24 szep 28, 00:11:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 419359 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1665 Dátum: 09 okt 05, 20:39:01 »

Tök mindegy kit hová vesznek fel és milyen karrierje lesz. A végén úgyis mindenki ugyanúgy meghal. Nevet
Én nem vártam el semmit a felvételitől, hogy felvettek az úgy mellékesen egy jó dolog. De különösen nem izgatott. Nevet
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1666 Dátum: 09 okt 05, 20:50:21 »

Jó, Te ez a típus vagy...
Az emberek többségének a szeme előtt még mindig az lebeg, hogy "csak" diplomával lehet jó(l fizető) álláshoz jutni. Épp ezért kb. 80-90%-ukat nagyon is érdekli, hogy hová veszik fel --> hogy milyen szakot végez el --> hogy milyen munkája lesz az elkövetkezendő 40-50 évben.
Bár az is tény, hogy túl sok a (munkanélküli) diplomás, és egyre kevesebb a szakember. Ez azonban nem fog megváltozni addig, amíg ez marad az általános felfogás. Mosolyog
---
Nem igazán így akartam írni, de jó lesz ez is. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 05, 20:51:12 írta GaaraFan333 » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1667 Dátum: 09 okt 05, 21:02:19 »

Nyuff én most ugyvok lessz ahogy lesz dev nekem nem jönne rosszul az a diploma bár lehet állásom azzal se lesz...
Nah a felvételi cuccos szal nálunk:
-bekell adnod (amikor mész a felvételire) az éretségi bizit + a 3-ossat, 4-esset + egyébb papirokat
-de ezen kívül még be kell járnod előtte felvételi előkészítőre ahol megtanulod a felvételihez a cuccot (ill. ez javasolt) meg utánna írod még a felvételi tesztet a szügséges anyagból asszem van elbeszélgetés is meg minden szal egy átlag felvételi herce-hurca
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #1668 Dátum: 09 okt 05, 21:56:36 »

haha és miután felvettek az általad kiszemelt egyetemre rájössz h. az érettségi semmi nem volt egy nagy nulla ahhoz képest amit ezután teljesítened kell Nevet Nevet Ez komoly most érzem át... Mondjuk én sem izgultam annyira az érettségin mert tudtam h. felvesznek (alacsonyaka  pontoka a TTKra és nekem már volt egy felvételi tárgyam előzetesben...)

De azt én is megerősítem aki elhatározza h. valamiből jót fog írni ha csak nem olyan típus leszúrja...  De valóban Gaarafan333-at megerősítem azért ne jelöljön be az meber egy szakot mert különben sehová nem vesznek fel...

A felvételi előkészítők egyébként tényleg jók. Biztonságot adnak meg nem mindegy h. írsz-e próbaérettségiket vagy nem... Aprópó az egésznek a titka h. megoldjál elég érettségi feladatsort.

Cambridge az a nyelvvizsga amit aztán tényleg érdemes megszerezni... Egyébként nem hinném h. nyelvérzéken múlika  nyelvtanulás sztem főleg szorgalmon...Ugyanez igaz az összes reál tárgyra is, persze jó ha királyak a képességeid de néhaa szorgalmas tovább ér  alegjobb az ha mindkettő egyszerre vagy...

Igena  aTELC átka ha nem sikerül akkor az bizony az geész nyelvvizsga árát kérik mégegyszer... ECLen viszont részenként lehet rakni ha jól emlékszem.BME nekem azért nem volt szimpatikus mert fordítani kell és nem ad nemzetközi bizonyítványt...Nem mintha érne a nemzetközi bizonyítvány vmit de azért kellXD

Hát ha a TTK szak senkit nem érdekel azt hiszem nem regélek Nevet Nevet Nevet Pedig az a jó!XD Nyelvesít 
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 05, 21:57:46 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1669 Dátum: 09 okt 05, 22:06:34 »


Cambridge az a nyelvvizsga amit aztán tényleg érdemes megszerezni... Egyébként nem hinném h. nyelvérzéken múlika  nyelvtanulás sztem főleg szorgalmon...Ugyanez igaz az összes reál tárgyra is, persze jó ha királyak a képességeid de néhaa szorgalmas tovább ér  alegjobb az ha mindkettő egyszerre vagy...

hát cambridge nagyonjó azér is kell az
am igen is érzéken múllik ikszdé mint a töri is xD
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #1670 Dátum: 09 okt 05, 22:11:16 »

