, hogy sok a logikai hiba. De azok közül, amiket említettél, konkrétan egyik sem.
Obito képessége nagyon jól, részletesen el lett magyarázva.
A sharingan képességek úgyszintén. Itachi elmondása alapján van akinek felébred az amaterasu, meg a tsukoyomi, de a susanoo már nem. Annyi bizonyos, hogy a Susanoohoz két szem kell.
Mi olyan bonyolult ezen?

Egyet értettem ezzel, eddig a pontig: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/658/11
A többivel meg nincsen gond.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8891 Dátum: 14 máj 11, 18:51:58 »

Ezt már eléggé kiveséztük. Szerintem (és ez szigorúan csak elmélet, de én így tartom logikusnak), ha egyszér már felébreszette a képességet, amihez nem kell vizualitás (mert a tsukoyomihoz, meg az amaterasuhoz szemkontaktus, ill. egyszerű látás kell), az, mivel úgymond beleégett a tudatába, tudja használni vakon is. Más, logikus magyarázatot nem találtam erre. De abban igazad van, hogy ez nem lett megmagyarázva, csak találgathatunk. Lehet, hogy Kishi simán elfelejtette, hogy Madara éppen vak (mondjuk ezt most kizártnak tartom, de Kishinél sosem lehet tudni Nevet).
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
vakama08
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 81



« Válasz #8892 Dátum: 14 máj 11, 19:17:45 »

Ezt már eléggé kiveséztük. Szerintem (és ez szigorúan csak elmélet, de én így tartom logikusnak), ha egyszér már felébreszette a képességet, amihez nem kell vizualitás (mert a tsukoyomihoz, meg az amaterasuhoz szemkontaktus, ill. egyszerű látás kell), az, mivel úgymond beleégett a tudatába, tudja használni vakon is. Más, logikus magyarázatot nem találtam erre. De abban igazad van, hogy ez nem lett megmagyarázva, csak találgathatunk. Lehet, hogy Kishi simán elfelejtette, hogy Madara éppen vak (mondjuk ezt most kizártnak tartom, de Kishinél sosem lehet tudni Nevet).

Erre én is gondoltam, de azért jó lett volna, ha kicsit jobban fogalmazta volna meg a Mangekyou Sharingan témát, de legalább nem lett hamar vége a mangának. Nevet
Naplózva
Izeke94
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Válasz #8893 Dátum: 14 máj 11, 22:18:16 »

de ezen az oldalon megemlítik hogy bár Obito nem tudta használni akkor, de Madara igen,ráadásul Obito előszór nem birkózott meg a Juubi erejével és elvesztette az elméjét,ahhoz képest Madaranak nem volt ilyen gondja,szal van Obito és Madara közt különbség,ilyeneken nem kell meglepődni.

Ráadásul Kishimoto ha csinál vmit a mangájában akkor annak biztos van logikája különben nem csinálná.


Shisui Susanooja nekem is tetszik,de maga a játék is ahogy mutatják az Akatsuki tagok felkeresését,meg az ilyen collaboration technikák is tetszenek.

Szerintem ez egy nagy hülyeség, Kishi már unja az egészet, ahogy van. És tele van logikai hülyeséggekkel a manga. Pl. Obitó egész képessége egy nagy logikai f...ság. Ha csak egy részét küldi át a testének a másik oldalra, akkor az ottmaradt résszel pl. miért nem tud harcolni? - Magyarul Naruto gyomron vágja, akkor közben miért nem tudta fejbeszurni? Stb... És gyakorlatilag az egész Sharinganos képesség akkora egy összevisszaság. Pl. van akiszerint mindenki akinek van Susanooja (pl. madara) annak van Amaterasu-ja meg Tsukojomija, mert eredetileg ez volt a "feltétele" (még Itachis harc idején), aztán van aki szerint csak a 2 MS szem a lényeg... nagyon sok ilyen logiakai f...ság van.
Nekem Naruto egész mostani képessége egy nagy kérdőjel, hogy most akkor ez a forma a saját ereje, vagy még mindig a Bijuuk csakráját lopja?  És még sorolhatnám... -.-

Fel lehet így is fogni. Vagy csak te nem érted.
Annyiban igazad van, hogy sok a logikai hiba. De azok közül, amiket említettél, konkrétan egyik sem.
Obito képessége nagyon jól, részletesen el lett magyarázva.
A sharingan képességek úgyszintén. Itachi elmondása alapján van akinek felébred az amaterasu, meg a tsukoyomi, de a susanoo már nem. Annyi bizonyos, hogy a Susanoohoz két szem kell.
Mi olyan bonyolult ezen?

Hát pl. az is, hogy ha Nagato tudta használni a Rinnegan képességeit akkor Madara, Obito miért nem tette. Illetve Madara miért nem használja az Amaterasu-t vagy Rinne-s képességeket.  Vagy most akkor neki nincs olyan speciális MS ereje mint Obitónak vagy Shisuinak ? Vagy Obitó Kamui-ja a szem képességét tekintve egy Amaterasu mellett van vagy a helyett?
Naplózva
vakama08
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 81



« Válasz #8894 Dátum: 14 máj 11, 22:57:52 »

de ezen az oldalon megemlítik hogy bár Obito nem tudta használni akkor, de Madara igen,ráadásul Obito előszór nem birkózott meg a Juubi erejével és elvesztette az elméjét,ahhoz képest Madaranak nem volt ilyen gondja,szal van Obito és Madara közt különbség,ilyeneken nem kell meglepődni.

