24 jún 16, 07:30:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 342 343 [344] 345 346 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1852995 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Aida98
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #5145 Dátum: 13 feb 11, 17:08:23 »

gondolkoztam kicsit Gondolkozik
lehet, hogy jövő lucy tényleg egy csaló vagy lehet az a más dimenzióból jött, ha van Edolas mért ne lehetne más is? Nevet
de ha visszagondolunk mit mondott
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/317/9
és arcadios mit mondott
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/279/26
akkor jövő lucy hogy-hogy nem halott ha ő nyitotta ki?

mert gondoltam arra, hogy Yukino halt meg közbe de, jövő lucy azt mondta, hogy ő nyitotta ki... de lehet, hogy ezt is csak úgy "elhallgatta" http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/317/12  Gondolkozik
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #5146 Dátum: 13 feb 12, 09:36:19 »

Szerintem jövő-Lucy maga Zeref. Ez indokolja azt, hogy miért érzik a varázserejét Zereféhez hasonlónak. Másrészt azért hozták létre a kaput (Elsötétülés 1), hogy őt kinyírják, ami nyilván nem tetszene neki. Ezért kiagyalta az Elsötétülés 2-t, hogy inkább a szörnyeteget nyírják ki, akit ő hozott létre (Acnológiát) és aki talán nála is erősebb. (Emiatt még amúgy is lesz kavarás, mert utalt rá, hogy volt egy személy, aki miatt megtanulta értékelni az életet, majd emiatt száműzetésbe vonult a Tenrou-szigetre [ahol nagyban várta a halált, de újra felébredt az igazi énje a harcok miatt]. Szerintem ez a bizonyos személy Acnológia emberi alakja, akit ő maga tett sárkánnyá.)
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 12, 09:41:49 írta Senais » Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #5147 Dátum: 13 feb 12, 13:05:01 »

Ez jó igen.) Lehet ö Zeref még ruhája is hasonló:)
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5148 Dátum: 13 feb 12, 16:07:17 »

Én személy szerint a mai napig nem értem, hogy itt hogyan fejlődnek a szereplők és ráadásul a mágiájuknak is sokszor nincs semmi jelentősége (pl.: Natsu lángjai nem égetik el az embereket és nem okoznak égési sérüléseket, legalábbis többnyire). Akkor miért használ tüzet? Ennyi erővel simán bunyózhatna is, tűzokádás helyett meg kiabálhatna és a hangerő elvinne mindent.
Sounen.

Ha tényleg valós fizikai hatása lenne itt az elemi mágiáknak. Gazille halott lenne. Natsu halott lenne. Mindketten ugye Luxus jóvoltából. Mert akármiylen kemény legény valaki egy 220-as villám azért leállítja  a szívverését.

Ha Natsu lángjainak erejét az alapján kéne megítélnem, mint ahogy a környezetre hat. Akkor az emberekre gyakorolt hatása, olyan lenne, mintha valaki egy napalmos kannára rárakott volna egy C4-est és persze nem megy tisztes távolságba. Szóval percek alatt leégetné a húst a csontokról, de még egy két testrészük is oda veszne, ami meg megmarad azon meg egy csapat orvostanhallgató törhetné a kobakját.

Erza meg ugye mágiával felerősített fegyvereket használ. A kisebb seregek elleni harca tényleg tömegoszlatás lenne.

Szóval a mágiák némely hatásának mellőzésének okai:
1 Sounen magazinban jelenik meg a manga, amit gyerekek is olvasnak.
2 Kicsit problémás lenne fejezetenként új (fő)szereplőket alkotni.
---

Aszem valahol az első fejezetekben az is ott volt, hogyan erősíti Natsut közelharcban a tűz. Ha jól emlékszem akkor részint gyorsítóként működnek ezáltal felerősítve az ütésének az erejét.

