24 jún 18, 17:19:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1859392 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
yis
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Válasz #1185 Dátum: 11 júl 30, 21:17:32 »

Ha már előjött a Naruto: Érdekes módon az senkit nem zavar, hogy Naruto sokkal táposabb abban a mangában, mint Natsu a Fairy Tailben. Ott ez senkit nem zavar. Naruto olyan technikákat tol el, amiket nem láttuk, hogy honnan szerzett. Ott ez senkit nem zavar. Az összes Akatsukist második alkalommal verik le (Deidara, Pein, Hidan, Kakuzu, Kisame), szóval ott is teljesen kiszámítható, hogy mi fog történni: Jön egy Akatsukis megöl/elkap valami jófiút, aztán a második komolyabb csatájánál legyőzik, néha ráadásul olyan röhejes módon, hogy az már fáj. Érdekes módon ott ez senkit nem zavar.

"Nem mindenkit Naruto győz le": Ja Kisame meddig is húzta Gay ellen? Másfél fejezetig? Hűűűűűűűű Naruto harcai álltalában hosszabbak, bár asszem amikor odaért kb. egy fejezet alatt megette Kakuzut, szóval az se volt valami hosszú. Ha jobban odafigyeltek, akkor észreveszitek, hogy Naruto sokkal többet szerepel a Narutóban, mint Natsu a Fairy Tailben.

Na de hogy ne csak offoljak (bár felemrül a kérdés, hogy ez mennyire off): a manga ezzel a fejezettel se lopta vissza magát a szívembe, de mondjuk mint már írtam, én  nem figyelek már rá! :-)
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 30, 21:50:16 írta yis » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1186 Dátum: 11 júl 30, 21:39:58 »

Dosreis:

Aham... akkor nézzük tovább a gondolatmenetedet:

Ha
- Natsu = Naruto,
- Fairy Tail = Konoha,
- BlueNote Stinger = Pein,
- Hades = Tobi,
- a Hét rokon a Purgatóriumból = Akatsuki,
akkor:
- Hades leverte Makarovot,
- Natsu leverte ZanCrow-t, de a Zerefként megismert fiatalember végzett vele,
- Azuma leverte MiraJane-t,
- RustyRose leverte EverGreent és Elfmant,
- Urtear leverte Zerefet,
- Loki leverte Capricornt,
- Lucy és Natsu leverte Kain Hirakut,
- Juvia ledumálta Meldy-t,
- Fried és Bixlow leverte RustyRose-t,
- Gildartz leverte BlueNote Stingert,
- Erza leverte Azumát,
- Gray és Ur leverték Urteart...

És itt tartunk most. Ha jól látom, Natsunak egy saját csatája volt, meg egy kis besegítés Lucy-nek Kain ellen.
Na mármost, ha összehasonlítást kellene végeznem, akkor ZanCrow-t messze nem tenném Pein szintjére. Pein körülbelül BlueNote-nak fele meg (még a képességük is hasonló).

Szóval nem értem, miért jött az elő, hogy "folyton csak Natsu". Itt is minden szereplő megkapja a maga harcát. Hogy a főellenséget mindig a főhős zúzza le? És? A főellenség csak egy személy. Amíg a többi szereplő is harcolhat és megtudunk olyan fontos dolgokat, mint pl. Urtear múltja, vagy hogy Layla is csillagmágus volt, addig engem hidegen hagy. kacsint

_______________________________


Úgy tűnik, Hades papa gyengéje a közelharc. Erza és Gray kombója is eltalálta és Natsu is sikerrel megütögette az arcát. És akkor Luxust még nem is említettem. A "varázslánc", a "hatlövetű" és az Amaterasu robbanó pecsétek mind-mind távolharci mágiák.

Amin viszont borultam:
Luxus első szava Natsuhoz, hogy "Szánalmas... Mocskos és szakadt a ruhád." De röhögtem volna, ha Natsu úgy válaszol, hogy "Beléd is, haver!" ikszdé De hát ez Luxus, ha nem lenne néha trágár vagy bunkó, akkor az nem is ő lenne.

