24 ápr 28, 05:34:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Yonko  (Megtekintve 22834 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #45 Dátum: 13 júl 31, 18:38:22 »

Amúgy a mangában már kiderült, hogy Shanks mikor kapta a sebet Teachtől? Csak mert úgy emlékszem Shanks azt mondta még Shirohigének, hogy Teachtől van a seb a szemén. De az már 12 éve meg volt neki, mikor megmentette Luffyt.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #46 Dátum: 13 júl 31, 19:11:22 »

Ha jól emlékszem akkor még nem derült ki. Engem is érdekelne, hogy mégis hogyan tudta megsebezni.
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #47 Dátum: 13 júl 31, 19:42:44 »

A sebet először a Shirohige-vel való találkozásán említették először. Azt mondta hogy "ez az egyetlen seb ami sajog neki". A háborúban pedig Kurohige hozta fel hogy " jól áll neki". Nem vagyok benne biztos de azt hiszem valahogy így lehetett. Újonc lehetett amikor még Roger hajóján volt. Kb. akörül szerezhette. Plusz ez:

http://naruto-kun.hu/manga/One_Piece/645/9

A második képkockában vagy egy érdekes kis fegyver. Azzal sebesíthette meg Shanks-et.

De azt hiszem Shanks sebéről régebben már beszéltek.
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 31, 19:46:09 írta klozo » Naplózva
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #48 Dátum: 13 aug 01, 13:05:18 »

Egy kicsit kijavítanálak ha nem gond. Nevet
Mikor Fehérbajusszal beszélt akkor csak képletesen értette, hogy a sebei közül most az sajog neki. Teach akkor már kezdett mozgolódni és a sebhelye miatt féltette Acet tőle, mivel neki lehetett arról képe, hogy milyen lehet ő.

Én is úgy gondolom, hogy akkor sebesíthette meg Shankset mikor még fiatal volt.
És valóban lehet, hogy azzal a fegyverrel okozta a sérülést. Eddig azt észre se vettem.
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #49 Dátum: 13 aug 01, 13:35:27 »

Igen, igaz! Valóban úgy volt. Köszi a javítást! Nevet

Abban a beszélgetésben mindketten nagyon szimpatikusak voltak a szememben. Mindketten a saját oldalukon voltak és elég nehéz volt eldöntenem hogy kinek van igaza benne.

Ha már a személyiségek. Vajon milyen lehet Kaido és Big Mom? Big Mom-ról már kiderült hogy nem valami kedves. (Gyojin-sziget kihasználása.) Számomra nem az a hűde gonosz mint Teach. De eddig nem lehetett hallani róla egy pici olyan dolgot ami jó. Ezért inkább hajlik a rossz felé.

Van egy olyan érzésem hogy Kaido nekem eléggé szimpi lesz. Tudom, egyáltalán nem volt még utalás a személyiségére. Szóval marad csak egy megérzés. Nevet
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #50 Dátum: 13 aug 01, 13:46:28 »

Hát abból a kevés információból nekem is az jön le, hogy Big Mom valszeg őrült. Édességért képes elpusztítani egy egész szigetet is...
Kaidouról is azt gondolom, hogy gonosz mivel Moria embereit kivégezte annak ellenére, hogy simán legyőzte őket. Képes lett volna segíteni a tengerészetet, hogy Shirohige meghaljon Shanks is ezért vonult ellene. BigMomot iszonyatosan erősnek gondolom aki a maga módján örült, de ennek ellenére van esze. Kaidout gyengébbnek gondolom aki inkább rafkos. Taktikára és csapatra épít ez által őrzi hatalmi pozícióját.
Kíváncsi leszek mennyire képzelem el őket rosszul és milyenek lesznek valójában. Mondjuk, ha a szívemre teszem a kezem BigMommal kapcsolatban az az érzésem ők Luffyval jóban lesznek valmi oknál fogva és most nem Lolára gondolok. Egyszerűen mindegyik a maga módján őrült és lehet, ha megismerik egymást az ökleiken át még jó vége lesz:D
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
chaoslord3
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 180



« Válasz #51 Dátum: 13 aug 01, 13:51:09 »

Szerintem Kaidou méltó lesz a hírnevéhez -Száz fenevad Kaidou ha jól tudom így nevezik-. Hogy ez a természetében vagy a képességeiben jelenik meg (vagy mindkettő) azt nem tudom de már sejtett vmit azért.

Shanks-ot is Akagami-nak (Vörös hajúnak) nevezik... úgy gondolom akkor Kaidou is vmi ilyesmiért kapta a nevét...