Ráadásul Kishimoto ha csinál vmit a mangájában akkor annak biztos van logikája különben nem csinálná.


Shisui Susanooja nekem is tetszik,de maga a játék is ahogy mutatják az Akatsuki tagok felkeresését,meg az ilyen collaboration technikák is tetszenek.

Szerintem ez egy nagy hülyeség, Kishi már unja az egészet, ahogy van. És tele van logikai hülyeséggekkel a manga. Pl. Obitó egész képessége egy nagy logikai f...ság. Ha csak egy részét küldi át a testének a másik oldalra, akkor az ottmaradt résszel pl. miért nem tud harcolni? - Magyarul Naruto gyomron vágja, akkor közben miért nem tudta fejbeszurni? Stb... És gyakorlatilag az egész Sharinganos képesség akkora egy összevisszaság. Pl. van akiszerint mindenki akinek van Susanooja (pl. madara) annak van Amaterasu-ja meg Tsukojomija, mert eredetileg ez volt a "feltétele" (még Itachis harc idején), aztán van aki szerint csak a 2 MS szem a lényeg... nagyon sok ilyen logiakai f...ság van.
Nekem Naruto egész mostani képessége egy nagy kérdőjel, hogy most akkor ez a forma a saját ereje, vagy még mindig a Bijuuk csakráját lopja?  És még sorolhatnám... -.-

Fel lehet így is fogni. Vagy csak te nem érted.
Annyiban igazad van, hogy sok a logikai hiba. De azok közül, amiket említettél, konkrétan egyik sem.
Obito képessége nagyon jól, részletesen el lett magyarázva.
A sharingan képességek úgyszintén. Itachi elmondása alapján van akinek felébred az amaterasu, meg a tsukoyomi, de a susanoo már nem. Annyi bizonyos, hogy a Susanoohoz két szem kell.
Mi olyan bonyolult ezen?

Hát pl. az is, hogy ha Nagato tudta használni a Rinnegan képességeit akkor Madara, Obito miért nem tette. Illetve Madara miért nem használja az Amaterasu-t vagy Rinne-s képességeket.  Vagy most akkor neki nincs olyan speciális MS ereje mint Obitónak vagy Shisuinak ? Vagy Obitó Kamui-ja a szem képességét tekintve egy Amaterasu mellett van vagy a helyett?

A mangából és az animeból azt lehet kivenni, hogy mindenkinek más a Mangekyou képességei és annak formája. Madara egyik szemének képessége az, hogy képes átlátni mindenféle Bunshin no Jutsu-n, azaz látja, ki klón és melyik az igazi, legyen az Kage Bunshin no Jutsu, legyen az Mokuton: Mokubunshin no Jutsu, másik szemének a képességét nem ismerjük. Izuna Magnekyou képességeit nem ismerjük. Obito szemei érdekesek, mindkét szem képes a használót átvinni a Kamui által létrehozott dimenzióba, viszont emellett van egy-két eltérés:
A jobb szem képessége, hogy egyes testrészeit képes átfedésbe rakni a másik dimenzióéba, így amikor anyagtalannak látszik, akkor csak annyi van, hogy a teste azon része a másik dimenzióban létezik. Ennek van egy 5 perces korlátja (lásd: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/510/5).
A bal szem képessége, hogy bárhova letudja idézni a dimenzió kaput, azaz Kakashinak nem kell semmit sem megérintenie ahhoz, hogy átküldje a dolgot/illetőt a másik dimenzióban, csak lásson el odáig és oda idézi a kaput.
Shisui egyik szemének képessége a Koto Amatsukami (ami egy genjutsu), másik képességét nem ismerjük. Itachi jobb szeme birtokolta a legerősebb ninjutsut, az Amaterasu-t (ami Sasuke-nál az Enton-ba lett sorolva, vagyis az Amaterasu különböző formái [Enton: Kagutsuchi, Enton: Susanno Kagutsuchi]), a bal szeme birtokolta a legerősebb genjutsut, a Tsukuyomi-t. Sasuke Mangekyou-ja fura, Orochimaru úgymond végleges eltávolításával az élők sorából (leszámítva az átokpecsétjeiben hagyott tudata és senjutsu chakrája egy részét) és Itachi homlokpöckölésével, amivel ráruházta minden erejét, hasonló képességekkel rendelkező Mangekyou-t kapott:
Bal szeme birtokolta az Amaterasu-t.
Jobb szemével képes volt annak chakra formáját átalakítani (ezért lett számára elérhető az Enton).

A Susanno-t meg csak az tudta felébreszteni, aki mindkét szemében felébresztette a Mangekyou Sharingant, vele ugye a szemei képességeit is. Eddig három Susanno-t láthattunk: Madara, akinek kék színű, Itachi, akinek piros színű, és Sasuke, akinek lila színű. Izuna-ról nem tudunk semmit, Shisui-ról meg kevesett, Obitonak meg csak rövid ideig volt egy pár, úgymond kettes szintű Sharingan-ja (2 kis karom látszott belőle, fingom sincs, mi a neve), a hármas szintű, valamint Mangekyou Sharinganja is csak a jobb szeme volt, a bal Kakashi tulajdonában volt, így nem volt alkalma felébreszteni a harmadik erőt, a Susanno-t.

Körülbelül ennyi a véleményem a Sharingan és Mangekyou Sharingan titkairól.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 13, 05:56:57 írta vakama08 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 591 592 [593] 594 595 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!