24 jún 26, 19:22:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán  (Megtekintve 62950 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #225 Dátum: 09 jan 20, 20:48:26 »

Hát, sok okosságot akartam írni, de miután utánanéztem, rájöttem, hogy hiába vannak jó ötleteim, ha egyszer azokon az oldalakon sincsenek információk, amik Neked kellenének··"
Szóval csak azt tudom mondani, vagy menj be személyesen hozzájuk és érdeklődj, vagy hívd fel őket telefonon. ... Csak egy tipp: ha személyesen mész be, nagyobb esélyed van rá, h. vlki olyat is találsz, aki Neked kell^^"
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #226 Dátum: 09 jan 21, 14:05:20 »

Ezt találtam, hátha valakit érdekelne:

Idézet
Japán nyelvtanfolyam            
Wednesday, 21 January 2009
MJOT tanfolyamok több szinten, kezdés februárban

A Magyarországi Japán Nyelvoktatók Társasága(MJOT) tanfolyamokat indít

Eredményorientált felkészítő tanfolyam közép- és emelt szintű érettségi vizsgára
Heti 2x90 perc, 8hét (február-április)
32 óra 25,000.-ft *

Kezdő tanfolyam II
Az októberi tanfolyam folytatása. Hiragana, katakana írásjegyek ismeretével rendelkezők becsatlakozhatnak.
Heti 2x90 perc, 8hét (február-április)
32 óra 25,000.-ft *

Tanulás központú felkészítő tanfolyam a Nemzetközi Japán nyelvvizsga 4, 3, 2, 1,-es szintjére.
Heti 2x90 perc, 8hét (február-április)
32 óra 25,000.-ft *

Silver kaiwa, japán társalgás (alapfokú ismeretekkel rendelkező senior korcsoport)
Heti 1x90 perc, 15 hét (február-május)
30 óra 30,000.-ft

Junior kaiwa, japán társalgás (alapfokú ismeretekkel rendelkező junior korcsoport)
Heti 1x90 perc, 15 hét (február-május)
30 óra 30,000.-ft

Japán kultúra magyarul és japánul
Heti 1x90 perc, 8 hét (február-május)
16 óra 20,000.-ft

* A Japán-Magyar Együttműködési Fórum anyagi támogatásával

A tanfolyamokat csak megfelelő számú jelentkezés esetén indítjuk. A tanfolyamok február 16-tól indulnak, jelentkezés február 10-ig, utána folyamatosan.

Információ és jelentkezés
Telefonon: 06-20-428-9649
e-mailben: mjot49@gmail.com
honlapon: http://mjot.hetedhet.info

__
remélem, nem számít duplahsz-nek, mert igaz, 24 óra még nem telt el, de nagyon nincs köze az előző hsz-emhez smirksweat a jó szándék vezérelt Mosolyog
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #227 Dátum: 09 feb 06, 16:36:07 »

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mely egyetemeken van japán nyelvoktatás, (vagyis ez már úgy nagyjából meg van) Valamint melyiken van kendo ? Azt tudom, hogy szinte mindegyik egyetemi városban van, de arra vagyok kíváncsi, hogy az egyetemeken is van e külön.
   
Naplózva

Balin
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Válasz #228 Dátum: 09 feb 06, 20:35:49 »

A Debreceni egyetemen van Japán nyelv okatatás. Kendót nem tudom de ez az ország talán legnagyobb egyeteme szóval itt van rá esély.
Naplózva

Még mindig a fórum elsőszámú nő gyógyásza aki ingyenes mellrák szűrést vállal.
LORD OF MORIA  Tanítványaim: Petikek, Kronosz7
Kenshin hites ura
Hugica:Csillus
Aysee
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1579

Maknae Taemin. <3


« Válasz #229 Dátum: 09 feb 09, 00:43:58 »

