24 júl 08, 21:13:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 422 423 [424] 425 426 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1226351 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6345 Dátum: 11 aug 05, 17:22:46 »

Pedig a Gergő sokkal szebb.. hogy nem lehet megjegyezni ezt a nevet?
Igaz óvodás, kis apró korom óta szeretem ezt a nevet.  Pirul
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6346 Dátum: 11 aug 05, 17:29:14 »

A-chan: a Tünde származik a Csongor és Tündéből.
Én meg azt nem értem, hogy a Gyűrűk Ura fordítói miért tündézték le szegény elfeket.
Na mindegy.
Vicces becenevek: egyik barátom engem kacsának hív.
Nem tudom, hogy miért és luta vagyok megkérdezni.
Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #6347 Dátum: 11 aug 05, 17:36:24 »

A neveket gyakran össze tévesztik ám... családban 3man vagyunk tesók de a saját anyánk nem tudja a nevünket!
Engem hívnak Dávidnak de rendszeresen le Andrásoz, András bátyámat Rolandnak, Roland bátyámat szintén Andrásnak hívja!
Ha meg idegeneknél vagyok, vagy suliba akkor meg nem Dávid hanem ritkán Dani de legtöbbször gőzöm sincs miért de Ádám.. na értitek hogy még a Dani az stim de hogy Dávidtól Ádámig mennyi ésszel kell bírni hogy oda eljussanak, nem tudom felfogni!: D
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 05, 17:37:00 írta Morause » Naplózva
Kallen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1137


a Niibi hugocskája ~


« Válasz #6348 Dátum: 11 aug 05, 18:03:49 »

Én elvileg nagyon hasonlítok keresztanyumra, őt Renátának hívják. Innen kiindulva papámék kismilliószor lerencikéztek, amit rühellek ikszdé ráadásul alsós osztályfőnököm is tanította keresztanyumat, ő is lerenátázott párszor ikszdé plusz ez lett a 2. keresztenevem. Az első az Amanda Pirul mondjuk kifejezetten utálom ha "Ami"-nak hívnak, de így év vége felé biosztanárom elég sűrűn hívott így. De utáltam érte ikszdé
Naplózva



Férjem: Rikan <3 Gazdám: Sabaku-sama.~ Tanítványom: Bogi.~
-Te miért hagytad ott Iowát?
-Mert körülnéztem és rájöttem, hogy nincs senki, akit irigyelnék.
Morause
Vendég
« Válasz #6349 Dátum: 11 aug 05, 18:18:23 »

Az Amanda ritka szép név! Nevet Olyanokkal nem sűrűn találkozok... Nyelvesít
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6350 Dátum: 11 aug 05, 18:42:20 »

Idézet
Azért biztos van több is mint kettő...
Én eddig csak idióta virágneveket hallottam, de ha valakinek van jobb ötlete magyar női névre, az szóljon. Nevet
Naplózva
Rikan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 1894


right now, it's girls' generation


WWW
« Válasz #6351 Dátum: 11 aug 05, 18:50:32 »

Amandának hívták az egyik régi osztálytársam is  Mosolyog. Bár ő szerette az Ami becézést ikszdé. Volt Tirza osztálytársam is, na arról a névről se hallottam előtte.

Én a saját nevem nem szeretem, olyan hosszú. Meg néha suliban bekevernek a Domonkossal, amit még inkább rühellek ikszdé. Na meg a vezetéknevem (Csengődi   Lesütöttszemek)

A nővérem elvileg Mira lett volna, jó is lett volna mert folyton Mira-nee-nek hívnám  ikszdé.
Naplózva


Utálsz? Remek! Tépj egy számot, állj be a sorba. ★ Mert tróger vagyok én, nem celeb, a faszom aki nektek tetszeleg.
Feleségem: Kallen <3 Szüleim: Minagi és heo  Tesóim: Sabaku és Bogi  Nagyszüleim: Ritli és Hiei  Nagynénim: hanii
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6352 Dátum: 11 aug 05, 19:19:00 »

Anita, Anett, Anna.. kapásból három hasonló név, egyik sem virág név.
Edina - ez az enyém.. ez se virágnév.
Gabriella, Diána, Szabina, Eszter.. rettentő sok van, tessék pár ízelítő..
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6353 Dátum: 11 aug 05, 19:29:41 »

Gman: Ebből mi a tanulság? Ne higgyünk a tanároknak. ^^

Amúgy az Anna nem magyar. Héber eredetű. Ezt legalább tudom. ikszdé

Az Amanda is szép. Nevet Itt mindenki meg lehet a nevével elégedve. ^^
Naplózva

hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6354 Dátum: 11 aug 05, 19:54:58 »

