24 jún 29, 01:56:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 378241 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
fefe1200
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



« Válasz #1455 Dátum: 12 feb 02, 12:18:47 »

Nah szóval.... Én is abban a hitben élek, hogy tobi obito, de most egy kis e témába került off kiegészítés: "Tobi nem mutatott ms-t, erdo nem is képes rá", ez kb olyan, mint hogy nem mutatott shinra tenseit, ergo nem is képes ré, de ezt kakashi megcáfoltam, aki olvasta, tudja. Amúgy az ms-es résszel egyet értek. Tobi azért még nem profi, hogy tud haszálni egy koszos sharingant, amivel még egyetlen jutsut sem másolt le, csak néhá kivillantotta a maszkjából. Kakashi azért nem tud susanoot meg amaterasut, meg tyukuyomit, mert AHHOZ MINDKÉT SZEMÉBEN FEL KELL ÉBRESZTENIE AZ MS-T, ÉS EZT ' SHARINGANNAL NEM TUDNÁ VÉGHEZ VINNI!  Tehát ennyit az offokról. Tobiról így nutólag, szerintem nem lehet nagyon nyilatkozni, hogy ki lehet, ki nem, mert BIZTOS? HOGY ÖREG, ezért tudhat annyit az uzumakikról, uchihákról, meg más klánokról is. Nah a hazugságáról ne is beszéjjünk, mert havalami van amiben profi akkor az az. :PPPPPP Ennyi lenne a véleményem, ritkán írok, de ezt nem hagsyhattam ki, ha tévednék(emberből vagyok, megeshet[gyakran]) javítsatok ki.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1456 Dátum: 12 feb 02, 12:45:11 »

Akkor csak gondoljál bele a korkülönbségbe. Nagato több mint 40 éves. Vele, gyerekkorában találkozott Tobi aki odaadta a Rin'negant. Obito pedig a 3. háborúban  volt 12 ami 20 éve történt. Röviden, csak 30 egynéhány éves lenne. Következtetésképpen egy 30 x éves személy nem lehetett ott átadni a Rin'negant Nagatonak 10 évvel korábban.
Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1457 Dátum: 12 feb 02, 13:57:40 »

Én azt nem hiszem el hogy még mindig vannak olyanok akik hisznek a Tobi = Obito elméletben. Már rengetegszer meg lett cáfolva elfogadható, alátámasztott érvekkel érvekkel mint például rini67 hozzászólása ^^^^.

fefe1200
MS-t nem mutatott és nem is tud. Ez kb ott derült ki mikor Konan ellen harcolt. MS sharingant senki sem áldozna fel egy Izanaghira. Ha lenne MS-e akkor ott elég lett volna egy Amaterasu vagy egy Tsukoyomi és nincs robbanás. A Shinra Tensei-t és a többi technikát sem mutatta, sőt én olvasom a mangát de nem emlékszem olyan részre ahol Tobi kijelentette volna hogy ő tudja mind a 6 Pein technikát használni. A kijelentette helyet inkább az lenne a helyes hogy nem láttuk, mert ugye mesélni azt tud.

Na akkor ki is lehet Tobi? Itt az én véleményem:
A lehetőségek közül én kizárnám az Uchiha - Senju - Uzumaki DNS-t is. Ez eleve azért került a lehetőségek közé a Zetsu másolat mellett mert a Bijuuknál olyan láncokat használt Tobi mint amilyeneket Kushina, de erről a technikáról is kiderült hogy a Rinneganhoz tartozik.

A Rikodou-sennin és fiai elmélet is felejtős szerintem mert ők erőben Madara szintjén vagy felett álltak. Hozzájuk képest Tobi egy nagy 0. A korukról nem is beszélve.

Arra nincs indokom, csak szerintem minimális az esélye annak, hogy Tobi = Madara tanítványa vagy egy ismeretlen Shinobi. A kettő lényegében ugyanaz, de szerintem nincs értelme a végjátékra behozni egy ismeretlen szereplőt.

Véleményem szerint 2 lehetőség maradt:

Tobi = Uchiha Izuna

Ezzel csak az a bajom, hogy Izuna és Madara között nem volt nagy erőbeli különbség, hiszen mindketten felélesztették az MS-t, sőt még Izuna kevesebbet is használta. Ha kapott volna új sharinganokat akkor sokkal többre lett volna képes mint Tobi. Egy alap tűz jutsut sem mutattott, pedig Konan ellen nagyon jól jött volna, sőt talán újra feléleszthette volna az MS-t, ahogy Kakashi is tette más Sharinganjával. (Az utolsó mondat csak találgatás, nem tudom hogy egyáltalán lehetséges-e)

Tobi = Madara által létrehozott Zetsu másolat

Itt az egyik korábbi hozzászólásomból egy részlet. Ezt még senki sem cáfolta meg, szóval legalább annyi esélye van mint az Izunás elméletnek:
Tobi a Danzou emberei elleni harcban leszakította a jobb karját. Ebből következik, hogy Hashirama DNS hasonlóan mint Danzounak a jobb karjában "jelenik meg". Igen ám, de volt egy másik, korábbi Tobi harc is mégpedig Minato ellen, ahol a bal keze szakadt, folyt le: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/503/5 és http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/503/6.

