24 szep 27, 21:14:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1311500 alkalommal)
0 Felhasználó és 42 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1965 Dátum: 11 márc 04, 19:38:30 »

És megint előbújt egy mantra. Ami emgint egy csak a rendszeren belül működő, csak a megfelelően kikapott két "embertípusra" figyelő egyetemes igazság. Mintha csak szolgák, gyenge senkik lennének, és azok, akik ezzel a világnézettel, vagy sokakl inkább hozzáállással tennének mindent.
Részemről enegm még az is bosszant, sőt, meglep, ha valami apróság véletlenül nem pont úgy alakul ahogy nekem jó, és elvárom, hogy így legyen, ami kicsit is foglalkoztat, azzal kapcsolatban pedig egyenesen, rendíthetetlenül haladok egy úton.
 Teljes, szilárd elképzeléseim vannak a jövőmről, az utamról, és egyenesen megyek az irányba, néha kissé lustábban az ideálisnál, dehát lusta vagyok, és ez az irányon nem változtat. Mások akarata tübbnyire lényegtelen, jelentéktelen, ahogy egy bármiylen "idegen személy" is.  Ahogy Gdat kezel bizonyos kérdéseket, viszont midnig rávesz, hogy vitatkozzak vele.  ikszdé

Hogy kétségbe akarom-e vonni? Végső soron nem. Inkább csak áltlaában bármit nehezen hagyok szó nélkül, ami böki a szemem, és itt, hát, sok mindenbe bele kell kötnöm, ha meggyőzni nem is akarok őt tualjdonképpen.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 04, 19:43:58 írta STM » Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #1966 Dátum: 11 márc 04, 19:45:27 »

Ilyen "ismerősöm"-talán barátom- nekem is van. Kilenc éve nyírjuk egymást, de még nem fáradtunk bele.
Négy év évfolyamtársi, öt év osztálytársi viszony. Ezalatt néha eléggé durván beoltottuk egymást, vagy éppen álltunk ki a másik mellett, mert csodák csodájára, néha egyetértettünk.  Az a gond, hogy a gyerek néha nem tud leállni, akkor én vagyok az ügyeletes, akinek le kell állítania. Már néha a tanárok szólnak rám, hogy tegyem már helyre.  Nevet
De amellett teljesen nyugodt ember vagyok, akiben azért ott bújkál egy rejtett kisördög. ^^

Hani, neked is sok sikert! Gyere Telc-re. Ügyes legyél. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 04, 19:46:25 írta Lille17 » Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1967 Dátum: 11 márc 04, 19:50:11 »

Hát én két részre osztom fel a világot.  Illetve ezt már Nietzsche is megtette előttem. Vannak akik megteremtik a morált és vannak akik követik. Nevet
Én úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, mit mondtak eddig és azt az utat járom ami az én céljaimhoz vezet. Ismerek olyat akik azokat a dolgokat érték el amit én akarok és csak az ő véleményükre adok abban a bizonyos témában.
Pl. ha milliomos leszek akkor megkérdezhetem a milliomos barátomat, hogy hogy legyek én is az, vagy megkérdezhetnék egy csövest aki úgyis csak azt mondja el, hogy azt nem lehet.

Ha nekem van valami amit el akarok érni, akkor magától értődő, hogy nem kezdek el azon gondolkodni, hogy elérhetem-e mert ezzel csak magamat hátráltatom. Csak csinálom a módja meg majd kialakul.

Aztán vannak olyan értékek amit én találtam ki és előttem még senki (vagy nem tudok róla, de az meg lényegtelen akkor) és ha ilyet akarok megteremteni akkor köteles vagyok másképp gondolkodni, mint bárki más.

Nem szeretem az ilyen patetikus példákat, de ez jól leírja. Ha az ember azon gondolkodott volna, hogy fel tud-e menni a Holdra, ahelyett, hogy hogy kell megépíteni azt az űrhajót amivel felment, akkor nem jutott volna fel.

