24 szep 28, 00:13:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 419361 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1440 Dátum: 09 márc 25, 13:32:58 »

javítok: nem azt mondtam,hogy aki diplomás, és még nem dolgozott, az buta.  smirksweat
csak a cégek szeretik a tapasztalatot.
ez lehet 1-200 év is.  kacsint

és hidd el, magabiztosabb az, aki suli mellett dolgozik.  Pontosan
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Kimo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 205


« Válasz #1441 Dátum: 09 márc 25, 13:34:20 »

És akkor kibukik... Persze, megéri Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 09 márc 25, 13:45:26 írta Kimo » Naplózva


A pandák és az eszkimók szeretik a chipset

Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1442 Dátum: 09 márc 25, 13:40:52 »

min 4 rendes szó  Hümm-hümm

nyáron asszem nics suli... akkor dógozhat a fősulis/egyetemes!  Ördögi

___
velem ne kötekedj! szerinted mért én vagyok a DEÉSz elnöke, alapítója?  smirksweat
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Kimo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 205


« Válasz #1443 Dátum: 09 márc 25, 13:46:41 »

Hát nem tudom, én nyáron szívesebben pihenem ki magam, mint, hogy melózzak, bár kénytelen leszek az utóbbit választani Szomorú
Azért végigcsinálni ezt, elég kemény Szomorú

Egyetem mellett meg nincs meló. Ez törvény Nevet
Naplózva


A pandák és az eszkimók szeretik a chipset

Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1444 Dátum: 09 márc 25, 13:49:43 »

ki tudja... saját döntés. akinek nemtudják fizetni a szülei és ösztöndíja sincs, az kénytelen melózni...
és sztem ez a többség.  Hmm?
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1445 Dátum: 09 márc 25, 15:13:32 »

Rengetegen részesülnek ösztöndíjban...sok a szociális támogatott, kevesebb a tanulmányi alapon nyert ösztöndíj. de marhára megéri...nemcsak, hogy jól megfizetik, de te is több tudásanyagot halmozol fel a 4/5 -el, mint aki éppen átcsúszik a 2-el. Persze olykor egy-egy ZH előtt nem lehet kihagyni A bulit Nevet
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Ayaka
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1727


a tudás üldöz, de én gyorsabb vagyok


« Válasz #1446 Dátum: 09 márc 25, 17:34:00 »

Én direkt azért megyek majd levelezőre h tudjak suli mellett dolgozni =) akárhogy is, de elérem h megfelelő jegyeim legyenek és még pénzem is. Csak azt a 3 évet kell kibírni úgy aztán majd tervezek tovább is xD mmint csak pontosítok az irányon.
Amúgy az én tapasztalataim szerint télnyleg nagyon sokat számítanak a kapcsolatok =/ a többi nem érdekel mert azok megoldhatók, de sztem nagyon nem fair ha valaki hülyén oda jut be ahova te papírral tudnál és hasonlók.
Naplózva
Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1447 Dátum: 09 márc 26, 08:50:27 »

Sajnos papírral keveset jutsz előre... Kivéve, ha véletlenül nem nézik a kapcsolataid..  smirksweat
Mert pl a mostani munkahelyemre is csak a tudásommal kerültem be. Mivel kapcsolataim abszolút nincsenek...  bow
Én pl 17 éves koromban, 11.ben már dolgozni jártam.  Pontosan Igen. érettséginél is melóztam, és utána Marketingnél is dolgoztam, pedig napppali tagozatra jártam végig. Szóval meg lehet csinálni, csak kitartás kell hozzá.  Hümm-hümm
És nem mekiben voltam  ám! Először HTG osztályon dolgoztam, ezt 11.-ben. Ide csak nappalra vettek volna fel újévtől, így mondtam, hogy suli maitt nem, váltottam máshova. Egy cégnél voltam bejárós irodai adminisztrátor. Majd miután levérettségiztem, nyáron is vártak ott. Ez így ment végig, míg suliba jártam. Majd Marketing után azonnal felvettek, és fél év múlva asszisztens, majd 2 hónapra rá irodavezető lettem. Mindezt 19 évesen. Ezért állítom, hogy fontos a suli mellett dolgozni. Főleg most...
Aki meg álíítja, hogy nem, az el van tévedve.  Pojén Kivéve, ha apuciék jól fizetnek, van komoly ösztöndíjad, vagy apuci cége suli után vár egy kitartott hellyel...  Gondolkozik
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1448 Dátum: 09 márc 26, 11:57:01 »

