24 szep 24, 22:23:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 348 349 [350] 351 352 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1985886 alkalommal)
0 Felhasználó és 28 vendég van a témában
Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #5235 Dátum: 13 márc 01, 15:26:47 »

Én komolyan nem értelek titeket!
1. Luxus jura szavaival élve Makarow Dono unokája ergo nagy mágia potenciál borítékolható. A genetika egyik közismert szabálya az emberek leszármazástanára az, hogy egy ember leginkább a saját nagyszülei tulajdonságait örökli.
2. Villám lacrima (ez olyan mint az elektromos gitáron az erősítő)
3.1 Luxus vs Gerárd
3.2 Luxus nem csak natsu és Gazille ellen küzdött anno a kardia  székesegyházban, hanem létre hozta a villámok csarnokát is. Mivel annyi lacrima nem hiszem, hogy lenne (elég ritka és értékes anyag) lenne ezért azt gyanítom azok tárolok voltak amit az erejével töltött fel.
4. Nem hiszem, hogy a vereségei után kardia székesegyház, ... Gerard... második mester,...... stb nem ált neki izomból edzeni.

Juráról meg annyit, hogy a szent mágusi cím nem feltétlen az erő alapján van osztva, hanem vannak egyéb szempontok is (persze alapvetően a szentmágusok erősek, de vannak náluk erősebbek is mert akkor nem  fairy tailt és szövetségeit bízták volna meg a sötét céhek ellen hanem maguk lazán megoldották volna így emelve tovább az ázsiójukat).... pl.:törvénytisztelet és annak betartatása, emberekre hatókarizma, diplomáciai érzék ......
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 01, 15:51:00 írta Krulszeme » Naplózva
Chob
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 227


日本のファン


« Válasz #5236 Dátum: 13 márc 01, 15:27:07 »

Semmi meglepetést nem hoz ez anime lassan. Szomorú Aztán még épp most kezdődött el. One piece-ben legalább veszteni is tudnak.

1. Ez még mindig egy Manga.
2. Jelenleg a Fairy Tail a 321 résznél jár, ahol járok a One Piece-ben jelenleg a 444. rész a Thriller Bark arc, addig még mindenkit elvertek, még akkor is, ha picit meggyepálták őket akkor is jött valami power up és annyi. Nem különbözik EDDIG  a 2 manga, és a FT még gyerekcipőben jár az OP-hez képest, bármi megtörténhet.

Nem értem mi van most azzal, hogy Jura most kikap. Miért talál nem lehet elverni? Nála nem létezhet erősebb? Sőt igazából valószínűleg egy szinten lehetnek Laxus-szal és most Ő nyert. Laxus fiatalabb, lehet jobb mint Jura, nem tudhatjuk Laxus milyen edzésen ment végig 3 hónap alatt. Ezt a győzelmet értelemszerűen neki kellett adni, hogy Makarov végre belássa, hogy Laxus felnőtt és mivel Gildartz nem akar mester lenni így végre szabad az út Laxus előtt. Emiatt Laxus megismerheti a titkot amiről az apja beszélt és ez akár okozhat csavart is a történetben.
Ezen nem kell kiakadni , nem Jura a legerősebb mágus a történetben, minden mangában van erősebb.

Erza meg bemutatja, hogy hogyan is kell használni a 2. eredetet, ezzel tudatosul mindenkiben, hogy nem egy passzív képességről beszélünk, hanem egy aktívról. Ez is érthető.

Akik shounen mangákat olvasnak készüljenek fel az ilyen dolgokra mert ez így megy. Ha nem tetszik a stílus akkor lehet még válogatni a többi közül.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 01, 15:29:00 írta Chob » Naplózva

Lus-tika
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 6



« Válasz #5237 Dátum: 13 márc 01, 15:43:10 »

Laxus 7éve olyan szinten állt mint Gilldarts, igaz erre vonatkozó állítást csak csak az animeben találtam. 118.részben mikor Laxus vs Hades harcnál.
 "Belegondolni, hogy Gildarts-on kívül más is ezen a szinten áll a céhben."--ezt Hades mondja. (ez nincs a mangában)

Jura meg csak most olyan erős lehet mint Gilldarts http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/285/15

Ha ezt figyelembe vesszük, és Laxus -nak volt még 3hónapja edzeni,akkor számomra nem olyan meglepő a győzelme.