---
Lillle: Amúgy én is nagyon bírom STM-et. Nevet Kellenek az ilyen emberek.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 04, 19:52:58 írta Gdat88 » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1968 Dátum: 11 márc 04, 20:00:36 »

Mert mindig van cél? Visszakanyarodtunk ide. Nincs. Vanank fontos dolgok, vannak jelentéktelenek, de mindent egyazon bizonyos eltökélt hozzáállással kezelni a szememben nem több önigazolásnál, vagy annak erősítésénél, ami persze nem feltétlenül rossz.
Ha viszont mindent csak a hozzáállás révén valamiféle jellegzetes sarkalatossággal kezelünk, az is nonszensz lehet, mert sok kis kérdésben ez jelentéktelen, sokszor maga a kérdés is az, vagy egyszerűen nincs rá lehetőség, mint mondtam,a kár csak információhiány miatt.

Nem mellesleg, nem feltétlenül csak azokat sorolod a túloldalra, akik követik a morált... hanem bárkit, aki nem osztja a te hozzáállásodat, még ha saját bevallásod szerint nem is akarsz túl sok ilyet. Mert ha valaki nem így áll mindenhez és bármihez, ha nem szilárd(ként kezelt) elhatározással kezd valami ismeretlenbe, hogy aztán százszor megváltoztassa (persze nem rossz, ha tudjuk mit akarunk, és az sem, ha ez akár változik), és minden jelentéktelen hülyeséggel kapcsolatban csak hogy tartsa magát az eszméhez, így viselkedik, akkor az nyilván követi a morált... és mellesleg olyanok sincsenek, ezt Nietzsche barátod sem vette figyelembe, hogy az a fene nagy morál nem egységes dolog, és marhára nem ér el mindenkit. Ami azt illeti, sokan se nem formálják, se nem követik azt. Hol kihasználják, hol le se szarják, csak követik a saját nézeteiket,a nagybetűs morál befolyásolása nélkül. Sőt, ami azt illeti, szerintem te is ilyen típus lehetsz leginkább, bizonyos véleményfoglalásaid alapján.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 04, 20:05:09 írta STM » Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #1969 Dátum: 11 márc 04, 20:06:01 »

Ilyen emberek mindig kellenek. Ők raknak sokszor helyre, terelnek a helyes irányba. Ha valami nagyon nagy gáz van, beoltanak, de amikor hatalmas a szükség, számíthatsz rájuk. Érdekes dolog, de működik.
Amiről meg mindenki veszekszik, meg lehet oldani -felszínesen- de egy mondalttal: Keep the balance. Tartsd meg az egyensúlyt, és nem lesz gond. Ha nem adod el magad egyi dióta ideológia mellé, de ugyanakkor közösségbontó elem sem vagy, akkor valamit nagyon jól csinálsz.
Az ideológiákkal kapcsolatban.. néha jó hinni valamiben. Én szilárdan hiszem, hogy van az életnek célja és értelme, és valaki ott fent tényleg vigyáz ránk. De ezt hiába magyaráznám egy ateistának, úgysem értené meg mit akarok ezzel mondani. De a hit hatalmas erőt ad. És mint minden erőnek, ennek is több oldala is van, lehet jóra, rosszra használni.
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
dRown
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 730



« Válasz #1970 Dátum: 11 márc 04, 20:14:47 »

Lille: "és valaki ott fent tényleg vigyáz ránk"
Nha akkor elmondok egy történetet,ma elmentem az orvoshoz,mert nagyon fájt a fejem...Beutaltak kórházba meg minden,és mire megjött az eredmény elsápadtam: Agydaganatom van...Közel 1 évet adtak még nekem kb...

Szóval ennyit erről a valaki vigyáz rádról...
Naplózva

Főállású Manchester United és Punk/Rock/Metal FAN!!
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1971 Dátum: 11 márc 04, 20:15:20 »

Nem hiszem, hogy Gdatot helyre kéne rakni. Ő rendben van, a saját dolgaival együtt, az meg, ha nekem nem tetzsik benne ez meg az, az én dolgom.

