24 jún 23, 02:28:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haki  (Megtekintve 94260 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #105 Dátum: 11 dec 20, 05:30:54 »

Sztem úgy értette, hogy ha erősorrendben nézzük akkor mégiscsak ő a 2. Mert kb egy szinten vannak Sanjival, de ő mindig kicsit feljebb.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #106 Dátum: 11 dec 20, 07:48:18 »

Akainu nem használt Ace-nél hakit. Mint ahogy itt is írták már egyszerűen az elemeik közti különbség miatt tehette ezt.
Fekete szakáll sem használ és mégis a négy császár egyike. Luffy sem használt egy ideig, és mégis 400 millás vérdíja volt, ami nem kezdőszint. Amikor Kobi ki volt ütve, akkor azt mondta, hogy :haki, amit az al-admirálisoktól felfele használnak. Ez sztem nem azt jelenti, hogy muszáj használniuk, vagy hogy mindegyik tudja, hanem azt, hogy aki hakit használ az kb al-admirálisi szinten van. Persze nem kizárt, hogy van hakijuk, sőt eléggé sanszos.

Aokij és akainu: több napig tartott, és nem hiszem hogy olyan egyszerűen elolvasztja a jeget, mert ha igen, akkor 2 óra alatt lement volna. Gondolom a jég is megdermeszti a lávát.
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #107 Dátum: 11 dec 20, 12:13:20 »

Azt mondták hogy feltétel a haki az al-admirálisoknál...
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #108 Dátum: 11 dec 20, 12:43:19 »

Ha jól emlékszem akkor nem feltételként említik hanem tárgyilagosan kijelentik, hogy az al-admirálisok már használják ezt a tudást. Biztos vannak olyanok is akik még nem al-admirálisok és mégis tudják használni. Alapvetően ez úgy lehetséges, hogy ha valaki tehetséges és elér egy bizonyos beosztást/rendfokozatot, akkor kivonják néhány évre és elküldik egy kiképzőbázisra, ahol megkapja a megfelelő képzést. Hasonlóan mint Luffy esetében is történt. Sőt, azt is megmerem kockáztatni, hogy ha valaki nagyon tehetséges akkor már az elején kiemelik erre a képzésre. Hasonlatosan mint a CP9 tagok esetében és csak ezután kerül megfelelő beosztásra.
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #109 Dátum: 11 dec 20, 21:17:26 »

rinivel értek egyet. Ez szerintem olyasmi mint a Narutóban, hogy általában a Jouninok 2 elemet tudnak használni mire megkapják ezt a rangot. De Kakashi minimum 3-mat tud, míg Gai 1-et sem. Szóval a hiánya sem kizáró ok.

A másik: Remélem nem kell majd sokat várni arra, hogy kiderüljön, hogy Luffy a 2 év alatt mennyire sajátította el a Hakit. Bár azt már láttuk, hogy tudatosan tudja őket használni és eddig igen jól megy neki. És biztos, hogy jóval erősebb a Ruskaina szigeten lévő állatoknál akiket oda érkezésekor még megkarcolni sem tudott.

Illetve az, hogy a csapatból ki(k) és milyen hakit fog/fognak használni (persze csak akkor ha fog valaki)

Bár még nem bizonyosodott be, de szerintem Zoro Sabaody-n  a király akaratát használta azon a pár amatőrön, persze tudta nélkül. Meg szerintem a történetbe is pont jól illene hisz Rayleigh első tiszt és kardforgató volt pont mint ő. És ugyebár szokták mondani, hogy a történelem ismétli önmagát. Luffyt is állandóan Roger-hez hasonlítják (illetve pontosabban látják benne az ő személyiségét a vágyait, álmait) akkor miért ne hasonlíthatna Zoro Rayleigh-hez?  Nevet
Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #110 Dátum: 11 dec 20, 21:23:47 »

Úgy látom, hogy a mangát nem olvasod Nevet

Zoro Sabaody-n nem használt hakit szerintem. Attól a nézéstől én is betojtam volna. Szimplán ilyesztő volt.
Zoro és Rayleigh között a vice-captain pozícióvan van kapcsolat, viszont nem húznám rá teljesen, hogy itt ugyan az lenne mint Luffy-Rogernél. Mihawk nagyobb befolyásoló tényező. A kérdés az, hogy neki van-e hakija.
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #111 Dátum: 11 dec 20, 21:38:13 »

Hát ezt majd úgy is csak Oda-chan fogja tisztázni. ikszdé De mint mondtam ez csak az én véleményem. Amúgy az lehet a legnagyobb érv mellette, hogy aki nem látta a szemét az is kidőlt. ( Mert ugye a hakira jellemző hang, az lehetne akár csak Anime költemény is, bár szerintem az is csak azt erősíti meg, hogy az bíza haki volt)
Van egy olyan érzésem, hogy erről addig folyamatosan "vita" lesz míg véglegesen ki nem derül, hogy igen vagy nem.