Erzánál én erre a páncélra számoltam:http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/193/8  majdnem bejött:)
Naplózva

[
swadawa2
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 315


?????


« Válasz #5238 Dátum: 13 márc 01, 15:53:43 »

Higgyétek el, ez lenne a legjobb manga, mert nagyon nagy potenciál van benne, (bár olvastam egy pár ésszerű dolgot a mangáról, főleg a mágiáról, mágiákról a mangába {hogy mindegyik szinte csak "ütő" támadás})     csk ezek a dolgok, (föntebb leirták )hihetetlenül gyerekessé teszik a dolgot ,  egyféle gyerekmesévé, nem arról van szó, narutoba is van ilyen, de átfogó részt, arra nem ezt lehet mondani (bár annak is megvannak a hibái amibe ft jó ),      szóval a mai erzás rész ütötte ki a dolgot nálam, a Jura-s nem, mert belelehet magyarázni hgoy szándékosan vesztett, úgy mint Gildartz tette Natsu ellen, hogy mosolygott, csak ő nem vesztett hanem szándékosan bement full powerbe XDD  
na szóval az erzás rész, nem azért , ha megkellene mutatnom valakinek hogy miért bőgünk itt ennyit a mangáról, , ezt az egész harcot mutatnám meg neki,  le van sérülve, maga a "úri hölgy" (nem jut eszembe név ikszdé) mondta hogy azzal a lábbal nem álsz fel,   DE!!! Felállok++!%, me DÜHÖS vagyok, a dühöm a céhé, ezért hiába van leszakadva mindkét kezem, és a lábaimat maga a világunk teremtöje hatástalanitotta, böröm sincs és 150350 van belöled, felkelek, letudlak gyözni, mert gyöznöm kelllllll4444, na ez a rész egyértelműen elvan túlozva, de kb erza fanok, ft fanok, akik most elolvasták a túlzást, olvassátok újra, mert mi meg alapból igy érezzük magunkat  a manga  olvasása közben, ilyen baromságot olvasunk,            ez a véleményem, bár persze KÖZEL se biztos hogy Erza nyer, nem akarok kiabálni, lehet jön segitség, de nagyon afelé haladunk hogy mert nekem nakamáim vannak ezért gyöznöm kell,        
nem kérek támadást hogy ne olvassam a mangát, szeretem, de már tényleg túl shonen.                         Ja, második tároló, akkor vegyétek úgy hogy nem szóltam,  majd naruto is elövesz egy második chakra forrást Nevet



elözö hozzászóló,  Lus-tika, én meg épp azt mondom hogy kb nagyon nem áll a szintjén, már többször kérdeztem a fórumon, vagy mondtam,  szerintetek miért nincs ITT Gildartz, hisz ha olyan erös csak mint Laxus vagy Jura simán itt lehetne, nem érne semmi pluszt, de épp ebböl van a logika, hogy nincs itt mert túl erős, ez maga egy jel lehet Mashimától, úgy mint mondjuk az első szent mágust se nagyon láttuk még, mert valszeg daráló,      és tudjátok hogy honnan gondolom hogy Gildartz-ot egyébként kicsit áttervezte Hiro? Onnan hogy mikor visszatér, beszél Natsuval hogy találkozott a fekete sárkány-al és csak egy pillanat volt és majd meghalt stb, de mikor a szigeten vannak és a többiek harcolnak a sárkány ellen, ott monjda hogy ez nem azt az erőt használja mint amit ellenem használt mikor harcoltunk (kb ezt mondta), most ebböl következik ,hogy a harc az nem az hogy egy pillanat alatt vége Gildartznak ,hanem hogy kellet eröt bele adnia,   és többet, mint szinte a Ft keménymagjai ellen, persze mondhatjátok, nem volt semmilyen szuper villám sárkány titkos technika stb, de mégis csak játszott ellenük.          Meg láthatjátok, gildartz elesett és tönkre tett egy falut,  jó nagy körbe, és csak elesett,  meg mikor a "troll" kiütötte a barlanba, ott volt a rajzon hogy mekkora robbanás volt ott a hegyen, és csak egy ütés volt! 
De mindegy majd meglátjuk kinek van igaza ! Mosolyog

