24 ápr 27, 14:37:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Taicho erősorrend.  (Megtekintve 20201 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #30 Dátum: 11 aug 26, 11:35:13 »

Csak azért mert nem olyan egyszerű kapitánnyá válni. Emlékezzél a kapitánnyá válás szabályaira. Másrészt láthattuk már, hogy vannak olyanok akik ezt elérték és mégsem lettek kapitányok. Attól, hogy elérték a Byakuya féle mondás igaz marad. Tehát a bankai elérése után még több mint tíz évnyi gyakorlás szükséges, hogy teljesen elsajátíthassa annak használatát.

Én például nem gondolom, hogy nagyot változhatna az erősorrend a parancsnokok között. Egy-két helyet eltudok képzelni, hogy megcserélődjön, de nagyon kevés idő telt el ahhoz, hogy komolyabb változásnak legyünk tanúi. Hitsugaya kemény gyakorlása és elhatározása (ráadásul ő még nem teljesen birtokolta a kardja képességét) hozhat számára javulást, de ki tudja, hogy ez mire elég hiszen a többieket is elég kellemetlenül érinthette az a verés amit kaptak.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 26, 12:06:07 írta rini67 » Naplózva
Neptunusz
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67



« Válasz #31 Dátum: 11 dec 30, 19:01:08 »

Szerintem ezt elég nehéz felmérni, főleg, hogy pár kapitánynak még nem is láttuk a bankai-ját, amit én nem is nagyon értek pedig szerintem Kyoraku simán legyőzte volna Starkot bankai-jal, meg Ukitake is.
Naplózva
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #32 Dátum: 12 márc 09, 19:39:08 »

Nézzük a  kapitányokat:

1 Yama-jii -egyértelmű, hogy miért. Shikai szinten is annyira erős, hogy csak na. Tiszta küzdelemben, Wonderwise nélkűl Aizen-t is le tudta volna győzni.
2 Aizen kapitány, szerintem ez is egyértelmű.
3 Kyoraku és Ukitake. Bevallom, ezen sokat gondolkodtam. Mindkettőnek rendkívül hasznosak a shikai képességeik, bankait meg nem is mutattak. Továbbá ők voltak az első kapitányok, ergo Yama-jii után a legidősebbek és legtapasztaltabbak. Kyoraku-ban biztos voltam, viszont Ukitake-n gondolkodtam egy kicsit. Remélem ebben az új arc-ban mutat valami ütőset, mert ha nem, akkor lejjebb kerül a listámon.
4 Ichimaru Gin- Övé a leggyorsabb és leghosszabb Zanpakutou az egész Soul Society-ban. Aizent is csúnyán megszivatta.
5 Kuchiku Byakuya- neki is nagyon hasznos a kardja képessége, ezen felül meg a kidou-ban is kiváló.
6 Zaraki Kenpachi- Kövezzetek meg, de én nem tartom ennél erősebbnek. Oké, szívós, őrült meg minden, de...
7 Toushiro- Övé a legerősebb jégtípusú kard, de még nagyon fiatal és az ereje is "kiforratlan."
8 Soi Fong- Gyors, talán a leggyorsabb a kapitányok közül. A shikai-ja csak akkor hasznos, ha valami csoda folytán sikerül kétszer eltalálnia valakit ugyanazon a helyen. A bankai-ja nagyot szól, viszont nem könnyű használni.
9 Tousen- Hm, nem gyenge, de a bankai-ja kijátszható. Területre ható támadásokkal (pl egy erősebb kidou,), valamint néhány kapitány kardjának képességével (pl Yama-jii, Toushiro, Mayuri, Byakuya akár Soi Fong is, bár az számára is önngyilkosság lenne), esetleg hatalmas állóképességgel, ahogy azt Zaraki is tette.
10 Mayuri - Ő nem az a harcos típus, inkább az őrült tudós kategória. Bár a mérgeivel elég hatékonyan tud fellépni az ellenfelei ellen.
11 Kommamura. Szinte semmire se tartom. A bankai-ja egy felnagyított vudu-baba.


