24 okt 08, 05:36:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473063 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1155 Dátum: 10 márc 07, 21:07:29 »

Ebben végülis igazad van Hiei. Nevet Én csak azért foglalkozom vele, mert vannak terveim a történelemmel, meg amúgy is, imádom a törit. Mosolyog Habár nem tanulni, hanem inkább fejtegetni, elolvasni különböző nézőpontokat, aztán kideríteni melyik volt igaz és melyik nem. Ez utóbbi persze lehetetlen feladat, valószínűleg mindkettőben vannak ferdítések. Mosolyog
De ez igaz, amíg nem biztos a jövő, homályos a múlt is. Gondoljunk csak az indiaiakra. Saját nyomorukban tengődnek stb, míg hajdanán büszke, erős nép voltak.
De a múlt bizonyos tekintetben erőt is adhat. Mosolyog Ha csak a csodaszarvasra gondolok: Előre fut, miközben hátrafelé tekint.
Rohan a jövőbe, de nem veszti szem elől a múltat. Mosolyog
A fa sem élhet gyökerek nélkül, a nemzet sem.
De amúgy igazad van a többiben. Először meg kéne alapozni a jövőt...

Az ókorban valóban büszke erős nép voltak de utána századokig rettegő angol gyarmatként éltek egészen Gandhiig. Utána a nyomort már maguknak köszönhetik, ahogy mi is a mostani országunkat.  kacsint
Naplózva


 
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1156 Dátum: 10 márc 09, 19:20:48 »


Szerintem legtöbb esetben mindenki magának köszönheti a nyomort.
Szinte mindig visszavezethetők erre a problémák, gondoljunk csak az afrikai népekre. Földrajztanárunk szokta mindig sajnáltatni őket, és ő mindig a fejlettebb népeket okolja a nyomorért. De valójában ennek nagy része visszavezethető a saját hibáikra szerintem. (Most kövezzetek meg)
Persze vannak kivételek, mint már említettem. A természeti katasztrófa, vagy a külső támadás ilyen például.


« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:57:04 írta Saphira » Naplózva

Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1157 Dátum: 10 márc 09, 19:33:04 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:51:56 írta Slane » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1158 Dátum: 10 márc 09, 19:43:18 »

És rajtunk ki segít?
Nekem meg például nem tetszik az, hogy egyes országoknak (Most például gyakran afrikai országoknak) hirtelen mindenki segíteni akar. Folyton róluk lehet hallani, az ő segélyeikről, nehéz helyzetükről tanácskoznak.
Hogy miért nem tetszik?
Mert hány ország van még, ami hasonló helyzetben van? Gondoljunk csak egyes szegény ázsiai országokra. Ott is éhezők millió várnak egy jobb életre, sőt, inkább csak egy kis ételre, boldogságra. Nem tudunk mindenkit megsegíteni. Azzal meg, hogy például az IMF kedvező - hosszú lejáratú - hiteleket nyújt egyes országoknak, vagy esetleg tartozását elengedi, nem helyezi-e előbbre, mint egy másik, ugyanolyan szegény országot?
Természetesen, lehetne rajtuk segíteni, de az ember alapvetően önző. Adhatunk mi ruhákat, játékokat, ételt a rászorulóknak. Képzeld, adok is. De nem adhatok egyedül mindenkinek. Felajánlhat Bill Gates 6 milliárd dollárt is akár, de azzal sem fogja az egész világot megsegíteni.
A segély nem megoldás. Itt belülről kell felemelni a nemzetet, nem kívülről, mert az csak látszólagos. Egy kívülről felépített ország függő helyzetű és gyenge. Adhatunk mi bármennyi segélyt, az csak eltűnik egy mély kürtőben hosszú távon, noha pár ember életét megsegítettük vele. De eljön a pillanat amikor már nem adhatunk semmit. Annek a nemzedéknek, aki nem kap, mit mondjunk?  Mosolyog

És itt nem egy emberről van szó, aki elszegényedett, hanem egy nemzetről. Egy nemzetet sokszor lehet emberi metaforákkal, megszemélyesítésekkel felruházni, de ebben az esetben nem igazán. Ez nem személyes probléma - míg az egyéni elszegényedés az - hanem nemzeti. A nemzetbe pedig beletartoznak a régi nemzedékek, a gyerekek. Azok is akik elmúltak, és akik még nincsenek is.

« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:58:26 írta Saphira » Naplózva

Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1159 Dátum: 10 márc 09, 19:56:42 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:52:02 írta Slane » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1160 Dátum: 10 márc 09, 20:12:26 »


Igen, szerintem is az ilyen reform az egyetlen megoldás. Erre érdemes segélyt fordítani - hátha pár esetben beválik. Csak nehogy úgy járjanak, mint mi, hogy minden pénz eltűnik valahol. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:58:47 írta Saphira » Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1161 Dátum: 10 márc 09, 21:38:05 »

"(Most például gyakran afrikai országoknak) hirtelen mindenki segíteni akar. Folyton róluk lehet hallani, az ő segélyeikről, nehéz helyzetükről tanácskoznak."

Igen.. Mert ez folyik a médiából.. Mostanság az a menő, hogy ki segít az afrikaiakon... De te az egészből mit látsz? Azt hogy a hírességek menőznek hogy ők segítik a szegényeket, odadobnak pár ezrest a milliós vagyonukból, és szinte csak annyit érnek el, hogy ők lesznek a király emberek, mert ők segítettek... Magára gondol ott minden szenzáció hajhász... Jó lehet elérik azt hogy 2 nappal később fordul fel a reklámban szereplő, éhező HIV fertőzött gyerek... Többet nem...
Élelmiszer segélyek.. Az amcsik küldik a kaját a gyökéren élő busmann gyereknek, aki amikor elé teszik az amcsi cuccost, jó esetben 1-szer jóllakik belőle, rossz esetben meg sem eszi, de az a szerencsétlen gyerek másnap meg ugyanúgy éhes...

Nem élelmiszer segély kell... Küldjenek technológiát, hogy legyen mivel megtermelni a kaját.. Azzal senkit nem lehet kihúzni a nyomorból, hogy 1-2 szer megtömjük a hasát, meg kap 2 szem vitamint...
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1162 Dátum: 10 márc 10, 06:55:15 »

Valahol olvastam hogy az amcsik csináltak az afrikaiaknek "Tesco gazdaságos laptopot" 1 dollárért......Mikor megláttam nem hittem a szememnek...laptopot vinni oda,ahol még azt se tudják h mi az az elektromos áram...
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1163 Dátum: 10 márc 14, 11:09:55 »

Gabesz: Afrikába nem lehet csak úgy technológiát vinni. Teljesen igaz, hogy ez az egész mentsük meg és küldjünk kaját szegény kis ártatlan afrikai gyerekeknek csak hírverés, de mit szólnának az afrikai népek, ha oda megy egy-két amerikai vagy más országból egy-két ember, és elkezdenek egy kis technológiai központot építeni. Teljesen kiakadnának, a kis harci seregük leégetné az egészet, és lerombolná, mert ők azt nem kérték.

Marci1996: Hát ez elég vicces.  >.<# Tényleg igazán semmire nem tudják használni a laptopot de ha tudnák is akkor is "Tesco gazsaságos Laptom" ami meg, mondjuk meg őszintén nem ér túl sok.  smirksweat
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1164 Dátum: 10 márc 14, 11:20:22 »

Én mindig is azt mondtam, most is csak azt tudom mondani, hogy ahhoz hogy segíteni lehessen rajtuk, rendet kell tenni. Ugyanis a rend az ami igazán hiányzik onnan, az élelem meg a többi csak ezután jön. Ha kaját, vagy gyógyszert, meg hasonlókat adunk nekik, akkor az hamar a helyi kiskirályok, hadurak kezébe kerül, akik utána a hadseregüknek adják azt. Éppen ezért, ha akarunk valamit, először tankkal kell oda menni, akár tetszik ez, akár nem. Le kell verni a hadurakat, le kell szerelni a hadseregeket és az irreguláris milíciákat, katonai kormányzatot bevezetni, szükség esetén szigorú statáriummal egybekötve. Röviden gyarmatosítani kell. Az angolok és a többi gyarmattartó évszázadokon át fent tudta tartani a rendet a fent módszerekkel, pedig még tankjuk meg helikopterük se volt. És ezekben az évszázadokban rend volt, és nem volt éhezés.