Sztem nem. Nevet A töri azon múlik h. eléggé érdeklődsz-e íránta. A fizika meg a matek is ezen múlik ha szereted képes vagy igen magas szinten elsajátítani és akkor azt mondják érzéked van hozzá... Vannak jó képességek, gyorsabban tudsz olvasni mint az átlag meg egyéb kompetenciák amik egyébként szintén fejleszthetőek... Nekem mindig azt tanították még matekból is fakton hogy az egy gondolkodásmód és elég gyakorlással és odafigyeléssel mindenki képes rá a kérdés inkább az h. ki képes új dolgokat kitalálni...
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 05, 22:12:00 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1671 Dátum: 09 okt 05, 22:25:35 »

Nem túl jó szó ez az érzék. Inkább úgy mondanám, hogyha valakit érdekel egy adott dolog,
abból jó lesz. Lehet síkhülye, de ha szereti azt, akkor menni fog.
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1672 Dátum: 09 okt 06, 06:20:57 »

De valóban Gaarafan333-at megerősítem azért ne jelöljön be az meber egy szakot mert különben sehová nem vesznek fel...

Én nem egészen így értettem. Nevet Pont hogy azt mondtam, hogy azért, mert valamilyen szakon magas a ponthatár, attól még nyugodtan megjelölheti (főleg, ha az az álma), annak ellenére, hogy esetleg a saját előkalkulációi szerint nem vennék fel. Mosolyog Ki tudja, hogy milyen feladatok lesznek az idei érettségin... :]

Én pl. olyan szakképzésen vagyok most, amit csak azért jelöltem meg, hogy biztosan felvegyenek valahová. (Mondjuk ez kötődik a kommunikációhoz, majdnem ugyanazt tanuljuk.) smirksweat (Az más kérdés, hogy ide sem lett volna tuti a felvételim, csak erre nem jöttem rá, mert félreértettem a ponthatárt.) x'D
Nah szóval, én nem bántam meg, hogy ide vettek fel, mert közben felvilágosítottak, hogy - bár országos szinten állítólag Szegeden a legjobb a komm. képzés -, nem éri meg itt tanulni, hacsak nincsenek kapcsolataid, mert utána nem tudsz majd elhelyezkedni. :] 2 olyan sulit javasolt az egyik ismerősöm (ahol érdemes lenne komm.-t tanulni, mert jó a szakmai gyakorlat), amiket be sem jelöltem februárban. Szóval én "jól" jártam. :]

A töri azon múlik h. eléggé érdeklődsz-e íránta.

Ezzel teljesen egyetértek. Mosolyog Ezért voltam/vagyok hülye töriből. x"D Egyszerűen nem köt le, csak bizonyos korok, időszakok. Ezért se tanultam rá sokat az uccsó 2 évben. x]

---

Már értem Noe. ^^" Sejtettem, h vmi ilyesmire gondolsz, csak nem vettem biztosra. Örülök, hogy nálunk már nem működik ez a rendszer. Sztem engem elsőre kiszórtak volna minden kommunikációval kapcsolatos szakról a felvételin, ha lett volna, mert - egyelőre - csak bizonyos közegben vagyok kommunikatív. x") (Pl. ez a hsz is elég hosszúra sikeredett...már megint.) T_T
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 06, 06:22:18 írta GaaraFan333 » Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1673 Dátum: 09 okt 06, 17:45:08 »

Hmmm... Részben egészben mindenkinek igaza vanXD^^
Töri.... Egy hónap és 3 nap telt el a suliból asszem... Töri füzetem 2/3át teleírtam... Sikerült lefelelnem ötösre a előző órai anyagból (jó, más tanárnál nem lenne ötös, de ezt hagyjukXD) Ennek ellenére a nemsokára elkövetkező Tzre a hármast ír majd a tanár, az már jó lesz: NEEEM TUdom megjegyezni több óra anyagát... Mi lessz itt érettségin 20 tételből?O.o (az hogy hajlandó vagyokegyátalán írni, az itt középsuliba jött meg, mert jófej a tanárXD)
 
Matek: Matekból jó vagyok....Többek szerint jó a logikai készségem. Előző anyagot is vágtam. Órán minden feladatot megoldottam. 3as lett a tz-m. Mért? mert elcsesztemXD Ha meg megkérdeznél bármit a tavaly(elötti) anyagból...hááátXD talán esetleg menne.ikszdé

Fizika:Ugyanez... mint cseszem el a dolgotatot? egyik képletből kifelejtettem 2*pi-t... így a mértékegységek kijöttek, de a szám nem. Két feladatnál is ua képlet kelletXD

Magyar....irodalom.... Nah ez az a tárgy, amit sose értettem, teszek rá, mire gondol a költő, neeem  és a tanár szerint tudni kéne asszociálni a kenyérről a nőre, a kék színről a lányra.  Normális?ikszdé
Nyelvtan még csak-csak megyeget, kivétel a tavalyi anyag, de a többi okXD. Kár hogy az írásbelin nincs kif. nyelvtan feladat.

