24 szep 20, 22:40:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416700 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2670 Dátum: 13 ápr 22, 16:03:23 »

Egyetem előtt én is panaszkodtam. Át kell szokni. Úgy van ahogy Noe mondta. Ha valaki megakarja csinálni, az meg is fogja. Ezen túl csak kifogások vannak arra, hogy valaki miért hagyta ott a fősulit/egyetemet.
Naplózva
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #2671 Dátum: 13 ápr 22, 19:34:57 »

Az, hogy egy csomóan kihullanak már az első ZH-nál tényleg így van vagy csak elrettentő duma? Mint amikor azzal etettek minket, hogy felvételinél az összes jegy számít.
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2672 Dátum: 13 ápr 22, 19:36:34 »

Csak duma. Akkor még nem vághatnak ki. xD
Inkább azt mondom, hogy az első félévben nagyjából kiderül, ki bírja és ki nem a tempót.
Naplózva
kana-chan
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 812


.мคoo.


WWW
« Válasz #2673 Dátum: 13 ápr 22, 19:49:56 »

Saját példámból kiindulva szerintem bárki meg tud csinálni bármit, némi szerencsével és szorgalommal. Mosolyog
Naplózva

Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #2674 Dátum: 13 ápr 22, 20:05:40 »

Saját tapasztalat mondatja velem:
A ZH-k általában minimális követményeket állítanak és éppen itt a hiba. A ZH-kon jó esélyel át lehet menni Komolyabb tanulás nélkül és akkor jön a pofáraesés ,amikor jön a szép vizsga és akkor rádöbben az ember, "jé , mi ilyent is vettünk?".
Tény ,hogy nem könnyű ,de ha valaki akar ,akkor el tudja végezni (lehet nem időre ,de itt nem is ez a lényeg).
Elöfordul ,hogy heti 80-100 órát is kell tanulnom ,de ha megvannak a tantárgyak ,akkor megéri.

40 oldalnyi tétel?
Nem flegmázni(fikázni) akarok ,de az mi?
Nálunk volt olyan zh (hangsulyozom csak ZH) ,hogy 200 oldalt kellett "tudni"és ami még ennél is több alkalmazni.
Vizsga tantárgyaknál nem is tudom ,hogy van(volt-e) olyan ,hogy 1-2 füzet(könyv) alatt volt a szükséges tudásanyag.

Ohh és csak egy jótanács, felesd el ,hogy :"Ugy is átenged." , hidd el nem fog ,már az is nagy szó ,ha a neved tudja .

Bocsi ,ha kicsit random lett a szöveg ,de általánosításban igaz.
Naplózva



ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #2675 Dátum: 13 ápr 22, 21:11:31 »

Ne ijeszd meg szegényeket ennyire.
Ez a tanulási idő, tantárgy nehézség nagyban függ a szaktól is.
Pl nálunk mondtak felsőbb évesek, hogy zh-ra vigyünk be a tanárnak újságot és fornettit és akkor azt csinálunk amit akarunk. Úgy is lett.
Másik tantárgyból indult keresztfélév és mondják, hogy a tanár át akar tolni mindenkit megajánlott jeggyel, nem akar vizsgáztatni.
Nem vonom kétségbe amit mondasz Verbatimo, de vannak azért ellenpéldák is.
Naplózva

....................................................................................................................
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2676 Dátum: 13 ápr 22, 21:21:48 »

Nálunk a ZH-n nem a minimumot kérik. Egy két kivételt leszámítva. Pl a Szerves ZH-kat, amik tényleg csak az aláírásért mennek és magolással megoldod, de ott a vizsgába úgyis belegebedsz. De úgy általában egy átlagos ZH-ra annyi kell tanulni, mint pl az érettségire.

És igen, kell a szerencse is az egyetemhez. Nem is kevés.
Naplózva
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #2677 Dátum: 13 ápr 22, 21:54:22 »

ATON14
Természetes ,hogy vannak kivételek. Az én sulim lehet egy kicsit nehezebb mint az átlag (tudom én vok a hülye ,hogy ide jöttem). Itt is van 1-2 jófej tanár ,de van 1-2 aki direkt arra megy ,hogy senki ne mennyen át .
pl: Elöző félévben mechanika 1. vizsga 60 vizsgázó , eredmény 1 db 2 es ikszdé Ezután ,szólt a többi tanár neki ,hogy ez nem biztos ,hogy jó dolog.