Unohana kapitányt szándékosan hagytam ki. Kyoraku-hoz és Ukitake-hoz hasonlóan ő is régi kapitány, de nem igazán láttuk őt harcolni, kivéve a fillerekben, ott viszont a kidou használatával óriásikat alakított. Szerintem több van benne, mint amennyit láttunk. Majd az arc után (közben) beszúrom őt valahova.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 12, 22:29:12 írta TsunadeHime » Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #33 Dátum: 12 máj 01, 20:47:52 »

Nem tudom hol kérdezzem de hol tudom megtalálni ezt az erősorrendet mert láttam voltak ilyen mint pl hogy: erő: 100 meg mozgás: 90 stb. Kaphatok linket privátba?
Naplózva
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #34 Dátum: 12 máj 12, 21:28:46 »

Én inkább így osztályoznám őket:

Felső réteg: Egyértelműen Yama

2.réteg: Aizen, mert valljuk be nagyon erős... smirksweat

3. réteg: Kyoraku, Ukitake,Zaraki, Byakuya, Tosen, Gin, szerintem ez az átlag réteg Mosolyog

4. réteg: Soi Fong, nem tom nekem ő inkább ide jön, Hitsugaya, mert még elég kiforratlan, Mayuri, ő a tudós nem a harcos, Unohana, őt inkább ide sorolnám, mert bár a gyógyítás terén a legjobb a kapitányok közül, de nem az a harcos típus. Gondolkozik

5. réteg: Komamura, azért az a bankai nem a legjobb és sebezhető...
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #35 Dátum: 12 szep 09, 18:59:42 »

Hello mindenkinek!
Az én sorrendem nem pontozási rendszeren alapul majd, hanem inkább megpróbálok minden kapitányhoz írni valamit, hogy miszerint helyeztem el őket a rangsorban  Nevet .
 
1. Yamamoto Genyruusai Shigekuni : Teljesen egyértelmű. Ő az aki megalapította a shinigami akadémiát, ő nevezte ki az első kapitányokat. Neki van a legerősebb  tűzelemű zanpakutoja. 1000 éve nem talált legyőzőre vagy ha úgy tetszik 1000 éve nem született nála erősebb shinigami  Kúl . Közelharcban és kidou-ban is ott van a szeren nem véletlenül nincs meg a bal karja.

2. Zaraki Kenpachi : Ő birtokolja a Kenpachi (a legerősebb) nevet, nem hiába hiszen imádja a harcokat Ördögi .  Igazi küzdőszellem, aki akkor sem adja fel, ha literszámra folyik a vére. Közelharcban szinte verhetetlen. Habár nem tud kidou-t használni, reiatsuja olyannyira iszonyatos, hogy szinte már fullasztó. Ezáltal a szellemi erejével kompenzálni  tudja ennek a hiányát. Például: Byakuya bankai-ja meg se tudta karcolni, mert elnyomta a reiatsu-jával (Zanpakuto-s filler), Maki Ichinose fénybörtönéből is pillanatok alatt kirobbantotta magát és nem utoljára úgy tolta el Nnoitra Jiruga ceró-ját mintha egy vattapamacs lett volna.

3. Urahara Kisuke : Őt tartom a legokosabb karakternek a Bleach sorozatban emellett nem is gyenge. A kardja mivoltáról nem sokat tudunk csak annyit hogy Hercegnőnek hívják és piros energiahullámot tud lőni vele. Bankai-járól nincs információnk, ezért is elég titokzatos figura. Szerintem sok rejlik benne, ha a kidou-val ilyen jól és cselesen bánik, mint ahogyan  Aizen ellen tette  Mosolyog .

4. Aizen Souske : Veletek ellentétben én nem tartom annyira erősnek. Inkább a kardja a Kyouka Suigetsu ami igazán félelmetes erőt kölcsönöz neki  Pontosan . Ha nem lett volna a Hogyoku akkor sokkal hamarabb elbukott volna pl. Yama-bá, Urahara vagy éppen Gin ellen. Szóval a Hogyoku sokszor megmentette az életét.  A kidou-val brutálisan bánik, de a közelharcban szerintem (de ez csak az én véleményem) teljes mértékben a kardja képességére a "teljes hipnózisra" támaszkodik.

5. Kyouraku Shunsui : A legidősebb kapitányok egyike, aki dupla zanpakuto-val rendelkezik. Kardja: a Katen Kyoukotsu  képessége igen érdekes, hogy egy gyermekjátéknak fogja fel a kaszabolást. A bankai-ja igen erős lehet Gondolkozik, de mivel ezen a téren a mélyben tapogatózunk ez  csak ennyire volt elég.

6. Kurotsuchi Mayuri : Meglephet bárkit, hogy ide rakom, de nagy vonalakban vázolva szinte bárkit képes megmérgezni vagy valamilyen szert a testébe juttatni annak aki túl közel merészkedik. A bankai-ja egy nagy mérgesgáz okádó hernyó ami nem túl kellemes, ha a csata sokáig húzódik el  smirksweat.

7. Ichimaru Gin : Elég titokzatos figura, de nagyon ravasz is. Csukott szemmel harcol ami igen szép teljesítmény ikszdé . A pengéje: Shinsou ami gyors és hosszúra tud nyúlni, miközben köddé válik és egy sejtbontó méreg is termelődik benne.
Mondjuk nem tudom mi lett volna, ha valaki megnyúlt állapotába eltörte volna a kardot?

