24 okt 05, 16:19:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471374 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2010 Dátum: 13 feb 21, 18:26:49 »

De azért tegyük hozzá hogy egy pár hónapos tartalékosi alapkiképzés senkinek sem árthat, mert ez a pár száz hivatásos katona ha véletlenül történne valami lóf*szt nem ér...
2 nap alatt meg nem tanít meg senki senkit, túlélni, vagy fegyverrel bánni...
Nem csak párszáz hivatásos van azért ott. Ha történne valami akkor nem csak azok cselekednek hanem a többezer rendőr és miegymás foglalkozású ember akik erre alkalmasak, illetve olyan magánszemélyek akik tudnak harcolni.  Gondolkozik Úgyis mindenkinek meglenne a maga kis "feladata".   Mosolyog
Viszont a hivatásosságot lehetne motiválni kedvezményekkel, hogy minél többen menjenek (nyilván azok akik nem "törnek össze" tőle.)  Gondolkozik

Idézet
Az iskoláknak ma már nincs joga nevelni.
Ehhez elég lenne egy kis törvénymódosítás is, hogy legyen hozzá joguk.

Idézet
Kezdjük ott hogy szerintem minden állampolgárnak képességeihez mérten tisztában kéne lennie a honvédelem alapjaival.
Ahhoz elég ha tanulnak róla, és ellátogatnak egy laktanyába vendégként (ezt most főleg a lányokra értem, de férfiak is vannak akiknek már ez is elég).
és direkt emeltem ki azt hogy "képességeihez mérten", vagyis nem kell erre rákényszeríteni mindenkit, hanem inkább motiválni az embereket, hogy menjenek  mert pl. ilyen és olyan kedvezmények vannak.

és ha be is vezetnének ilyet (ami szerintem nem mostanában lesz), akkor is nagyon odafigyelve a "szűrésre" és nem csak fizikai alkalmasságot figyelembe véve hanem a pszichéset is.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #2011 Dátum: 13 feb 21, 21:56:38 »

Hivatásnak valami olyat szeretnék ami a beállítotságomhoz közel áll. Ez az informatika. Ha dolgozhatnék a hadseregnek informatikusként akkor bevonulnék. Csak ahhoz egyetemi végzettség kell. Per pill Mezei közlegény nagy szorgalommal tiszthelyettes lehetnék.
Olyan személyesen fogod fel hogy az hihetetlen.
Azért legyen kötelező mert jó hatással lenne a mai fiatalságra nemtől függetlenül.

Persze, hogy személyesen fogom fel, hisz engem a Te véleményed érdekel, és az, hogy hogyan alakult ki ez a nézet benned. De erről még mindig nem hallottam. Illetve arról se, hogy 9 hónapra miért nem vonulsz be? Ettől még lehetsz informatikus. Csak arra próbálok ezzel rávilágítani, hogy mennyire más az, hogy Te azt akarod, hogy másoknak kötelező legyen (akár magadnak is) és az, hogyha Neked ennyire tetszik, akkor miért nem csinálod? Illetve a kettő miért függ össze nálad. Mert én például szeretek foglalkozni a különböző politikai struktúrákkal, sőt azt gondolom, hogy fontos is lenne mindenki számára, mégse hiszem, hogy jó lenne ha kötelező lenne. Főleg nem úgy, ahogy én azt elképzelem.

Az meg, hogy jó hatással lenne... Kérlek bizonyítsd valami statisztikával, mert ez így nekem kevés, hogy egy alapvetően militarista beállítottságú, valószínűleg introvertált ember - Te - azt mondja, hogy szerinte jó hatású lenne. Nem meglepő, na.
Illetve miért nem elég a kötelező számú testnevelés óra? Miből gondolod, hogy aki azt leszarja, az nem szarja le a kiképzést is? Akkor meg ott vagyunk ahol a part szakad.

Illetve írtál olyanról, hogy fegyelmezettség. Az jó dolog? Nyitott vagyok rá, ha meg tudsz győzni, de szerintem ebben az aspektusban, hogy 17-19 éveseket köteleznénk arra, hogy tűrjék, hogy emberek ordibáljanak velük olyan dolgok miatt, amik őket nem is érdeklik... hát nem egy szép jövőkép. Biztos, hogy jó dolog arra nevelni fiatalokat, hogy engedelmesek legyenek minden helyzetben? Vagy arra, amit egyébként az életének későbbi szakaszában úgyis meg fog tapasztalni, hogy a főnök szava a szent?

