24 jún 28, 16:22:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1823439 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
lina22
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 554


Ne akard megoldani a világot... Élj benne!


WWW
« Válasz #450 Dátum: 12 szep 05, 17:49:12 »

Úgy értettem, hogy nem uralni hanem """irányítani""". Hiszen a hold szeme tervben senkinek nem lesz jövője, álmaik, hanem élő bábúk lesznek egy hatalmas genjutsuban, ahol nem lesz önnáló akaratuk nem lesz háború.
Naplózva

Önfeláldozás... az igaz shinobi névtelenségbe burkolózik...és az árnyak közül védelmezi a békét!
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #451 Dátum: 12 szep 05, 17:58:26 »

Én a helyükbe meggondoltam volna ezt a világ békét,azért ez a gondolat ezen a földön se lenne rossz dolog  ikszdé Csak akkor olyan mintha az egész emberiség kihalna.Na akkor már más lenne a helyzet...Gondolom ezért nem vállalták be narutoék.
Naplózva

procsek
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #452 Dátum: 12 szep 05, 18:06:58 »

Én tényleg nem értem az emberek egy részét. Nem akarok nagyon bunkó lenni de értitek mit mondtok? Obito elvesztette azt az embert akit a VILÁGON A LEGJOBBAN SZERETETT!!! Mi a franc lehetne ennél komolyabb indíték? Ezeken az embereken látszik, hogy még nem veszítettek el fontos személyt az életükben. Ennél komolyabb indíték NEM LEHET. Ehhez képest csak kissebb kaliberű dolgok lehetnek. Ne adja isten de képzeljétek el hogy valaki besétál a házatokba és golyót repít életed legfontosabb személyének a fejébe. Csoda hogy bekattan? Ezerszer inkább ez mint hogy adara egyszerűen telebeszéli a fejét, na az már kicsit csalódás lenne.
Naplózva
Suigetsu
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1035



« Válasz #453 Dátum: 12 szep 05, 18:19:42 »

Annyi esemény sorozatot nem láttunk a Rin-Obito kapcsolatból, ami olyan baromi romantikus lett volna, vagy egyáltalán szinte alig volt benne arra utaló dolog hogy ők szeretnék egymást.. Rin alig volt benne a mangában is.. kettejük nagy szerepe kb 3 oldalon volt látható összesen.. szóval ez így nem elegendő indíték, lehetne az, ha többet láttunk volna a románcból, de így szerintem nem
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 05, 18:20:22 írta Suigetsu » Naplózva
Zannah
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157




« Válasz #454 Dátum: 12 szep 05, 18:27:36 »

Miért kéne, hogy mindkét oldalon viszonzott legyen e szerelem?
Úgy sokkal fájdalmasabb, hogy csak egy oldalú volt... Obito részéről. Ha még Rin viszont szerette volna, talán feltudta volna dolgozni a halálát... de így, hogy meghalt, Obito se fogja soha megtudni, hogy viszont szerette volna-e! Ez a lényeg.
Naplózva

My future is not where my dream is... My dream lies in my past where it has always been.
procsek
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #455 Dátum: 12 szep 05, 18:30:46 »

Annyi esemény sorozatot nem láttunk a Rin-Obito kapcsolatból, ami olyan baromi romantikus lett volna, vagy egyáltalán szinte alig volt benne arra utaló dolog hogy ők szeretnék egymást.. Rin alig volt benne a mangában is.. kettejük nagy szerepe kb 3 oldalon volt látható összesen.. szóval ez így nem elegendő indíték, lehetne az, ha többet láttunk volna a románcból, de így szerintem nem


Mert maga Obito nem volt eddig (mint Obito és nem mint Tobi) túl sokat. És nem egymást szerették, hanem Obito szerette Rint. Plusz elég nagy utalások voltak rá. Obitonak az volt a 'halála' előtt az utolsó kérése hogy Kakashi vigyázzon Rinre, ergo az ember akiért utolsó pillanatában aggódott, akit biztonságban akart tudni az Rin, nem az anyja, az apja, a atesója, vagy a sarki fűszeres, hanem Rin. Szerintem ez az egy cselekedet sok mindent elmond.
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 05, 18:33:50 írta procsek » Naplózva
amidamaru001
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 101