Szóval azért Zetsu a tippem, mert ha a két keze ilyen, akkor valószínű hogy a felső teste is. Még lábat nem "hagyott el" ezért nem biztos a tipp, de 99 %-ig biztos vagyok benne, hogy Tobit Madara és Zetsu hozták létre mégpedig Zetsu spóráival. Ennek a spóráknak eredménye egy tökéletes másolat, aki ugyanúgy néz ki mint az eredeti, de nem tudja használni a spéci képességeket mint ahogy Byakugan-t sem tudta használni a lemásolt Neji. Tobi sem tudja az MS-t vagy az FMS-t csak a beültetett Sharingant és Kakashihoz hasonlóan ő sem tudja kikapcsolni mert nem igazi Uchiha. Ezért is hagyta meg a Rinnegan mellett a Sharingant, hiszen nem tudna teleportálni és az Izanagi is felejtős lenne, sőt a 3 útból elveszítene 1-et! Mivel a Zetsu spórák másolják az eredeti személy chakráját is, így még Nagatot és Itachit is képes volt megvezetni és ezért is mondhatta Tobi, mikor Sasuke Amaterasuval megégette, hogy Itachi sem tudott rólam mindent, különben ...

( Ha az elméletem helyes, akkor ez egyúttal arra is bizonyíték lehet hogy Madara nem halt meg a Hashirama elleni harcban, hiszen a Zetsu spórákkal létrehozott másolat ugyanúgy néz ki mint az eredeti. Mivel Tobi ráncos, ezért valószínű hogy Madara idősebb korában, akár a halála előtt hozhatta, hozathatta létre Zetsuval, azaz így nézett ki Madara öreg korában. )

Még valami. Izuna mellett írjátok a kézszorítást. A Zetsus lehetőségnél inkább megállja a helyét, hiszen Madara hozta létre, szinte az "apja" és nem is ártott neki, nem úgy mint Izunának, akinek elvette a szemeit.
Naplózva

NandorHUN
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Válasz #1458 Dátum: 12 feb 02, 15:48:06 »

Szerintem Tobi vagy valóban egy Zetsu-szerű Madar klón, hiszen mikor Madara fel lett támasztva rögtön levágta, h mi a szitú + ő is a Hold Szeme Terv híve, pont mint Tobi, tehát lehet h Tobi tényleg csak klón. Ami biztos, h Tobi-Zetsu-Madara történetének előzményeit egyszerre fogjuk megtudni.
A másik lehetőség, hogy Tobi az egyik előző Mizukage, hiszen Kisame felismerte.
Naplózva
Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #1459 Dátum: 12 feb 02, 18:42:41 »

Pedig ugyanúgy lehet Obito, mint bárki más. Obito mellett legalább ugyanannyi érvet fel lehetne sorakoztatni, mint ellene. Egyedül az állatokat zárnám ki, a holtakat és a gyerekeket.
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1460 Dátum: 12 feb 02, 19:03:52 »

Milyen érveket? Mondjuk lényegtelen milyen érveket tudsz felhozni mert nem ez a fontos. Első körben cáfold meg rini67 állítását, aztán írok még én is párat. Eleve hogyan lehetséges az hogy Obito, a nála 8 - 10 évvel korábban született Nagatonak adja a Rinnegant?

Hiába lenne mellette néhány érv, ha van olyan állítás ami cáfolja az egészet. És elég egy ilyen állítás.
Naplózva

Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #1461 Dátum: 12 feb 02, 22:00:20 »

Milyen érveket? Mondjuk lényegtelen milyen érveket tudsz felhozni mert nem ez a fontos. Első körben cáfold meg rini67 állítását, aztán írok még én is párat. Eleve hogyan lehetséges az hogy Obito, a nála 8 - 10 évvel korábban született Nagatonak adja a Rinnegant?

Hiába lenne mellette néhány érv, ha van olyan állítás ami cáfolja az egészet. És elég egy ilyen állítás.
Egyszer már leírtam. Olvass vissza.
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1462 Dátum: 12 feb 02, 22:11:32 »

Naruto születésekor Obito annyi idős lett volna, mint Kakashi, vagyis 15-16 éves. Az a Tobi, aki a Negyedik ellen harcolt "enyhén" idősebbnek tűnt.

Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1463 Dátum: 12 feb 02, 22:16:36 »

Daishi

Ne haragudj, de nehéz lett volna linkelned melyik hozzászólásodra gondolsz? Még idézni sem kellett volna. Na mindegy volt pár szabad percem és visszakerestem, íme:

Edo tensei, tér jutsu, halhatatlanság, dimenzió váltás. Akár miért ne lehetne időutazó jutsu is ennyi erővel. Maga a generációkülönbséget emiatt nem tartom logikus érvnek Obitoval szemben. 