Miért a katonaságnál áll meg nálad ez a dolog - az egyértelmű militarizmus fétisen túl? Szóval miért nem olyan csoportok, közösségek létrehozásában, ahol egyrészt valamilyen fegyelmet, felelősséget tanul az ember, de emellett nem robotot nevelnek belőle, mint a katonaságnál (fuss 50 kilométert, csinálj 3000 fekvőtámaszt), hanem kreatív feladatokkal látnák el őket? Azért azokat a dolgokat, amikről írsz, tovább lehet gondolni barátságosabb, emberibb alternatívákká is.

Az biztos, hogy amiről beszélsz, hogy 9 hónap katonaság, na annak katonai haszna egyáltalán nem lenne. Tehát azért tök fölösleges. Egyrészt mert 9 hónap alatt nem sajátítanak el komoly képességeket - megtanulják kezelni maximum a fegyvereket, ami háborúban tök jó, de lényegtelen hivatásos katonákkal szemben (hisz mozgást, stratégiai dolgokat, rejtőzködést, ilyesmiket nem tudnának ennyi idő alatt hathatósan elsajátítani) -, másrészt meg a többség, akit valószínűleg nem érdekelne az egész, úgyis hamar elfelejtené a tanultakat. Tehát katonai erővel egyáltalán nem jár, kábé annyira csak, mint a középkorban egy harcedzett, felszerelt sereg mellett a parasztokból álló vasvillával felfegyverzett brigád.
Az egyedüli haszna a közösségi szellem építése, de mint fentebb írtam ezt katonaság nélkül ugyanúgy meg lehet oldani.

Csak mert olyan átéléssel írod ezeket, mintha minimum arra számítanál, hogy Micsudi és társai hozzászólásai miatt már holnap reggel jön a teherautó, hogy elvigyen a Delta Force-ba. Téged, nem a Másokat, a Mindenkit, az Őket, a rosszakat meg a Valakit, hanem pont Téged személyesen.

Én ezt nem vettem észre.  Nevet Az meg alap dolog nálam, hogyha hozzászólok valamihez, azt komolyan veszem.
Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #2012 Dátum: 13 feb 21, 22:05:07 »


Ez túl van bonyolítva.
Néhány embernek nem ártana egyfajta nevelési módszer. Nem feltétlenül sorkatonaság... nem feltétlenül megalázás.. nem feltétlenül csicskáztatás..

Amennyiben a szülők ezt képtelenek biztosítani, mehet a gyerek a katonasuliba.


Miből gondolod, hogy Neked, vagy bárki másnak joga van megmondani, hogy ki hogyan nevelje a gyerekét, addig amíg az a gyerek jogkövető magatartású lesz? Pláne elvenni családoktól a gyermekeiket.
Azt a leborult szivarvégét Laterneman, úgy látom te itt valamit módfelett félreértettél...

Nem azt mondtam hogy a rossz gyereket bedugja a kormány vagy éppen én a katonaiskolába.. azt mondtam, hogy ha túlmutat (ebbe ne is menjünk bele.. nyilván nem a gyerek hibája hogy félre van nevelve, vagy nincs megnevelve) a szülő képességein a dolog hogy megnevelje a gyereket, akkor ez egy elég jó megoldás.

Néhány embernek.. például az olyan gyerekeknek akiknek nem áll másból a szabadidejük mint a vandálkodás.. a fegyelmetlenség, a verekedés.. a tanár ütlegelése..

Azt hiszem itt be is fejeztem.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #2013 Dátum: 13 feb 21, 22:14:27 »

Nem azt mondtam hogy a rossz gyereket bedugja a kormány vagy éppen én a katonaiskolába.. azt mondtam, hogy ha túlmutat (ebbe ne is menjünk bele.. nyilván nem a gyerek hibája hogy félre van nevelve, vagy nincs megnevelve) a szülő képességein a dolog hogy megnevelje a gyereket, akkor ez egy elég jó megoldás.

Én meg írtam, hogy erre már létezik intézmény - nevelőintézet, javítóintézet.
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2014 Dátum: 13 feb 21, 22:16:45 »

Ugyan már ezt te se gondolod komolyan Nevet  Azok inkább bűnözőképzők Nevet ezt te is tudod
Ám Azt ugye tudtad hogy hadköteles vagy Nevet ? Pont mint én Nevet vagy bármelyik egészséges 18-55 év közötti férfiember?
Nemrég számolták össze mennyi hadra fogható ember van az országban Mosolyog
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2015 Dátum: 13 feb 21, 22:17:14 »

Az egyik barátom tanára fogalmazta meg nagyon jól, hogy a sorkatonaság a szabadságvesztés és a kényszermunka furcsa elegye.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2016 Dátum: 13 feb 21, 23:43:09 »

Ami azt illeti, inkább katonasuliba dugják a gyereket, mint javítóba...  smirksweat Lehet jobban jár... A javítóból egyenes út vezet a börtönbe.. Karriert nem fog ott építeni... A Katonasuli meg adna egy hivatást...