Fuhuhuhu...én 3-a óta Japánul tanulok és imááádooom *____*
Csak ezért szeretem a kedd-csütörtököket Nevet
Le tudom már írni Hiraganával, hogy Naruto,Hinata ikszdé
Ebből kifolyólag a Naruhinát is ikszdé
Naplózva

SHINee <3 ~ Taemin Szeretet Dancing machine~ <3
Anyu: Sabaku no Temari Szeretet Apu:Dani Szeretet
Sensei: Aemy Szeretet
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #230 Dátum: 09 feb 10, 23:10:44 »

Japán szak van az ELTE-n, Károlyin és a Buddhista Fősulin. De általában a nagyobb egyetemeken lehetőség van japán nyelvet tanulni (nem mint szak, hanem úgy... ööö... "szabadon" Nyelvesít ), bár érdemes utánaérdeklődni, hiszen ez persze nem mindegyiknél igaz.
BGF-en is lehet japánul tanulni, aztán a PTE-n is (úgy hallom), de többiről nincs infóm (csak amit most Balin mondott a DE-ről).

Hogy saját kendou köre/oktatása van-e a sulinak... bizony jó kérdés Gondolkozik Még nem jártam utána (és nem hallottam róla), de pl. tudom, nálunk is szoktak mindenféle hirdetések lenni a hirdetőtáblákon, különféle harcművészeti tanfolyamokról, stb.

Ui.: holnap megyek Go-szakkörre! Nevet Kíváncsi vagyok, milyen lesz Pattog És tök jó, mert ott lesz helyben nálunk^^ És gyorsan átfutottam a dolgokat hazafelé jövet és talán mégsem felejtettem el (teljesen) mindent, ami a gót illeti xD Legalább az alapfogalmak még mennek meg a nagyon alap szabályok egy része x'DD
Igyekszem nem szégyent hozni Rád, Shiro Nevet
<< mégse megyek, csak jövő héttől :/
« Utoljára szerkesztve: 09 feb 11, 16:34:40 írta Arvael » Naplózva

Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #231 Dátum: 09 feb 17, 12:16:20 »

A J-CAT önkéntesei megérkeztek Magyarországra és rövidesen elkezdik a japán nyelv és kultúra oktatási tevékenységüket. A fogadó intézményeken kívül is fel lehet őket kérni ikebana, origami, japán film, japán konyha, stb. témákban bemutatók tartására.

Veszprémben a Pannon Egyetemen február 18-ig lehet jelentkezni KÜLSŐSÖKnek is az induló japán nyelvtanfolyamra:
Rövid tájékoztató lesz a feb. 17.-én a "B" épületben a 16:30-as kendó-bemutatót követően.
Elektronikus jelentkezés itt:
http://almos.vein.hu/www/intezetek/iok/nyelvi/nyelvi.html#
Az első foglalkozás február 23-án lesz.

A többi intézményről egyenlőre nincs információnk, személyesen kellene őket megkeresni.

Az önkéntesek és fogadó intézményeik:
Aoki Tomiko - Budapest - Babits Mihály Gimnázium
Asatsuke Haruko - Budapest - Budapesti Gazdasági Főiskola
Tsujino Kanae - Veszprém - Pannon Egyetem
Yanagihara Eri - Debrecen - Debreceni Egyetem
Naruge Sachiyo - Miskolc - Diósgyőri Gimnázium
Nonaka Hiroko - Jászberény - Szent István Egyetem
Akaishi Eriko - Kaposvár - Táncsics Mihály Gimnázium
                                    

Egyébként a Japán téma miért az Anime no Genjutsu -> Minden ami Anime/Manga topicban van? Bár én magam más  helyet nem tudnék neki ajánlani, de anime?? :p
« Utoljára szerkesztve: 09 feb 17, 12:17:36 írta Zemori-san » Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Hiei
Vendég
« Válasz #232 Dátum: 09 feb 17, 12:54:11 »

