24 jún 29, 02:12:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nemzetközi Naruto (o.O - csak erős idegzetűeknek!)  (Megtekintve 50233 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Datti
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 845


« Válasz #45 Dátum: 08 feb 04, 08:37:27 »

a németben engem nagyon zavart ahogy mondják a neveket. zázúke xD
Naplózva
Zsukinalag
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



« Válasz #46 Dátum: 08 feb 04, 10:44:21 »

Magyarban ejthették volna magyarul. Pl. Szakura helyett Sakura, vagy Szaszuke helyett meg Szászke. Mosolyog (jó tudom, ez nem magyaros ikszdé)
« Utoljára szerkesztve: 08 feb 04, 10:44:58 írta Mester » Naplózva
Gaarathebest
Vendég
« Válasz #47 Dátum: 08 feb 04, 11:36:02 »

http://www.youtube.com/watch?v=VjrRO56vacs
Ezt nézzétek meg, nagyon érdekes !! Gaara hangja (meg sasukeé) egy csomó nyelven !! NevetNevet

Hát ebből Gaarának csak a japánhangja a jó. Miért van az hogy csak a japánok csinálnak jó szinkronokat?(Kivéva a Shaman King, Hao hangja eléggé gyatrára sikeredett...)
Naplózva
Matten
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 998


Kritikus, Énekes, Parodista, miegymás :D


WWW
« Válasz #48 Dátum: 08 feb 04, 13:42:32 »

Magyarban ejthették volna magyarul. Pl. Szakura helyett Sakura, vagy Szaszuke helyett meg Szászke. Mosolyog (jó tudom, ez nem magyaros ikszdé)

Japánban mondják Szászkénak, mert olyan rövidre mondják az Ú betűt hogy már nem hallatszik. Szakura helyett viszont magyarul, is mondhatnának Szákurát, mert csak Naruto mondju úgy.
Naplózva

Ide most valami bölcsesség kéne, de nem jut eszembe semmi ikszdé
Hige
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 100



« Válasz #49 Dátum: 08 feb 14, 00:16:52 »

Németben a s=z ezért Zakura, csak hát az r=h, mondjuk ilyenről nem tudok h ez így lenne-e. De elég furán jön így ki-->Zákúha, Zázúkö, Náhútó. Nevet Nevet De eleinte, jolyan jól mondják, pl Sakura is a 3. részben asszem, h Szászuke-kun, egy kicsit furcsán mondta, de jó volt. A német Narutoban a legjobb hang Sasukéé volt. Az angolban a kicsi Gaara hangja nagyon tetszett!!! Mosolyog Mosolyog Az volt a legjobb Nevet Hümm-hümm
« Utoljára szerkesztve: 08 feb 14, 00:19:26 írta Hige » Naplózva
Sandaimesama86
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Válasz #50 Dátum: 08 feb 14, 07:56:01 »

Nem akarok hasonló témába belemenni mert nem vagyok oda érte de a németben az "r=h" megllapítás igencsak fals néhány példa hogy kapizsgáld  Mosolyog
Schumaher,Fhürer,Grünzeig,(nem biztos , hogy így kell ínri(angolos vagyok)a kiejtés a lényeg)

Álltalánosságban meg anyit szeretnék hozzátenni, hogy én személyszerint képtelen vagyok sokáig anime-t nézni bármely más nyelven ami nem a magyar ugyanis más országok hangképzésétől és beszédstílusától erősen borsódzik a hátam és kerülget az ájulás a japán hangba pl. rendszeresen zavar hogy igencsak magas a hangszín amin beszélnek! Úgyhogy én az igényes magyar anime-kre szavazok és köztük a Narutora is!
« Utoljára szerkesztve: 08 feb 14, 08:01:08 írta Gluecifer » Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #51 Dátum: 08 feb 14, 09:13:41 »