Na jólkiirtam magam, most egy ideig megint távol leszek mint Gildartz ikszdé
Naplózva

Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #5239 Dátum: 13 márc 01, 15:59:51 »

Azt árulja már el nekem valaki, hogy a második tárolótól miért gyógyul meg Elza? Mióta lett Bleach a Fairy Tail-ből, hogy a mágia szintje befolyásolja az egészségi állapotot?
Naplózva

tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #5240 Dátum: 13 márc 01, 16:10:07 »

Én nagyon is számítottam Luxus győzelmére.Anno a  Hades elleni csatában is inkább átadta a stafétát Natsu-nak, szerintem se ott se most (na jó talán most igen) nem volt erősebb Natsu mint Luxus.Jura rohadt erős lett meg kell hagyni, volt ideje ilyen erőssé válni de Luxus-nak nem csak Lacrima-ja van hanem esze és tapasztalata is.Az egyik legerősebb ember a mangában.Erza esete tényleg már ilyen Dragon Ball szinten van, igaz, hogy ezt a 2. eredetet még nem láthattuk tőle de én is azt hittem, hogy ez valami passzív dolog.Most legalább tisztába tették nekünk, hogy nem az.
Naplózva
P4ndora
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 262



« Válasz #5241 Dátum: 13 márc 01, 16:28:02 »

Krulszeme-vel teljesen egyet tudok érteni. Szerintem sokan túlságosan leírják Luxust. Mégis miért lenne olyan gyenge? Személy szerint én örülök a győzelmének, végre igazán villoghatott (raven ellen nem volt az igazi mivel nem láthatták az illúzió miatt).

Jurával kapcsolatban (igaz ezek csak feltételezések):
-Lehet, hogy 7 év telt el, de gondolom minden mágusnak vannak határai amit edzéssel már nem vagy csak kis mértékben tud továbbfejleszteni.
-Nem tudni mi a helyzet a volt 5-9. szent mágusokkal. Jura felnézett Makarovra, gondolom azért is tudott előrébb lépni a rangsorban mivel őt már nem sorolják a szent mágusok közé.
-Szerintem ezt a "legerősebb ember mágus" címet csak azért adják neki, mivel ő eléggé ismert és erős. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy tényleg ő a legerősebb "ember" mágus, csak hogy őt ismerik el legjobban. Biztos rengeteg vele egyenlő erejű vagy erősebb mágus él még, csak ők inkább a háttérbe húzódnak, kevésbé ismerik őket (pl: Gildartz, Gérard).
-Van olyan érzésem, hogy szándékosan hagyta magát.  >.<#


Ja Erzára már nem tudok mit mondani, igazából akkor lepődnék meg legjobban ha nem ő nyerne.
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5242 Dátum: 13 márc 01, 16:49:55 »

Én akkor toltam át először a kezem az arcomon, mikor Laxus benyomta Natsu dumáját Nevet
  A győzelme meg egyszerűen nevetséges. Még egy nagyon szoros döntetlen lett volna a legelfogadhatóbb eset Laxus javára, de szerintem korrekt helyzetben bár a sárányölő rendesem megtépi Jurát, veszít, nem kis dicsőséget szerezve ezzel a céhének.
  Erza meg van valaki akit egy kicsit is érdekel még? Milyen feszültség van egy oylan harcban aminek úgy is tudjuk a szánalmas végeredményét?
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #5243 Dátum: 13 márc 01, 16:50:30 »

Azoknak akik nem értették a kicsapongásom...

