24 okt 05, 16:17:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 942 943 [944] 945 946 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1136641 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #14145 Dátum: 13 feb 21, 15:24:23 »

Dehogy alkalmatlan, bár én pont alkalmatlan lennék, de én legalább tudok küzdeni a dolgaimért, másoknak is meg kéne tanulni ezt, ez pedig egy alkalmas módja lenne

álmos vagyok Szomorú
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14146 Dátum: 13 feb 21, 15:30:08 »

Igyál egy kis kávét Mosolyog Max fizikailag lennél alkalmatlan. Bár ha nem kéne futni meg menetelni szerintem nem lenne gond. Bár nem tudom mennyire vagy terhelhető. Viszont olyan harciszellem van benned hogy nem kicsit aláznál ott nagyon sok lányt, még fiút is kitartásban Nevet
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #14147 Dátum: 13 feb 21, 15:34:46 »

Az a baj a "műkörmös társadalommal" hogy ha valaki egész életében egy irodában gubbasztva napi 8órában dokumentumokat iktatott és a fizikai munkához annyi köze volt hogy otthon kitakarított az nem tudom hogy mit kezdene a katonai kiképzéssel, az neki túl nagy fizikai terhelés, a lelki részéről már nem is beszélve, az ilyenek összeroppannának már egy hét alatt is. Ha lenne is csak úgy lehetne hogy fokozatosan terhelni az illetőt.
Egyébként én is totálisan alkalmatlan lennék (még noemiminél is alkalmatlanabb), eléggé gyenguszka vagyok fizikailag.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14148 Dátum: 13 feb 21, 15:39:04 »

Az hogy valaki gyenge nem mentség ne csináljon 50-60 fekvőtámaszt, csak 10et-15öt kicsit hozzászoktatná az embert a mozgáshoz nem tunyulna el, nők férfiak egyaránt. És ezért kéne ezt érettségi előtt. Nem öreg kutyáknak akarunk újat tanítani.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #14149 Dátum: 13 feb 21, 15:56:57 »

Kíváncsi lennék, hogy azok, akik itt népszerűsítik a sorkatonaságot, egy hét kemény kiképzés és szívatás után is ugyanígy gondolkodnának-e...  Nevet

Én arra lennék kíváncsi, hogy hol húznák meg a vonalat, kiknek kéne mennie. Bár persze tudom, kizárólag másoknak. Mindig azok beszélnek a sorkatonaságról, akik soha nem voltak, csak hallottak pár romantikus történetet a szüleiktől, hogy milyen jó is volt (így visszagondolva). Aztán ezt kivetítik a társadalomképükre, ami nem áll másból, csak abból, hogy másoknak változniuk kell, mert mások rosszak, lusták, stb. A lényeg, hogy nekik ne kelljen, ők a felülről szemlélődő rendes emberek, akikhez másoknak hasonlítani kellene.   
Micsudi is gondolom maga alatt húzza meg ezt a vonalat, tehát ő már ne legyen sorkatona, csak az utána következő generáció, mert az milyen rossz.
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14150 Dátum: 13 feb 21, 16:01:30 »

Ha csak akkor vezetnék be újra ha én végigcsinálom, akkor mennék! Nem javaslok olyan dolgot amiben nem vennék részt! Van Gerincem. Nekem is jót tenne! (ne a szoci honvédségre gondoljatok már! ma azért emberségesebb lenne)
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #14151 Dátum: 13 feb 21, 16:15:56 »

De akkor hogyhogy nem jelentkeztél? Gondolom ha szerinted ennyi pozitív előnye van, akkor csak elmész, nem? Vagy csak akkor jó, ha mindenki más is kényszerítve van rá?  Mosolyog
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14152 Dátum: 13 feb 21, 16:21:51 »

Nem vágyok katonai pályára. De még az is lehet Mosolyog sosem lehet tudni Mosolyog Diploma után az ember tiszt lesz Mosolyog és úgy már más a leányzó fekvése Mosolyog
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #14153 Dátum: 13 feb 21, 16:28:52 »