Természetesen a fentiek nem biztos, hogy jók. Bőven lehet vitatkozni azon, hogy a Nyugati civilizációnak van e ehhez joga. Talán nincs. De akkor következetesnek kell lenni: nincs jogunk tankkal menni, mert nincs jogunk beavatkozni más országok, más kultúrák belügyeibe. Ebben az esetben viszont, értelemszerűen semmiféle beavatkozáshoz sincs jogunk, tehát kaját se küldhetünk, mert az is beavatkozás! És akkor most lehet agyalni, hogy melyik a kisebbik rossz. Hagyni őket éhenhalni, vagy gyarmatosítani őket?
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1165 Dátum: 10 márc 14, 11:22:22 »

Minagi sztem nem rombolnák le a gyárépületeket,csak nem fogják tudni hogyan kell használni.Pl: egy laptoppal is lehet diót is törni,csak aki tudná használni az sírna ha látná.
Aesnak sztem igaza van,egy totál képzetlen és korrupt népet nem lehet felemelni.
« Utoljára szerkesztve: 10 márc 14, 11:24:04 írta Marci1996 » Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1166 Dátum: 10 márc 14, 12:05:22 »

Nem mondtam én, hogy nem lehet felemelni. Végül is az angoloknak, franciáknak, stb. sikerült. Én csak annyit mondtam, hogy erre, mármint a felemelésre, vannak jól bejáratott módszerek, és amennyiben segíteni akarunk, akkor ez az egyetlen ismert megoldás.

Ó, meg persze lehet még beszélni a dologról. A mindenféle humanisták, meg emberjogi aktivisták, meg hasonlók általában ezt szokták "tenni". (Bár nehéz azt "tettnek" nevezni, hogy pofáznak) És persze az említettek azonnal tiltakozni kezdenek, ha olyan szavakat hallanak, mint "gyarmat" meg "tank" meg hasonlók. Amint tényleges megoldás lehetősége vetődik fel, azonnal elfelejtik az éhínséget, és helyette a másik mániájukat, a "világbékét" (üres és semmitmondó fogalom) veszik elő. Így aztán persze nem is lesz soha semmi.
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1167 Dátum: 10 márc 14, 12:21:13 »

Hmm... Gyarmatosítani kell őket. Szerintem ezt senki nem fogja meglépni, mert nincs semmi afrikában már, ami értékesnek lenne mondható. Az amcsik is inkább az olajra utaznak, meg az oroszok is. A módszerekről meg annyit hogy az első munkatáborokat nem a németek de nem is az oroszok hanem az angolok hozták létre afrikában és jó pár törzset kiirtottak direkt... De persze elhozták a civilizációt, hurrá!
Naplózva


 
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1168 Dátum: 10 márc 14, 12:25:26 »

Az első munkatáborokat valóban az angolok hozták létre, de oda a búrokat vitték, holland származású fehéreket. Ez mondhatni "európai belügy" volt csak afrikai harcszíntéren.

Nincs semmi? Csak gyémánt, urán, meg sok egyéb nyersanyag. De én nem is erről beszéltem, hanem arról, hogyan lehet véget vetni az éhínségnek. A gyarmatosítás alatt rendrakást értettem. A nyersanyagokat meg ki lehet termelni, ez is csak munkalehetőséget ad az ottaniaknak, munka nélkül pedig semmiféle gazdaság sem működik.
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1169 Dátum: 10 ápr 04, 18:01:21 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:52:14 írta Slane » Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!