Dolgok amik miatt nyerhetett laxus '' szerintetek '':
- A dreyar vér
- Lacrima
- 3 hónapos '' ismeretlen '' edzés

Kb ez a 3. A probléma igazából az, hogy nem kaptunk okot arra hogy miért nyert. Ez lehet furán hangzott, de megmagyarázhatnák azért. Nem tudom mit csinált 3 hónapig, de az 100% biztos hogy nem ez itt a lényeg. Ha amiatt lett ilyen erős akkor már a raijinshuu is kenterbe vágná jurát, mert ugye ők is vele mentek és akkor az erejük oltárit ugrott. Talán még erzát és mirát együtt is elvernék, de hagyjuk. Általában akkor erősödik egy FT tag ha epic csatákban vesznek részt, mint pl az oracion seis arc, edolas arc vagy tenrou sziget arc. Nem mondom azt hogy laxus nem erősödhet meg nem lehet erősebb más jura-nál, csak mondom hogy ami nem hagy nyugodni az a 7 év semmit tevés. Jura se tudjuk mennyit erősödött...ahhoz ismernünk kéne milyen erősek voltak anno a többi szentmágus, de azért most komolyan. 3 hónap alatt akármit is tegyél behozhatsz 7 évet?
 Natsu-éknál meg lett indokolva ---> 2. eredet.
Laxus-nál nincs semmi megmagyarázható dolog, csak edzett mint mira csapat és gazille. Ha ő is 2. eredetet kajált akkor már nem lenne meg a varázsa...

Példaképp had hozzak fel más szituációt.
Mondjuk csak natsu volt az aki 7 évet kihagyott. Visszajön és látja, hogy hú milyen erős lett itt mindenki. Max-al is épphogy elbírok, de laxusnak meg csak 1 ütés vagyok ( mindig így volt de viccet azért félretéve nem -.-'' ). Natsu elmegy akárhova is 3 hónapot edzeni és szembekerül laxus-sal aki 7 évig fejlődhetett simán. Laxus simán leüti, de natsu feláll és visszaüt, sőt...ki is üti mint most láthattuk laxus jurát.

Na mind1 nem irok ilyen sokat feleslegesen róla. 3 hónap alatt szerintem nem behozható 7 év akármit is csinálj és ne gyertek olyannal hogy mit is csinált, mert akkor ennyi erővel max is megtehetné és simán leverné mostanra akkor makarovot vagy még akár gildartsot is. Az én problémám nem az hogy kiütötte jurát mert legyőzhető igen, csak 3 hónapot összehasonlítva 7 évvel azért...

Chob:
Igen igazad van. Feleslegesen hasonlítgatom az OP-vel, de ott mindig kapunk okot miért győz valaki.
Pl: Crocodile - víz, enel - gumi , lucci - ez az egyetlen ami a nakama miatt van, sabaody - semmi esély. Egyedül lucci elleni csata volt ilyen, de ide nem irok OP-ről csak azért mondom mi a különbség, mert ott legalább volt oka miért kapott ki valaki.
Jura nem legyőzhetetlen, de laxus sem isten, amiért a dreyar vér folyik benne és mert egy szörnyeteg. Nem hatalmazza fel semmire. Akkor már ennyi erővel natsu is leverhette volna mert ő igazi sárkányölő mig laxus meg másolat. Ezen felesleges veszekedni. Shounen igen...de attól még mindig jura erősebb.

P4ndora:
Nem gyenge laxus, de mint 100x-ora is leirom ide ( ikszdé ) 3 hónap az kevés 7 évhez képest. Legyen kitüzött célod oké, de azért több idő kéne 7 évhez.

Remélem csak hagyta magát hogy élvezzék a harcot.
Naplózva
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #5244 Dátum: 13 márc 01, 17:01:02 »

Miért anno Tenrou szigeten Makarov-ot elintézte Hades nem?Juura már akkor is alacsonyabb rangú volt (gondolom gyengébb is) mint Makarov a szent mágusok között.Luxus meg felvette a versenyt Hades-szal sőt csak ő volt az aki ért ellene valamit amíg oda nem adta Natsu-nak az "erejét".Vagyis 7 évvel ezelőtt szerintem Juura "gyengébb" volt mint Luxus, így volt mit behoznia.És mivel Jura családjáról semmit nem tudunk Luxus-éról meg elég sokat, a villám jhonny eléggé előnyben van ilyen téren is.(mármint genetikai adottságok terén)Fenntartom azt a véleményt, hogy nem meglepő a győzelem, főleg így, hogy Luxus is eléggé meg lett tépázva a meccs végére.Az is lehet, hogy Juura nem adott bele mindent.Ki tudja....
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5245 Dátum: 13 márc 01, 17:01:55 »