Az ateizmusról meg az a véleményem, ha ez még nem vallási téma, hogy hüyleség, az iylen emberek, a szigurúan ateisták, egyszerűen lesz_rják ezeket a dolgokat, vagy nem mernek/akarnak egy bonyolultabb világgal foglalkozni, ha éppen nem csak a keresztény egyház ismert és "imádott" arcától fordulnak el fiatal koruktól.... de az eltökélt "hagyományos" vallásosságról sincs jobb véleményem... sőt, az rosszabb.
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #1972 Dátum: 11 márc 04, 20:20:27 »

dRown, nem akartalak megbántani, nem tudtam róla. Igazából nem is tudok erre mit írni. Csak azt,hogy gondolni fogok rád, és lehet hülyén hangzik, de imádkozok érted. De ez mind pont ma történt?

Isten.. pedig.. én pl. számtalanszor éreztem, hogy valaki segít nekem az életem nehezebb pillanataiban. Ezért is hiszem, hogy valami van felettünk, amit nem érthetünk meg, de .. 
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1973 Dátum: 11 márc 04, 20:26:56 »

Idézet
Mert mindig van cél? Visszakanyarodtunk ide. Nincs. Vanank fontos dolgok, vannak jelentéktelenek, de mindent egyazon bizonyos eltökélt hozzáállással kezelni a szememben nem több önigazolásnál.
Persze, hisz te csak így tudsz gondolkodni. Mert összekötöd a célt egy olyan fogalommal amit mások tűztek ki és emiatt utálatos. Én pl. Pesten voltam már két hete a nagy tömegben amit amúgy imádok, de most hogy hazajöttem, a nap nagy részét azzal töltöttem, hogy bicikliztem egyet és elmentem a kis városomban minden helyet megnézni amihez kisgyerekkori emlékek fűznek és évek óta, nem voltam ott. Játszottam a kutyámmal. Stb. Ezek is célok voltak. Azért mentem oda, hogy felidézzem a régi szép emlékeket és gyönyörködjek a tájban, a kutyámmal azért játszottam, hogy örömet okozzak neki és mert ettől nekem is jó kedvem lesz.
Ezek nem jelentéktelenek. Ezek nagyon fontos dolgok.

Cél az mindig van. Még a csövesnek is van célja. Az, hogy elkerülje a felemelkedéssel járó fájdalmat. És azzal, hogy ül az aluljáróban éppen a céljáért küzd. Folyamatosan kerüli el a cselekvést és így nem kell aggódnia, hogy sikerülhet-e elérni a boldog életet, mert tudja mi vár rá.

Jelentéktelen az, ami nem visz sehová. Jelentéktelen dolog focimeccset nézni pl. De csak számomra. Másnak fontos, mert az fog neki örömet okozni. De én nem csinálok jelentéktelen dolgokat.

Idézet
Nem mellesleg, nem csak azokat sorolod a túloldalra, akik követik a morált... hanem bárkit, aki nem osztja a te hozzáállásodat,
Itt is magadból indulsz ki. Én nem mondta, hogy rossz dolog követni a mások által felállított rendszereket. De te úgy állítod be, mintha mondtam volna. Jó dolog az is, csak van aki nem feltétlenül elégszik meg azzal.
Idézet
Nietzsche barátod
Sajnos nem ismertem. Tudod ő 1900-ban meghalt. Nevet

Idézet
Ami azt illeti, sokan se nem formálják, se nem követik azt. Hol kihazsnálják, hol le se szarják, csak követik a saját nézeteike,a nagybetüs morál befolyásolása nélkül. Sőt, ami zat illeti, szerintem te is iylen típus lehetsz leginkább, bizonyos véleményfoglalásaid alapján.
Te például csak követni vagy képes. És bele sem mersz abba gondolni, hogy az ember alkothat magának sajátot és nem kell a régi szerint éljen. Olyan nincs, hogy valaki se nem formálja se ne követi. Vagy követi valaki, vagy újat alkot.
De alapból nem egy fajta van, hanem nagyon sok.

