24 szep 21, 03:38:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 176 177 [178] 179 180 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416795 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #2655 Dátum: 13 ápr 18, 14:08:34 »

( mázlista ikszdé )

 De amúgy igen, a hírszerzés a fő cél oda akarok jutni, a szerződés nem lényeg Mosolyog
Viszont mintha olyat olvastam volna, hogy civil szakról nem lehet átmenni rendészeti/bűnügyi tovább képzésre.
Mondjuk te biztos jobban tudod, hisz oda jársz Mosolyog
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2656 Dátum: 13 ápr 18, 16:05:40 »

Jól olvastad. Civil szakról nem lehet átmenni.
Naplózva
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #2657 Dátum: 13 ápr 18, 18:31:14 »

De akkor rendészeti/bűnügyi szakon melyik szakra kell a legkevesebb felvételi pont?
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2658 Dátum: 13 ápr 18, 18:37:39 »

Meg kell keresni a felvételi ponthatárokat. Felvin szerintem fent lesznek.
Amúgy meg a legjobb módszer, ha tanulsz és bekerülsz egyből. Mosolyog
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2659 Dátum: 13 ápr 18, 18:43:07 »

Pár órája kaptam az egyik tanáromtól egy mail-t, amiben szerepeltek a következő év végi szóbeli vizsgatételek, szám szerint 20 darab van.
Jót tett, hogy 4 éves előképzésben vettem részt és gépészeti alapismeretekből érettségiztem... Ugyanis 10-12 tételt kapásból tudok, mondjuk azért át kéne néznem őket, hogy érthetően adjam elő Mosolyog
Aztán van még 4 tétel, amit a gyakorlatoknak hála (és az egyik ismerősömnek, aki szabadidejében engedi használni a gépeit) szintén tudok. Persze ezt is legalább egyszer át kell olvasnom, hogy jóság legyen.

A rossz az egészben, hogy ki kell őket dolgoznom, és ahogy néztem mindegyik tétel legalább 2 oldalas lenne. Viszont csak jövőre kérik őket.
Idén is lesz valamiféle szóbeli vizsga. Arról nem tudok semmit, pedig ha minden igaz 1-1,5 hónap múlva lesz.

Azért írtam le mindezt, mert lehet kedvet kaptam megint a továbbtanuláshoz.

Akkor jöhetnek a kérdések, mivel nem vagyok otthon semennyire a témában:
Nehéz bejutni a Széchenyire? Meg se kérdezem, hogy mennyi pont szokott kelleni, mert tudomásom szerint ez évente változó.

Ha már pontok: Mire szoktak pontokat adni? Nevet. Gondolom érettségi eredmény (is) számít. Aztán a választott tantárgy milyensége. Legalábbis én figyelembe venném, ha valaki mérnöknek akarna tanulni és van némi tudása a szakmával kapcsolatban.
OKJ-s képzés esetleg? Elvileg ezekre is szoktak 20, 30 vagy 40 pontokat dobálni. Aztán lehet, hogy tévedek.

Remélem nem néztek hülyének, de eddig nem érdekelt ennyire a téma. Így nem is ástam bele magam Mosolyog
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2660 Dátum: 13 ápr 18, 18:58:23 »

plusz pontot adnak emelt érettségire, nyelvvizsgára, okj...
jelenleg biztosra nemtudom, hogy most hogy megy, de mikor én felvételiztem akkor 400 pontot az alapján kaptál, hogy:
-> a 2 érettségi tárgyra kapott százalék, ami a képzésbe beleszámít pl. műszaki képzés esetén matematika + természet tudományi tantárgy (vagy valami ami kapcsolódik képzésenként változó)... ez max 200 pont
-> ill. vagy az érettségi eredményeinek átlaga 2x, vagy egyszer az érettségi átlag + utolsó 2 évegi tanulmányok alapján

de mivel mostanra már kiestem a dologból http://www.felvi.hu/felveteli itt minden infó megtalálható
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #2661 Dátum: 13 ápr 18, 19:22:42 »