Pedig igaza van olchának. A Fairy Tailben semmi érdekes nincs a különböző mágiákban. És erre nem jó kifogás az, hogy shonen. A One Piece is az, ott mégis van jelentősége, hogy egy-egy szereplő milyen "mágiát" birtokol.

Ehhez képest az FT-ben minden mágia üt. Teljesen mindegy, hogy valaki kardokkal varázsolgat, tűzzel, jéggel, levegővel, démoni mágiával, sötétséggel. Mindegyik mágia pofozkodik. Gray nem fagyaszt, mint például az OP Aokiji-je, hanem csapkod jéggel. Erza nem vág, még legtöbbször a mangában sem, hanem üt a kardjaival. Natsu tüze nem perzsel, nem hagy külsérelmi nyomot az ellenfelén, csak üt.

Innentől kezdve pedig teljesen mindegy, hogy kinek milyen mágiája van, ami szorosan kapcsolódik ahhoz is, hogy így teljesen mindegy mi a történet. Úgyis tudjuk, hogy az arc végén az FT mágusok győznek, még azt is tudjuk, hogy hogyan: a nakama-szeretet ereje és az elhivatottság powerupolja őket, és lecsapják a gonoszt.

Nincsenek frappáns megoldások, hogy valamelyik mágia kioltja a másikat, valamelyik szereplő a mágiájának köszönhetően ellenállhat egy másik varázslatnak. Azért nincsenek ilyenek, mert végső soron nincsenek különböző varázslatok. Egy varázslat van, ami üt, csap, és ennek vannak különböző skin-jei - lehet tűz skin, jég skin, kard skin, démoni skin, kígyó skin, vas skin, és még egy csomó más, de ez annyit számít a történet szempontjából mint ha egy játékhoz különböző skineket szedsz le, majd töltöd fel: váó most nem CJ-vel vagyok a San Andreasban, hanem Darth Vaderrel - kit érdekel végső soron?

És ezt még azt sem menti meg, hogy na jó, srácok, de legalább a szereplők tök érdekesek, nem? Mert nem. Egy részük a teljesen egyértelmá fanservice miatt van csak benne bot egyszerű történettel és jellemmel, a másik részük pedig a shonenekből már unalomig ismert sablonkarakterek ctrl+c-ctrl+v-vel bevágva.

Nincsenek egyszerűen következmények. A Narutoban vannak karakterek, akiknek eltűnik a kezük, vissza kell varrni, ez vagy az történik a testükkel-szellemi képességeikkel, meghalhatnak, harcképtelenné válhatnak, stb. Nem azt mondom, lehetne jobb is, de legalább kombinálható. A One Pieceben Luffy ellen tud állni az áramot használó Enelnek, mert gumiból van. A víz a gyengepontja Crocodile-nak, mert homokból van. Kombinálható.
A Fairy Tailben mindenki bucira veri a másikat. Ez volt a legelső story arc-ban, és ez van a következő százban is. A jó karaktert leverik, powerupol majd leveri a rosszat. Semmi kombináció nincs benne, mindenki találkozhat mindenkivel harcban, mert nincsenek valódi gyenge pontjai a képességeiknek, csak annyi, hogy valaki gyengébb, mint a másik, mert a mangaka azt mondja. Váó.
Naplózva


dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #5149 Dátum: 13 feb 12, 18:02:00 »

...

Akkor miért olvasod a mangát? smirksweat Ha meg nem olvasod miért írsz ide?
Engem mindenesetre csak egészen minimálisan zavar ez. A FT-nek van egy "feeling"-je, amit vagy szeretsz, vagy nem. Nekem főleg ezért tetszik. Nem mellesleg a történet is kezd beindulni... Remélem. Mosolyog
A nagy különbség számomra a Narutohoz képest, hogy itt tudok a jóknak szorítani, így nem unom meg, hogy századszorra is ugyanazzal a Lehánylak szöveggel nyernek. (A One Piece meg teljesen más súlycsoport. Nevet)
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5150 Dátum: 13 feb 13, 08:16:48 »