Angol.... amióta animézek, azóta megy. addig nem ment. a 8 évet végigszenvedtem két nemtúljó tanárralXD középsuliban 3év alatt megtanítottak arra, hogy kell leérettségizni belőle ötösreXD Az nem nehéz.

Programozói infó a választott tárgyamXD Ált iskben, a tanár megállapította, hogy hülye vagyok én az informatikához.... Ezt arra alapozva, hogy nem tudtam/nem érdekelt a számitástechnika történelme, kezdbe a Sakk-géptől, a mechanikus számológépeken át, a vákumncsöves, lyukkártyás izékigXD.
És most szépen elprogramozgatok... köszönyjük emeseXD

Köszönöm hogy elolvastátok jelen unalmas irományomXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1674 Dátum: 09 okt 06, 18:38:07 »

Igen, az érettséginek megvan az a piszok nagy hátránya, hogy lehetsz akármilyen jó vmelyik tantárgyból, ha az adott nap (gondolok itt az érettségi napjára) rossz passzban vagy, akkor vége. Nálam mateknál volt vmi ilyesmi a helyzet. x] Egyik volt oszt.társam kb. 3-asra állt matekból (ha jól emlékszem). Az érettségit meg lazán megírta 5-ösre. o_o Ez a szerencsésebb eset. Nevet

A tételek miatt meg ne aggódj. Mosolyog Meg fogsz lepődni, hogy milyen jól külön szeparálja majd az agyad akár az egyes tantárgyakon belüli tételeket is. :] (Én is meglepődtem, hogy mikre vagyok képes. xD Mondjuk hozzátartozik, hogy én normálisan egytől-egyig csak az irodalom tételeket tanultam meg, a többiből csak elvétve néhányat.) Nevet

Azzal meg ne foglalkozz, hogy a tanárok mit mondanak. Mosolyog Tőlem is megkérdezte a tanárom, (kb. mindig 5-ös voltam magyarból, csak az uccsó évben leeresztettem kissé smirksweat ) hogy le fogok-e érettségizni legalább 4-esre. o_o Én meg csak néztem, hogy nemhogy az 5-öst, még a 4-est sem nézi ki belőlem. o_o Végül is, aztán a magyarom lett a legjobb (sztem osztályon belül is). :]
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 06, 18:39:24 írta Nikkie » Naplózva
Daken
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 237

~The Dark Agent~


WWW
« Válasz #1675 Dátum: 09 okt 06, 19:11:09 »

Egyetértek Nikkievel.
Sajnos ez a hátránya a dolognak, szóval érettségi előtt senki se bulizzon Nevet
Amikor az írásbelit írtam ez évben rohadtul paráztam, de közben az agyam úgy fogta fel az egész dolgot, hogy ez csak egy átlagos dolgozat...csak éppen mindenből van kicsi benne. Még én, aki az utolsó évben szinte egy szót sem tanult, sikerült megcsinálnom az érettségit, a matekot is számomra átlagon felülire, mert 1eseim és 2eseim voltak mindig, és 3asra sikerült megírnom Nevet És egy kis agyturbó csokit sose felejtsetek vinni kacsint

A szóbeli érettségire meg utolsó napon kezdtem igazán készülni (senki ne kövese a példámat!!), és a kb összes 60 tétel közül, tudtam max 3-5-öt, ráadásul egészen másnap, amíg le nem feleltem mindenből, nem aludtam egy hunyásnyit sem, és ahelyett hogy álmos lettem volna, inkább féltem, de az osztályból én voltam az első, aki befejezte az érettségit Nevet
És könnyen ment..nem volt annyira gáz, mint azt hittük. És tényleg ha már az ember megkapja a tételt, van kb 1 órája átgondolni és leírni, amit tud...Aki tanul, nem úgy mint én annak nem lesz semmi problémája Nevet

Most lesz még egy érettségim októberben, aztán novemberben, és remélem meg lesz...addig maradok a suliban logisztikázni Nevet
És minden e tanévben érettségizőnek sok sikert kacsint
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 06, 19:21:13 írta Daken » Naplózva


"They were criminals, so I killed them in name of justice...As soldiers, weakness is a sin. They surrendered to evil, and caused a crisis in the kingdom. That type of soldier doesn't deserve to live. So they're dead." - Rob Lucci
TaraAkera
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 215


Ma is tanultunk valami újat gyerekek~


WWW
« Válasz #1676 Dátum: 09 okt 06, 19:40:30 »

