24 szep 22, 20:13:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 166
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérvonal képességek / Vérvonal kiterjesztés (Kekkei genkai / Kekkei touta)  (Megtekintve 506993 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1365 Dátum: 09 okt 12, 17:50:14 »

STM:

Bocs, de engem még mindig nem győztél meg. Mosolyog
Majd idővel kiderül.

mate:

A Senjuknak, vagyis csak az Első Hokagénak a fa elem és a bijuu irányítás volt a vérvonal képessége. Ezekben páran vitatkoznak, de mivel Orochimaru képes volt Yamatóba örökíteni az Első génjeinek egy részét, így a fa elem genetikai tulajdonságnak, vagyis vérvonal képességnek tekinthető. És mivel Yamato a Bijuu irányítást is örökölte, így nagy valószínűséggel az is az. Viszont nem tudunk más Senjuról, aki rendelkezett volna ezekkel a képességekkel.


Érdekes módon még senkinek nem tűnt fel, hogy az Első Hokage bijuu irányító képességének is köze lehet Rikodou Senninhez. kacsint
Végül is, ha nagyon sarkosan vesszük Tobi meséjét, akkor Hashirama a "szeretet útjának" leszármazottja.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
kiscsoki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #1366 Dátum: 09 okt 12, 20:31:15 »

tényleg, érdekes ez a senju vérvonal dolog is. mert akkor elvileg örökölni kellett volna a fa elemet, de csak ő volt rá képes. szerintem az is benne lehet hogy túlságosan keveredett a vérük mint az uchiháknak és így gyengűlt a képesség. és mivel nem élt senki aki tudta volna használni nem is tudták hogyan kell előhívni és paff, buktak egy vérvonal képességet...de én abban sem vagyok biztos hogy volt az 1.nek gyereke. Tsunade oké hogy az unokája de az lehet az öccse után is... akinek csak vizipisztolya volt...
Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1367 Dátum: 09 okt 12, 20:45:47 »

Sem náluk, sem az Uchiháknál nem volt jellemző a nagy erő. A senju már nem is örölődött, az uchiháknál is kevésen voltak, akik a sima sharingant is előtudták hivni. Érdekes, h a byakugan az minden hyuugánál megfigyelhető és ágtól függetlenül erős.
Naplózva







STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1368 Dátum: 09 okt 12, 20:57:19 »

Lehet, hogy azért, mert a Hyuugák kivételsen féltik és védika  vérvonalukat.
Az is lehet, hogy azért, mert valójában fiatalabb dojustsu az első kettőnél, és akár azoktól függetlenül, természetes úton is kifejlődhetett. EZ is magyarázat lehet rá, hogy miért maradt fent eddig iylen tisztán a vérvonal.

Amúgy, azért a sima sharingan is elég sok Uchihánál meg volt, ha nem is mindnél, vagy olyan soknál, mint Madara korában, de a klán elitjében még mindenhol megvolt. Az egész rendőrségnek is rendelkezett vele.
Naplózva
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #1369 Dátum: 09 okt 12, 21:43:37 »

tényleg, érdekes ez a senju vérvonal dolog is. mert akkor elvileg örökölni kellett volna a fa elemet, de csak ő volt rá képes. szerintem az is benne lehet hogy túlságosan keveredett a vérük mint az uchiháknak és így gyengűlt a képesség. és mivel nem élt senki aki tudta volna használni nem is tudták hogyan kell előhívni és paff, buktak egy vérvonal képességet...de én abban sem vagyok biztos hogy volt az 1.nek gyereke. Tsunade oké hogy az unokája de az lehet az öccse után is... akinek csak vizipisztolya volt...
kiscsoki!!  Nevet Nagyapád tesója is a nagy apád? Meg mondom a választ, nem! Mosolyog  Szval Volt gyermeke az első hokagének. Akinek a gyermeke Tsunade. Ez tiszta sor.

