24 szep 21, 23:56:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Chidori / Raikiri  (Megtekintve 135004 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #405 Dátum: 09 aug 15, 10:03:01 »

Ha csak egy pár hozzászólást visszaolvasol, tudhatnád, hogy a Raikiri villámvágót/villámpengét jelent. Azért nevezte el így Kakasdhi a chidoriját, mert kettévágott vele ergy villámot.
A japán mítosz szerint egy híres szamuráj nevezte el Raikirinek a  kardját, miután ketté csapott vele egy rásújtó villámot. A katana neve azelőtt Chidori volt. De ez a sztori nyilván már jobban ki van itt fejtve, valahol az előző  25 oldalon.
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 15, 10:03:34 írta STM » Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #406 Dátum: 09 aug 15, 10:07:08 »

Tök mind1. Attól még a 2 tecnhika uganaz. A stori viszont érdekel, majd rákeresek a googlén mert nincs erőm egy laza 25 oldalt átnézni ikszdé
Naplózva







STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #407 Dátum: 09 aug 15, 10:20:59 »

JA, én is gondoltam, hogy megkeresem a nevét, meg ilyesmi, de aztán lusta voltam akár itt, akár googlen megkeresni.
És ha ugyanaz lenne a két technika, indokolatlan lenne máshogy rangsorolni őket.
Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #408 Dátum: 09 aug 15, 11:05:29 »

Hát ez az!
minek rangsorolják őket máshogy? A chidori/raikiri egy és ugyan az. A topik első hozzá szólása is az, h ez kakashi egyetlen saját jutsuja, nem az h ezek a saját fejlesztésü jutsui. Egyszerüen két neve van.
Naplózva







swadawa2
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 315


?????


« Válasz #409 Dátum: 09 aug 15, 12:09:58 »

Figyeljetek: Már annyi ember kifejtette véleményét,hogy most van e külömbség, nos szerintem van,
HA a databook3-ban az van hogy a Raikiri S-szintü, a Chidori A-szintü, akkor fogadjuk el a tényt, de nem muszály  Mosolyog

És én legszivesebben megkérdezném Kishimoto-senpai-tól hogy van e külömbség köztük kacsint

UI: szivesen megnézném azt a jelenetet a mangában amikor KAkashi ketté vágta a villámot! (tudom nem volt benne)
Naplózva

Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #410 Dátum: 09 aug 15, 12:22:19 »

A databookok nem feltétlenül igazak. Sokuk fanfiction, igazából csak kishimoto tudja. De akkor is, Kakashinak csak egy chidorija van. Nem akarom az animéseket belekeverni,de a Gaara vs sasuke fightkor mondta Gai, h a chidori vagy másnéven Raikiri( 1000 madár vagy villámpenge volt a magyar felirat). Sasuke meg tán nem is mondta sose h Raikiri.
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 15, 12:23:16 írta Renningan » Naplózva







Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #411 Dátum: 09 aug 15, 14:15:13 »

Renningan:

Abbahagynád a saját elméleted ismételgetését? Mert egy kicsit úgy tűnik, mintha ránk akarnád kényszeríteni azt, holott a fórum pont arról szól, hogy mindenki véleményét egyformán figyelembe vesszük.

Az adatkönyveknél hitelesebb forrás pedig nincs. Itt van 3 kép bizonyítéknak. Ha nem érted, mi van rajta, akkor sajna így jártál. Mosolyog Csak neked, könnyítés képen aláhúztam pirossal a lényeget.

1. adatkönyv
2. adatkönyv
3. adatkönyv

Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #412 Dátum: 09 aug 15, 14:32:39 »

Ez aljas és gonosz dolog volt chakra smirksweat ikszdé

A japán szöveget speciel nem értem, de aláhuzás nélkül is rájöttem volna a lényegre, de a szándékot méltányolom. Nyelvesít - OFF END


Akkor a chidori és a raikiri nem egy és ugyanaz, mert a Databooknak mindig igaza van Mosolyog

Naplózva







Shidotoku
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 30


« Válasz #413 Dátum: 09 aug 15, 20:09:49 »

Nem tudom, lehet hogy most hülyeséget mondok, de mi van ha a Raikiri és a Chidori között az a különbség mint például a Rasengan és a Fuuton: Rasengan között? Tehát lehet, hogy a Chidori alapból csak tömör chakra, de a Raikiri-ben már van szél elem is. Meg például az 1000 madárnak szvsz jóformán semmi köze a villámokhoz, de a Villámpenge/kardban már benne van a villám szó. (Hangsúlyozom, lehet, hogy baromságot mondok... smirksweat)
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #414 Dátum: 09 aug 15, 20:28:55 »

Akkor Raiton: Chidori lenne de a Databook szerint a Chidori már alapból raiton jutsu.
Naplózva


 
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #415 Dátum: 09 aug 15, 20:51:45 »

A chidori is villám technika. Azért ha megnézed szikárzik, meg fehér szinü. Nekem eléggé villámnak tünik. A chidori nevet meg a hangjáról kapta.
Naplózva







ddiiee
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Válasz #416 Dátum: 09 aug 17, 13:30:52 »

Én ezt a különbséget nem úgy képzelem el mint a Rasengan és a Fuuton: Rasengan közöttit hanem mint a Fuuton: Rasengan és a Rasen Shuriken közti különbséget. Tehát az egyik egy félig kész gyengébb jutsu a másik pedig egy befejezett valamivel erősebb jutsu.
Naplózva

Zsombee-kun
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 294

Saját szemem!:o


WWW
« Válasz #417 Dátum: 09 szep 03, 18:48:58 »

jo én hiszek abba h különbözik a kettő,de most is sasuke vs deidara részeknél deidara raikirinek hivja sasuke chidoriját...szoval nemtudom >.<#
Naplózva

Kedvenc Sasuke idézeteim:] :
\"I am an Avenger!\"
\"I more special than you!\"

Sexrabszolgája vagyok:Kletta x)
Pesuke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 177



« Válasz #418 Dátum: 09 szep 03, 18:52:49 »

Utánna Sasuke kijavítja, h nem Raikirinek, hanem Chidori-nak hívják. Azt már nem tudom h miért. igazából sztem olyan nagyon nagy különbség nincs, de lehet, h mondjuk Kakashi mégsem volt annyira naiv, és mégsem tanított meg annak idején Szöszkének valamit a raikiriéből, amit mi külsőre nem veszünk észre, és ezért Sasuke csak chidorit használ, és nem raikirit. De ez csak az én feltevésem ikszdé Lehet h ugyan az a kettő, csak a nevük más nem tudom Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 03, 18:53:57 írta Pesuke » Naplózva

Kyuubi. A legerősebb negatív szereplő.
swadawa2
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 315


?????


« Válasz #419 Dátum: 09 szep 03, 19:08:33 »

A válasz itt van ezen az oldalon: Chakra irásába beillesztette az adatkönyveket, (1,2,3), és ott van hogy a RAikiri "s" szintü  Gondolkozik

szerk: vagyis hogy Ami a Adatkönyvben szerepel az hivatalos, mivel ott van Kishi-neve,vagyis feltételezhetjük hogy "S" szintü  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 03, 19:09:55 írta swadawa » Naplózva

Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!