Szóval, ha valaki filmesztéta akar lenni, aki a katonaság közelébe se akar szagolni soha életében, annak legyen kötelező az érettségi előtt elcsesznie 9 hónapot a honvédségnél, de Neked, akit ez az egész még érdekel is, ne kelljen, mert nem vágysz katonai pályára. Ezért Te ki se próbálod, meg se nézed.
Szóval akkor mégiscsak másoknál van az a bizonyos határ meghúzva.  Mosolyog
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14154 Dátum: 13 feb 21, 16:34:00 »

Ha kötelező lenne úgyse tudnék kibújni alóla. És lehet hogy 9 hónap után ha úgyalakul ottmaradnék. Elcseszni 9 hónapot? De hagyjuk ezt ez nem a vitatopic le leszünk "dorgálva" ha folytatjuk.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #14155 Dátum: 13 feb 21, 16:36:46 »

Ez túl van bonyolítva.
Néhány embernek nem ártana egyfajta nevelési módszer. Nem feltétlenül sorkatonaság... nem feltétlenül megalázás.. nem feltétlenül csicskáztatás..

Amennyiben a szülők ezt képtelenek biztosítani, mehet a gyerek a katonasuliba.

Nekem aztán édes mindegy hogy sorkatonaság vagy nem... de tény és való.. hogy kicsit más lenne az emberek világképe, mint ahogy az enyém is.. ha részt vennének egy ilyen/egyfajta kiképzésen, nem mellesleg sikeresen.

Én sem mentem el katonának.. blablázom a levegőbe.. hogy a fitty fenébe képzelem hogy van véleményem, vagy elképzelésem.

Fogom szépen Micsudi kezét elmegyek sorkatonának, elviselem a gusztustalan módszereket és utána majd beszélgethetünk.
Addig meg csak a kötekedéseddel tud szembesülni az ember. Egyértelmű.

Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #14156 Dátum: 13 feb 21, 16:50:04 »

Tegyük hozzá hogy régen 1-2 év volt a sorkatonaság, és az azért rohadt hosszú idő... Szerimtem is hülyeség ennyi időt elcseszni az ember életéből, akkor azért volt jó, mert a  hidegháború volt... Készülni a nagy háborúra, és készenlétben tartani minél több embert és eszközt... smirksweat De azért tegyük hozzá hogy egy pár hónapos tartalékosi alapkiképzés senkinek sem árthat, mert ez a pár száz hivatásos katona ha véletlenül történne valami lóf*szt nem ér...
2 nap alatt meg nem tanít meg senki senkit, túlélni, vagy fegyverrel bánni...

Kíváncsi lennék, hogy azok, akik itt népszerűsítik a sorkatonaságot, egy hét kemény kiképzés és szívatás után is ugyanígy gondolkodnának-e...  Nevet
Szívatás? Voltál koleszos? Akkor semmi újat nem tudnának mutatni az unatkozó öregkatonák...
Kiképzés? Végig lehet csinálni...
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14157 Dátum: 13 feb 21, 17:19:40 »

Lassan mehetek edzeni Mosolyog  nem kicsit lesz kegyetlen Nevet pláne így hogy a karom alig bírom felemelni.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #14158 Dátum: 13 feb 21, 17:55:46 »

Akkor már tényleg leginkább az lenne a legjobb amit Ayumi említett pár oldallal ezelőtt. Mégpedig hogy lehetne valamilyen harcművészeti oktatás a tesi óra helyett, ami kötelező lenne. Ha pedig valaki nem megy el azaz ellógja, annak csp megvonás - ahogy eleve most ez van ha jól tudom. Vagyis megvonják a családit attól aki nem jár suliba.
Ha meg óvodától kezdve ez lenne, eleve hozzászoknak és nem is akarják ellógni.
Mindenesetre mindenképpen jó a fokozatosság elvét betartani.
Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14159 Dátum: 13 feb 21, 18:16:30 »

Iskolai keretek között is el tudom kepzelni a honvédelmi oktatást. Mondjuk nyáron egy tábor. A lényeg hogy az emberek ne maradjanak hülye.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Oldalak: 1 ... 942 943 [944] 945 946 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!