24 szep 29, 00:20:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 591 592 [593] 594 595 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1313351 alkalommal)
0 Felhasználó és 63 vendég van a témában
Morause
Vendég
« Válasz #8880 Dátum: 11 dec 28, 19:47:03 »

Amúgy az ilyen madarak igenis értékesek. Nevet Kevés maradt belőlük, az emberről ugyanezt nem lehetne elmondani, abból már annyi van mint a nyű.
Na ez az... bezzeg a human hunting-ért jobban meg szopatnak mint ha lelősz egy olyan madarat amiből alig van már vmennyi! Én simán engedélyezném, úgy is sokan élünk már ezen a planétán, ha meg félre értenétek vmi rendszert beállítanék h csak bizonyos egyéneket kéne levadászni... mint ebben a filmben: http://www.youtube.com/watch?v=6me1wWdKb3k
Naplózva
^^
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3202


he/him. flexee. fórumszarvas.


« Válasz #8881 Dátum: 11 dec 29, 17:18:27 »

nekem a kontaktlencse nem jött be. nekem igaz hogy félkemény volt, így nehezebben megszokható, de nem sikerült megszoknom. egy idő után utáltam, folyton viszketett és nem nyúlhattam oda mert akkor elcsúszik. Természetesen sokkal jobban láttam benne.......és most újra meg kell szoknom, mert apa azt mondja meg conon sem láttak még szemüveges Kakashit Szomorú
Naplózva

hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #8882 Dátum: 11 dec 29, 21:45:30 »

Áh bocs hogy közbeszólok, de megláttam, hogy a kontaktlencsékről van szó. Nekem kb 6-7 hónapja van egy havi éjjel-nappalos lencse. Heti egyszer kell csak kivenni, hogy pihentessem a szemem. Ez nem nagy ügy, egy hónap alatt rájön az ember hogy vegye ki és hogy tegye vissza. Az embernek csak el kell mennie szemészhez, és ott megvizsgáltatni a szemét, de mindenkit óvok az ofotértől, drága, piszok drága, és ha nem vásárolsz náluk, akkor a vizsgálatért is fizethetsz. Én neten rendelem, jóval olcsóbb. A netes kb 5000-6000, az ofotértes kb 12 ezer. egy dobozban 2 havi van. Szerintem jobban jár a lencsével az ember, nincsen holttér mint a szemüvegnél, kevésbé romlik a szem.

^^: te említetted régebben, hogy fél éves van neked igaz? Esetleg nem lenne jobb neked is egy egyhavi éjjel-nappalos lencse?
Naplózva
^^
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3202


he/him. flexee. fórumszarvas.


« Válasz #8883 Dátum: 11 dec 29, 21:46:58 »

ehh nekem már semmi ilyesmihez nincs kedvem, talán majd úgy 4-5 év múlva.. viszont szar mert tavasszal kelleni fog sítáborba a lencse. szarügy Szomorú
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8884 Dátum: 11 dec 29, 21:56:06 »

Én meg azt tervezem, hogy ha lesz pénzem megműttetem a szememet. Az a legjobb megoldás csak kissé sokba fáj.
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #8885 Dátum: 11 dec 29, 22:25:05 »

Aes én nem tudom, de egyszer megkérdeztünk egy szemészt erről a beavatkozásról, és van olyan, hogy nem segít. Szomorú
Mivel gyakorlatilag a szaruhártyánkat műtik le,( ha jól tudom ) és ezzel csökkentik a távolságot, attól még előfordulhat, hogy visszaáll az eredeti rossz állapot. A műtétet meg nem lehet visszacsinálni. Szomorú

Persze ezzel nem riasztgatni akarok, csak rizikófaktorként ez is benne van a pakliban. De lehet én is kénytelen leszek, mert szabályosan az orrom hegyéig se látok...

Hiroto hogyan bírod az éjjel-nappalit? Én tuti megbolondulnék. Persze tényleg jó lehet, mikor éjjel 2-kor felriadsz, nem tudod hány óra, és nem kell a szemüveged keresgélned, mert látsz! Mosolyog

Viszont én már hallottam sztorikat betépett lencsésekről, akiknek nappali van, és mégis buli után, félholt állapotban elalszanak benne... Reggel aztán kezdődik a nyavalygás, mert hogyan szedje ki, ha közben rákvörös lett tőle a szeme?
Ez elég extrém helyzet, de ilyen is van.

Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8886 Dátum: 11 dec 29, 22:27:03 »

Luna-san bizonyára van kockázata a dolognak. Ha majd aktuális lesz a dolog, akkor utánajárok alaposan. Nevet De amúgy a műtétek nem igazán ijesztenek meg, van már némi tapasztalatom. ikszdé
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #8887 Dátum: 11 dec 29, 22:39:52 »

Fényre sötétedős, és vékonyított lencse  (az utóbbit muszáj mert elég vastag lenne különben...)  ráadásul a két lencse különböző fókusztávú (vagyis dioptriás)  a lencse így 80E+keret+munkadíj ... mondjuk nem nekünk kellett kifizetni:D
Dancsa,mi a jó fene került azon 120 ezerbe? o.O Olyan rossz a szemed,vagy mi?