Szerintem is elég valószínű hogy a Rinnegan a 10 farkútól ered. Rinnegan gyűrűin a sharingan foltok. Ahogy Naruto szeme is átvált a Kyubi róka szemévé, úgy Rikoduo szeme is Rinneganra. De érdekes a Sharingan pöttyök mértnem jöttek már elő. Mondjuk lehet ha nála is előjönnek a démon farkak, akkor a szeme is erősödött volna (Sharingan pöttyök elő jöttek volna). Viszont akkor ha Narutonak éjjel napal kyubi szeme lenne, akkor a gyerekének is öröklődne az a szempár? Ami fontosabb a chakra öröklődne? Mert az Uchiháknak külnleges a chakrájuk. Még a kyubinál is vészjóslóbb.  Mosolyog Főleg ha szemüket bevetik. Ebből azt akarom kihozni, hogy pl Kyubi piros chakra. Ha a kyubiból nem is kerülne semmi a gyermekekbe, attól a chakrályuk még lehetne ugyanolyan piros. Magyarán meg öröklik a chakrát. De a sajátjuk ként, nem démoni részként. Esetleg az Uchihák így örökölhették meg ezt a vészjósló chakrát. Mégha nem is került beléjük semmi a 10 farkúból, de meg örökölték, ezt az adományt. És ez a "spéci" chakra annál pusztítóbb minél erősebb a dojutujuk. Visszatérve Madara minnél többet juttat magába ebből a 10 farkú chakrából, a szeme annál erősebben fog az ősi Sharingan-rinnegan dojutuvá változni. Hiszen megmondta. A 10 farkú ereje kell a szemének. A teljességnek. Magyarána 10 fakú chakrálya reagáll a Dojutsu. És fordítva.
Lehet csak hülyeségeket hadobáltam össze vissza. De biztos szoros kapcsolatban van a Sharingan-rinnegan-10 farkú chakrálya-Uchihák chakrálya.
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 12, 21:45:15 írta Bububo » Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
kiscsoki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #1370 Dátum: 09 okt 12, 23:59:44 »

Hát igen, látszik hogy egész nap tzt írtam, írom itt a hülyeségeket  Pirul De am a Hyuugáknak azért maradt meg szinte sértetlenűl a vérvonala mert iszonyatosan védik, ha hihető a tengu elmélet egy része akkor a byakugan idősebb a sharingannál. ott mindenkinek van születése óta fehér szeme csak nem mindenki tudja használni a spéci támadásokat. a sharingannal ugyan ez volt a helyzet, eredetileg az uchihák is ezzel születtek de annyira elkeveredett már a vérük hogy a sima sharinganhoz is már tehetség kellett...
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1371 Dátum: 09 okt 13, 00:43:16 »

Azért lehet mindenkinek Byakuganja a Hyuugáknál, szemben az Uchihaák sharinganjával (azon túl, hogy (még?) tisztábba  vérvonaluk) mert ez (mitn feltételeztem, egy-két poszttal korábban) valódi, természetes úton létrejött kekkei genkai lehet, amit minden utód örököl, és a szemük byakugan a születésüktől, legfeljebb csak később tanulják meg "használni", míg az Uchihák sharinganja a Juubi öröksége, és akár az is elképzelhető, hogy genetikailag egyáltalán nicns is kódolva, csak a chakrával öröklődik.
Meg mondom, náluk eleve ott van a szemük, egy olyan öröklődő fizikai jellemzőként, mint a nagy Hyuuga homlok, vagy a hajszín, az Uchiháknál, meg még azoknál is, akik alkalmasak a sharingan felélesztésére, vagy történik valami, amitől előjön, vagy elő tudják hozni a saját erejükből, vagy nem.

Az viszont teljesen kizártnak tűnik már, hogy a byakugan idősebb a sharingannál, vagy ha mégis, akkor biztos, hogy köze sincs a másik két nagy doujutsuhoz.

A tengu elmélet meg...
... csak egy teljesen alaptalan elmélet volt, ami kész tényként kezelte azt, amit Kishi' csak szimbolikus szinten hozott be (Uchiha-tengu párhuzam) a valódi ninjákat és a tengukat összekötő legendák kapcsán, meg írtak hozzá egy érdekes, de legfeljebb fanfictionnek tekinthető sztorit Soujobou-t, meg a Hyuugákat belekeverve.
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 13, 00:45:10 írta STM » Naplózva
Ben
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 297


« Válasz #1372 Dátum: 09 okt 13, 09:05:17 »

Madara visszaemlékezésében, amikor Sasuke-nak meséli a Senju-Uchiha ellentétet, akkor minden képen látott Uchihának van Sharinganja. Ez nem volt olyan rég. Ennyi idő alatt nem hígul fel a vérvonal. Én inkább a gyűlölet hiányára, a békés időszakra fognám, hogy kevesebben tudták aktiválni. Mint láttuk, a sima Sharinganhoz is komoly harci helyzet szükséges, vagy lelki trauma. Lásd Sasuke amikor kiírtják a klánt és Itachi után ment, már ott aktiválódott az egypontos Sharinganja. Persze ez a saját véleményem, nem kell készpénznek venni. Mosolyog
Naplózva

"Every one of us is dead by birth. The end is always there, before the beginning."
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1373 Dátum: 09 okt 13, 12:12:11 »

sasukének a haku elleni csatában aktiválódott a sharinganja.
Naplózva
Soul
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 538



« Válasz #1374 Dátum: 09 okt 13, 12:56:02 »

sasukének a haku elleni csatában aktiválódott a sharinganja.