~felveszi szemüvegét, jól látta-e egy kijelentő mondatban egymás mellett, hogy "igényes", "anime" és "magyar", ráadásul "Naruto", de sajnos nem téved~
Nem erőszak a disznótor. Már mindenhol felsoroltuk számtalanszor, miért jobb az eredeti japán és mi bajunk van a magyar szinkronnal... no mindegy, ízlések és pofonok Hümm-hümm
(bár itt asszem inkább utóbbi a jóízlésnek x'D)

(Ha meg csak angolos vagy, szerintem a németbe ne nagyon szólj bele; azért halljuk "h"-nak az "r"-t, mert a németek raccsolnak...)
Naplózva

Hige
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 100



« Válasz #52 Dátum: 08 feb 14, 16:11:36 »

Hát jó, nem mondtam biztosra, hogy az r=h, utána is írtam. ;D
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #53 Dátum: 08 feb 18, 16:13:31 »

Nem akarok hasonló témába belemenni mert nem vagyok oda érte de a németben az "r=h" megllapítás igencsak fals néhány példa hogy kapizsgáld  Mosolyog
Schumaher,Fhürer,Grünzeig,(nem biztos , hogy így kell ínri(angolos vagyok)a kiejtés a lényeg)

Álltalánosságban meg anyit szeretnék hozzátenni, hogy én személyszerint képtelen vagyok sokáig anime-t nézni bármely más nyelven ami nem a magyar ugyanis más országok hangképzésétől és beszédstílusától erősen borsódzik a hátam és kerülget az ájulás a japán hangba pl. rendszeresen zavar hogy igencsak magas a hangszín amin beszélnek! Úgyhogy én az igényes magyar anime-kre szavazok és köztük a Narutora is!

Gluecifer... A magyar animében ritka az igényes szinkron....  ;D
Az angol nyelvtudással meg tényleg ne szólj bele a németbe, <törölve>....  Mosolyog Teljesen más a nyelvtan, és a kiejtés...
német kiejtésben r nem = h-val...  Mosolyog

Moderátor:
A személyeskedést hanyagoljuk. :-)
« Utoljára szerkesztve: 08 feb 18, 16:42:55 írta Chakra » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #54 Dátum: 08 feb 18, 19:56:33 »

Nem tetszik Sakura magyarhangja? Nesze neked a román! >nagyon brutális<
http://www.youtube.com/watch?v=8Uq8MQ-Jd9M
Inen Naruto hangjáról Kákabelű jutott eszembe a South Parkból
Naplózva

Datti
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 845


« Válasz #55 Dátum: 08 feb 21, 19:25:34 »

hú ebbe a románba mind1ik borzalmas volt. léteznek ember ezekhez hasonló hangokkal? hát ez tényleg brutális. Lehánylak
Naplózva
bero
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 771


« Válasz #56 Dátum: 08 feb 21, 19:33:52 »

Sakurát idézem a román Narutóból: Szászuke, No!  Nevet >.<# kész besz*rás, halálra röhögöm magam. Sakurának van a legjobb hangja, mint egy mutáns.  evo
Naplózva
R4z0r
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 432


« Válasz #57 Dátum: 08 feb 21, 19:35:05 »

Az is durva ,hogy aztán a románok így szeretik meg a Narutot,na jó nem mindenki Nevet
Egyedül arra jó ,hogy röhögjek rajta Ördögi
Naplózva
Sandaimesama86
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Válasz #58 Dátum: 08 márc 01, 11:08:01 »

Remélem még ezt senki nem klinkelte
egy kis naruto spanyol csemege http://www.youtube.com/watch?v=0vLxq_DzMYA első naruto opening spanyolul(kisértetiesen hasonlít a magyarra csak hoszabb) Melette még osk sok jó dolog spanyolul jó szórakozást!
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #59 Dátum: 08 márc 09, 10:54:20 »

hát láthatjuk hogy nem kell annyit panaszkodni szerintem örüljetek hogy nem laktok lengyelbe mert náluk nem csak a naruto szinkron szörnyű sőtt még az az átlaghoz képest jó nem hallatszik át az angol vagy a japán no és szlovákul az az csehül.
 :/
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!