Morita
Nálunk a ZH-k heti rendszerességgel vannak ,ezért lehet "könnyebben" megoldani őket ,mert általában képben van az ember miböl irunk. Ezért nem kell olyan sokat rátanulni (+ nálunk kevesebb olyan ZH van amire magolni kell ,inkább a számítások a mérvadok). Nálunk a vizsgák vannak kb ugy mint az érettségi (attól is függ ,hány vizsgatantárgy van ,de kb idő intervallumban is hasonló , 2-3 hét az összesre).
Volt már olyan tantárgyam ,amire megmondtam ,hogy esélyem sincs átmenni , erre minimum+1 al meglett a tantárgyam az elsők között . Nevezhetjük tudásnak ,mázlinak ,isteni sugallatnak (én inkább utobbi kettőre gondolok) ,de igaz szerencse nélkül nagyon nehéz.

Félre ne értsetek ,nem akarok senkit megfélemlíteni. Inkább arra akartam utalni ,hogy jól gondolja meg ki hova megy.
A 80-100 tanulási óra ,valószínűleg csak a szakom miatt van (mechatronikai mérnök).
Legalábbis nem sok ismerösömtől hallottam hasonlot.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 22, 21:58:00 írta Verbatimo » Naplózva



laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2678 Dátum: 13 ápr 22, 22:18:20 »

Én nem azért panaszkodtam, mert meg kell tanulnom xx oldalt... Nekem csak a kidolgozással van bajom Mosolyog
Természetesen az is menne, csak a lustaság...

De úgy általában egy átlagos ZH-ra annyi kell tanulni, mint pl az érettségire.
Ezt jó hallani, mert tanulás nélkül mindenből lazán jött a hármas. Ha jobban odafigyelek még négyesek is lehettek volna.
Egyedül a matek lett jó (nekem a többi is megfelel...), ha minden igaz 84% lett. Habár itt is benéztem egy két dolgot Mosolyog

Azért sem szeretek tanulni, mert azt nem érzem igazi tudásnak.
Vannak/voltak olyan oszt.társaim akik mindent bemagoltak. Értelem szerűen dogánál ment is nekik az ötös. De amikor ott voltunk, hogy akkor a gyakorlatban is mutogasd, magyarázd meg a dolgokat, akkor csak hebegtek-habogtak.
Mivel én nem megtanultam, hanem megértettem ezért nekem könnyen ment. Igaz, hogy a dogánál ahol a sok rizsa kellett nem kaptam olyan jó jegyet.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2679 Dátum: 13 ápr 22, 22:29:31 »

Idézet
Azért sem szeretek tanulni, mert azt nem érzem igazi tudásnak.

Ezt a mondatot inkább fogalmazd át, mert eléggé hülyére sikeredett. Mosolyog

Idézet
A 80-100 tanulási óra ,valószínűleg csak a szakom miatt van (mechatronikai mérnök).
Legalábbis nem sok ismerösömtől hallottam hasonlot.

Nyugodj meg, nem kell túlértékelni sem magad, sem az egyetemed, sem a szakodat. Megértettük elsőre is, hogy napi 15 órát tanulsz. Bár akkor nyilván vagy nem alszol, vagy nem jársz mellette iskolába. Mosolyog Előbbi?
Habár én sem aludnék, ha folyton fizikázni-matekozni kéne.

Btw, alvás. Annak helyettesítését tanulással saját tapasztalatból nagyon nem ajánlom. Nevet Meg nemcsak saját tapasztalatra tudok építeni, egyik ismerősöm szintén hasonló okok miatt nagyon megszívta. Lesütöttszemek
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 22, 22:54:27 írta Saphira » Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2680 Dátum: 13 ápr 23, 07:24:39 »


De úgy általában egy átlagos ZH-ra annyi kell tanulni, mint pl az érettségire.
Ezt jó hallani, mert tanulás nélkül mindenből lazán jött a hármas. Ha jobban odafigyelek még négyesek is lehettek volna.


Hát akkor te egyetemen meg fogsz gebedni... Érettségi ötöshöz kellő tanulás kell egy ZH ketteshez. Éppen ketteshez. És ezt szerintem bárki bármilyen egyetemen és szakon elismeri. Nyilván ha egy értelmes ZH-ról van szó. Van egy ismerősöm, aki földrajzszakos és volt olyan ZH-ja, amire 1,5 oldalt kellett megtanulnia. Az számára se minősült értelmes  ZH-nak.
Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #2681 Dátum: 13 ápr 23, 08:16:06 »