Megj.: A történet elején a Vanish Brothers kiselőadása alapján a mágusok gyengéje a testük, mert a mágia inkább elméleti tudomány és közben a testüket lehanyagolják. Ehhez képest a Fairy Tailben szinte minden főbb szereplő közelharcos (is). Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 30, 21:44:29 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #1187 Dátum: 11 júl 30, 21:40:21 »

yis: igen a hasonlatod helytálló hogy naruto többet szerepel de annak a mangénak a neve Naruto ennek pedig Fairy tail szóval itt azt kel nézned hogy a Fairy tail szerepeljen annyit mint Naruto egyedül mivel Fairy Tailról beszélünk nem Natsu nevü mangáról de elég is volt az OFF ból
A manga nem nyerte el a tetszésemet mivel már irták páran hogy a szokásos séma szerint történnek a dolgok Luxustól egy ilyen belépő után többet vártam de azon a véleményen vagyok hogy nem lenne ezzel baj ha két arc között azt látnánk hogy Natsu erő nélkül fekszik a sok edzéstől de nem két arc között Natsu semmit nem gyakorol (legalábbis nem látjuk) igy ez szokatlan hogy hogyan tesz szert ennyi erőre. De legalább soha a saját erejéből mindig van egy kis tápolás vagy segitség tiszta harcnak a Gazille ellenit mondanám bár ott is evet tüzet de Gazille is evet vasat igaz neki nem adták ő talált.
OFF
Szó volt még arról hogy kiszámitható hogy az akatsukisokat is 2. csatára győzik le ilyen alapon a Bleachban isvan ilyen Ichigo Grimjowot Ulquiorat és Aizent is 3. találkozásra győzte le és nem szeretnék nagyon belemerülni de mindegyiknél az volt hogy elsőre hozzá se ért 2. ra is kikapott bár nehezebb (Ulquiora is 2. szintre ment már akkor mig először alapon ölte meg) 3. ra győzött. Szóval minden kiszámitható valamilyen szinten. Elnézést a modiktől hogy kicsit belemrültem az OFFba.
Közben Chakra beelőzött reagálnék is rá Nevet :
Nem azzal vana többség baja hogy Natsu sokat harcol hanem ahogy emlitetted a főellenfeleket (Erigor Gerard Zero Luxus, Edolasi király,) ezeket mind Natsu győzte le vagy segitettek a társai (Luxus és Edolas) vagy kapott segitséget. Most nem nézek utána de ugy emlékszem Erigort egyedül verte le de ott a főellenfélnek a Lulubalyt( nem tudom helyesen sorry) is tekinthetjük amiben viszont megint Natsu harcolt Erze és Gray segitségével
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 30, 21:45:54 írta Gery0704 » Naplózva
Harebell
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 21


« Válasz #1188 Dátum: 11 júl 30, 21:47:05 »

Sajnos csalódás volt ez a fejezet, túl sokszor tápolta fel már valaki más Natsu-t. Az iszonyúan sántítana ha egymaga leverné Hades-t:S Remélem erre nem kerül sor. A szigeten tartózkodók közül szerintem csak Zeref bírna vele, Makarov és Gildarts nincsenek valami jó állapotban.
Naplózva

May the odds be ever in your favor...
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1189 Dátum: 11 júl 30, 22:01:04 »

Gery0704:

Miért? Az jobb lenne, ha a főellenfeleket nem a főhős verné le? Nevet Akkor mindenki azért háborogna, hogy a főhős nyuszi, meg gyengus, meg nincs rendes csatája. Mosolyog

A Lullaby rossz példa, mert ott hárman harcoltak. Semmilyen "segítségről" nem volt szó, hárman együtt zúzták le. Natsu vitte be a végső csapást. Ja, de ha előtte közös erővel nem puhítják meg, akkor nem lehet szó végső csapásról sem.

