24 jún 29, 01:59:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 378244 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1500 Dátum: 12 feb 11, 21:35:25 »

Itachiról mikor? o.O És csak én nem tudom, milyen technikát használt a második?
A szeme fomrája tényleg hasonlít Tobijéra, de ha már ő az, akkor inkább a neve miatt... Kagami=Tükör. És ugye magát a tükröt nem látjuk, csak azt ami a felszínén van ^^
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #1501 Dátum: 12 feb 11, 21:52:36 »

Mikor Orochimaru megidézte edos zombiként az első és a második hokaget a harmadik ellen, akkor víz jutsukat használt, és a 4. elmondása szerint tér idő jutsut is használhatott. Mellesleg ő fejlesztette ki az edos zombik feltámasztását.

Szerk.: Mellesleg, mikor Tobi megtámadta Konohát, akkor Obito annyi idős kellet, hogy legyen, mint Kakashi és Gai, s láthattuk őket mekkorák voltak akkor, nem éppen kis gyerekek.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 11, 21:57:14 írta spero » Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #1502 Dátum: 12 feb 11, 22:02:50 »

Senais: Nagyon jó észrevételek, feltevések Mosolyog kiegészítem annyival, hogy Tobi békét akar(bár fura úton smirksweat ).
Lehet azért, mert megviselte a 2.ik halála, és megesküdött hogy megállítja a háborúskodást
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
malakian666
Vendég
« Válasz #1503 Dátum: 12 feb 11, 22:12:43 »

Tetszik nagyon, én elhiszem ezt, nagyon erős elmélet (nem úgy, mint pl. Obito időutazik :/).

A második nagyon táp lehetett: feltalálta az edo tenseit, sebessége mint a negyediké (vagy ugyanaz a technika), az akkori világ legnagyobb suiton használója, villámisten kardjának birtokosa, kihagytam valamit? Most is a legnagyobbak között lenne (értem itt Naruto szintjét), nem tudom, miért a Negyediket tartják a legerősebbnek.
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #1504 Dátum: 12 feb 11, 22:17:33 »

Nem biztos, hogy szerette Tobiramát (http://naruto.wikia.com/wiki/Second_Hokage), hiszen a második Hokage telepítette ki az uchihákat a falu szélére, és bízta rájuk a rendőr szerepet, igaz, hogy békülési gesztusként. Ő alapította meg az ANBU-t, és az iskolás rendszert. Ezek a döntések ellentétes hatást is kiválthattak.

Madara nem halt meg a Végzet Völgyében vívott harcban, ahogy az Első se (de az még mindig él), kapcsolatban állt Nagatóval és Tobival is. Tehát valahonnan ismernie kellett Madarát Tobinak, élnie kellett már akkor, mikor Madara élt, ha feltesszük, hogy Kagami az, ez a feltétel teljesül is. Tobi hajtotta végre feladatokat az ő nevében http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/560/4
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 11, 23:34:27 írta Senais » Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1505 Dátum: 12 feb 11, 23:07:55 »

Köszi ^^ azt tudtam, hogy a második suitonos volt, stb, csak a tér-idő jutsuját nem rémlett, hogy láttuk valaha...Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Naruto210
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Válasz #1506 Dátum: 12 feb 12, 11:43:38 »

Tehát nagyon valószínű hogy kagami tobi.igen de kishi nem adott nekünk annyi infot hogy ezt biztosra tudjuk "feltételezni" mert hát vannak olyan kérdések pl: hogy ismerte meg madarát tobi.Ez lenne a legfontosabb de ezt csak azután fogjuk megtudni miután lekerül róla a maszk.Viszont érdekes a személye. Ugyebár a hat ut erejét GYŰJTI vagyis alapból nincs meg benne vagyis alapból egy nem világméretű erejű sinobi.inkább irányit manipulál és kihasznál embereket dns-eket szerez meg zetsut növeszt. és utálja konohát ahol elnyomták az ucsihákat ebből nekem az jön le hogy ő ucsiha aztán ha megnézzük hogy kik voltak ott a kyubi támadásánál láthatjuk hogy a 2. tanitványaibol ott a 3. a két tanácsos egy nem jut eszembe ki és nincs danzo de tudjuk hogy ő gyökér és a föld alatt dubbaszt viszont hoppá sehol kagami. a csöpőgős végtagra az a magyarázatom hogy tobinak ugyebár be van ültetve senju dns ezáltal lehet olyan teste mint danzo karja és abbol ki tudja milyen nedv folyik. nem láttuk még mi történik ha egy ilyen senju kart megsebeznek. madarának van ilyen beültetése de ő zombi danzonak nem találták el a jobb karját.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #1507 Dátum: 12 feb 12, 17:00:48 »