Az utolsó előtti és az utolsó év végi jegyek (matek, magyar, törti, nyelv, természettudományi) + az érettségi százalékok (matek, magyar, törti, nyelv, választott) + 2 az iskola által kért érettségi százaléka + többletpontok (nyelvvizsga, emelt érettségi, OKJ, sporteredmények, tanulmányi eredmények stb)

450 vagy 500 pont érhető el összesen, ebben most nem vagyok biztos Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 18, 19:28:29 írta Hédi » Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2662 Dátum: 13 ápr 18, 19:29:01 »

Köszönöm a válaszotokat. Így már világosabb. Nagyon nem tetszik, hogy beleszámítanak a 11.-es év végi jegyek... Ugyanis a tanárok akkor rendesen szívattak, mert meg akartak buktatni rengeteg embert ^^
A linken pedig a napokban átrágom magam.

Mennyire kell hajtani gépészmérnökként? Ugye ez elsősorban azokhoz szól, akik oda járnak.
Nem vagyok az a tanulós típus, viszont rengeteg dolgot megjegyzek hallás után. Ezért 4,2-4,5-ös átlag most megvan (nem húzza le a töri, meg a magyar Nevet).
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2663 Dátum: 13 ápr 18, 19:44:38 »

Én magam nem gépész, hanem vegyészmérnök vagyok a BME-n, de igazából itt ha nem vagy zseni akkor keményen kell hajtanod és még férfiként is többször fogsz az asztal alatt sírni és átkozni a napot, amikor ide beadtad. Amúgy király egyetem. Ajánlom neked is.

Ui.: Azt hiszem gépésznek tanulni mindenhol nehéz, nem csak itt. De ha szereted és találsz valamit, amivel akarsz tényleg foglalkozni, akkor megéri, mert a legtöbb egyetem azért lehetőséget nyújt a hivatalos órán kívüli szakma fejlődésre.
Naplózva
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #2664 Dátum: 13 ápr 22, 15:04:19 »

Én a Debreceni Egyetemen vagyok gépész.
Ha szakközépiskolában végeztél vagy van egy technikusid akkor az első félév/év még viszonylag lazán fog menni. Nagy előnyöd lesz olyanokkal szemben, akik még nem hallottak pl.: a mechanikáról.
Utána meg már úgyis új dolgokat fogsz tanulni, és azokat kell tudni. (pl matekból a deriválás,integrálás kell a hőtanhoz, fizikához is.
Naplózva

....................................................................................................................
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #2665 Dátum: 13 ápr 22, 15:06:45 »

Nekem egyik ism. pont most hagyta abba a gépész mérnökit pécsett,3-végén,mert olyan nehéz volt,szval meggondolandó...
Naplózva

Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #2666 Dátum: 13 ápr 22, 15:46:04 »

Gépészmérnökire ráadásul most jó nehéz is lesz bejutni ugyanis idén oda jelentkeztek a legtöbben.
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2667 Dátum: 13 ápr 22, 15:54:14 »

Ha valaki meg akar csinálni egy képzést az meg is fogja csinálni...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2668 Dátum: 13 ápr 22, 15:58:12 »

Noe, ha valaki 40 oldalnyi megtanulandó tétel miatt panaszkodik, akkor nem biztos. Mosolyog
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2669 Dátum: 13 ápr 22, 16:03:10 »

Lehet hogy panaszkodik, de akkor is, ha van benne akaraterő és kitartás, neki ül és megtanulja. Lehet nem elsőre, lehet nem másodikra, de ha tényleg akarja előbb utóbb megteszi...
Lehet még mindig nem nőttem ki a naiv kis világomból, de én egyenlőre hiszek az akaraterő és a kitartás erejében.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 22, 16:04:34 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 176 177 [178] 179 180 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!