Ja, tényleg ez előbb le is maradt:
ugye Erza Fuckin' Immortal Scarlet tudatosan tolta be a 2. tárolót, ergo Natsu enélkül huszárkodott Stingékkel ikszdé ikszdé ikszdé
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5246 Dátum: 13 márc 01, 17:07:15 »

7 éve, Luxus-t "elverte" Gazille, Natsu, Erza, Mystogan kombináció. Mindezt úgy, hogy Natsu és Gazille bepólyálva ültek egy padon és mozdulni sem tudtak, Luxus meg vidáman sétálgatott. Aztán kicsapták a céhből és elment utazni és edzeni.
Jura 7 éve is szent mágus volt. Mégis elég gyéren teljesített az Oración Seis ellen... Richard-dono konkrétan bucira verte volna csillogó kis buksiját, ha közben a Nirvana nem változtatja csillagszemű kockafejjé.

Majd valami nagyobb fanatikus kiszámolja, hogy mennyi idő telt el Luxus céhből való kizárása és az S osztályú mágusvizsga között, de ő nem csak 3 hónapot edzett. Másrészt ő FT tag és Natsu öklei által megértette mit is jelent ez, azóta őt is erősítik az érzelmei. Mellesleg győznie kell, mert FT tag. Ennyi. Nem muszáj elfogadni, de a sok rinyálás ellenére sem fog megváltozni mindez.

A fejezet elég gagyi volt, a harcok nincsenek kidolgozva, sem vizuálisan, sem pedig oly módon, hogy átjöjjenek a karakterek érzelmei. Ráadásul mindegyik fejezetben megmutatni mindenki harcából egy kicsit, csak felesleges oldalpazarlás.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #5247 Dátum: 13 márc 01, 17:09:34 »

Maradjunk annyiban, hogy jura nem adott bele mindent, mert az erőmérőnél is ott volt az a badass támadás amit ha szerintem itt használ laxuson, akkor ki fekszik. Ki tudja...igazad van. Míg láthattuk laxust erőlködni, addig jura állított egy védő falat, földből kijövő mit tudom én miket meg 1-2 ütés és semmi extra.

Heo:
Ha jól számolom akkor 1 év.

Ez az érzelmek ereje mindig visszajön. Felakaszt
Naplózva
mateee-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 325



« Válasz #5248 Dátum: 13 márc 01, 17:17:40 »

Nem azt mondom, hogy Laxusnak esélye sem volt, de egy döntetlent én is könnyebben tudtam volna lenyelni....
A harcban igazából nem volt semmi különös, a végét viszont igazán zárhatta volna Mashirama egy kicsit másképp:
http://mangastream.com/read/fairy_tail/66577964/21 -  
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/287/11   smirksweat

Egy kis feszültség hiányzik a mangából, mert az már egy ideje kiveszett belőle.
Az Ft-sek a torna alatt eddig csak azért veszítettek, mert szabotálták őket, vagy mert balszerencsések voltak. Egyedül a 4. napon volt egy olyan hogy az ellenség nyert mert konkrétan ő volt az erősebb. Így nem lesz izgalom, ha az FT mindenkit 1-2 fejezet alatt elpáhol. Remélem hamarosan ez változni fog.

pl: Stingtől én is várok már valamit, lehetséges, hogy most elfog intézni pár lefáradt tagot, hogy újból a Sabertooth legyen az első.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 01, 17:19:39 írta mateee-kun » Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #5249 Dátum: 13 márc 01, 17:26:24 »

Hát ez meg már a szánalmasság netovábbja,hogy Laxus legyőzte Jurát,még így is max döntetlenre szabadott volna kihoznia,még az is Luxus lett volna xD...De hogy csak azért mert azt mondja hogy felvagyok tüzelve és kiüti,hát erre azt mondom hogy.@#>!@#>*.Erza nem lepett meg ,tudtam hogy ez lesz.Egy 'jó' indokkal elő áll ,és legyőzi Minervát ,ahogy szokott ez lenni,bár Erza második eredete elég badassnak tűnik Mosolyog...
Naplózva

Oldalak: 1 ... 348 349 [350] 351 352 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!