BigMom nem vmi kedves ember lehet már amennyit láttunk a Gyojin-os részekből. Érdek ember az édességért mindent bár ilyen Luffy is (a húsért), de ő nem gyújtana fel egy egész szigetet mert nem kapta meg a havi adagot Nyelvesít
Naplózva
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #52 Dátum: 13 aug 01, 14:11:28 »

Kaido-ról nem gondoltam végig a dolgot. Az igaz. smirksweat

Esetleg egy Zoan gyümölcs miatt hívhatják így. Vagy a hadsereg, de az 500 fős. Szóval elég nehéz rájönni a dologra.
Naplózva
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #53 Dátum: 13 aug 05, 00:17:08 »

hiei: én pont fordítva gondolom:D

a 4 yonkou nagyjából ugyanolyan erős, de például úgy is lehet erős egy yonkou, hogy ő maga gyenge, de az emberei erősek:)
és én pont ilyennek gondolom big mom-ot. szerintem ő gyenge, nem is tudnám elképzelni, ahogy harcol. mégis azt mondom rá, hogy jelenleg a legerősebb yonkou. az ok, amiért így gondolom egyszerű:
big momnak van a legerősebb legénysége:) tamago ki is emelte: aki ellenszegül, azt legyőzik big mom szörnyei

1 dolog biztos, az az egész jelenet, amit big momról láttam nem normális... az emberei félnek/ undorodnak big momtól (pl 3 szemű lány elég undorral nézett). nem hinném, hogy szívességből követik és nem is azért, mert olyan erős... ez csak elmélet, de mi van, ha big mom csinál valamit a csokijával, ami úgy működik mint 1 drog és emiatt kénytelenek behódolni neki az erősebb emberkék:)
ha big momot valamihez hasonlítanom kéne, akkor egy hangyakirálynőnek mondanám... ott lapul a fészek mélyén és onnét irányít mindent. tudom, undorító, de big mom is az!

kaido szerintem erőben kb shanks és bb szintjén van. véleményem szerint 1vs1-be big mom-ot mind3 kiütné, igaz komoly sérülésekkel. de mint tudjuk igazságos harc nem létezik... valahogy az 500 fős zoan sereg nem nyűgözött le, főleg hogy azok a gyümik olcsó made in doffy factory gyümik voltak:)biztos meg van a hátulütőjük és ezt akarja kihasználni law... szerintem lawnak az eredeti terve miután kiiktatta volna doffy az lett volna, hogy tőrbe csalja kaido seregét. aztán a sereg nélküli császárral végez a többi yonkou, amíg ők a háttérben valahogy a maguk élére billentik a kockát:)
jah, és még1 valamiben biztos vagyok: law elárulja luffy-t! ugye amikor a szövetséget meghallottuk luffy és law között mindenki kételkedett lawban, mert ő olyan "simlis". de egyre szimpibb a nézők szemében:
-együtt véghezvisznek egy küldetést: caesar túszul ejtése
-doffy és fujitora előtt law elismeri az szövetséget
ezekkel a megmozdulásokkal oda ráébreszti az olvasókat, hogy law jófej:) és amikor már mindenki teljesen megvan erről győződve, akkor jön a BUMM law átver mindenkit:)
de ha belegondoltok ez logikus is, mivel law már elárulta doffy-t, elárulta caesar-t, eszközként használta somert (mondjuk az még viszonylag jogos is, mivel ő ellenség). és law is magának akarja a hatalmat, azzal, hogy életben tartja luffyékat csak növeli az ellenlábásainak a számát a jövőben...
Naplózva
Beeng
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 227



« Válasz #54 Dátum: 13 aug 05, 09:28:35 »

Én még mindig 95% ig biztos vagyok benne, hogy Kid szövetsége Big Mom-ot akarja kiiktatni, hiszen a 690. fejezet utolsó oldalán mikor Law arról beszél, hogy az Újkor nagyágyágyúi felszerelkeztek, és szétverik a régi fogaskereket akkor Kid, Hawkins és Appo képe alá nem vágták volna be pont Big Mom képét. Meg megtudhattuk a Halember szigeten, hogy Kid már elsüllyesztette pár hajóját.
Én hiszem, hogy Big Mom mégiscsak Lola anyja és csak remélem, hogy jóban lesz később Luffyékkal.

Az 50. kötet lent volt Raw verzióba szóval a lényeget próbáltam lefordítani.
http://kepfeltoltes.hu/130805/Manga_lola_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Azt hiszem ebből mindenkinek az jön le, hogy Big Mam Lola anyja.

Meg az is érdekes, hogy az anya szó megjelölésére nem a 母 (haha)  japán szót használták hanem a nyugati ママ(mama) szót. Nem tudom ez mennyiben kapcsolódik a Yonko nevében lévő Mom szóhoz.

Szerk.: Law-val kapcsolatban a hozzá megfelelő helyre írtam le a véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 05, 09:36:07 írta Beeng » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #55 Dátum: 13 aug 05, 09:53:06 »

