24 jún 04, 11:24:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Psyren  (Megtekintve 19732 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #45 Dátum: 09 aug 28, 00:45:02 »

Most kezdtem el olvasni és a 10. fejezetig jutottam. Szerintem ennek a sztorinak nagy jövője van, pont az ízlésem az ilyen világból-világba-időről-időre utazgatós cucc, jómagam is egy ilyen manga rajzolásán gondolkodom. ^^ A karakterek jók. Hiryuu nem az az agyatlan izomember amilyennek kinéz, és a főhős is szimpatikus. Eddig egyedül a mester alakja zavar egy csöppet de majd megszokom.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Stanislav
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


WWW
« Válasz #46 Dátum: 09 aug 30, 15:42:57 »

Nekem is egyik kedvenc mangám, ezért is kezdtük el mi is fordítani. Mosolyog

Asaga nem jön be nekem annyira mondjuk, mint Ageha, meg Amamiya. Amamiya bekattanásai a legjobbak, későbbiekben is lesz még egy pár. Mosolyog Na meg még Oboro lesz egy hatalmas arc a mangában.

Mondjuk a mű alapötlete sajnos nem egyedi, de a megvalósítás jobb szerintem, mint a másik két alkotás, amihez nagyon hasonlít, és amik előbb is kezdődtek. Az egyik a Gantz... lévén ott is állandóan visszahívják őket, és mindig valami küldetést kell teljesíteniük... tulajdonképp az is egy játék...

A másik meg az "Alive - The final evolution" avagy "The last evolutionary boy", ahol a 2 főszereplő jelleme totál egyezik, de még a képességük körülményei is hasonlóak. Ott is világvégét próbálnak megállítani, csak ott a jelenben, itt a jövőben.   És még lehetne sorolni. Alive-ból elég sokminden hasonlít.


Mi ugyan kicsit előrébb tartunk a fordításban, de szintén saját tempó. Mosolyog Amikor épp kedvem van, leülök 1-1 fejezetet lefordítani. Meg mangát szívesebben is fordítok. Mosolyog Sajna ez a hét tatarozás, és szigorlat miatt kimaradt.
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #47 Dátum: 09 aug 30, 21:06:29 »

Mi ugyan kicsit előrébb tartunk a fordításban, de szintén saját tempó. Mosolyog Amikor épp kedvem van, leülök 1-1 fejezetet lefordítani. Meg mangát szívesebben is fordítok. Mosolyog Sajna ez a hét tatarozás, és szigorlat miatt kimaradt.

Valóban már lefordítottatok több, mint 50 fejezetet? Ohh My God
Lehet, hogy publikálásban előrébb tartotok, de hogy fordításban nem, azt biztosra veszem - szóval kérlek, ne állíts olyasmit, ami nem igaz.
Naplózva

Stanislav
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


WWW
« Válasz #48 Dátum: 09 aug 30, 21:12:40 »

"My bad"... Mosolyog Publikálást akartam írni, bár nekem a kiadás, és a fordítás nagyjából egybe van, ezért is írtam így. Előre dolgozni előre dolgozom, bár tény, nem ennyire. Meg én egyedül fordítom, és egy szerkesztőm/lektorom van. Mosolyog

Ám nem kell ezen fennakadni. Te is tudod, hogy nem arra céloztam.
Naplózva

Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #49 Dátum: 09 aug 30, 22:18:06 »

Össze ne vesszetek rajtaXD
Én személy szerint akkor inkább mindkét verziót elolvasom. Nyelvesít
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #50 Dátum: 09 aug 31, 04:35:16 »

Újra magamat kell idéznem:
Egy:
A Fórumszabályzatban leírtak szerint más oldalak [jelen esetben fordító csapatok] reklámozása a Fórumszabályzat megszegésének számít (mivel mi sem megyünk át egyik csapat fórumára kampányolni, így ezt elvárjuk mi is).
A szabályzat mindenkire vonatkozik, kérem, hogy tartsátok be. Köszönöm.

Kettő: A téma a Psyren, és nem a fordítása. A továbbiakban törölve lesznek az ilyen irányú hozzászólások, mivel OFF-nak minősül.
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 31, 04:39:46 írta Cart'necker » Naplózva
Stanislav
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


WWW
« Válasz #51 Dátum: 09 aug 31, 07:41:34 »

OFF: Elnézést, bár ITT nem olvastam ilyesmiről, de nem fordul elő többet.

Bár érdekes, hogy eddig ezért nem szóltatok.

Harag: Senki se akart összeveszni, csupán félreértettük egymást. Mosolyog


ON:  Engem mondjuk Ageha edzésének eredménye lepett meg. Mosolyog Nem kicsit durva ereje van a srácnak... puszta érzelemből hajtja a PSZI-jét. Nevet  Na meg az is hatalmas, amikor lyukat tör Amamiya falán, örvendezik, Amamiya meg bekattan. Nevet

Jó kis manga tényleg... bár vicces, hogy Japánban ez is majdnem "kaszát" kapott 50-es fejezetek környékén. De mangaka összeszedte magát, és végül nem történt meg, és utána izgalmasabbnál izgalmasabb fejezetekkel állt elő. Bár most 80-asok környékén 1-2 dologban csalódtam.

Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #52 Dátum: 09 aug 31, 09:28:40 »

Öhm... Amamiya mikor nem kattan be? ikszdé
Hát én ugyan nem olvastam végig az eddigi mangafejezeteket, de valami olyasmi lehet majd, mint minden shounenben...
Először mindenki hatalmasnak hiszi az erejét, utána jön a főellen, akinek még nagyobb, de fel tudják tápolni, legyőzik, de jön egy újabb ellen, akinek az emberei 2x olyan erősek mint az első főellené ^^".
Bár ez nem átlagos shounen manga ^^.
Naplózva

Stanislav
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


WWW
« Válasz #53 Dátum: 09 aug 31, 15:12:44 »

Valami olyasmi... Nevet
Bár Ageha ereje elég kiszámíthatatlan...

Ami nekem legjobban tetszik az a folyamatos fejlődés a karaktereknél... nem kapásból übertáp mindegyik. Nevet Kell kis edzés mindig, gyakorlás, stb...
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #54 Dátum: 09 aug 31, 15:58:32 »

bennem egyre jobban kezd bebizonyosodni, hogy Ageha karaktere hasonlít Narutóéhoz .. eddig legjobban a 11. és 12. fejezetben mutatkozott meg .. az elején ügyetlen - bár hatalmas képességgel rendelkezik -, és a végére - gondolom - nagyon erős lesz ..

Jó kis manga tényleg... bár vicces, hogy Japánban ez is majdnem "kaszát" kapott 50-es fejezetek környékén.
ezt hogy érted?o.O vagy ilyet ne kérdezzek? nemakarom a spoilert .. >.<# Neeem
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 31, 15:59:43 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #55 Dátum: 09 aug 31, 16:22:21 »

Szóba került, hogy a magazin, amelyben megjelent, dobja a projektet. Mikor még épp, hogy kezdett igazán beindulni a történet és hetekig, hónapokig (?) izgultunk érte, mi lesz a sorsa... Vannak ilyen népszerűségi mutatók, meg hogy lehet szavazni, melyik manga a kedvenced (minden magazinban van egy szavazólap, ha jól tudom... legalábbis láttam már ilyet, aztán ki tudja, összesen hány magazin csinál ilyet, de amik csinálnak, azoknak minden számukban van, úgy tudom) meg ilyenek. És hát Psyren nem igazán remekelt (persze, olyan címek mellett, mint OP, Naruto, Bleach, stb., azt hiszem, azért valahol érthető, hogy eltörpült azok mellett, amik már több száz fejezetet megéltek); de aztán megnyugodtunk, mikor kellett az első kötetből egy második kiadást is csinálniuk, mert olyan gyorsan elkapkodták xDD A tankoubon-eladásokból mutatkozik meg igazán, mennyire népszerű Mosolyog
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #56 Dátum: 09 aug 31, 16:42:08 »

ja, akkor nem ellene szavaztak, csak nem rá? Nevet mondjuk ez azért érthető .. nincs akkora hírneve, meg egyelőre rövidebb is .. de mondjuk a DN is csak 6 kötetes manga, és mégis talán a legnépszerűbb anime készült belőle .. szóval nem érdemes terjedelem alapján ítélni .. meg egyébként is .. a jóból kevés jut. Mosolyog

szerk.: amúgy nemtudom, volt e már felvetve valahol, de az 1. rész kb. 60 oldala után miért indult csökkenének az oldalszám?
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 31, 16:43:40 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #57 Dátum: 09 aug 31, 16:48:25 »

Mivel, ez egy weekly/heti megjeleniesül mű, ezért nem tud a készítő egy hét alatt annyi anyagot összerajzolni,ebben a minőségben, hogy elég legyen annyinak.
Illetve a legelső fejezettel, meg valahogy be kellett indítani a storyt, hogy legyen olvasó Nevet
Naplózva

Stanislav
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


WWW
« Válasz #58 Dátum: 09 aug 31, 17:31:02 »

Úgy van, ahogy Arvael mondja. Heti és havi megjelenésű manga magazinoknál van egy szavazásszerű kérdőív. Ahol meg kell jelölnöd 5 mangát ami tetszett... akár ugyanaz a manga is lehet ötször. Na, a magazinban megjelenik 20-25 manga. Amelyik rosszul produkál ezeken a szavazatokon, azt valószínűleg elvetik, és benyomnak helyette egy újat, mivel sok jó új manga is van, amik arra várnak, hogy megjelenítsék. (elvetiket úgy értem, hogy kap egy összecsapott gyors befejezést)

De ajánlom mindenkinek a Bakuman című mangát. Mosolyog Elég szépen leírják ezeket. És igen, az összes Jump magazin így működik.

Ám tetszik mindegyik karakternél a fejlődés... Nevet Miroku majdnem beletrafált... Amamiya a "zseni", Asaga az aki gyorsan tanul, de fokozatosan erősödik, míg Ageha az, akinek orbitális ereje van, de nem tudja irányítani, (még)... Mosolyog

szerk.: Sajnos Arvael a köteteladásoknak viszont nem mindig van köze ahhoz, hogy valami kap-e kaszát. Mert, ha valami nagyon fogy kötetben, de nem kap elég szavazatot, az is kap kaszát... nem is egyszer történt már ilyen.

« Utoljára szerkesztve: 09 aug 31, 18:08:34 írta Stanislav » Naplózva

uchiha tamás
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 817



« Válasz #59 Dátum: 09 okt 23, 14:20:06 »

Oké akkor 7 nap múlva itt a világ vége?

Ugye ez nem nag SPOILER?
Naplózva

\"Uchiha klán tagja vagyok\"

 \"This is usually the part when people start screaming\"

deculture101.files.wordpress.com/2009/01/soul-eater-alt.jpg
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!