24 szep 22, 00:13:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Chidori / Raikiri  (Megtekintve 135028 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #390 Dátum: 09 aug 13, 14:42:05 »

Szerintem: Van az "alap" jutsu, a chidori.Ami ugye egy villám elemű technika, ezt fejlesztette ki Kakashi önerőből.Ennek a technikának mindaddig csak az volt a neve, hogy chidori, amíg egyszer egy villámot nem vágott vele ketté.Nem tudom pontosan mit jelent a raikiri de a rai-ban biztos vagyok, hogy villámot.  Nevet Nos innen jött ez a "becenév" a chidori-nak.Azt, hogy abban a databook-ban miért S szintű a raikiri, az meg csak egy valamit jelenthet, hogy több benne a kakaó mint az "alap" chidori-ban.Én ezen kívül másra nem tudok gondolni, tul.képpen ugyanazt írtam le szóról szóra amit már eddig is tudunk és lehet, hogy tényleg ilyen egyszerű ez az egész és csak mi agyalunk rajta ennyit!  >.<#
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #391 Dátum: 09 aug 13, 15:44:06 »

igen, kb én is ezt írtam/gondolom erről. most megnéztem szótárban, ott a "kiri"-re "fúrót" és "csigafúrót" ír (a többinek nincs sok köze hozzá), szóval jó szerintem "villámpengének" a raikiri Mosolyog
Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #392 Dátum: 09 aug 14, 10:26:04 »

egy jutsu attól még nem lesz nagyobb szintű, ha egy használója több chakrát nyom bele .. vagy kevesebbet, attól függ ..
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #393 Dátum: 09 aug 14, 10:47:55 »

Nem figyeltem még meg de szerintem ugyanolyan kézjeleket használ Kakashi is és Sasuke is, vagyis egy ugyanazon technikáról van szó.Akkor az egyik hogy lehet S szintű a másik meg A szintű jutsu? Gondolkozik
Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #394 Dátum: 09 aug 14, 11:41:52 »

a kézlejek ugyanazok .. én is most néztem utána, és teljesen egyeznek .. csak a használt kezük nem ..
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #395 Dátum: 09 aug 14, 12:17:42 »

Akkor csak az lehet a különbség, hogy több a belepumpált chakra, ergo "ütősebb".Sasuke meg lehet azért használja a bal kezét mert bal kézre jobban esik neki, vagy én már tényleg nem tudom!  >.<#
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #396 Dátum: 09 aug 14, 12:40:33 »

egy jutsu attól még nem lesz nagyobb szintű, ha egy használója több chakrát nyom bele .. vagy kevesebbet, attól függ ..

A chakra mennyiségétől elméletileg tényleg nem, de a használat módjától és a harcos tapasztaltságától már igen.

Ha egy utcai járókelőnek a kezébe nyomnánk egy kardot és oda állítanánk elé egy képzett kardművészt, akkor kétségtelen, hogy ki győzne. Pedig ugyanolyan fegyverük van. ^^

Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #397 Dátum: 09 aug 14, 20:10:15 »

A chakra mennyiségétől elméletileg tényleg nem, de a használat módjától és a harcos tapasztaltságától már igen.
és akkor itt jön szóba az én bal-jobb kezes elméletem .. ugyanis más magyaráztatot én ( és ahogy látom, más ) se( m ) nagyon talált, miért van a rangi megkülönböztetés ..
egyébként igazad van ..
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
con
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029



« Válasz #398 Dátum: 09 aug 14, 20:18:39 »

De ha visszamlékszel,kakashi a gaidenben chidorit használ,pedig ugyan abban a kezében használja mint most a raikirit,szóval akkor még sem lehet ez a jobb vagy bal kezes dolog!
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 14, 20:22:28 írta con » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #399 Dátum: 09 aug 14, 20:37:53 »

igen, de ezt is már 2x válaszolták neki, de nem izgatja nagyon..
Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #400 Dátum: 09 aug 14, 21:05:36 »

már hogy ne izgatna? amúgy nem láttam a Kakashi Gaident, de ha már akkor is azt használta, lehet, hogy akkor is másmilyen szintű volt .. azt a jutsut nem ő fejlesztette ki? én ilyenre emlékszem, még anno, a Zabuzás küldetésről ..

amúgy csak a neve miatt nem kaphat másmilyen rangot, szóval erre kell észszerű magyarázat ..
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 14, 21:15:43 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #401 Dátum: 09 aug 14, 21:33:15 »

miért nem ésszerű az, hogy addig fejlődött a chidori, míg át nem vágott egy villámot vele kakashi, aztán elnevezte raikirinek ennek örömére?
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #402 Dátum: 09 aug 14, 23:59:35 »

Ja és gondolom híre ment, így az emberek már csak így nevezték a Jutsuját és mivel legendás lett, S rangúnak is könyvelték el, Kakashi is rászokott a kifejezésre. Szöcskének meg azért Chidorit tanított, mert tudta, hogy gyakorlatban nincs különbség és azért, nehogy már a legendás jutsuját más is tudja. xD Szerintem.
Naplózva


 
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #403 Dátum: 09 aug 15, 00:10:40 »

Szerintem az elemi manipuláció szintjük más. A csidorit fiatalon csinálta ott még nemnagyon konyított a villám elemű csakrához míg a villám elvágása meg már természeti manipuláció vagy, hogy hívják ezt (mikor yamatoval  tanította narutot a szél  elemre az ugye természeti manipuláció volt csak kakashi a villámot vágta el anno, naruto meg a vizesést)Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 15, 02:40:54 írta kakesz » Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #404 Dátum: 09 aug 15, 07:23:12 »

Szerintem a shidori és a Raikiri teljesen ugyanaz csak más néven. Hol igy hol ugy hivja. Nem hiszem h olyan, mintha rasengan lenne, h amint egy picit több chakra kerül bele, egyből átnevezik.
Lehet h most nem valós dolgot mondok, de a Chidori az 1000 madarat jelent, a Raiki meg villámot v vmi hasonlót (nem hiszem h villámló pengét, de lehet h azt). Az egyik nevet a hangjáról kapta a másikat meg az elemi manipulációja miatt. Ez nem tény, csak ötlet.
Naplózva







Oldalak: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!