Na, ez egy igen szép példa:) Gratulálok a kitartásodhoz és ehhez a nagy erőhöz. Lenyűgöz, tényleg! Mosolyog

előre is bocs,h ilyen hosszú lett xD átolvastam többször és húztam is belőle tényleg Pojén nincs szándékomban észt osztani, csak egy két dolgot elmondok és választ várok,h mit gondolhatok rosszul^^

Én is dolgozgattam gimisként, de csak apró dolgokat, amiket kisvárosunkban lehetett: babysitterkedtem, céglogót rajzoltam(no, jó, ez egyszeri alkalom volt, de imádtam:D), kereszttesómmal rendezvényen hostesskedtem, telefonkönyvet hordtam szét, levelet borítékoltam vagy vittem ki a kábeltévétől, és bizony a mezőgazdasági munkából is kivettem a részem. Utóbbit 14 éves koromtól. Anyuék mindig azt mondták,h a lényeg,h érezzem a pénz súlyát. Mármint,h ahhoz mennyi "izzadság" kell. És nagyon boldog voltam, amikor megkaptam. Jól meg is fontoltam,h mire megy el. Húgom már kevésbé volt így "megszenvedtetve" ő hamarabb el is veri a pénzét holmi nasira.

Aztán fősuli. Hát nem hinném,h oly nehéz mellette dolgozni, mert igenis vannak részmunkaidős melók, meg időszakosak is. Emellett lehet annyit tanulni, hogy kapj tanulmányi ösztöndíjat és máris ki van egészítve az időszakos munkád pénze. Aztán ha némi nyelvtudásod is van, akkor fordíthatsz is ide-oda. Az is jó pénz. Én ennyit tudtam tenni közben.

Aemy, van egy kérdésem, te úgy látom,h jobban értesz hozzá (you: "Mikor felvételiztettem az embereket, én is kapásból felmértem, ki mit tud gyakorlatban, és ha volt diplomája, de sz*rt se tudott, ment haza, és többet nem hívtuk. Sajna ez van.") : Én olyan infókat is hallottam,h örülnek, ha dolgoztál, és még ha nem is az adott területen, de maga a munka, mint fogalom már megvan a táradban, akkor az plusz pont valahol. Úgy értem, hogy már tapasztaltál egy rendszert, ahol szabályok vannak, időben be kellett érni és nem nyavalyogni, hogy most ez a baj, az a baj. Hogy tudod,h mondvacsinált okokkal nem mondhatsz le egy napot akkor reggel/délután, amikor be kellene menned. Ahol önállóságra volt szükség vagy együttműködésre, esetleg kreativitásra.
Ezek nekem egész logikusnak tűntek. Persze a melóhelyek mindegyikén jobban örülnek - tisztában vagyok vele -, ha valaki már az adott területen eltöltött némi időt. Csak gondolom, ha új cégről van szó, ilyesmi, akkor ők sem várnak el csodás tapasztalatokkal gazdag múltat:P

Hm, meg azért nem szabad túl nagy elvárásokkal élni az elején még. Harcolgatni kell, fejlődni, figyelni, okosnak lenni. Aztán lassan talán jobb lesz. (Ó, milyen idealista vagyok Nevet vagy naiv xD De élvezem és ettől szép az életem:D Ezért nem vok olyan túl pesszimista, mint páran^^)

No meg kötelező a szakmai gyakorlat. Tehát valamilyen gyakorlattal mindenki rendelkezik, mire kilép a suliból.

De ha ez hülyeség, csak tessék mondani:D A családban én leszek az első diplomás - ha sikerül xD - és nem sok ilyen ismerősünk van. Én csak a másik oldalt látom, akiknek nincs felső végzettségük. Azok szenvedését, küzdését. Ha ettől csak egy fél fokkal jobb lesz nekem, megérte.