Nem hinném, hogy tobirama hisz ha megnézed az adatokat akkor tobirama sokkal nagyobb mint tobi. Viszont ha összehasonlítod izunáéval akkor annyi a különbség, hogy tobi 0.2cm-el magasabb és ugyan annyi kg. Ráadásul madaráról sokat tud és amikor sasukenak mesélte a történetett akkor a kezét is összeszorította, ráadásul a haja is hasonló. Szóval én vagy kagamira tippelek vagy izunára, de tobiramára nem.
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #1508 Dátum: 12 feb 12, 18:22:18 »

A hat út hat technikát takar, amit a rinnegan ereje miatt tudnak használni.
Madara és Kagami között maximum egy generáció (a Naruto világában megszokott mester-tanítvány időre gondolok, ez fele a valóságos 30 évnek) lehet és mindketten Uchihák.
Minato nem az elméjével teleportál, hanem áthelyező pecséttel ellátott kunai-k segítségével. Ha olyan könnyen lehetne teleportálni, Zetsun, Tobin és Minatón kívül más is teleportált volna.
Minden sharingannak elvileg más az ereje, családtagok között ez nem annyira szembeötlő, ezért tudnak egymás szemeit beültetve eternal mangekyou-t létrehozni. Tobi beszámolójából derül ki ez, mikor mondja, hogy megindult az uchihák között a szemekért vívott mészárlás, de javarészt kudarcba fulladt. Viszont az elvett szemnek csak a chakráját használják. Ha a sharingan elég erős lesz, akkor természetes úton rinneganná alakul (igazi Madara), és akkor már a hat út technikáit is tudja használni.
Shisui különleges chakrája miatt alapvetően erősebb genjutsut hozott létre a többieknél. Ehhez jön, hogy az ő mangekyou-jának különleges erős a genjutsuja. Ha beülteted a szemét, használni tudod a képességeit, de nem teljes mértékben. Lásd sharingan+Kakashi, rinnegan+Tobi, byakugan+Ao.
Izunának volt mangekyou sharinganja, míg Tobinál nem sose láttuk, hogy lett volna, viszont tény, hogy Itachihoz hasonlóan ő is chakraveszteség nélkül folyton aktivált sharinganban lófrált. Ha Tobi lenne Izuna (és lenne mangekyouja) akkor egy Madarához hasonló erővel és mentalitással (értsd: vakmerő, és kitartó harcos) rendelkező valakinek kellene lennie. Ennek ellenére Tobitól két technikát láttunk, és mindig a háttérben maradt. (Ha Izuna lenne, neki is lett volna lehetősége rinnegant felébreszteni, azonban Tobinak csak normális sharinganja volt, és mindent megtett a rinnegan megszerzéséért.)
Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1509 Dátum: 12 feb 12, 18:34:01 »

Tehát nagyon valószínű hogy kagami tobi.
Szerintem nem és igyekszem megindokolni.
1. Tobit eddig mindig "bekapcsolt" Sharingannal láttuk. Ha Uchiha lenne akkor ki tudná kapcsolni.
2. Tobin kívül 2 db ember rendelkezik (szándékosan nem beültetést írtam) Senju DNS-sel. Az egyik nem Uchiha volt (Danzou), a másik igen (Madara). Abban szerintem egyetértünk hogy a két személy közötti erőkülönbség hatalmas, mondhatni ég és föld. Ennek a differenciának legvalószínűbb oka: Madara eredeti Uchiha, Danzou pedig lopta az Uchiha DNS-t. Tobi szerintem erőben sokkal közelebb áll Danzouhoz, mint Madarához.
3. Ha tényleg Uchiha akkor viszont legalább megközelíthetné őt, arról nem is beszélve, hogy az az Uchiha aki a Senju DNS-sel sem képes feléleszteni az MS-t, inkább bújjon el. Tudom, hogy ahhoz hozzátartozó halála szükséges, ami meg is történt, hiszen kiirtották a klánt, ha pedig Madarát szívlelte, akkor az ő halálakor kellett volna hogy előjöjjön az MS.
4. Danzounak csak a jobb karja volt Senju DNS-ből, Tobinak azonban mindkettő. Danzou emberei ellen a jobb kezét szakította le, Minato ellen pedig a bal folyt le. Ez pedig már inkább ellenérv.


Most lehet hogy hülyeséget fogok írni, és lehet felvetették már páran de nem lehet hogy a legegyszerűbb válasz a helyes válasz e kérdésre, miszerint TOBI=TOBIrama.
Ez azért butaság mert Tobirama meghalt és már Edo Tensei-jel sem lehet visszahozni, hiszen lepecsételte a 3. Hokage.