« Válasz #456 Dátum: 12 szep 05, 18:35:56 »

Én már inkább a Sasuke szálat várom újra hogy ott mi lesz..Nevet mert már tudom hogy ki volt a maszk alatt bár eddig is sejtettem meg hogy miért lett ilyen amilyen..
Naplózva
Jocifradi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #457 Dátum: 12 szep 05, 18:54:16 »

Én arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy Naruto mire megy Madara ellen:)
Naplózva
lina22
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 554


Ne akard megoldani a világot... Élj benne!


WWW
« Válasz #458 Dátum: 12 szep 05, 18:58:17 »

Annyi esemény sorozatot nem láttunk a Rin-Obito kapcsolatból, ami olyan baromi romantikus lett volna, vagy egyáltalán szinte alig volt benne arra utaló dolog hogy ők szeretnék egymást.. Rin alig volt benne a mangában is.. kettejük nagy szerepe kb 3 oldalon volt látható összesen.. szóval ez így nem elegendő indíték, lehetne az, ha többet láttunk volna a románcból, de így szerintem nem


Mert maga Obito nem volt eddig (mint Obito és nem mint Tobi) túl sokat. És nem egymást szerették, hanem Obito szerette Rint. Plusz elég nagy utalások voltak rá. Obitonak az volt a 'halála' előtt az utolsó kérése hogy Kakashi vigyázzon Rinre, ergo az ember akiért utolsó pillanatában aggódott, akit biztonságban akart tudni az Rin, nem az anyja, az apja, a atesója, vagy a sarki fűszeres, hanem Rin. Szerintem ez az egy cselekedet sok mindent elmond.

Mindkettőtöknek igaza van, ez csak egy anime, itt szinte minden lehetne világ rengető dolog, amiért xy "más" útra tér, és annak a személynek csak egy esemény is elég és íme megkaptuk Obitot, aki lehet nem is olyan gonosz, csak meghalt a számára legfontosabb személy. Ez is stim.

De mint leírtátok előttem, az olvasóknak más-más véleményük is van, és ezt el kell fogadni. S miért lehetne annyira rossz elképzelés, hogy Madara tele beszélte volna a fejét még + dolgokkal is?
Hiszen, Sasuke fejét is tele beszélték, végre elérte a célját, megölte a bátyját az, hogy utána ha békén hagyták volna miként dolgozta volna fel az eseményeket, és miként döntött volna azt nem tudhatjuk meg, mert Tobi az az Obito bele szólt egy kicsit, és hopp!! Öljük meg Danzout, sőt... egész Konohát beleértve Narutot is.

Obito is hasonló mint Naruto. Mindketten bénák voltak az elején, ügyetlenek, de mindkettejük szeretett egy lányt, Obito esetében Rint. Neki ez volt nyílván a legfőbb inditéka, hogy ilyen célokat tűzzön ki maga elé, de, hogy hatásosabb legyen, Madara nyilván csak a tűzet szította jobban. Lehet, eleinte ő is csak Kakashit akarta volna kinyírni de ezeket nem ismerjük. Ezért kell megvárni mi lesz végül a magyarázat!
Naplózva

Önfeláldozás... az igaz shinobi névtelenségbe burkolózik...és az árnyak közül védelmezi a békét!
procsek
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #459 Dátum: 12 szep 05, 19:01:43 »

Épp azért lenne baj ha csak telebeszélték a fejét mert olyan mint Naruto. Túl makacs, és a szíve túlságosan a helyén volt hogy csak beszéddel megronthassák. Valaminek TÖRTÉNNIE kellett hogy megváltozzon. Plusz Tobi karaktere csökkent volna a szememben ha a nagy manipulátor nem lenne más mint valaki másnak a bábja.
Naplózva
lina22
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 554


Ne akard megoldani a világot... Élj benne!