8. Kuchiki Byakuya : Megfontolt, számító és eszes kapitány, kár érte hogy a Senbonzakura-nak is megvannak a határai Szomorú .  Az meg főleg, hogy egy Sternritter csúnyán helybenhagyta, miközben Zaraki és Yamabá is levágott fejenként 3-3-at bow .

9. Ukitake Juushirou : A másik ikerzanpakutoval bíró kapitány. A kardja Sougyo no Kotowari egy reiatsu-n alapúló kard ami előbb elyneli majd a két kard közötti láncon végigfutva kilövi az elnyelt energiát. A bankai-járól szintén nem tudunk semmit bár okozhat meglepetéseket ha egyszer kiderül. A kardhoz visszatérve mi lenne ha csata közben valaki elvágná középen azt a fonalat vagy láncot miközben már elnyelte a támadást? Berobbanna a kezében >.<# ?

10. Hitsugaya Toushirou : A legfiatalabb kapitány szinte gyerek még, ebből adódóan nagyon önfejű néha. Hyourinmaru a zanpakutoja, és azon kívül hogy jégsárkányt tud eregetni vele, meg hogy meg bírja fagyasztani a levegő páratartalmát nem sokat tud  Hmm? .

Elnézést kérek, hogy ilyen hosszasan írtam le mindezt. Gondoltam ha belevágok akkor nem végzek fél munkát  bye bye .
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 09, 19:05:01 írta Zaraki Kenpachi » Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #36 Dátum: 12 szep 09, 20:26:36 »

Na nézzük.

1. Yamamoto Genryuusai: Egyértelmű. Nála nem született erősebb shinigami 1000 év alatt.
2. Aizen sosuke: A kyoka suigetsu teljes hipnózisa sok ellenfél ellen hasznos de még nem legyőzhetetlen ellenfél és nem első sorban a 90.-es kidou-val szép sebzéseket okozhat.
3. Ichimaru Gin: Lássuk csak. Gyors kardja van és bankaial sejtbontó méreg jár. Gyorsan átszúrhatja akármelyik ellenfelét.
4.Kyouraku shunsui: Erős kapitány aki látszólag nemigen támaszkodik a bankai-ra. Meg is lehet az oka rá, de láthattuk hogy shikai-jal is baromi erős.
5.Zaraki kenpachi: Egy szörnyeteg. A harc az élete és emiatt nem is adja fel. 2 kézzel és szemfedő nélkül könnyen véget vethet a csatának.
6. Soifon: Mondhatni a leggyorsabb shinigami és shikai-jával könnyen gyilkolásszik. Ott van neki a shunko is. Mellesleg bankai-jal ( amit nem szed elő egykönnyen ) könnyen nyer.
7. Hitsugaya toshiro: Erős shinigami. Többet használja a bankai-t mint shikait, de attól még erősek a jég alapú támadásai. Az ellenfelét lefagyaszthatja örökre. ^^
8.tousen kaname: Shikai-ja elaltat és bankai-jal meg nem tudsz hallani és látni. Veszélyes bankai.
9.Kurotsuchi mayuri: A legokosabb kapitány és mérgeivel veszélyes. Nemu nélkül már nem elmondható ez.
10.Ukitake joshiro: Shikai-jal visszafordíthat kidoukat és egyéb támadást. Bankai ismeretlen. Beteg shinigami és ez fontos tényező.
Naplózva
Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #37 Dátum: 12 szep 09, 23:17:26 »

Hi!
Az erő sorrendet részben javítom:
Aizen nem tartozik a legerősebbek közé hanem kicsivel a középszintű felett valók közé tartozik (az hogy az átlaghoz képest 2X reitsuja van az nem nagy dolog sok kapitánynak még annál is több van!!!!!!!!!!!!!!!
OKOK:
-----AIZEN is csinált hogyokut igaz az valamivel gyengébb volt mint uraharáé nézzétek vissza a vaizard kapitányok száműzése részt a mangában (használta is ez egyértelmű az Uraharával való beszélgetésből).
-----A kardjának a képessége az macerás de nem igazán veszi igénybe a használót (nem fogyaszt sokat, lásd Unohanával való beszélgetés + logika: elhitetni valakivel valamit könnyebb mint valóban azzá tenni pl sinji kard képessége nem erős csak szinte senki sem képes felkészülni az ilyen támadásokra mert ez iszonyú sok tapasztalaton alapszik )
----- később urahara hogyokúját használta végül össze olvadt a testében a két hogyúkú (ez mi szerintetek ha nem iszonyatos erőlöket és még igy sem állt volna ki Yama ellen ezért csinálta wonderwicét)
ha  a kardjának nincs ilyen macerás képessége Zaraki , urahara, byakuja, részeg kapitány is elintézné akár egyedül is!!!!!
Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #38 Dátum: 12 szep 10, 06:59:43 »