A Doroma Animu is elég labilis, mivel ott pedig a három sárkányölő harcolt együtt. Mindenki kivette a részét a csatából. És mellesleg megtudtuk, hogyan néznek ki Wendy és Gazille sárkányai. kacsint

_______________________________


Hades tata kezd gyanús lenni nekem. Van valami trükkje az öregnek, mert Fairy Tail mesterség meg a mágia valódi természetének ismerete ide vagy oda, ennyire táp csak nem lehet. Annyi találatot bekapott már, mégsincs semmi baja (még csak nem is liheg vagy valami).
Korábban volt egy olyan tippem, hogy talán a hajóján van valami, ami fokozza az erejét. Talán pont ebbe fog beleakadni véletlen Charle, Happy és Lily. Viszont Makarovot nem a hajón verte le, hanem a parton, sz'al nem tudom... Mondjuk nem voltak túl messze a hajótól...
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
yis
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Válasz #1190 Dátum: 11 júl 30, 22:07:31 »

Milyen szarul hangzana már az a cím, hogy: Natsu :-)
Bleachet nem olvasom. :-)
Namegazértna! Igen, eddig az összes sötét céh vezetőjét Natsu verte le, de én ebben nem látok problémát. Abban már mondjuk igen, hogy álltalában nem győz kétszer ugyanazzal a technikával, mert pl. én már ilyen általános megdöbbenésben élek már egy ideje (FT szempontból), hogy hol maradnak az Érzelem Lángjai? Gerardnál hiányoltam elősszőr, azóta meg még többször is. (nem úgy gondolom, hogy mindíg azzal győzzön, de ilyen időleges boostként elférne). :-)
 Álljatok pozítívan a mangához, és ami nem tetszik, azt ne vegyétek figyelembe. Ez olyan Fairy Tailes! :-)

Chakra!
Nem egy hülye ötlet! Bár nem tudom. Kicsit fura lenne, de remélem igazad van egyébként, mert azért ha önmagában ennyire táp, az kicsit érdekes lenne! :-) Én azt nem értem, hogy elvileg ő tudja azokat a spelleket, mint a Hét Törpe a Bányából, mert hiszen ő tanította őket nem? Vajon miért nem használlja őket?
Ami még szintén meglepő, hogy ránézésre Luxus ütése jobban megártott neki, mint Natsu+Lucy+Wendy(+Gray) kombinált támadása.
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 30, 22:09:06 írta yis » Naplózva
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #1191 Dátum: 11 júl 30, 22:33:30 »

Chakra: Ha megnézed én azt irtam hogya többségnak van azzal bajanem emlitettem hogy nekem lenne ellenvetésem hogy Natsu győzzön csak ne mindig ugyanugy hogy elverik feláll és segitséggel győz a a Lullaby és a Doroma Animu (remélem már megjegyzem Nevet) legyőzésében igazad van hogy csapatmunka volt de lehet nem jött le arra szerettem volna rávilágitani hogy Natsu utolsó mindenteldöntő csatát még egyedül segitség nélkülnem nyert. Ez az ami egy kicsit engem is zavar mert ugy elfogadnám jobban Natsu győzelmét hogy leverik Erzát és Grayt ő pedig frissen betoppan a már harcolt főboss ellen és motiválja őtt a barátai elesése és legyőzi de nem ugy hogy előtte félholtra verik
A felvetésed pedig nem rossz ötlet. Nekem az tünt fel a legjobban hogy egy két kombó után meg ütés előtt már eléggé meglepődött és ha valaki meglepődik egy támadástól ami még csak meg se sebzi az érdekes. De az öregnek még az egész mágiáját és kilétét is homály fedi elviselnék egy visszaemlékezést tőle de nem látok rá esélyt sajnos
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1192 Dátum: 11 júl 30, 22:38:53 »

Ez a megfelelő hozzáállás, Yis! Nekem is van, ami nem tetszik a Fairy Tailben (pl. a sokszor túúúlzásba vitt bajtársiasság vagy néha a stúlpilázott összeborulások), de amíg a "tetszik" túlsúlyban van a "nem tetszik"-hez képest, addig nem érdekel. Csak annyit tudok javasolni mindenkinek, hogy egészében nézze a mangát. Ne csak pl. a harcokat. Hanem a történetet, a rejtélyeket, a szereplőket, a jellemüket, a varászlatokat és nem utolsó sorban a poénokat. ikszdé