A szemüveg ára nem függ attól kinek, milyen rossz szeme van =D A design, véknyitott lencse , fényre sötétedő lencse stb. Bár 120.000 valóban sok egy kicsit. Az enyém is csak 50000 volt anno. Monduk a Dancsáéba tuti van még valami cucc.
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #8888 Dátum: 11 dec 30, 10:03:01 »

Aes : Nekem rokonom szemét műtötték. A műtét után jó pár hetet hónapot töltött avval, hogy regenerálja. A műtétet követően az orvos szerint átlagon felüli lett a látása, azonban a gyógyulás végére ez visszaállt a normális szintre. Annyira magas fokú ez a technológia, hogy műtét közben, ha egy kicsit is megmozdulsz, vagy mozgatod a fejed, a lézer leáll, és korrigálja magát. Azt mondta nekem, hogy megéri, neki bevált.
És mit az hogy van már némi tapasztalatod? Hmm?

Luna-san: Aki olyan hülye, hogy a nem éjjel nappalit bent hagyja este is, az meg is érdemli. Direkt kiemelik az orvosok, hogy ami nem éjjeles is azt ne hagyjuk bent, mert nagyon gáz lesz a reggel. Az egy havi éjjel-nappali amilyet én is használok egy nem régóta lévő lencse (azt hiszem). A lényege az, hogy lágy zselészerű, jobb az oxigén és levegő áteresztő képessége, és ha jól tom, akkor valamennyi nedvességet is átenged. Kényelmes, nem kell naponta szenvedni vele, és egy hónapot kibír. Persze az első időszakban (kb 1-2 hét) nehéz volt, főleg mikor felkeltem, azt éreztem, hogy szó szoros értelemben karcol a szemem. Manapság is előfordul, de ha csak akkor, ha nagyon fáradt vagyok, és nem eléggé nedves a  szem. Én ajánlanám neked, ilyenből is egész szép kis ,,kollekciók" vannak, szóval van választék. Én nem szerettem a szemüveget, drága is, leesik, eltörik karcolódik, holttere van, szóval sok a hibája.

Dancsa: 120000? remélem hogy legalább valami röntgenszemüveg. én úgy tudtam, hogy a lencsék mindig olcsóbbak a keretnél, de ahogy írtad elég szép borsos az áruk. Remélem azért tuti lesz neked.

Amúgy ti voltatok már úgy, hogy az egyik ismerősötök vett szemüveget, és k....va jól nézett ki benne? Nekem van egy ilyen, csaj, hosszú fekete haj, szép arc, és még az a vastagabb fajta szemüvegkeretes szemüveg, hihetetlen mikre képes egy ilyen kis semmiség. ikszdé
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #8889 Dátum: 11 dec 30, 11:30:31 »

Aes az ég szerelmére, milyen műtéted volt?  Ohh My God Nekem még 1 sem volt, az ég világon semmilyen még a csontom sem törött el, ezért minden ilyen dologtól irtózom.  >.<#

Hiroto: lehet elgondolkodom rajta, mert a mostanival nagyon szenvedek. Este már annyira fáj a szemem, hogy néha alig bírom kivenni. Bosszantó tud lenni. És 15 percet minimum elvesz a napirendemből a tisztogatás, behelyezés, kivevés stb.
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #8890 Dátum: 11 dec 30, 11:40:44 »

Én azért félek a műtétektől meg ilyen egyéb véres dolgoktól undorodom. Egyszer amikor az autópályán mentünk akkor valakinek balesete volt. Mi hívtuk ki a mentőket is meg stb ( 11 éves voltam talán ) és akkor a kocsiba valakinek azt hiszem egy nőnek volt egy nyílt törése >.<. Attól kicsit émelyegtem meg még most is ahogy írok ikszdé. Szerencse nekem az autóbalesetemnél nem volt nyílt törés.
Naplózva
^^
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3202


he/him. flexee. fórumszarvas.


« Válasz #8891 Dátum: 11 dec 30, 12:25:17 »

A műtétek nem nagyon riasztanak, őszintén szólva hülyén hangzik, de nem érdekel a fájdalom. Régóta így van, ha nem figyelek rá egyszer csak nincs ^^" tesóm meg napokig képes haldokolni ikszdé
viszont a fertőző betegségeket könnyen elkapom, elég gyenge az immunrendszerem ikszdé a kontaktlencsétől sem félek, csak nem tudom megszokni és kényelmetlen, holott apa is ott izélt, hogy nem is fogom érezni.. hehe ^^"

SZERK: Jááj találtam egy nagyon epic részletet a Shippuudenből ikszdé
http://27.media.tumblr.com/tumblr_lokmxhKFC91qdfdg1o1_r2_500.gif

nem tudtam melyik témába tegyen be ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 30, 12:40:17 írta ^^ » Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8892 Dátum: 11 dec 30, 14:31:40 »

Mivel gyakorlatilag a szaruhártyánkat műtik le

Az aztán vicces lenne.
Naplózva

Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #8893 Dátum: 11 dec 30, 16:16:48 »

Igazad van Saphira, hülyeséget írtam, de szerintem este volt, és azért hittem, hogy ezt így csinálják, sorry. ^^" Van köze a szaruhártyához, egészen konkrétan a fénytörését változtatják meg.

Amúgy itt egy oldal ezzel kapcsolatban, ha valakit érdekel: http://www.focusmed.hu/lezeres-szemmutet.html
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 30, 16:17:29 írta Luna-san » Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
kiskakas2
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 770

heisenberg


« Válasz #8894 Dátum: 11 dec 30, 16:47:53 »

most komolyan.. tudom hogy duma topic meg minden de kit érdekel hogy mi hogyan menstruáll vagy hogyan zajlik egy szemműtét.. ha valakit mégis ott a Google. valami normális téma esetleg?
Naplózva

Oldalak: 1 ... 591 592 [593] 594 595 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!