Én nagyon is kételkedem benne, hogy valamelyik yonko gyenge is lenne és az emberei pedig erősebbek nála. Ez teljesen ellentmondásos lenne, főleg a kalóz emberek személyiségét figyelembe véve. Egy gyenge nem tudna magának csapatot alkotni és ha ez mégis megtörténne akkor a vezető pozíciót képtelen lenne megtartani. Mindig is voltak és lesznek olyan személyek akik a hatalomért élnek így valaki simán kicsinálta volna őket. Nagyon is erősek a yonko tagjai. A szövetségre azért van szükség mert a yonko csapatai is alapvetően különböző behódolt kalózok szövetsége. Ez jól látható volt a HQ csatánál. A lényeg, hogy szerintem mindegyik yonko nagyon erős lehet a maga nemében és pont ez az erő tartja egyensúlyban a yonkokat. Kaido éppen azon fáradozott jelenleg, hogy ezt az egyensúlyt felborítsa a megszerezhető gyümölcsökkel.
Naplózva
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #56 Dátum: 13 aug 05, 11:45:55 »

rini67:

kalóz emberek személyisége? mire gondolsz? az elő ellenpélda erre buggy. őt is nála sokkal erősebb emberek követik... hatalmat nem csak erővel lehet szerezni. a sztori elején luffy sem volt sokkal erősebb zoronál (talán még most sem az), mégis az embere.
egy háború nem feltétlenül 2 ember között zajlik, lehet, hogy az egyik yonkou önmagában nagyon erős, de gyengébbek az emberei a többi yonkounál, így ő sem tud feljebb lépni.
megjegyzem fehérszakáll legénységét kifejezetten gyengének tartom ahhoz képest, amilyen erős fehérszakáll volt. kb 3 embere volt, aki labdába tudott rúgni, abból is jozut hamar kiütötték, jah és ace meg le volt láncolva, így a háborúban csak 2. marco és jozu.

mint írtam is big momot nem hinném, hogy azért követnék mint pl buggyt, azaz tiszteletből. szerintem őnála van valami adu, ami miatt az emberei engedelmeskednek. és itt most nem a pénzre gondolok, hanem valami drog féleségre. elég ha mondjuk 10 iszonyat erős fickót az irányítása alá von, hisz az már komoly haderőnek számít és akkor még több alárendeltje lesz...
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #57 Dátum: 13 aug 05, 13:35:19 »

Pont Buggy nem jó példa. Ő messze erősebb volt a bandája összes tagjánál. Az hogy gyáva és lökött az nem jelent semmit erő szempontjából. Ugyan olyan kategóriájú gyümölccsel rendelkezik mint Luffy. Szóval Buggynak a személyiségével van probléma és nem az erejével.

A kalóz emberek többsége alapvetően hatalomra éhesek. Imádják ha félnek, tartanak tőlük. Csak a közvetlen társasága az amelyik elfogadná a gyengébb vezetését de még ezt is kétlem. Gondoljál például Zoro megjegyzésére. Ha ennyit sem tudna Luffy akkor más kapitány után kellene nézni. Egy szóval nem fogadná el Luffyt kapitányaként. Ez így van a többi társaságban is. Ha Bigmom nem lenne olyan erős amilyen akkor a többiek és a beosztottjai is felzabálták volna.
Naplózva
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #58 Dátum: 13 aug 05, 16:24:37 »

buggy jelenleg shichibukai és az impel downból nálánál sokkal magasabb vérdíjjal rendelkező és erősebb embereket irányít. igaz, hogy az emberektúl sokat hisznek buggyról és ezt buggy kihasználja. ennek ellenére mégis képes irányítani őket. buggynál mr3 is erősebb, hisz elég lenne beviaszoznia pár darabját, amikor szétválik és már le is győzte. de ha ez nem lenne elég, hidd el buggy emberei közül van ott sokkal erősebb is mint mr3... hisz nem véletlenül vették be buggy a shichibukaiba.
abban igazad van, hogy az elején, amikor láttuk, akkor buggy emberei, azaz mohji és cabaji gyengébbek voltak nála, de jelenleg sok erős impel down szöevényt irányít... sőt megkockáztatom, hogy marineford óta még több ember állt buggy szolgálatába, hisz elég népszerű a múltjával...

nem biztos, hogy felzabálnák a beosztottjai, mert mi van, ha mondjuk olyan drogot, gyógyszert ad nekik, amit csak ő tud előállítani. ez tipikusan olyan mint a mi társadalmunk: az van felül, akinél a pénz. lehetsz te erősebb, akár okosabb is te csak alkalmazott leszel, mert pénz kell neked. big mom emberei lehet valamiféle drogsütit kapnak. mondjuk ez csak feltételezés:) a lényeg, hogy szerintem nem az ereje miatt követik.Mosolyog
Naplózva
RoB
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 540



« Válasz #59 Dátum: 13 aug 05, 17:50:10 »

Ez komoly? Van 4 hírhedt kalózkapitány, miért lennének gyengék, ha a 4 kapitány van kiemelve? Ja és Big Mom-tól félnek az emberei, szal nyilván elég erős. garp meg már talán találkozott velük személyesen, és mondta , h nagyon erősek...szal nem kell ez az okfejtés, h de az emberei erősebbek, a fenét...MINDIG a kapitány a legerősebb, ez a hierarchia és pont. nem szarakodna vele Oda, ha vmi nyámnyila, drogosztogató lenne. Am nekem nagyon unszinpatikus és ronda karakter is egyben, nem állok az oldalán stb... csak sztem 100% hogy ő a legerősebb és nem az emberei.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!