24 okt 07, 05:14:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Szívesen laknál Japánban?
igen
nem
mi az a "Japán"?

Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Laknál Japánban?  (Megtekintve 77990 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #150 Dátum: 10 aug 10, 17:39:51 »

Tényleg mindig változnak a dolgok. A könyv is amit említettem kb. a 30-40 évvel ezelőtti állapotról beszélt.
Akkor még nem voltak hikikomorik sem. Lehet pont a nyugati világ miatt lettek. Még jobban fel kellett zárkózni, még nagyobb a feszültség, de enyhült a hagyományok szigorúsága és nem öngyilkosságba hanem a szobájukba menekülnek az emberek. Viszont aki sikeres üzletemben azon jó nagy teher lehet. Azok szerepelnek sztem a puruttyás videókban. Nevet

Remélem azért a normál középosztálybeli emberek normálisan tudnak élni. Szerintem ez náluk is kezd már kialakulni. Nekik is jót tesz szerintem európai aggyal gondolkodni, mert az általános gondolkodásmódjuk az nagyon durva.
Ha gondoljátok másolhatok be rideg történeteket a könyvből. Nevet

---

Az evőpálcikák viszont zseniálisak. Csak az európai ember lehet ilyen hülye, hogy késsel és villával eszik. Nem elég, hogy olyan mint egy barbár, aki halott állatok húsát cincálja szét evés közben. Rengeteg fölösleges mozdulatot tesz azzal, hogy felvágja és az időt is pazarolja. Kis dolognak tűnik, mert megszoktuk, de akkor is nonszensz.
A japánok fogják a pálcikát és esznek. Nem vagdosak, nem szurkálnak, csak esznek. Ők előre felvágják a dolgokat, hogy egyszerűen menjen, mi meg hülyék vagyunk.
Kb. olyan ez mindtha boltban vett wc papír helyett, a kertbe kéne mindig leszaladni lapulevélért. Biztos megszokja az ember. Csak alapvetően nem éri meg. Nevet

Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #151 Dátum: 10 aug 10, 21:13:38 »

...

De ez bőven mehetett volna az ételek étkezési szokásokba... sőt, át is helyezem mindjárt.
Áthelyezve, válasz itt.


Az előző témában én a "Paprikás krumpli evőpálcikával"-t ajánlom, ez sem mai könyv, de azért csak valamivel több, mint feleannyi idős lehet, mint az általad említett, és sok érdekes dolog van benne. Alapvetően egy japánba költözött, és belleszkdni, alkalmazkodni próbáló magyar családról szól, meg arórl, amit maguk körül látnak.
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 10, 21:34:15 írta STM » Naplózva
Matten
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 998


Kritikus, Énekes, Parodista, miegymás :D


WWW
« Válasz #152 Dátum: 10 aug 10, 21:16:33 »

Egyértelműen nem.

egyrészt meghalnék a kajától, de ez magánügy XDXD

Másrészt: Mindenki Perverz, mindenki Loli, valamint Japán is kezd elnyugatiasodni, és ez igen zavaró. Plusz amiket a Filmekben látok Japánról (Tokyo Drift) az nagyon nem tetszetős xD
Naplózva

Ide most valami bölcsesség kéne, de nem jut eszembe semmi ikszdé
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #153 Dátum: 10 aug 10, 21:32:23 »

Nem laknék. A japán életsítlusok azért távol állnak tőlem, meg amúgyis, nem tudom magam külföldön éve elképzelni nagxyon...
ez a hsz amőúgy áthelyzeés közben keletkezett...
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 10, 21:36:41 írta STM » Naplózva
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #154 Dátum: 10 aug 11, 20:13:29 »


Az evőpálcikák viszont zseniálisak. Csak az európai ember lehet ilyen hülye, hogy késsel és villával eszik. Nem elég, hogy olyan mint egy barbár, aki halott állatok húsát cincálja szét evés közben. Rengeteg fölösleges mozdulatot tesz azzal, hogy felvágja és az időt is pazarolja. Kis dolognak tűnik, mert megszoktuk, de akkor is nonszensz.
A japánok fogják a pálcikát és esznek. Nem vagdosak, nem szurkálnak, csak esznek. Ők előre felvágják a dolgokat, hogy egyszerűen menjen, mi meg hülyék vagyunk.
Kb. olyan ez mindtha boltban vett wc papír helyett, a kertbe kéne mindig leszaladni lapulevélért. Biztos megszokja az ember. Csak alapvetően nem éri meg. Nevet


Uhm... gondolj bele az eldobhatós evőpálcikákkal mennyi fát elpazarolnak a japánok. Nevet Biztos náluk is van elmoshatós pálcika, de az étkezdékben meg egyéb helyeken szntem eldobhatósat adnak ott is. Nem túl környezet barát. Meg van egy csomó minden náluk, ami nem túl környezet barát...

Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #155 Dátum: 10 aug 11, 21:13:46 »

Nem féltem őket. Megoldják szerintem ezt a problémát. Okos nép.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #156 Dátum: 10 aug 11, 21:17:09 »

Magyarországon az erdő elé ledobott Háztartási hulladékok és elektronikai alkatrészek sem épp környezet barát megoldások... :'D Én a japókból kinézem , hogy lecsiszolják használt pálcákat , mázolnak egy réteg lakott rá és a díszitést újra megcsinálják. X'D
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #157 Dátum: 10 aug 11, 21:33:47 »

Vagy pedig csinálnak evőpálcika erdőt... fentartható gazdálkodás.. mindegyik kivágott evőpálcikafa helyére ültetnek újat..^^

Jobban belegondolva én se élnék ott... sok munka, semmi egyediség...  Aes mondta hogy honvágy meg minden... nem is az ország hiányozna, hanem az emberek akiket ismerek...  De egy nyaralás erejéig nagyon szivesen kimennék, és olyan lennék, mint a japán túrista a Ferenciek terén^^   templom fótófótó, magyarember clickclick, csöves a metróbanclickclickXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #158 Dátum: 10 szep 19, 16:10:21 »

Simán laknék, ha már japánul is tudnék akkor mindig friss ropogós manga várna Nevet
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #159 Dátum: 10 szep 26, 19:20:19 »

Én is szivesen laknák, valahogy nagyon meg fogott  kultúra meg minden, és  van 1 -2 jó csaj is ott Nevet lenne 1  nagy jék szemű(mint én ) japán anime gyerekem 1x ! xD
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #160 Dátum: 10 szep 27, 19:30:35 »

Idézet
lenne 1  nagy jék szemű(mint én ) japán anime gyerekem 1x ! xD
Anno egy barátommal egy gyönyörű, meleg nyári éjszakán Siófokon, elég sok viszki után életerővel megtöltve, vadállatmódba kapcsolva odamentünk minden csajhoz, ha szép ha csúnya és mondtuk, hogy szülj nekem japán gyereket. Nevet
Olyan arcokat vágtak, hogy azért megérte megszületni.
Japánban mindez nem lenne ugyanekkora poén, mert ott még lenne realitás a dologban. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 27, 19:31:55 írta Gdat88 » Naplózva
Leni-chan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 272



« Válasz #161 Dátum: 10 okt 09, 02:16:46 »

Én csak azért laknák Japánban mert amit csinálok és csinálni akarok az csak ott van. Mosolyog (igaz magamra cáfolhatok mivel Magyarországon is lehet mangát animét csinálni  smirksweat ).
Hát a kajától lehet h én is éhen halnék mert utálom a halat. De ettől függetlenül ehetek rizst rament stb.

De h mindenki tényleg perverz? Ohh My God Kicsit vagy nagyon? Mert ha kicsit akkor ott a helyem! x3
« Utoljára szerkesztve: 10 okt 09, 02:18:32 írta Leni-chan » Naplózva

Pesszimista kisdémon, ki Disney Drakula
Kallen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1137


a Niibi hugocskája ~


« Válasz #162 Dátum: 10 okt 09, 06:59:16 »

Hát nem lenne rossz Japánban lakni. Mivel szeretem a rament és úúgy ahogy a szusit is, talán sokáig kihúznám Nevet
viszont nem ott mennék férjhez az tuti biztos Nevet xD
Naplózva



Férjem: Rikan <3 Gazdám: Sabaku-sama.~ Tanítványom: Bogi.~
-Te miért hagytad ott Iowát?
-Mert körülnéztem és rájöttem, hogy nincs senki, akit irigyelnék.
Leni-chan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 272



« Válasz #163 Dátum: 10 okt 09, 08:50:59 »

Hát én se ott mennék férjhez mert most vok kb. 162-3 cm és akkor felnőtt koromba? xD Ott mindenkinél kb. másfél fejjel magasabb lenék. És az már milyen h magasabb vagyok a férjemnél??  Ohh My God  Nevet x3
Naplózva

Pesszimista kisdémon, ki Disney Drakula
Đestri
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 393


Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos.


WWW
« Válasz #164 Dátum: 10 okt 12, 15:00:07 »

xĐĐĐĐ
Hát nem is tudom én laknék de ugyan ez xĐ
Törpikék xĐ
Naplózva

Ami két mondatnál hosszabb, az hazugság.
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!