WWW
« Válasz #460 Dátum: 12 szep 05, 19:17:33 »

Ebben sem kételkedek, de mi lehetett ennél is nagyobb dolog számára?
Talán az Uchia mészárlás, hogy megtudta valaki megölte őket, köztük a szüleit is? Ezt mástól nem is tudhatná jobban, mint Madarától..
ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 05, 19:18:07 írta lina22 » Naplózva

Önfeláldozás... az igaz shinobi névtelenségbe burkolózik...és az árnyak közül védelmezi a békét!
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #461 Dátum: 12 szep 05, 19:20:06 »

Annyi hozzáfűznivalóm van, hogy vannak akik a szerelmük elvesztése után öngyilkos lesz. Eldobja a saját életét. Vannak akik alkoholba menekülnek és vannak akik pszihopaták lesznek. Obito elvesztette azt akit tiszta szívéből szeretett. Az előző részből nekem az jön le, hogy mindig mindent megtett azért, hogy Rin-t lenyűgözze ha nem jött neki össze talpra állt és újra megpróbálta. Amikor végre elérte a célját ugyanúgy Kakashi háta mögé szorult mint előtte számtalanszor. A szerelme a barátját, riválisát másik csapattársát szerette. Amikor pedig meghalt oda adta a világát annak akibe szerelmes volt Rin. Cserébe annyit kért védje meg. Már a gaidenben is azért jutottak ide mert Kakashi bolond volt, ez Obito életébe került. Kifog derülni mi történt Rinnel, de bármi is legyen annak akinek ő jelent mindent ez az érzés rosszabb lehet a halálnál.
Az a baj, hogy 10-16 éves emberek ezt nem érthetik elképzelni se tudják. A lényeg a lényeg aki azt mondja nem volt indítéka meg mire fel változott meg az nem normális.
Miért nem csak Kakashit hibáztatja? Egyszerű a körülmények áldozata lett ő is akár csak Nagato, de ki tudja Madara mit csinált a háttérben. Azt erősen kétlem, hogy Madara tele tömte volna amúgy hülyeséggel. Ő csak elmondta a terveit Obitonak meg megfelelt.
Kétlem, hogy hű de nagy fej és agy mosást kapott volna:D Lassan szerintem tényként kezelhető a két "Tobi". Mivel Obito nem harcolhatott akkor Yondaimével. Ahogy Itachi se keverné össze Madarát akárkivel.
Voltak emberek akiknek tetszett az elmélete, de msot nincs kedvem kikeresgetni:D
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 05, 19:23:18 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
deadknight
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11



« Válasz #462 Dátum: 12 szep 05, 19:39:11 »

Hát nekem se tetszik a manga 5-6 fejezet óta.

Na akkor én meg is indokolnám, hogy mért rossz szerintem ez a story.

1. Obito = Tobi kiakadás
   Nekem túl egyértelmű volt Obito, ezért is vártam volna másra, hogy lepjen meg minket Kishi. Valamint ha belegondolunk, hogy a Kakashi gaiden előtt (nem olvastam) Obitóról az a kis backflash van, de az is inkább arról szól, hogy Kakashi hogyan kapta a szemet. Ha Kakashi egy mellék szereplő, akkor Obito másodrangú "statisztának" felel meg. Egyszerűen nem volt róla szó. Mondjuk pont emiatt lehetne az érv mellette is. Lényeg a lényeg, nekem nem tetszik.