Tehát te a témában felhozott ellenérveket, köztük rini67 és Chakra hozzászólását egyszerűen időutazással magyarázod. Asszem én itt kiszállok mert nekem ez a "dimenzió" már magas. Gondolkozik bye bye
Naplózva

Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #1464 Dátum: 12 feb 03, 14:14:31 »

Utóbbi pár napba azon gondolkozom, hogy tobi lehet, hogy rikodou senninnek annak a fia aki az uchihák őse. Ez megmagyarázná azt is, hogy honnan tud ennyi mindent, miért ilyen, hogy a hatalmat nézi meg miért van benne ez a uchiha gőg, meg azt is, hogy sharingannal hogyan bírt egy olyan téridő jutsut csinálni ami még a negyedik hokagenál és jobb meg második hokagenál. Igen most jön az, hogy, de akkor miért csak sharingannal harcol. Én ezt ezzel magyaráznám, hogy mivel azért több száz év csak eltelt lehet talált valami megoldást, hogy tovább éljen és a szeme bánta vagy pedig minél többig élt annál lejjebb gyengült és ezért sincs a mostani uchiha madara szintjén és ezért is keresheti most a 6útat, hogy megszerezze rikodou sennin erejét. Magyarázná azt is, hogy miért érdeklődött ennyire orochimaru után hisz orochimaru annak a híve volt, hogy minden jutsut elsajátítson és örök hallhatatlanság. Lehet, hogy tob hozta létre a zetsut, hogy minnél tovább bírjon élni zetsunak köszönhetően. Meg a tobi gyengességét (nem gyenge, de azért rikodou sennin idősebb fia aki 3úttal rendelkezik van kb. uchiha madara szinten ahhoz képest meg tobi gyengébb) az is magyarázhatná, hogy mivel harcolt a testvérével így a vele vívott harc után ő is legyengült mint az uchiha madara a hashirama elleni harc után. Ahogy kishimotot ismerem tuti, hogy tobi kiléte túl hosszú és bonyolult lesz nem pedig, hogy benyög egy nevet azt jólvan. Már pedig ez amit én írtam kicsit bonyolult is lenne meg hosszú is ha részletesen leírja, hogyan történt.
Naplózva
Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #1465 Dátum: 12 feb 03, 14:56:56 »

Daishi

Ne haragudj, de nehéz lett volna linkelned melyik hozzászólásodra gondolsz? Még idézni sem kellett volna. Na mindegy volt pár szabad percem és visszakerestem, íme:

Edo tensei, tér jutsu, halhatatlanság, dimenzió váltás. Akár miért ne lehetne időutazó jutsu is ennyi erővel. Maga a generációkülönbséget emiatt nem tartom logikus érvnek Obitoval szemben. 

Tehát te a témában felhozott ellenérveket, köztük rini67 és Chakra hozzászólását egyszerűen időutazással magyarázod. Asszem én itt kiszállok mert nekem ez a "dimenzió" már magas. Gondolkozik bye bye
Nem ez lenne az 1. manga, amiben megjelenne az idutazás...
Én csak eshetőséget vázoltam fel ezzel, mert a felsorolt technikák semmivel sem realisztikusabbak, mint az időutazás. Ha ezt nem érted, nem biztos, hogy az én készülékemben van a hiba.
Mivel újabb dolgokat nem tudunk meg mostanában róla, így tovább élnek a különböző elméletek.
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #1466 Dátum: 12 feb 04, 00:24:43 »

Daishi a tényeket egy légbőlkapott elmélettel probálod cáfolni. Amit eddig tudunk azt inkább ne cáfoljuk saját elméletekkel.
Hogy a témához is hozzá szóljak szerintem is egy zetsu féle Madara klón, aki mindenképpen végreakarja hajtani a tervét. 
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #1467 Dátum: 12 feb 04, 01:33:56 »

Daishi a tényeket egy légbőlkapott elmélettel probálod cáfolni. Amit eddig tudunk azt inkább ne cáfoljuk saját elméletekkel.
Hogy a témához is hozzá szóljak szerintem is egy zetsu féle Madara klón, aki mindenképpen végreakarja hajtani a tervét. 
Ha megmondod mi a tény szívesen meghallgatlak, mert megcáolhatatlan bizonyíték nincsen még ,ezért sem ismerjük Tobi kilétét.
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
nago
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #1468 Dátum: 12 feb 04, 09:41:25 »

Nekem érdekes ez a madara verzió is... főleg azért, mert amikor Kabuto megmutatta az edo tensei-l, akkor nem kicsit parázott be Tobi.... És az eddigi reakciói alapján nem gondolom, hogy úgy viselkedett volna, mint ha  a kegyeletsértés miatt akadt volna meg benne a szó...
Naplózva
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #1469 Dátum: 12 feb 04, 11:54:50 »

Tény: Nagato idősebb Obitonál - mégis, Tobi állítása szerint tőle kapta Nagato a rinnegant, érdekes nem, hogy Obitonak a birtokában volt a rinnegan ilyen fiatalon.
Az időutazásos dologról meg annyit, hogy éerdekes elmélet, de nincs semmi alapja, míg a zetsusnak némi van.
              
          
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 04, 11:56:56 írta spero » Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!