24 szep 22, 22:15:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 166
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérvonal képességek / Vérvonal kiterjesztés (Kekkei genkai / Kekkei touta)  (Megtekintve 507051 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
tocika12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 314



« Válasz #1380 Dátum: 09 okt 13, 15:28:52 »

Attól hogy limitáltabb, nem jelenti azt hogy jobb is. (Narutoban persze jobb)
byakugan is látja a chakrát (nem az adminisztrátorról van szó), meg a sharingan is. Ez már egy közös vonás:D
Naplózva
kiscsoki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #1381 Dátum: 09 okt 13, 21:49:59 »

a byakugan gyengébb a sharingannál pont a démoni ereje miatt, a byakugan látja a chakrát és az áramlást emg a tenketsukat...de a sharingannal ellentétben pl a klónokat nem látja át...és a sharingan tud másolni, hipnotizálni, genjutsut semlegesíteni és lassítva látnak vele...és valóban nem sok köze lehet egymáshoz a kettőnek csak mind a kettő szemtechnika. bár a byakugannak kiváncsi lennék még az eredetére. mindegyik ilyen vérvonalképességnek olyan jo története van, am meg még egy kis elmélet arra hogy a sharingan a rin'neganból jött: a mostani manga, a táblát csak egy sharinganos tudja elolvasni, a mangekyou sharingannal többet lehet olvasni belőle és a rin'negannal teljesen el lehet olvasni...ez szerintem azt ábrázolja hogy a sharingan a rin'negan "leszármazottja" ami örökölte ugyan valamennyi képességét de a kettő közt hatalmas különbségek vannak. és ebből kiindúlva akkor már tuti hogy a byakugan semmilyen vonásában nem köthető össze a sharingannal, mert ha lenne benne ilyen akkor nem a rin'negannal olvashatnák a táblát...
és még 1 elmélet: midnen dojutsu a rin'neganból származhat? ezen már gondolkodom most egy ideje, hogy valamilyen módon a képességek alapján minegyik összeköthető vele, igaz hogy mind más a mai formájában de pl a sharingannál a tízfarkú miatt lett más...
Naplózva
Oxygene
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 325



« Válasz #1382 Dátum: 09 okt 14, 18:05:00 »

a byakugan gyengébb a sharingannál pont a démoni ereje miatt, a byakugan látja a chakrát és az áramlást emg a tenketsukat...de a sharingannal ellentétben pl a klónokat nem látja át...

Gondolom itt a Kage bunshinra gondoltál, de én nem értem a sharingan miért látná át őket...lehet, hogy csak szimplán tudatlan vagyok, szóval inkább megkérdezem.

és a sharingan tud másolni, hipnotizálni, genjutsut semlegesíteni és lassítva látnak vele...

Ha jól emlékszem nem lassítva látnak vele, hanem úgymond előre kikövetkezteti a következő mozdulatot. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 14, 18:06:18 írta Oxygene » Naplózva

"Aki megakar tenni valamit , az talál rá módot,aki nem, az talál kifogást..."
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1383 Dátum: 09 okt 14, 18:09:58 »

A második állításoddal kapcsolatban szerintem nincs (teljesen) igazad.
Kikövetkeztetik a  következő mozdulatot, de "gyorsabban is látnak", felfognak olyan dolgokat, amiket máskort nem.
Mintha a normál szem egy sima kamera lenne, a sharingan meg nagysebességű.
SZóval, sokkal gyorsabba  kommunikáció a szem és az agy közt amikro használják, ami tényleg oylan, mintha lassítva látnának.
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 14, 18:11:07 írta STM » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1384 Dátum: 09 okt 14, 18:15:57 »

nem tudom, hogy mennyire jó bleaches példával jönni, de ez olyan, mint kurotsuchi kapitány "szuperember szere". ott teljesen jól bemutatták, hogy hogy működhet a sharingan "kicsiben". Mosolyog
Naplózva
kiscsoki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #1385 Dátum: 09 okt 14, 19:00:18 »

iggen, én értem, és igen, kb olyan és a byakugan nem látja át a klónokat, a sharingannal mindíg megtudják mondani hogy melyik az igazi, mert a klónokat üres chakraként is láthatják, de a chakrában csak 1 igazi test van...ez még a sima narutóban van amikor az erdőben vannak a chunin vizsgán és sasuke megnézi hogy milyen klónokat használ az ellenség
Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1386 Dátum: 09 okt 14, 19:09:38 »

Ez nem teljesen igaz, mert azok nem Kage Bunshinok voltak Mosolyog
Naplózva







Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1387 Dátum: 09 okt 14, 19:14:59 »

az egy szimpla genjutsu volt, de a kage bunshin és az igazi test között csak annyi a különbség, hogy az igazi nem pukkad ki Mosolyog
Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1388 Dátum: 09 okt 14, 19:19:29 »

Nem tudom pontosan, mert én csak animéban láttam, de ott Köd klónként voltak nevezve. Ettől függetlenül a Byakugan tényleg nagyon gyenge. Támadó képessége szinte nincs, csak felderitő és védő.
Naplózva







Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1389 Dátum: 09 okt 14, 19:24:11 »

hát annak pont az volt a lényege, hogy egy rakat emberkét "idéztek" a szemük elé, velük harcoltak, kifárasztották magukat, és úgy dobálták a kunaikat, mintha tényleg köztük lennének az igaziak.
Naplózva
kiscsoki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #1390 Dátum: 09 okt 14, 19:24:32 »

Az leeht hogy csak az volt de pl a Naru vs. Sasu harcban is mondja a Sasuke hogy ő látja hogy ki az igazi így semmi értelme és talán mutatja is...
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1391 Dátum: 09 okt 14, 19:27:45 »

neji is mondta, hogy tudja, hogy melyik az igazi, mégsem jött be. ha a byakugan nem látja az eredetit, akkor a sharingan sem teheti.
Naplózva
Soul
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 538



« Válasz #1392 Dátum: 09 okt 14, 19:28:20 »

Nem tudom pontosan, mert én csak animéban láttam, de ott Köd klónként voltak nevezve. Ettől függetlenül a Byakugan tényleg nagyon gyenge. Támadó képessége szinte nincs, csak felderitő és védő.

Lehet hogy támadó képessége nincsen, de látja a chakra pontokat (asszem tenketsu a neve de nem biztos :S) ami azért nagy előny, mert ha eltalálja.... az okozhat galibát ^^
Naplózva

"What is a man but the sum of his memories? We are the stories we live! The tales we tell ourselves!"
kiscsoki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #1393 Dátum: 09 okt 14, 19:35:22 »

azért van támadó képessége is, de az nem kimondottan a szemé hanem a szemnek köszönhető, ott van hinata chakra lézere, a 64 pontos KO ütés....
Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #1394 Dátum: 09 okt 14, 19:40:49 »

neji is mondta, hogy tudja, hogy melyik az igazi, mégsem jött be. ha a byakugan nem látja az eredetit, akkor a sharingan sem teheti.

Neji csak következtetett azt hitte, hogy az az igazi aki nem csinál semmit... A byakugan jobb a dolgok észlelésére. Ha a használója kellően koncentrál kiszűrheti a kegebushinokat is, míg a sharingan csak akkor tudja melyik az igazi ha az ellenfél nem takarja el magát. Ha takarva van az ellenfél nem tudja követni, hogy melyik volt az igazi és ilyen gond pont, hogy nincs a byakugannál.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 166
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!