Hm, van Meló topic? ikszdé lehet, már kéne:P (a nyári munka picit specifikus nekem ehhez)

Ja, még egy mondat: én nyáron unatkozom:D Persze vannak programok (nyaralás, haverok, buli, fanta...), de az valahogy nem az igazi. Egy munkahelyen is jól lehet érezni magunkat^^ sztem:p És ott vannak a diákmelós szervezetek. Nagyon hasznosak (telefonkönyves, borítékos, hostesses munkák onnan voltak).

Heh, kösz a türelmet az olvasáshoz:p egy időre csendben leszek:p ( >_< alig mertem lenyomni a Hozzászólás gombot x"D ) Fú, és még mindig jutnak eszembe dolgok... de csss...
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1449 Dátum: 09 márc 26, 12:53:37 »

Nos végigolvasva: igazad van, hogy sokat számít a diploma, és mégtöbbet ér, ha dolgoztál addig valahol, míg megszerezted. Mert van tapasztalatot. lehet, hogy mondjuk máshol dolgoztál, mint amilyen diplomád lett, de sokat számít, mert:
- látják, hogy kitartó vagy
- nem nyavalyogsz
- be tudsz érni pontosan
- lehet rád számítani
- megbízható vagy
- nem avgy buta, akinek csak papírja van
- stb  Nevet

És miért éri meg? Mert könnyebb lesz az életed. Jobban fogsz keresni, sokkal. Ezért éri meg gürcölni, és nem lazsálni... 
Úgy, ahogy Zemori mondja.  Pontosan
« Utoljára szerkesztve: 09 márc 26, 13:00:53 írta aemy » Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1450 Dátum: 09 ápr 02, 11:31:21 »

Fúha, szóljatok, ha lesz ilyen órátok, mert belátogatnék Nyelvesít  http://index.hu/tudomany/2009/04/02/szuperhosok_a_fizikaoktatasban/


(((Am meg köszi Aemy:) És küzdjünk srácok:D)))
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Kunoichi-san
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



« Válasz #1451 Dátum: 09 ápr 14, 11:50:48 »

Nem tudom, tudna-e valaki segíteni olyan ügyben, hogy irodalom...  Pirul

A hülye irodalomtanárunk bejelentette, hogy a jövő héten vagy később írnunk kell egy olyan esszé-témazárót, aminek 3 fő mű lesz a témája: a Biblia, az Antigoné és Szókratész védőbeszéde (by Platón). Ezt a 3 művet kell nagyon ismerni, és a dolgozat lényege az lesz, hogy a tanár megad egy címet, ami alapján egy másfél-kétoldalas fogalmazást kell majd írni egy óra alatt a 3 mű elemzését belevéve...
NA jó, pl. a cím:
 1.) A szeretet különbözőségei - ez alapján elemezni kell a 3 műben levő történeteket és eseményeket, és nem elmondani kell, hanem részletekbe belemászni, és gondolkozni kell, hogy mi miért...  Technikai KO
 2.) Emberi sorsok
 3.) Példák a szeretetre és a gyűlöletre

Ezt a 3 címet kaptuk egyelőre, de azt mondta a tanár, hogy tuti nem ezek lesznek a dolgozatban...
Az lenne a házi, hogy keressünk még olyan címeket, amelyek alá be lehet sorolni mind a 3 művet....nem tudom értitek-e...
Tudna valaki még írni ilyet....?
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1452 Dátum: 09 ápr 21, 18:39:34 »

Ha Antigoné akkor Kronosz jellemzése általában, meg a targikus hősiesség... Ami Jézusra is illik.
Naplózva


 
Shadow
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79


« Válasz #1453 Dátum: 09 ápr 22, 07:51:50 »

de am az nagyon szívás ha kifog a tanár és akk éveken át szopat.
Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #1454 Dátum: 09 ápr 23, 06:03:54 »

Én nemtudok segíteni. ^^'
De egy sulival kapcsolatos kérdés. Nemrég volt április elseje..Ki, hogy szivatta meg a tanárát? A tanárok már szivattak vissza?Nevet
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Oldalak: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!