Másik kérdés arra még nem kaptam választ mennyire különleges , nehezen megtanulható jutsu lehet ezt a teleportációs?
Erről még semmit sem tudunk. Én itt megint Zetsuval jönnék mert ő is tudott teleportálni, persze csak ha ezt a fából előjövetelt annak nevezzük. Ő is sokszor csak megjelent a semmiből, de például a Sasuke Naruto jelenetnél elég gyorsan odahívta Tobit. Én ezzel hoznám összefüggésbe Tobi technikáját is, bár ez csak egy sejtés.


Senais
A Rikodou-féle 6 út az teljesen más mint a Rinnegan 6 útja, technikája és Izunának ha élne se lenne MS-e mert Madarának FMS van.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 12, 18:37:18 írta CsukiIce » Naplózva

Naruto210
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Válasz #1510 Dátum: 12 feb 12, 18:58:11 »

"1. Tobit eddig mindig "bekapcsolt" Sharingannal láttuk. Ha Uchiha lenne akkor ki tudná kapcsolni."
ez nem igy van. amikor még nem lépett akcioba (dei halála előtt) nem nagyon mutogatta márpedig ha nem tudná kikapcsolni szerintem az akatsukisoknak feltűnt volna hogy hoppá sharinganja van.
aztán amikor sasuke beszélt tobival és tobi megmutatta a sharinganját akkor amaterasut kapott de utána kikapcsolta igy nyugodtan tudtak beszélni.
"Senju DNS-sel sem képes feléleszteni az MS-t, inkább bújjon el. " na jo itt nem hittem a szememnek. mi köze a kettőnek egymáshoz? ennek a kettő erőnek nem is kéne egy személyben megtestesülnie és erre ez? a senju dns-nek semmi köze hogy melyik sharinganbol lesz ms, tobinak meg nincs ms-e ezt tudjuk
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #1511 Dátum: 12 feb 12, 19:05:16 »

"A Rikodou-féle 6 út az teljesen más mint a Rinnegan 6 útja, technikája és Izunának ha élne se lenne MS-e mert Madarának FMS van."

Nem különböznek semmiben. Rikodou a rinnegan miatt használta azokat a képességeket, minden rinnegannal rendelkező tudja ezeket a technikákat alkalmazni. http://naruto.wikia.com/wiki/Rinnegan http://naruto.wikia.com/wiki/Sage_of_the_Six_Paths

Izunának már életében mangekyouja volt; de ha élne, lehetne eternal mangekyouja, hiszen másoknak volt (Az is csak később derült ki, hogy Shisuinak is volt mangekyouja, így másoknak is lehetett, hiszen folyamatosan ölték egymást érte a rokonok...) mangekyouja, amit beültethetett volna. De nem tette, mert meghalt.
Senju DNS-nem volt a karjában, az egyik karját többször is elveszítette. Egyszerű pótlék az a fehér anyag.
Mangekyou sharingan létrejöttéhez nem "hozzátartozó halála" szükséges, hanem a szívéhez legközelebb álló személy halála fölötti fájdalom érzet kell, ha ez nincs meg, a gyilkos hiába ölte meg vagy nézte végig  a megölt személy halálát.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 12, 19:17:27 írta Senais » Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
samat
Vendég
« Válasz #1512 Dátum: 12 feb 12, 22:31:22 »

A teleportáló jutsut szerintem Tobi találta fel és az hogy Zetsu gyorsan odahívta Tobit azt azzal magyaráznám hogy olyan elmeteknikát használt (két klónja között) Tobi szerintem nem uchiha mert a szemét nem tudja kikapcsolni meg nincs MSja amikor már kéne lennie egy gondolom több mint 30 évnyi edzéses gyilkolás után és az hogy ott nem láttad a sharingant mint   egy arcodba világító neonlámpát annak az az oka hogy a maszk árnyéka eltakarja
És az új ötlet a kézolvadásra hogy regeneráló képesség mint valami mágneses folyadék ha szétlövöd összeáll
Naplózva
Naruto210
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Válasz #1513 Dátum: 12 feb 12, 22:36:29 »

volt életveszélyben konan ellen és akkor nem kapcsolta be. amugy mi ez a tobi-klon elmélet hogy naruto egy klonnal harcol? egy klon vezeti pain hatosának jinjuriki felállását?
Naplózva
malakian666
Vendég
« Válasz #1514 Dátum: 12 feb 12, 23:12:17 »

Semmi konkrétat nem tudunk arról, hogy van-e Mangekyo Sharinganja, vagy hogy ki tudja-e kapcsolni a simát, felesleges ezen rugóznotok. Konan ellen miért használt volna Mangekyo-t?  Az Izanagi pont tökéletes volt a helyzetre, azt használta. Azt sem tudjuk, hogy ha egy Uchiha új Sharingant kap, ki tudja-e kapcsolni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!