Mondjuk az is igaz, hogy Zoro 1/1 ben nem Rayleigh (akkor unalmas is lenne) és az is igaz, hogy Mihawk nagyobb tekintély számára. De nem hinném, hogy ez kizáró ok lenne.
Szóval tökéletesen nem tudunk semmit, csak találgatunk itt, ízlésünk/megérzésünk szerint ikszdé smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 20, 21:39:54 írta Szalamandra-kun » Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #112 Dátum: 11 dec 20, 21:47:02 »

Zoro Sabaody-n nem használt hakit szerintem. Attól a nézéstől én is betojtam volna. Szimplán ilyesztő volt.
Erre meg lehet mondani azt, hogy akkor a háta mögött lévő emberek, akik nem látták a tekintetét, miért ijedtek meg?
Én nem mondom, hogy akkor tutira hakit használt, csak nagyon szeretném, ha úgy lenne.
Hoppá, ezt írta le Szalamandra is. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 20, 21:49:02 írta CsiziDani » Naplózva

Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #113 Dátum: 12 jan 04, 18:03:32 »

Elmegyek 2 hétre és mire vissza érek szét offoljátok a témát. Olyan dolgon vitatkoztok ami feketén fehéren benne volt az anime/mangában.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Drahaka
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 284



« Válasz #114 Dátum: 12 feb 03, 22:06:37 »

off: emlékeztek a zoro vs mr.1 harcra?Zoro ketté vágta a sziklát és eltolta a pálma levelet A KARD ÉLÉVEL!!!Ja és a szigetvilágon nem "csak" a nézésétől ijedtek meg,ha egy démon előtted ránt kardot (még ha épp hogy csak kipattintja egy kicsit) sokkot kapsz.
on: milyen jó lehet már hogy csukott szemmel tudod honnan támadnak ráadásul előre.
      Mekkora már hogy amitől normálisan összetörsz (még ha gumiból is vagy!!) azt haki-val minimum behorpasztod.
      És végül egy valóra vált álom pusztán az akarat erőddel K.O-t adni az túlerőben lévő ellenfélnek.
Egy szóval:A HAKI KIRÁLY ÉN IS MEG AKAROM TANULNI.
Naplózva

A lehetetlen, IGENIS LEHETSÉGES!!!!
Egy mindenkiért,mindenki egyért!
In brightest day,in blackest night,no evil shall escape my sight.Let those,who worship evil's might,beware my power GREEN LANTERN'S LIGHT!!!
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #115 Dátum: 12 feb 04, 09:05:36 »

Zoro szerintem majd képes lesz hakit használni, mert volt kitől megtanulnia (legalábbis elég valószínű, hogy Shanks régi riválisa, Mihawk hakit is tud használni). A másik, aki esetleg tudhat hakit használni, az véleményem szerint Robin, hiszen a forradalmárok között biztos akad olyan, aki használja, és attól megtanulhatta.
A többi szalmakalapostól nem várok még hakit, ellenben ez nem feltétlenül jelentené azt, hogy esélytelenek a logiákkal szemben. Talán Franky a kairosekiről is talált információkat Vegapunk laborjában, és ha Sanji cipőjét bevonják kairosekivel, akkor a kűzdőstílusa miatt szintén képes lenne harcolni logiákkal.
Naplózva
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #116 Dátum: 12 feb 10, 17:42:03 »

Az biztos, hogy aki hakit használ az nagyon erős, de mégis mik a korlátjai? Gondolkozik
Folyton lehet használni ugyan olyan szinten amilyenen van kimerülés nélkül? Vagy egyáltalán terheli-e valahogy az emberi testet ill. elmét?
Azt tudjuk, hogy a király akaratát, legalábbis Rayleigh esetében nem lehet folyton használni, de ez mindenkinél így van aki tudja használni és mi van a két fő ággal?

 
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #117 Dátum: 12 feb 10, 17:56:37 »

Ha jól emlékszem Enel mantrája folyamatosan aktív volt, és így figyelte meg skypieát. Mondjuk megnéznék egy alvó hakihasználó vs. őt leszúrni akaró orvgyilkos meccset, hogy vajon alvás közben is tudja, hogy jön támadás, vagy hogy honnan jön. A fegyverzet színét illetően azt szerintem nem használják folyamatosan.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #118 Dátum: 12 feb 10, 18:03:39 »

Biztos, hogy ott is vannak fizikai  korlátok. A fizikai korlátba pedig beletartozik a szellemi koncentráció is hiszen az erejüket egy helyre koncentrálják. Láthatjuk például a sport közvetítéseknél is. Amíg bírnak koncentrálni a játékosok addig jól is tartják magukat az erősebb ellenfél ellen. Viszont ahogy fogy az ehhez szükséges fizikai erő és koncentráció, tehát fáradnak, úgy egy pillanat alatt össze is omolhat az egész.

Valószínű a király hakiját is lehet többször is használni csak a nagysága kérdéses. 1-2 embert kiütéséhez nem kell akkora erő, míg nagy tömeget egyszerre bekorlátozza annak használatának gyakoriságát. Ez szerintem olyan mint a Narutoban Pein Shinra Tensei technikája. Egy nagy kitörés felemészt nagy mennyiségű erőt, utána csak később lehet újrahasználni. Ha viszont több kisebb módon használja akkor lehet többször is amíg megfelelő nagyságú erő áll a rendelkezésére.
Naplózva
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #119 Dátum: 12 feb 10, 18:36:49 »

rini igazad lehet, a koncentráció lehet a kulcs, Enel esetében is, s a király hakijánál az ahogy leírtad Mosolyog
Köszönöm a választ bow
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!