24 jún 01, 20:13:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 369 370 [371] 372 373 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1143908 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #5550 Dátum: 11 júl 12, 22:08:38 »

Örülök, hogy rendben vagy, dRown! Mosolyog Ha az olaszt majd nem értem, tőled kérek segítséget. Nyelvesít
Úgy olvastam, hogy elég logikusak ezek a hiraganak. Merthogy ha össze rakjuk őket, akkor ilyen furcsa szót kapunk, és ha azt "átfordítjuk", akkor megkapjuk a szót. Najó, lehet hogy nem sikerült értelmesen elmagyaráznom. smirksweat Példa most nem jut az eszembe, ahhoz túl késő van. De, talán egy igen. Nem hiszem, hogy így van, de valami ilyesmi. Elektromos szekér = vonat. Szerintem nem jól emlékszem, de a lényeg remélem érthető.^^"
Köszi, Lucy-chan.^^ Jól értetted, nem megyek az esküvőre, csak az egyik ismerősöm. Johhny Depi
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Lucy-chan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 117


« Válasz #5551 Dátum: 11 júl 12, 22:14:13 »

A-chan: jaa azt hittem ,hogy hoz be tárgyakat és azokról beszél vagynem tom smirksweat ikszdé

dRown: remélhetőleg hamr elmúlik a fej fájásod..:/

hanii:hát nem baj^^ legalább tudod h vannak ilyen ismerőseid  Nevet

amugy mindenki tudmár 2 nyelvet...:(csak én 1et azt is nehezen smirksweat ikszdé
Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #5552 Dátum: 11 júl 12, 22:20:32 »

dRown, téged műtöttek nem rég és arra van erőd hogy ezt közöld velünk fórumon? smirksweat Hmm?
De azért jobbulást mhh!
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #5553 Dátum: 11 júl 12, 22:21:29 »

Én is csak 1-et tudok, azt is középszinten, vagy én nem tudom. (Nyilván, ha középfokúzok akkor középszinten, nem? Hümm-hümm )
Olaszt nagyon-nagyon minimálisan, csak szavakat, mert a mamám tud olaszul és vannak olasz barátai.
Japánt is csak nagyon-nagyon minimálisan, a számolást tudom, mi alapján kell elvégezni, meg néhány kis nyelvtan, pár szó, semmi több. Nevet
Nem vagy egyedül. kacsint
Hát, elég baj, hogy csak az ismerőseim.^^"
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Lucy-chan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 117


« Válasz #5554 Dátum: 11 júl 12, 22:29:19 »

 Nevet
én már abba bele keveredtem a japán nyelvvel kapcs amikor utánna néztem és írta h hiraganak meg a másik hogy miért van 2 részre osztva? smirksweat nem értem de persze ha majd valamikor tanulom meg értem Nevet

Hát én azért az ismerősőknek is örülnék:D^^) de meg értelek Nevet én is kicsit közelebbi kapcsolatot akarnék velük Ördögi(persze semmi rosszra nem gondolni:O Nyelvesít )
Naplózva
Manesz
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 892


Életművész


WWW
« Válasz #5555 Dátum: 11 júl 12, 23:18:09 »

nekem van egy hiraganás katakanás táblázatom, amit még anno adtak a mondo-hoz, ha akarjátok beszkennelhetem.
csak A2-es...
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 12, 23:19:16 írta Manesz » Naplózva


hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #5556 Dátum: 11 júl 13, 08:34:46 »

Én mintha úgy nagyjából érteném, de közel se biztos. xD
Én is örülök, hogy vannak ilyen ismerőseim, de jobb lenne, ha mondjuk én lennék Lorena (azthiszem talán ez a neve) koszorúslánya. Mosolyog
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #5557 Dátum: 11 júl 13, 09:34:33 »

Morause ez a story is ütött.  ikszdé Még több ilyet.  Nevet

dRown: jobbulást! És mi lett az eredménye a műtétnek?