2. Tobi és Rin

Ha az egész Naruto mangát nézzük egyben, és nem csak ezt a háborút, akkor rájövünk, hogy itt a barátságokról szól az egész, a szerelem témát nagyon nagyon halványan súrólja. Egyszerűen nem erre épült a manga, nem szerelmi szálakra, hanem baráti és szövetségesi szálakra.
-Naruto kergeti Sasuke-t, mert a barátja.
-A shinobik összefognak, mert van egy ultimate gonosz. Stb stb stb... (csak kiemeltem két fő motívumot)
Az, hogy egy gyerek szerelmből ez legyen azért az kicsit túlzás. Persze érthető, hogyha nem lett volna háború, Rin se hal meg. De hogy emiatt valaki világra akarjon törni?... Nem azt mondom, hogy nem rossz valakit elveszteni, főleg ha ő a mindenünk, de Obito elvileg "meghalt" az előtt, mielőtt Rin is meghalt volna. Tartalmilag sincs összefüggésben a kettő, honnan tudhatta volna, ha csak ő utána halt meg. A rehabilitálási időszakban figyelte? ...

Összegezve: Tudom, hogy kicsit furán írtam, ezért elnézést is kérek, fáradt vok. Ami a mangát illeti, nekem az utolsó két rész nagyon nem jött be, mert picit unalmas, picit gej, picit sablonos. Persze várom a jövöheti mangát, kiváncsi vagyok Madara mit fog alkotni.

[Megjegyzés: A kritikát bírom, az eszetlen fujjongást nem.]
Naplózva
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #463 Dátum: 12 szep 05, 19:50:17 »

Ez pont jó így hogy Tobi valójában Obito.Kishi mindig is sejtette velünk hogy ő az mégse hittük el, mindig más megoldást kerestünk.Ennyi, jó volt ez.Obito egy lúzer volt és lúzerből sokkal könnyebben lesz pszichopata (vagy csak ilyen elvont gondolkodású mint Obito) mint abból aki világ életében megkapott mindent az élettől.Rin elvesztése sok volt neki, hát ennyi....Én azon csodálkoztam, hogy a Yondaime ellen elég jól bírta.Túlságosan is jól.....Szerintem az ott Madara kellett hogy legyen.Kakashi-ék csak a tanítványai voltak a 4ik-nek nem lehet hogy egy velük egykorú így szivatta őt.Az meg hogy most megjelent Madara azt jelenti hogy lassan Sasuke-nak is meg kell jelennie.Kíváncsian várom a következő részt!  Kúl
Naplózva
procsek
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #464 Dátum: 12 szep 05, 19:53:13 »

A gyerekszerelmet itt nem említeném. Hamár reálisan nézzük a dolgokat, akkor ők ninják, katonák gyilkosok akiket kisgyerek koruk óta a gyilkolásra képeznek ki. Ehhez tedd hozzá, hogy Obitoék egy háborúban is harcoltak, ahol barátaik, családtagjaik haltak meg, ők öltek, hogy ne őket öljék meg. Ilyen körülmények között kortól függetlenül gyorsan felnő az ember. Lehet hogy hülyéskednek, meg viccelnek egymással, van hogy szimplán gyerekesen viselkednek, de ilyen körülmények között ők már nem gyerekek, és így az érzelmeik sem.

A szerelem igenis több helyen benne van a mangában bár tény hogy pusztán platói módon. Sakurának az indítéka szinte mindenhez az hogy szerelmes Sasukeba. Naruto azért küzdött annyira Gaara ellen mert Sakura veszélyben volt, és azért tette az életreszóló ígéretét (Mégha ez az évek alatt átformálófott a saját céljává is) mert szerelmes (volt) Sakurába. Hinata mindig szerette Narutot és ezért az életét is feláldozta (mégha túl is élte utólag), Obito mindig is szerelmes volt Rinbe (már a gaidenben is). Tsunade a testvér és a szerelme elvesztése miatt omlott össze, de ne felejtsük itt is a testvére halála után még tovább harcolt, és Dan elvesztése után omlott össze. Jiraiya sosem lépett túl Tsunade iránti szerelmén. Szóval kicsit erős azt mondani, hogy a mangában nincs jelen a szerelem.
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 05, 19:56:37 írta procsek » Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!