------

Szerintem Hades csak a használatukra tanította őket, nem magukra a mágiákra. Vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy valószínűleg ő karolta fel őket, ahogy a kis Urtearnél is láthattuk. És valamilyen módon hozzásegítette őket egyes Elveszett mágiák elsajátításához. Lehet, hogy valamilyen módon időlegesen és csak részben elő tudja idézni a Végső Mágikus Világot. Vagy van egy konkrét hely, amit áthat annak a világnak az ereje. Hiszen Hades azt állítja, hogy látta a mágia valódi természetét és valamit látni csak egy konkrét helyen vagy adott körülmények között lehet.
Kíváncsi leszek még az "ősmágiára" is. Hiszen elvileg minden egyetlen varázslattal kezdődött, az az alapja mindnek. És ha valaki ráhangolódik a mágiaáramlásra (ezt még nem tudjuk, hogy mi), akkor elvileg minden varázslatot el tud sajátítani. És szinte biztos, hogy köze van a Végső Mágikus Világhoz is.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
yis
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Válasz #1193 Dátum: 11 júl 30, 22:53:15 »

Egyébként: nem ide tartozik, de nekem (nem tudom miért, és hogy miért pont most), valamiért mostanában az jár a fejemben a mangával kapcsolatban, hogy lehet, hogy ideje lenne elsütni a "na most skippelünk 2 évet" dolgot. Natsu valamiért lelép egy időre (mondjuk elmegy Igneel után), a többiek maradnak. Vagy akármi. Pl a 666. Shatanban ez tök jól meg volt oldva, és szerintem itt is feelinges lenne.

Egyébként nekem konkrétan Zancrow lángjait vártam volna Hadestól, mert Zancrow mondta konkrétan, hogy Hades tanította meg neki a Tűzisten Lángjait. (kicsit sok volt a "konkrétan" a mondatban :-) )
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 30, 22:54:04 írta yis » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1194 Dátum: 11 júl 30, 23:21:16 »

Az időugrást én is le tudnám képzelni (és penge is lenne ikszdé). Csak az a gond, hogy túl sokat nem ugorhatunk, mert a főbb szereplők 17-20 éves kor között vannak és még a végén kilépnénk a shounen korosztályából. ikszdé

Bár ha a Tanács agya eldurran, akkor lehet, hogy tényleg sötét céhet csinálnak a Fairy Tailből és szétkergetik őket. Akkor esetleg esélyes egy időugrás. Vagy ha most Hades legyalulja őket, aztán elpályázik, a FT-t meg otthagyja...
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
E.D.I.
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Válasz #1195 Dátum: 11 júl 30, 23:29:41 »

Egy ilyen fordulatot én is értékelnék. Hirtelen eltelik egy-két év, vagy még ha csak pár hónap az is belefér. Közben új képességeket szereznének, meg hasonlók. Azt is meglehetne oldani, hogy ne öregedjen meg hirtelen mindenki. Hades nyitna egy kaput egy másik világra, ahol megismerkedett azokkal a különleges varázslatokkal. Száműzné oda Natsut, de mivel abban a másik világban máshogy telik az idő, pár nap múlva Natsu már vissza is térne, de számára ezalatt eltelt két év egy olyan világban, hol egy csomó új technikával megismerkedett.

De már annak is örülnék, ha lenne pár átvezető fejezet az arc-ok között. Kezdetben nagyon tetszett, hogy nincs semmi időhúzás. Az egyik nagy küldetés után jön rögtön a következő. Közben viszont rájöttem, hogy jó volna néhány töltelék rész is. De nem az a fajta, amik az animében is vannak, amikor az adott résznek semmi értelme, csak agyatlan hülyülés. Hanem olyan fejezetek, amikből többet tudunk meg a karakterekről, meg úgy magáról a FT-es életmódról.

Az aktuális fejezethez még annyit, hogy már azt is kezdem furcsállni, hogy Natsu bármiből képes energiát kinyerni. Az még ok, hogy a különféle egyedi lángokat megeszi, meg még az is elmegy, hogy az etherion-ból is képes energiát kinyerni, hisz az színtiszta energia, na de hogy már az áram is szóba jöhet, mint erőforrás, az már tényleg kezd erőltetett lenni. A végén odajutunk, hogy már bármit felfog zabálni, ami éppen a keze ügyébe akad.