Aizent épp a kardja ereje miatt tettem oda ahova való. Yamamoto-nál nem jobb. Esetleg még gin aki okozhat neki sok problémát.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #39 Dátum: 12 szep 10, 12:23:17 »

Azért Aizent nem ilyen könnyű megítélni. Őt inkább több szinten érdemes vizsgálni. Én például azt valószínűsítem, hogy a hougyoku által nyújtott utolsó formája erősebb lehetett Yamánál is. Alapesetben én is egy átlagos kapitányi erőre tippelek hougyoku nélkül. A maga által készített hougyokuval már a legerősebb kapitányok egyike. Az Uraharától megszerzett hougyokuval pedig már Yama utáni legerősebbnek tartom. Viszont ez csak az átváltozásokig tartom. A végső formában amit láttunk töle szerintem Yamánál is erősebb volt.
Naplózva
Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #40 Dátum: 12 szep 10, 12:42:50 »

ennyi erővel akár Toshiró is legyözhette volna Aizent a hogyokuk meg nem a saját ereje csak plusz eszközök amik dobnak az erején (a kard a shinigami része azt elismerem hisz a lelkéből születik) ( azt amikor Ginnel küzdött nézzétek mit mond Kirának meddig meneküljön mert megfagyaszt mindent) ( Aizenben már ekkor ben volt a saját hogyokuja namármost szerintem a hogyokúja nélkül ha ő is abban a pár km-es szakaszban lenne akkor toshiró őt is befagyasztotta volna hiába az illúzió) ikszdé
Naplózva
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #41 Dátum: 12 szep 10, 12:51:25 »

Krulszeme- a dupla hozzászólásokat inkább kerüld. Jobb ha egyszerűen szerkeszted a hozzászólásodat.

Aizen dolgában nagyjából rini-vel értek egyet, de azt még hozzátenném, hogy Yama-jii Bankai-val erősebb lehet, mint Aizen végső formája. Az öreg már alapszinten, akár Shikai képességek nélkül is elképesztően erős. A Bankai pedig akár tízszeres erőnövekedést is eredményezhet. Tehát képzeljünk csak el egy tízszer erősebb főkapitányt annál, mint amelyiket eddig láthattunk.
Naplózva

Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #42 Dátum: 12 szep 10, 14:44:36 »

Én Aizen osztályzásánál, rangsorba helyezésénél teljesen kivenném a hogyoku-t a képletből.
Szerintem ekkor is erős maradna, de nem ő lenne a 2. legerősebb kapitány.
Sokan elbánnának vele, vagy ha maradna a hogyoku milyen erőt kölcsönöz neki, akkor mért ne lehetne feltételezni, hogy mondjuk Kenpachi olvasztja magába és 1 suhintással elmetszi a tér-időt  ikszdé . Ez abszúrd példa volt de akkor bármelyik kapitány lehetne k.rva erős a hogyoku-val nem?
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 10, 17:27:29 írta Zaraki Kenpachi » Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #43 Dátum: 12 szep 10, 14:52:47 »

Ez nem így van. Már a Hyogoku irányításához is kapitány fölötti szintű lélekenergia kellett. Tehát mondjuk egy random hadnagy nem tudta volna irányítani.
Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #44 Dátum: 12 szep 10, 14:56:01 »

Jó, elismerem hogy több oldalból tekinthető meg az ereje.

Vegyük átváltozások nélkül. Akkor pl toshiro miért nem fagyasztotta le úgy mint harribelt? Na ebből nem akarok ki nyerne csatában-t csinálni, de aizen elhitetheti ugyanúgy toshiroval azt hogy lefagyasztotta örökre mint barragannal hogy megölte tousent, gint és őt közbe meg nem. Komamurat is 90-es hadouval kifektette de azután még felállt komamura. Na ez toshiro-ról nem annyira elmondható.

Azért bankai-al még nem próbálkoznék mert nem láttuk mire képes és lehet nem is fogjuk. ikszdé

zaraki kenpachi: full hipnózis alatt áll az összes kapitány. A fő kapitány is de mint mondta aizen hogy közelharcban nincs egyetlen esélye sem yama ellen, mert a zanpakutoja ereje túl nagy. A full hipnózissal elhiteti akár kenpachival hogy '' Jéé. Ennyi? Levágta...ennyire becsülték aizent? '' És hoppá megjelenik. '' Kit öltél meg? erre kenpachi: Mi? ezt meg hogy? '' Barragannal is ezt tette.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!