A-chan: elmegyek Apának ruhát venni és utána felteszem a képet és elküldöm.  kacsint Amúgy nagyon élveztem ezt a 3-as MSN-ezést. *.* Szerintem tök jó volt! Remélem lesz folytatása. A robogó is menő.  Nevet Én semmit nem tudok vezetni.  ikszdé Biciklizni se tudok. Na majd én tanítalak fényképezni, te meg engem robogózni. Poor world...  Nevet

hanii: Japó esküvő *.* Majd meséld el milyen volt. :3

Ahh gyerekek meleg van és olyan jó kedvem van ma. ^^ Nem tudom miért, csak úgy.  Nevet
Naplózva


Lucy-chan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 117


« Válasz #5558 Dátum: 11 júl 13, 10:31:08 »

Manesz: köszi az ajánlatodat szívesen meg nézném^^)

hanii: ohh de jó is volna  Nevet Nevet

nekem most nincs melegem nem vagyok valami nagyon fel öltözve smirksweat ikszdé de persze oda kinn csak úgy süt a napocskaa Nevet szerncsére Nevet szeretem a meleget:D már vártam nagyon de azt hallottam hogy itt már csak ma lesz meleg aztán jönnek az esők,viharok :/..
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #5559 Dátum: 11 júl 13, 10:40:10 »

Úristen eddig azt hittem csak én nem tudok bicajozni ikszdé...
Vagyis tudok,de az indexelés nem megy,és az elinduláskor hülyét csinálok magamból,az emberekre életveszélyes vagyok,mert nem tudok minden szögben kanyart venni,az autók meg nagy valószínűséggel 2 perc után elcsapnának ikszdé.
Mondjuk,apával szoktam menni,de főként bicikliúton,nekem ennyi a biciklizés.
Pedig nagyon szeretek!:)

Kompetencia mérés után az osztály elment bringatúrára.Hát, csak én nem mentem velük.Az út 15 km volt oda és annyi vissza.Én max.10 km-et megyek és utána végem!Meg tűzött a nap,és pokolian fújt a szél.
Na most nem akartam napszúrást kapni,a szélre meg az enyhe arcüreg gyuszimnak nem volt szüksége...És még most sem múlt el!Ráadásul mellékesen 1 éve zúg a fülem.De állítólag ez az egész allergiától van,de eddig a 3-féle allergia gyógyszer közül egyik se használ...

Na annak is örülök,hogy nem én vagyok az egyetlen aki japánul tanul.Én a felvételik után kezdtem,februárban.
Eddig a hiraganákat tudom 100%-osan,katakanát néha keverem,és az olvasás jobban megy mint az írás ikszdé
Persze,felismerni könnyebb,mint magadtól tudni...és van még kb. 10 kanji amit ismerek.De azok pofon egyszerűek,de mindig összekeverem ikszdé.

Azt hiszem be tudnék mutatkozni.A nevemet tudom,azt is hány éves vagyok,hányadikas vagyok,mit szeretek,mit utálok,
Családról is el tudom mondani kb. ezt.
Meg ismerem az órát,bár néha keverem,nem éppen egyszerű...ikszdé
Ja és a hónapokat,meg ilyeneket hogy elseje,másodika...meg tegnap,ma, a hét napjai,bár elég furik ikszdé
A számolás japánban azért nehéz,mert mindent másképp számolnak :C pl: másképp számolják a nagy testű állatokat,
meg a kis testűeket is ikszdé.
Azon csodálkoztam,hogy az igeidők milyen pofon egyszerűek.Csak az igék végét kell variálni.(meg persze gondolom lehet másképp is,de egyelőre én még csak itt tartok)
Ehhez képest az angollal mennyit szenvedtem!De mostanra már az is egész jól megy,bár beszélni nem merek,inkább csak írok. ikszdé
Ja és vagy ezer szó le van írva a füzetembe,ebből kb,400-at használok biztonságosan.

A tanárnőm olyan aranyos japán hölgy,az én drága Mina-senseijem,ráadásul a középső fia a mi giminkbe fog járni.Kár hogy nem leszünk osztálytársak...Szomorú

De sebaj,örülök annak is,hogy van lehetőségem japánul tanulni.És szurkoljatok azért,hogy a gimiben ne haljak bele az olasz tanulásba. 3 nyelv! huhu...na és az unokatesómék Erdélyben 5 nyelvet tanulnak:magyar,angol,német,román,latin.
Jó a magyar nem is számít idegen nyelvnek,de a nyelvtan akkor is nehéz...hát szegények még románul se tudnak semmit...Én csak szavakat,de azt is az üzletből szedtem össze ikszdé.