A szülő nevelje a gyereket... Kérdem én tőled, hogy mikor? A legtöbb szülő reggeltől estig dolgozik, nincs ideje rá...
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2017 Dátum: 13 feb 21, 23:57:25 »

http://www.youtube.com/watch?v=vOQYq_4yN8k
Fiatalkorúak börtöne, ha már szóba jött hasonló. Vitatémának pedig felvetem azt, hogy nagyon beteg vagyok-e, amiatt, hogy ezen röhögök? Nevet Szerintem nem, de lehet ellene érveket felhozni.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2018 Dátum: 13 feb 22, 00:03:40 »

Szerintem inkább szánalomra méltó, valahogy emberidegen az egész. És ez a valóság falkában rácsok között visszatérnek  a falkatörvények. Inkább a katonai iskola. Komolyan.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2019 Dátum: 13 feb 22, 00:11:47 »

Mifelénk szállóige lett a végén elhangzó mondat, miszerint: Köcsögöm leszel vagy csicskám? Nevet
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2020 Dátum: 13 feb 22, 12:28:18 »

Vitatémának pedig felvetem azt, hogy nagyon beteg vagyok-e, amiatt, hogy ezen röhögök? Nevet Szerintem nem, de lehet ellene érveket felhozni.

Én is jót nevettem =) Ha már valaki bekerül oda, akkor az okkal kerül be és az ilyeneket nem tudom sajnálni kacsint
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2021 Dátum: 13 feb 22, 12:52:43 »

Ennél azért árnyaltabb a helyzet. Van, hogy olyan környezetben nőttek fel, hogy nem volt más választásuk.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #2022 Dátum: 13 feb 22, 14:34:07 »

Idézet
Ha már valaki bekerül oda, akkor az okkal kerül be és az ilyeneket nem tudom sajnálni kacsint
Ez elég irritáló hozzászólás. Mond azoknak , akiket gyilkosság vádjával bevittek majd pár év múlva kiengedtek egy oups, sorryval. Egzisztenciádnak egy életre lőttek egy hiba miatt. Mosolyog Ezért nem jó az általánosítás, mert mindig van kivétel.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 22, 16:36:40 írta Ishida » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2023 Dátum: 13 feb 22, 16:23:37 »

Ennél van egyszerűbb eset is, amikor valaki agresszív körülmények között nő fel és nem is ismer m ás módot a boldogulásra. Ő teszi amit tett, de lehet, hogy csak a neveltetése okozza ezt. Van benne felelőssége, de nem írható csak az ő számlájára.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2024 Dátum: 13 feb 22, 17:56:12 »

Idézet
Nyitott vagyok rá, ha meg tudsz győzni, de szerintem ebben az aspektusban, hogy 17-19 éveseket köteleznénk arra, hogy tűrjék, hogy emberek ordibáljanak velük olyan dolgok miatt, amik őket nem is érdeklik...

Pont ez a gond, hogy nem érdekli őket, ami társadalmi problémában keresendő. Egyes országokban a pár hónapos katonai kiképzés egy szertartás, a felnőtté avatás próbája, amit legtöbb fiatal vár, és bizonyos okok miatt mindenki teljesen komolyan vesz.
Magyarországon természetesen ez nem működne az elcseszett mentalitás miatt.

Egyébként nagyon kérdezgetted Micsudit, hogy miért nem vonul be 9 hónapra. Válaszolok én: azért nem, mert lemaradnék a kortársaimtól. Elmaradnék a tanulmányaimmal, hátrányból kezdenék. Ha viszont kötelező lenne, akkor nyilván mindenkinek kötelező, így nem én vagyok az egyetlen, akinek kiesik az a 9 hónap. Ergo nincs hátrány.

Honvédelem meg nemcsak abból áll, hogy 3000 fekvőtámasz és 10 ezer kör az épület körül. Nemcsak ezt taníthatnák, hanem nyilván lehetne egy sokkal jobban felépített - akár a fiataloknak kalandosabb - rendszerbe is foglalni. Itt maga a testedzés teljesen lényegtelen, mert azt később nagy valószínűséggel úgyis abbahagyják, így háborús helyzetben semmit sem ér, hogy a sorkatonákkal egykor több kilométert lefuttattak, most meg meg sem tudnak mozdulni a tunyaság miatt. Itt a gyakorlatra és a taktikai dolgokra kéne helyezni a hangsúlyt, hogy az embereknek legyen egy kis fogalma a háborús (vagy bármely katasztrófa-) helyzetről, a túlélésről. Ez akár éles helyzetben életeket is menthet.

Így meg reménykedhetünk, hogy nem lesz soha éles eset.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 22, 19:21:53 írta Saphira » Naplózva

Oldalak: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!