Én iszonyatosan parázok az érettségitől.. egy normál feleléstől is eléggé félek,hát még ahol ekkora a tét. Mert most már nem azon van a hangsúly,hogy meg tudjuk-e csinálni az érettségit,mert egy 2-es átlagot egy gyenge tanuló is el tud érni,hanem azon,hogy hány pontot viszünk tovább a felsőoktatásba. És itt van a cumi. Sokan mondják,hogy áhh bagatel,nem kell tőle félni, viszont a tanárok hangsúlyozzák,hogy igenis minden pont számít,és én is így gondolom. És félek attól,hogy akkor,ott le fogok blokkolni,értékes pontokat fogok veszíteni,amik hátrányt fognak jelenteni bizonyos egyetemekre való jelenkezéskor...
Én jó tanuló vagyok,a fizikát leszámítva mindenből 4-es 5-ös voltam, többségben ötös,de ettől függetlenül nem lesz nagy a mellénykém,hogy háhh,nem kell félnem,megy mint a karikacsapás...mert mi van ha sok kis hülyeséget véletlenül benézek,és máris úszott egy lehetőségem.
Szóval nekem az idei tavasz egyenlő lesz egy kínszenvedéssel,és lehet nyár elejére már meg fogok kopaszodni,vagy legalábbis megőszülök. De azért köszönöm a jókívánságot Mosolyog Nevet
Tök mindegy kit hová vesznek fel és milyen karrierje lesz. A végén úgyis mindenki ugyanúgy meghal. Nevet

jah,csak nem mindegy,hogy a halálom előtt végig a híd alatt csöveztem,vagy esetleg egy kiskastélyban éltem Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 06, 19:42:30 írta TaraAkera » Naplózva

vivien.san
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 565

ich bin KennTachi <3


« Válasz #1677 Dátum: 09 okt 06, 19:49:53 »

Éretségi *.* Holnvan az még ikszdé Egyenlőre a felvételitől parázok nagyon >.< Én tuti befogok pánikolni és semmi nem fog az eszembe jutni és össze vissza fogok írni midnent -.-"
De mégha nem is paráznék akkor is tuti nehéz feladatok lesznek T__T  smirksweat
Naplózva

♥♥
Do you know where hell is? Inside your head !
Ha győzni akarsz, kelj fel, harcolj, és tanulj meg csalni is <3
Az élet szenvedés, amit vágyaink okoznak. Így ha kioltjuk ezeket, megszabadulunk szenvedéseinktől. - Buddha-
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1678 Dátum: 09 okt 06, 19:57:06 »

TaraAkera:
Természetesen nem arról van szó, hogy nem számítanak a pontok. Mosolyog De ezzel a hozzáállással el is könyvelheted magadnak, hogy el fogod rontani. Félre ne értsd, a legjobbakat kívánom mindenkinek. :] Még van időd változtatni a gondolkodásmódodon. Érdemes lenne. Mosolyog Törekedj arra, hogy kihozd magadból a legjobbat. Onnastól kezdve meg tök mindegy. Mert ha görcsölsz, attól sem lesz jobb, sőt... Szóval semmiképpen nem éri meg.

És nehogy nekem úgy ülj majd májusban, hogy huhh, ezzel a feladattal 2 pontot szerzek, a másikkal 3-at, de ezt nem tudom, ezzel elvesztek 4-et. Nem szabad. Mosolyog
Lazán f@szán. Nevet Mondani könnyű, tudom. Én sem értettem, hogy hogy mondhatja az előző évfolyam, hogy nyugodjunk meg, mert nem nehéz... Majd ha túl leszel rajta, meglátod, h nem is volt olyan szörnyű. (Majd az egyetem/fősuli.) Nevet

Vivien:
Csak arra szabad gondolni, h menni fog. Pojén Nem szabad más lehetőséget hagyni. Egyik b.nőm vizsgára csak 1 tételt tanult meg a 30-ből ( vagy 45 volt? Gondolkozik nem emlékszem x"D ), és azt mondta magának, hogy azt a tételt fogja kihúzni (a címét mondta). Nem gondolt arra, hogy mi van, ha esetleg mégsem. Nem. Csak azt, hogy ki fogja húzni az XY című tételt. (Mindenki azt akarta húzni egyébként.) És kihúzta... Nevet

Rengeteg dolog csak hozzáállás kérdése... :]

(Én miért nem tudok rövid hsz-eket írni?) T_T
Naplózva
Kletta
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 383


csodameséss


WWW
« Válasz #1679 Dátum: 09 okt 06, 19:58:12 »

Nikkie, megkérdeztem neked, hogy milyen a média érettségi most nincs erőm hozzá, de holnap leírom^^
Naplózva

memories last forever. <3
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!