Egyébként most Erdélybe vagyok nagyimnál,a húgommal.Jó itt,csak kicsit sokat esik az eső! ikszdé
Lucy te meg örülj hogy nálatok még süt a nap!:)
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Lucy-chan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 117


« Válasz #5560 Dátum: 11 júl 13, 10:47:25 »

Ohh hát én nagyon is örülök,keresek is valami kinti munkát vagy elfoglaltásgot ha már ez lesz elvileg az utolsó szép napos idő:(
Amugy de jó nektek h japánt tanultok én is már ugy tanulnék de még a német se megy..1nylev... smirksweat
Uhh de nagyon furán számolnak  Hmm? biztos nagyon nehéz meg tanulni smirksweat
És ki mióta tanul japán nyelvet? Nevet és még meddig tanul?^^
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #5561 Dátum: 11 júl 13, 10:49:10 »

Én még minimum 4 év fogok,amíg gimibe járok.Mosolyog
Am,annyira nem nehéz,csak türelmet igényel ikszdé
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #5562 Dátum: 11 júl 13, 11:25:52 »

Seva, nekem is nagyon jó kedvem van, és nincs logikai "magyarázata". Ez benne e legjobb.  Nevet Legközelebb amikor lesz a verseny mindenképpen rádszólnék akkor, ha nem zavarok.  Pirul Csak az ilyesmi dolgokban mindig eléggé bizonytalan voltam. Mosolyog

A japán nyelv szépségei..*.* A céljaim között szerepel hogy megtanuljam. És meg is fogom. Amennyire csak tőlem telik.Mosolyog

A biciklizés manapság már a lételemem lett. Mióta eladtuk a robogót, ez a leggyorsabb közlekedési eszköz amit vezethetek.   Nyelvesít (Anyum Simsonját is tudom vezetni-idősebb, mint édesapám..Nevet- csak mivel nincs hozzá jogsim, és a falu tele van rendőrrel, nem tanácsos.^^)
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #5563 Dátum: 11 júl 13, 11:43:43 »

Nálunk is mindenki robogózni akar. Én bicikli párti vagyok, de egy ideje a sétát is megszerettem.^^ És már szinte csak sétálok. Mosolyog
Luna-san, hol tanulsz japánul? A gimibe tanítják? Mosolyog
Arról a különös számolási dologról én is olvastam, és állítólag a nyulakat is külön számolják, nem a kis állatokkal együtt. xD Meg nem mindegy, hogy autót, vagy vonatot.  >.<# Tök bonyolult, de ez tetszik benne.^^ Esküszöm, megtaníttatom magam japánul ezzel a japán menyasszonnyal, ha addig élek is. Tök komoly, hogy mindenki meg akarja tanulni. Nevet =) Azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen elmebeteg. Hümm-hümm De ezekszerint tök normális. (Vagynem? Pojén )
Remélem fogok hallani az esküvőről, hogy milyen volt, és majd mesélek, ha megtudok valamit. De koránt sem biztos, hogy lesz kis japános beütése, csak én feltételezem, hamár egyszer az ara japán. kacsint
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #5564 Dátum: 11 júl 13, 12:03:17 »

Mindenképpen szólj! *.* Én mindig örülök, ha erre vetődik egy kedves fórumos ismerős. Esztii is pl amikor jöttek oszt. kirándulásra írt pü-t és taliztunk. Akkor is és eddig mindig jó tapasztalataim voltak az élőben talizásokkal kapcsolatban.  Nevet Sose volt még olyan, hogy nem tudtunk egymással mit kezdeni pedig jó sok emberrel találkoztam már.  Mosolyog

Annyira jó, hogy mostanában tényleg egyre több ember áll rá a bringára. Van aki környezettudatosság miatt, van aki divatból, van aki azért mert egyszerűen csak szereti, de szerintem ez egy nagyon pozitív folyamat. ^^ Nekem is meg kéne tanulnom.  smirksweat

hanii szerintem szinte biztosra veheted, hogy lesz japános beütése. A japánokban nagyon erős a nemzettudat (nem úgy mint a magyarokban  Szomorú ).
Naplózva


Oldalak: 1 ... 369 370 [371] 372 373 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!