Azért mert japán csak egy illúzió valójában nem is létezikxDD.
Amúgy meglepett, hogy veszprémben van lehetőség japánra Mosolyog. Székesfehérváron még egyetem is alig van nem, hogy ilyenxDD:
Naplózva
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #233 Dátum: 09 feb 17, 19:07:24 »

Az önkéntesek és fogadó intézményeik:
Aoki Tomiko - Budapest - Babits Mihály Gimnázium
Áh, bizony Tomiko sensei ott tanít nálunk a Babitsban és igazából kimono mester és már vagy 50 éve tanulja.  Pirul És nagyon szimpatikus meg kedves ember és már egy csomó magyar szót tanult és mi is tanítottunk neki párat.  Pojén
Naplózva

vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #234 Dátum: 09 feb 20, 00:18:18 »

A Debreceni egyetemen van Japán nyelv okatatás. Kendót nem tudom de ez az ország talán legnagyobb egyeteme szóval itt van rá esély.

Ez az infó honnan van? Mármint hogy kb legnagyobb egyetem...

BME-n japán nincsen sajnos, de van helyette holland!xD Kendo az van, de annál jobb az Iaido. A capoeira viszont mindent űberel!  Kúl
Shiro azért remélem nem ez alapján választottál sulit... Nevet

Ja van egy ismerősöm ELTE Japánon. Aztmondja nagyon jó, de hihetetlen nehéz. Bár fene tudja. Mindenkinek za a nehéz, amit ő tanul...
Mindenesetre, ha valakit érdekel az elte-japán, akkor utánakérdezek szívesen....
Naplózva

Geeez...
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #235 Dátum: 09 feb 20, 10:54:41 »

Én is ott tanulok japánt Nevet Hanyadéves, ha megkérdezhetem?^^

Amúgy inkább tanárfüggő, milyen nehéz. Bár a japán japán nyelvtanárnők általában szigorúbbak (főleg egyikük), mint a többi tanár. Nála tényleg nehéz jó jegyet szerezni és nagyon hajt minket Szomorú De ennek hála első év végére már tudtunk alapszinten társalogni japánul, amit -hadd mondjam el- nagyon jó érzés volt Nevet
Naplózva

vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #236 Dátum: 09 feb 20, 12:32:53 »

Elvileg másodéves. Őt ismerve úgyis biztos sikerült neki minden, szóval nemhiszem hogy csúszott volna, de már nagyonrég találkoztunk...
Csak mondta még asszem tavasszal, hogy pár hónap után tömegesen hagyták ott az emberek.
Naplózva

Geeez...
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #237 Dátum: 09 feb 20, 20:02:24 »

Ja, nálunk is egyre-másra tűntek el az emberek xD Meg volt egy olyan csop. társam is, aki járt, járt, én meg egy hétre lebetegedtem, aztán következő héten már nem láttam, se később... legközelebb a Sakuraconon láttam, mint az egyik konferanszié x'DD
Bár én egy évvel a barátod előtt kezdtem, de csúszok (más miatt), szóval lehet, h. össze fogok vele futni xD
Na, mindegy xD

És igaz... ha mondjuk nem lett volna meg bennem ez a fanatikus rajongás Japán iránt, szerintem első évben kiszóródom :S
Naplózva

shikamaru184
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


« Válasz #238 Dátum: 09 feb 25, 15:13:24 »

a kövi Mondóba japán magyar szótár lesz ha minden igaz. Ja és asszem március 12. én fog megjelenni. Má alig várom  Nevet
Naplózva

I wanna be the king of the pirates!^^
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #239 Dátum: 09 márc 17, 14:39:24 »

Ami eddig fikció volt...

http://gigazine.net/index.php?/news/comments/20090316_hrp4c_movie/

Ha nem értenéd túlságosan a japánt:

Google Translate fordításban

Magyar portálokon közzétett cikkek:
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=466790
http://itmania.hu/tart/cikk/e/0/40200/1/informatika/Robotmodell_a_kifuton
« Utoljára szerkesztve: 09 márc 17, 15:01:01 írta Shiro » Naplózva

Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!