Idézet
Ha midnent csak a hozzáállás révén valamiféle jellegezetes sarkaaltossággal kezelünk, az is nonszensz lehet.
Pedig minden csak hozzáállás kérdése. Mindenki máshogy látja a világot és egy dolog teljesen mást jelenthet ugyanannak az embernek, de te nem vagy hajlandó elfogadni és szerinted vannak abszolút igazságok, amiben csak neked van igazad és mindenki más téved. Pedig azok is szubjektív dolgok.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1974 Dátum: 11 márc 04, 20:29:36 »

dRown menny el és keress meg ha kell 10-15 neurológust. Ne törődjetek bele egyetlen orvosi véleménybe. Anyum már halott lenne ha beletörődik az első orvos véleményébe. De az 5. végül megmentette.
Ami a vallást illeti az sajnos itt tabu de arról az a véleményem hogy vallás nélkül is lehet hinni. A vallások csak dogmák tömkelegei és szerintem a nyugati vallások közül a sokhoz annyi vér tapadt hogy szégyen. A világot és az embereket nem lehet tudatlanságban tartani és dogmák közé szorítani. Én hiszek egy felsőbb hatalom létezésében azt már nem mondom hogy tudatos az a hatalom de szerintem van.
Gdat ha valaki csinál valamit pl focimeccset néz akkor az neki nem jelentéktelen. Ez a szó nagyon relatív.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
dRown
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 730



« Válasz #1975 Dátum: 11 márc 04, 20:31:20 »

Egyáltalán nem bántottál meg,és nagyon köszönöm az imát.^^
Hát a fejfájás már jó pár hete kezdődött,de annyira még nemvolt rossz mint ma,szinte levegőt nem kaptam...És igy jutottam el odáig,hogy szinte szembesültem a halálommal...Azért azthittem több évet fogok élni mint 19,de ha ez így lett megírva...
És sztem Isten létezik,csak valami olyat csinálhattam/gondolhattam ami nei nagyon nem tetszhetett...
Csak valami segítsen nekem is. Mosolyog

Micsudi: most 2-3 neurológushoz fogok menni a héten...De kitudja
Naplózva

Főállású Manchester United és Punk/Rock/Metal FAN!!
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1976 Dátum: 11 márc 04, 20:32:26 »

dRown, ahogy Lille is írta: ,,a hit hatalmas erőt ad". Én abban a hitben élek, hogy te magad vagy saját világod Istene. Te alakítod magadnak a sorsod, az univerzumod. S ha elég akaraterőd van, bármit véghez tudsz vinni. Ha esetleg elszomorodsz út közben az azt jelenti, hogy valami nincs rendben, a helytelen utat járod. De nem szabad meginogni a hitedben. A hit egyenlő a vonzás törvényével. Hiszem, hogy létezik, csak egy marék elszántság kell hozzá. Hálát kell adni minden nap annak, amiért létezünk. A jó dolgokat kell felidézni, érezni kell a hála érzetét, hogy mindig a jó irányba tartsunk. Nem másokra mutogatni, elismerni a hibáinkat, elfogadni magadat miközben magadnak tartasz tükröt. Az én trükköm ennyi.
Naplózva



CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1977 Dátum: 11 márc 04, 20:36:29 »

Huhh. Holnap javító vizsgát írok... szurkoljatok, alig tudtam tanulni xD *kocka fejével annyi a tanulás, hogy 5 percenként belenéz* Azért gambare nekem Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1978 Dátum: 11 márc 04, 20:37:17 »

Idézet
Gdat ha valaki csinál valamit pl focimeccset néz akkor az neki nem jelentéktelen. Ez a szó nagyon relatív.
Pont ezt mondtam én is. Számomra jelentéktelen, mert én unnám. De másnak meg egy fontos cél, hogy örömet okozzon neki  a nézése.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 04, 20:39:01 írta Gdat88 » Naplózva
dRown
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 730



« Válasz #1979 Dátum: 11 márc 04, 20:38:15 »

Stance: Köszönöm az alapos fejmosást,talán megpróbálok a saját világom Istenévé válni.
CrazyCat: Sok sikert! Nyelvesít
Naplózva

Főállású Manchester United és Punk/Rock/Metal FAN!!
Oldalak: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!