Mondjuk a Wendy féle megoldás is igen érdekes. Natsu lehet bármennyire lestrapált, ha kap egy kis tüzet, egyből talpra áll. Na most ezt a logikát követve, Wendy-nek kellene a leghatalmasabb harcosnak lennie, mivel állandóan energiát képes magához venni a levegőből. Egyáltalán nem értem, hogy tud elfáradni, vagy megsérülni.
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 30, 23:38:07 írta E.D.I. » Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1196 Dátum: 11 júl 31, 00:25:09 »

Ami kicsit más, de kevésbé körülményesebb - és ki is nézem az öregből - hogy kicsit befűvezte őket, adott nekik Mennyország Tornya hatást, és akkor nesze ez kell nektek. Ők pedig gyerekfejjel be is kajálják ezt...
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1197 Dátum: 11 júl 31, 10:11:41 »

A véleményem a részről. Átlagos résznek tartom a szokásos sablon felhasználásával amelyben Natsu kap egy kis erősítést és ezzel próbálja legyőzni a pillanatnyi fő gonoszt. Bár ezzel van egy sanda gyanúm, hogy folyamatosan ezt sulykolja belénk Mashima. Lesz ennek később valamilyen fontos szerepe. Ettől még nem tartom rossznak a mangát ismerve az ilyen jellegű mangák történéseit, viszont ettől nem is lesz jobb a rész. Ezért tartom átlagosnak. A rajzolást most is szépnek tartom ahogy eddig is. Ez az amire egy szót sem szólhatunk már az első rész óta sem.

Azt is megmondom, hogy véleményem szerint ez az "S" osztályú mágus vizsga jól indult, de utólag belegondolva számomra jól értékelhető csaták csak Lucyhoz tartoznak. Azok szolgáltak valamilyen különlegességgel számomra. A többi nagyjából felejtős és nem azért mert Lucy fan lennék, mert nem vagyok az.  Ezeken a meccseken jelenvolt a meglepetés és váratlan fordulat és a vicces poénok is. Talán még az öreg hősies kiállása és arckifejezései valamint Gray csatája hozott valamit Lucy mellé. A többieknél megmaradt az átlagos leverlek majd felkelek és ha megint levernek akkor is felkelek. Egyfajta soha nem adom fel kitétel Narutohoz hasonlóan. Jó, persze mások csatájában is volt egy-két érdekes rész de egészében ez nagyon kevés volt. Ami még tetszett az a Purgatorium tagjainak eltérő személyiségjegyei illetve jellemzőik. Volt itt bolond, kedves, megszállott, kötelességtudó, örült és sunyi is, akik érdekes mágiákat birtokolnak. Sokkal többet kilehetett volna belőle hozni.

Azt azért hozzáteszem, hogy animében sokkal jobbak lesznek ezek a harcok, természetesen ha az animátorok jól dolgoznak. Másrészről akik olvassák a mangát ez már esetleg szájhúzásos dolog mert újat ez sem fog mutatni számukra.
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 31, 15:24:28 írta rini67 » Naplózva
red
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Válasz #1198 Dátum: 11 aug 03, 18:47:19 »

Gyerekek meg állás nélkül  kritizáljátok a mangát ha nem tetszik ne olvasátok enni nem nagy ördöngöség Nevet meg szerintem Hiro Mashima tudhat vmit mert ebből meg élni nem könnyű xD szal ha nem tetszik ne kell olvasni és ennyi ! Faceg
Naplózva

Sharingan no hontō no chikara ga... kono Uchiha Madara no chikara ga!
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1199 Dátum: 11 aug 03, 19:55:16 »

Ne gondold. Pont azért bíráljuk mert szeretjük. Ettől még nem rossz a manga de vannak benne olyan dolgok amelyek nemigazán tetszik nekünk. Továbbmenve mindegyik mangában vannak ilyen vagy olyan részek. Azokat éppen így birizgálni vagy dicsérni kell és nem elnézni. ha elolvastad a hozzászólást akkor láthatod, hogy van benne mindegyikből. Dicséret és lehúzás is megtalálható benne. Nem mindig csak a jót kell észrevenni és nem csak elfogadni ami történik benne.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!