Laci, szerintem is kezdj el hozzászokni a gondolathoz, hogy csak a megértés nem elég az egyetemen/főiskolán (itt most a gépészeti szakokra gondolok, nem a büfé szakokra). Én is ilyen voltam gimiben, és be kellett látnom az egyetemen kevés az olyan tantárgy, amit csak megértéssel abszolválni lehet, kell tanulni is hozzá. Nekem a nagypapám gépész és nekik anno (jó régen Mosolyog) meg kellett tanulniuk jó néhány gépnek a gépészeti rajzát. Szerintem ez most is van és itt nem elég, hogy érted az órán, hogy miért úgy néz ki, ha később nem tudod felidézni a metszetrajzát (mondjuk a zh-n). Persze megértés nélkül felesleges tanulni a legtöbb tárgyat.
Persze egyén kérdése is a dolog, meg a háttértudásé. Én biomérnöknek tanulok (biosz emelt és matek közép érettségivel mentem a BME-re) és az első két félév alatt megtanultam kezelni a kudarcélményeket . Leginkább a matek analízissel volt gondom, meg jó néhány kémiás tárggyal, de azokat sikerült elsőre megtanulnom. A legviccesebb az volt, mikor kérdezte a szerves gyakorlatvezetőm második félévben, hogy ki az, aki emelt kémia érettségi nélkül jött az egyetemre, erre csak én meg az egyik haverom tettük fel a kezünket  smirksweat, kicsit volt égő.
Arra is ráfogsz majd jönni, hogy a tananyag nagy részét csak bevakuzod és a zh/vizsga után néhány héttel már el is felejted. Erre egy jó mondás az egyik kedves tanáromtól, hogy igazán akkor tanulsz meg valamit, ha már vagy hétszer elfelejtetted előtte Mosolyog.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 23, 08:20:12 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2682 Dátum: 13 ápr 23, 11:02:39 »

Egyébként sok múlik azon is, hogy az egyetem mennyire emberközeli. Az enyémet pl. annak tartom, persze ennek megvannak nemcsak az előnyei, hanem a hátrányai is...

Amúgy én élelmiszermérnöknek tanulok a Corvinuson (igen van ott olyan képzés is), valljuk be a szaknak nincs túlontúl köze a fizikai kémiához, de azért egy kicsit otthon kell lenni benne. Mivel kémiából érettségiztem úgy gondoltam egy kis rátanulással simán meg lesz a 3-as mert hát értem, és csak könnyebben fog menni mint annak aki nem érettségizett kémiából, szervetlen és a szerves pl. hála ennek jobban ment. Erre jött a szöveg, hogy persze gimiben így tanultátok, de ez amúgy hülyeség, felejtsétek el... A rögzült tudást pedig nehéz kiverni a fejemből, így míg nekem épphogy meglett a 2es (mondjuk megajánlott), annak aki nem igazán vágta a dolgokat, de keményen tanult a 4-es is összejött...

Amúgy én nem vagyok az a szorgalmas fajta, sose voltam és ezt sajnálom is... Igaz elsőéven alig aludtam az egymást érő ZH-k miatt, ebben a félévben viszont alig van (persze ott vannak hétről hétre a labor beugrók, kiugró stb. de az már egy idő után nem számít, mondjuk volt már 3 vizsgám is, amiből 2 meglett), de azt tudom, hogy hála ennek vizsga időszakban fogok kipurcanni, még hátravan 6 vizsgám... és szerintem ki fogom használni teljes mértékben a vizsgaidőszak 5 hetét (utána irány az EFOTT *-*)

Verbatimo Te hova is jársz egyetemre, hogy 2-3 hét a vizsgaidőszak? Vagy valamit félreértettem volna?
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #2683 Dátum: 13 ápr 23, 18:13:56 »

Szevasztok
Jó régóta nem voltam fenn a fórum ezen részén de most így érettségi és az egyetem előtt állva jó volt pár gondolatot látni amiket ti foalmaztatok meg a saját egyetemetek vagy élményitek alapján.
Én a BME-re adatam be Járműmérnöki és Villamosmérnöki szakra mert mindig is érdekeltek a motorok és a járművek működésének az elvei. Gondolom nehéz lesz, de én maximalista vagyok úgyhogy mindig a legjobbra törekszem. Emelt matekkal és emelt fizikával remélem nem fogok olyan könnyen kibukni.
Emellett a mechatronika is érdekelt csak ott valami magas pontszámot láttam amit szerintem nem érek el, így maradtam a járműnél.
Amúgy a rajz ezeken a szakokon mennyire kell?
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Rem
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 20



« Válasz #2684 Dátum: 13 ápr 23, 18:42:15 »

Látom hogy páran biológiával kapcsolatos szakokon vagytok írnátok róla nekem egy kicsit mert ezzel szeretnék tovább menni majd de nem tudom még pontosan hova így minél többet meg akarok ismerni  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 23, 18:43:12 írta Rem » Naplózva
Oldalak: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!