24 okt 07, 15:13:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 881 882 [883] 884 885 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1140272 alkalommal)
0 Felhasználó és 99 vendég van a témában
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #13230 Dátum: 13 feb 03, 23:36:47 »

Az életmód miatti hosszú életkorról szóló idézet politikai témát hozna fel? Ez viszont érdekel, hogy miért?
Megírhatod priviben is.

Vagy lemaradtam valamiről?

Tudjátok mit iszok? Nevet  Kakaaaaóóóót! Nevet

Nah mindegy, mentem vissza játszani. Nevet puszancs ;D
Naplózva
Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #13231 Dátum: 13 feb 03, 23:40:41 »

Lemaradtál, ez egy másik idézet volt.  Nevet
Erről volt legutóbb szó, én írtam:
Idézet
Úgy látszik manapság ránk érvényes amit Cornelius Tacitus mondott: "Minél korruptabb az állam, annál több a törvény."
Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13232 Dátum: 13 feb 03, 23:45:52 »

Nem hinném hogy hülyeség lenne az idézet, attól azért ez sokkal bonyolultabb, és ne is folyjunk bele inkább. Egyrészt mert politika, másrészt mert ez nem a vita topic. Szal részemről ez a téma lezárva.   judge Pontosan

Akkor minek hoztad fel? Egyáltalán minek hozol fel politikai témát, ha tudod, hogy tiltott? Mindegy igazából, jó éjszakát. Mosolyog
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #13233 Dátum: 13 feb 03, 23:54:45 »

Mindjárt szuperbowl. Nevet
A vezetőink nem a magyar érdekeket nézik Szomorú  EU USA Bankok + a ráadás. de a miénket nem Szomorú ha így folytatódik nem tudom mi lesz. Nem is akarom tudni....
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #13234 Dátum: 13 feb 03, 23:55:05 »

Nem a felhozásával van a baj, hanem a taglalásával.  WTF?
Ha valamihez kapcsolódik olyasmi ami off, az nem olyan nagy baj egy-két mondat erejéig. De azt hittem, ezt mindenki tudja.  Nevet
Na jó én már nem vagyok hajlandó többet szót ejteni erről, mert az már tényleg nagyon off lenne, és nem akarom kivágatni magam az értelmetlen magyarázkodás miatt.  bye bye
Szép álmokat ha aludni térsz.  Mosolyog
Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #13235 Dátum: 13 feb 04, 00:41:54 »

Ebben igaza van, ha nem akartál belemenni miért lett emlegetve? Mosolyog

Mondjuk azt megértem ha időközben meggondoltad magad. Mosolyog

Csak ugyebár erre jönnek a reakciók amik önkéntelenül is arra késztetik az embereket hogy belemenjenek.

No mindegy. Nyugalom.. Jó éjt annak aki lép.

Kakaaaóóó!
Naplózva
Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #13236 Dátum: 13 feb 04, 00:55:35 »

Ahogy emlegetted a kakaót inni akartam én is, erre totál kivételesen nincs itthon tej!  Nevet
Na ilyen az én formám. De emiatt már nem megyek a tescoba le, már csak az van nyitva. Nincs messze tőlünk amúgy, de kicsit félelmetes lehet ilyenkor.  smirksweat
Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #13237 Dátum: 13 feb 04, 01:01:33 »

Na Éjfél hogy tetszik az új avám/sigem ? Ez már Lew-es? Nevet
Naplózva


Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #13238 Dátum: 13 feb 04, 01:05:41 »

Arysha, majd akkor holnap iszol kakót, sőt átmegyek és együtt kakaózunk.  ikszdé

Lew, nekem tetszik az  avatárod, egész jó.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #13239 Dátum: 13 feb 04, 01:29:23 »

Jobb mint.. Natsu! Nevet
Twisted fate Szomorú *siratja*

Ezt se fogom megszokni.
Naplózva
Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #13240 Dátum: 13 feb 04, 03:28:06 »

Nem elősegíti, hanem tartalmazza. (A borsó is, még mindig. Nevet)
Szűkíti az ereket és hosszútávon magas vérnyomást okoz, aztán szívleállást. Tényleg a legjobb. Nevet Egyébként nem a kávé, hanem a koffein.

(Saphi, noe, oltsatok be! Nyelvesít)

Jóóó sokat visszaolvasgattam... azaz errefelé pár oldalt. Nevet
Na annyit akartam, hogy napi egy csésze kávé egészséges. Nem csak a koffein miatt, hanem mert erős antioxidáns.
Az infomed (és minden oldal amit kidobott a google barátunk) szerint a kávé és tea hatása jótékony, ha mértékkel fogyasztják.  Pontosan
Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13241 Dátum: 13 feb 04, 04:17:43 »

No, ha már így meg lettem szólítva, akkor:

Valóban, van bennük antioxidáns, ahogyan a citromban is, mert a C vitamin is antioxidáns. Mosolyog
Másfelől, ha ezért iszod, akkor ajánlom neked inkább rágcsálni az aszalt vörös áfonyát (Inkább tőzeg áfonyát, de azt ritkábban találsz.), ha lehet, akkor inkább frisset. Nem csak, hogy sokkal több antioxidáns van benne, mint a kávéban és a teában, de más jótékony hatása is van. Például bizonyítottan gátolja a fogszuvasodást, védi az ereket az elmeszesedéstől, koleszterin lerakódástól. Szóval az említett italokkal ellentétben nem terhelik túl a pici szívedet és az egész érrendszeredet, ha esetleg többet innál az "ajánlottnál".
Ami még pozitívuma, hogy nincs benne koffein, szóval még függőséget sem alakít ki. S még egy plusz, aminek a férjed fog örülni. Férfi társainknál igencsak nagy mértékben ápolják a húgyutakat. Ki ne szeretné, ha egyik lábával ne egy széken állva kellene pucsítania, egy vazelines mutatóujjú, furcsa mosolyú orvosnak és imádkoznia, hogy legalább hideg ne legyen.