Tévedés Mosolyog Naruto manga 403/11 Mosolyog
Naplózva

"What is a man but the sum of his memories? We are the stories we live! The tales we tell ourselves!"
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1375 Dátum: 09 okt 13, 13:02:41 »

Részben egyetértek, Ben, én is utaltam rá, hogy az Uchiháknál sok oylannak nem aktiválódhatott Konohában a sharinganja, aki amúgy képes lett volna elő hozni, viszont azzal, hogy az Uchiah harcosakat mutató képen mindenkinek volt sharinganja, szerintme nem lehet példálozni.
Ők ott a harcosaik voltak, a "hadseregüK". Oylan, mintha a Konohai rendőrség állt volna fel, ott is nyílván volt mindenkinek. Viszont, a klánnak lehettek oylan tagjai is, akiknek nem sikerült előhívniuk az örökségüket, így MAdara "elit csapatába" sem kerülhettek be.
Persze, mások votlka a körülméynek akkor, bizots, hogy ott, amikro még több volt a gyűlüölet a klánban, többen elő tudták hozni.


Amúgy, így átnézve egy kicsit a Juubi szemét, nem biztos, hoyg nekem vot igazam.. még midnig ezt tartom valószínübbnek, de tényleg jobban hasonlítanak azok a körök arra, ami időnként a sima sharinganban is látható (valaki azt hiszema  manga topicban beszélt erről, de ott nem nagyon értettewm vele egyett), mint a rinnegan sávjaira.. de még így is túl nagy a hasonlóság ahhoz, hogy Rikudou-sennin szeme függetlne legyen a Juubitól.. Kishi csak nem véletlenül csinált annak is karikás szemeket.. akkor már inkábba  Rinnegan használóknál "torzlutak" a körök.
Viszont, mrá nem vagyok olyan biztos az igazamban ezezl kapcsolatban.
Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #1376 Dátum: 09 okt 13, 13:19:52 »

A Senjuk és az Uchihák a Rikudou Sennin leszármazottai. Na most az Uchihák őse (az idősebb tesó) a sennin szemét és csakráját örökölték. Azaz a Rinnegant ami később sharinganná alakult és valszeg az a "sötét" csakra is innen van, ezek mind a 10farkútól jöhettek valszeg.
Míg a Senjuk őse (a fiatalabb tesó) a sennin testét kapta és nagy akarat erőt... Azt tudjuk, hogy az első hokage bírt olyan képességgel aminek hála tudta irányítani a bijuukat + a fa elemű csakra. De ami engem elgondolkodtatott, hogy az első hokage bijuu irányító ereje vajon a Sennintől jön vagy az is a 10farkútól???
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
kiscsoki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #1377 Dátum: 09 okt 13, 13:41:09 »

Szerintem az midn a kettő, mert lehet érteni arra is hogy seninnek volt ereje legyőzni és szétosztani de lehet a juubié is mert hogy mind a 10 ő volt...

visszatérve az uchihák sharinganjára igen, igazat adok, mert abban a korban lehet nem mindenki sharingannal született de bennük volt az a kényszer hogy elő kell hívniuk különben elég sokan meg fognak halni. ez ez elég hatásos tud lenni  Hümm-hümm
Naplózva
kiscsoki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #1378 Dátum: 09 okt 13, 14:26:51 »

szerintem kiskorában nem volt tudatában annak hogy aktiválta már a sharingant, elvégre kicsit el volt borúlvaaz agya és utána be is kómált...
Naplózva
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #1379 Dátum: 09 okt 13, 14:53:28 »

Szerintem a byakugan-nak meg a sharingan-nak semmi köze nincs egymáshoz azon kívül hogy doujutsu-k.Nem az egyik a másikból fejlődött ki így simán lehet hogy a byakugan előbb jött elő.Habár....Na mind1.Az meg, hogy a hyuga-k között mindenkinek van byakugan-ja az egy olyan öröklődő dolog mint a bőrszín.Két fekete (afro) embernek csak fekete gyereke születhet.Mivel a sharingan ilyen limitáltabb dolog, ezért erősebb is mint a byakugan.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 166
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!