Én azokat a női neveket is szeretem, amik férfi nevekből lettek képezve.^^
Pl: Kelemen-Klementina, Simon-Szimonetta, Viktor-Viktória... A Szimonetta különösen a kedvencem. =3
Az a gond, hogy férfi nevek között nem nagyon találok kedvemre valót. Hjajj, ha majd egyszer lesz egy fiam, hogy fogom elnevezni? Nevet
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Morause
Vendég
« Válasz #6355 Dátum: 11 aug 05, 20:01:20 »

hanii-chan Gábor, Gabriella... Nyelvesít Itt van még1 másik, meg minek szívod még a fogad a gyerekeid nevén várd meg míg lesz férjed és éppen a hasadban lesz a gyerek, akkor bőven ráérsz gondolkozni milyen nevet akarsz neki adni, elvégre ez nem a te döntésed hanem közös döntés! Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6356 Dátum: 11 aug 05, 20:07:49 »

Idézet
Azért biztos van több is mint kettő...
Én eddig csak idióta virágneveket hallottam, de ha valakinek van jobb ötlete magyar női névre, az szóljon. Nevet

Nekem pont teszik az, hogy sok magyar női név virágnév. Nevet

Amúgy ha már a neveknél tartunk, engem Ákosnak hívnak, ami ugye Fehér Sólymot jelent. Nevet Ezzel én elégedett vagyok. (Van némi White Pride beütése ennek a névnek xD)
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6357 Dátum: 11 aug 05, 20:40:32 »

Ejfel, ebből egyik sem magyar eredetű név.

Egyébként magyar lány nevek:
Hargita, Alma, Réka, Anada, Lilla, Tünde, Harmat, Enéh, Emese, Ankisza, Barka, Béke, Bíbor, Bodza (de miután így hívták egy ismerősöm kutyáját, embernévnek már nehezen tudom elképzelni), Borbála, Csengele, Csepke, Borostyán, Csilla, Enikő, Gyöngyvér, Enet, Lelle, Alirán, Zápor, Zselyke, Csenge, Csende, Csillag, Csinszka, Szende, Szinta, Színes, Lengő, Dalamér, Hajna, Hajnal, Büvellő, Aporka (Apor nevű székely rabonbán nevéből szabadon), Sellő, Emőke, Gerle, Délibáb, Hadilán, Estilla, Füvellő, Csele, Imola, Szellő, Illangó, Szüvellő, Szívölő (legjobb, nekem ez kell), Kinga (mint becézés), Hanga, Dalma, Szira. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Hihetetlen, hogy magyar nevek is néha annyira idegen hangzásúak, hogy az embernek le sem esik mivel van dolga.
Még komplikáltabb a helyzet a magyarságba beolvadt, mára magyar névnek számító kun, besenyő nevekkel, például:
Tonuzoba, Seruzád, vagy a székely mondából származó Zandirhám. Persze kevés ember van, aki ezeket választaná gyermekének.

Én nem szeretem a nevem. Csak a másodikat.

Idézet
"Ne szégyelld egyiket se, szép nevek. Légy büszke arra amit a szüleid adtak neked. Ez tesz téged azzá aki vagy.

Valaki még emlékezik a svéd botrányra a kis Fanta nevű gyerekről? Azt hiszem Nokiát is akart adni egy szülő a gyerekének"

Nem hiszem, hogy a nevem tenne azzá, aki vagyok. A név igazodik a személyiséghez, nem a személyiség hozzá.
Egyébként máskor is voltak már ilyen névbotrányok. Volt az a terjengő legenda például, hogy egy egyiptomi a Facebook nevet adta a lányának. Csehországban meg az "Éjféli Vihar" névből volt nagy botrány. Mondjuk nem tudom miért, szerintem az szép.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 05, 22:02:36 írta Saphira » Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #6358 Dátum: 11 aug 05, 20:45:03 »

Úristen de nem követem a témát ikszdé Amúgy meg nem vagyok szőke, szemüveges, és ártatlan. Nevet Ébenbarna hajú, zöld-barna átmenetes szemű, fogszabályzós vagyok, és messze állok az ártatlantól, első benyomásra ok, hogy az tűnik, de nem véletlen hívnak engem "Macskanőnek" kisebb baráti társaságban.. Nevet
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6359 Dátum: 11 aug 05, 20:47:00 »

Ejfel, ebből egyik sem magyar eredetű név.
Hmm.. ha nem is tradicionális MAGYAR nevek, de Magyarországon elterjedt és már régóta használatos.
Egyébként jah.. ezt kicsit benéztem.

Amúgy az Orsolyáról nekem is a hosszú szőke, vékony csontos testalkatú lányok vágódnak be.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 422 423 [424] 425 426 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!