Moderátor:
Ezt a társalgást a Fairy Tail duma témában (http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=3764.0) folytassátok, mert itt témába nem illő.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5151 Dátum: 13 feb 13, 20:23:27 »

Nem tudom ki válaszolt még nekem (szerintem Chakra te voltál, ha nem akkor nem neked írok és bocsánat), de eszembe jutott, hogy az Edolasi Gérard még a botján lévő lacrimával se tudhatna varázsolni, mivel a lacrima az Holder Magic (azaz birtokló típusú), amihez elengedhetetlen, hogy az egyén rendelkezzen saját varázserővel. Egyéni véleményem szerint tehát még mindig rejtély, hogy hogyan volt képes a varázslásra.

@Laterneman

Köszönöm a véleményedet, jó látni, hogy nem csak én látom így a dolgokat. Ettől függetlenül szeretem nézni, ahogy mindenki szétveri egymást a FT-ben, csak egy idő után az ember nem vár változatos mágiákat és érdekes karaktereket Szomorú Viszont dtatar-ral is egyetértek, mert a hangulata mindig nagyon jó Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 13, 20:28:13 írta olcha94 » Naplózva
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5152 Dátum: 13 feb 13, 20:28:50 »

Kagura nem ütött, hanem vágott a kardjával:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/315/5
Naplózva

olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5153 Dátum: 13 feb 13, 20:31:34 »

De ha Erza nem védi ki a kardjával, akkor az is lehet, hogy csak elrepül, mint mindenki más, akit eddig vagdostak.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5154 Dátum: 13 feb 13, 20:52:41 »

Csak két dolog.

Edolasban még a világítást is lacrimával oldották meg. Ahogyan láttad senki sem tudott magától varázsolni, mégis mindenki varázserőt használt, még a főzéshez is. Szóval ez szerintem meg van oldva.

A kardvívás pedig nem mágia. Erza mágiája a lecserélés, a többi csak fizikai erő, semmi más, szóval ott sem mágiával vágnak. Kagura esetében semmiféle mágiát nem láttunk, csak egy karddal hadonászott.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5155 Dátum: 13 feb 13, 20:56:21 »

De érted, ott a mágia véges volt és a kristálynak volt ereje, amit technikával felhasználtak, de a Gérard meg évekig a Föld világban élt, ahol a lacrimákhoz varázserő kellett... Nevet

Most nézem ezt az oldalt: http://fairytail.wikia.com/wiki/Magic_Staves . Igazad van. Nevet

Viszont akkor nem értem, hogy hogyan nem fogyott el az ereje...
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 13, 21:00:26 írta olcha94 » Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5156 Dátum: 13 feb 13, 21:44:57 »

Maguk a pálcák/botok termelték a varázserőt. Szóval így nem fogyott el. A varázserő Earth Landen mindenütt ott van, még a levegőben is, átjár mindent, mint az erő. Nevet Ezek a botok/pálcák pedig valahogyan begyűjtik, gondolom.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 13, 21:50:17 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5157 Dátum: 13 feb 13, 21:49:07 »

Akkor viszont halál-imba Nevet Erősebb mint egy sárkányölő, mivel neki még csak visszatöltenie sem kell! xd
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5158 Dátum: 13 feb 13, 21:52:21 »

Nos, ezt ha nagyon szeretnéd folytatni, akkor a Ki nyernében esetleg, de mindenesetre Luxus is az, mégsem tudta legyőzni. Másrészt mennyi varázserőt tud egyszerre és mennyi idő alatt, illetve mennyi ideig, hogyan tudja kezelni, ő maga mennyire fárad el mindettől és a többi. A végtelen energia önmagában semmire sem elég, főleg, ha felemészt.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 13, 22:16:17 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Hórusz87
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 52


« Válasz #5159 Dátum: 13 feb 15, 11:09:35 »

Csak Nektek Mosolyog

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/319
Naplózva
Oldalak: 1 ... 342 343 [344] 345 346 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!