Ez is csak egy tipp ám, de biztos van még egy pár pozitív hatása. Mindenesetre bízom benned, mert már tudom, hogy tudod, a google a barátod.  kacsint

Amit beidéztél, abban nem is írtam a teáról, de írjunk róla, mivel kisebb koncentrátumban fogyasztjuk, mint a kávét, így valóban sokkalta jótékonyabb. Ettől függetlenül is azt mondom, hogy ne azt igyuk víz helyett is, nem véletlenül más a neve.

Nézzük a például általad linkelt cikket, amely rendkívül komoly színvonalról tesz tanúbizonyságot.
Idézet
Egyre több a bizonyíték arra, hogy a tea és a kávé fokozott fogyasztása csökkenti a stroke és a szív- és érrendszeri betegségek kockázata.
Ez lenne az első mondat, rettentő értelmes.


Másrészről a cikkben is kiemelik egyszer - bár később kényelmesen elfelejtik -, hogy nem a tea és a kávé az egészséges, hanem néhány hatóanyag, amiket tartalmaznak. A kávénál konkrétan a polifenolt említik meg. Tehát nem a kávé egészséges és mi egyéb, hanem a polifenol, mint antioxidáns, ami a kávéban is megtalálható. (Sok más gyümölcs mellett, aminek a fogyasztása még mindig jobb.)

Egyébként én is iszom "teát", sajnos még soha nem ittam igazi teát, a tea egyik otthonában, frissen, levelekből, forrázva. Talán majd egyszer ez is megadatik. De ne csapjuk be magunkat, a málna ízű filteres készítmények nem teák. 
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #13242 Dátum: 13 feb 04, 04:37:16 »

Nem terheli meg a szívet a koffein, csak nagy mértékben fogyasztva. Segíti a szív munkáját. Az energiaitalokban már olyan mennyiségben van, hogy az már valóban káros. De hát nagyobb mennyiségben sok minden káros ugye.
De itt egy újabb link a kávéról.
Kiemelnék pár szövegrészt:
"...A kávé rengeteg a szervezet számára hasznos összetevőt tartalmaz, így például magnéziumot, B3 vitamint és nagy mennyiségű antioxidánst is..."
"...Utóbbi szerint egy csésze kávé négyszer annyi antioxidánst tartalmaz, mint a hasonló mennyiségű zöldtea, de meghaladja a narancs, az áfonya, a málna vagy a grépfrút lé antioxidáns szintjét is...."
"...A tanulmányok azonban arra is figyelmeztetnek, hogy a kávé nem csodaszer, és benne található koffein mértéktelen fogyasztása komoly egészségügyi problémákhoz vezethet. "Azt tanácsolom, hogy senki se növelje jelentősen a kávéfogyasztását csak azért, hogy megőrizze egészségét...""

Amúgy jól értelmeztem, hogy nem találtad a teáról amit ír? Ezzel kezdik.

"A teaivás előnyei

A tea igen sokféle egészséges tulajdonsággal bír. Nemcsak hidratál, mint a víz, de a benne levő antioxidánsok megvédenek bizonyos rákoktól és a szívbetegségtől.

Megóv a petefészekráktól

A napi 2 vagy annál több csésze teát fogyasztóknál 30 százalékkal csökken a megbetegedés kockázata, írja az International Journal of Gynaecological Cancer-ben megjelent vizsgálat beszámolója. A kutatók ezt a védő hatást a teában található flavinoknak tulajdonítják.

A nőket védi a szívinfarktustól

Egy közel 4 ezer nő bevonásával végzett vizsgálat szerint a teaivóknál kevesebb veszélyes zsír és koleszterin rakódik le az érfalon. Sajnos ezt a hatást férfiakon nem tapasztalták."

A mondat pedig amit idéztél, (Egyre több a bizonyíték arra, hogy a tea és a kávé fokozott fogyasztása csökkenti a stroke és a szív- és érrendszeri betegségek kockázata.) szerintem tökéletesen értelmezhető, kerek mondat.  Hmm?

De hát ki miben hisz ugye...  Nevet
Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13243 Dátum: 13 feb 04, 08:47:24 »

Hogy mennyire utalják az orvosok, amikor kontár oldalakról tájékozódik az ember.

Idézet
Amondatpedig amit idéztél, (Egyre több a bizonyítékarra, hogy atea és a kávé fokozottfogyasztása csökkenti a

stroke és a szív- és érrendszeri betegségekkockázata.) szerintem tökéletesen értelmezhető, kerekmondat.

Tényleg az. Megvan az alany, állítmány és... Hoppá, a tárgy?
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13244 Dátum: 13 feb 04, 10:00:50 »

De édes vagy, köszi. Nevet Amúgy nem ér ám addig, csak hátrahajtottam a fejem. A közepéig ér kb. Alakul azért. Mosolyog És? Remélem, kialudtad magad.
Igen, aludni már tudok, már csak nappal vagyok ideges. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 881 882 [883] 884 885 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!