24 máj 01, 19:46:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Neked milyen hosszúságú animek jönnek be?
1-2 részes(általában OVA) - 1 (0.3%)
13 körüli - 11 (3.7%)
26 körüli - 65 (21.9%)
52 körüli - 37 (12.5%)
100 körüli - 14 (4.7%)
200 körüli - 34 (11.4%)
szinte "véget nem érő", vagyis a fentieknél is több - 135 (45.5%)
Összes szavazó: 284

Oldalak: [1] 2 3 ... 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Milyen hosszú legyen?  (Megtekintve 30060 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Ben Tennyson
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315


« Dátum: 08 máj 19, 20:38:11 »

Nah menlyik? Hát, én mindent szeretek.. xD majd szavazok egyre, de az titok marad xD
Naplózva
Minority
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


« Válasz #1 Dátum: 08 máj 20, 14:06:21 »

Én a 20-40 közötti animéket szeretem, mert ott a szereplők hátterének-származásának gondolatát is belefüzik és akkor legalább van foggalmam rola hogy ki a fene az... ikszdé
Naplózva


Join The Naruto Online Multiplayer Game Naruto - Arena.com
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #2 Dátum: 08 máj 20, 14:25:39 »

Olyan miért nincs, h egyéb?  >.<#
Amúgy én az olyan 13-26 részeseket szeretem, de még a 40-50-60 is jó  Pojén
De néha már kezd zavarni, h pl. Naruto Bleach már a végtelenségig megy és soha nem lesz vége  Pojén (na ez aztán az értelmes mondat x'D)
Naplózva

Minority
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


« Válasz #3 Dátum: 08 máj 20, 14:36:02 »

Narutotol énis megtok őrülni amikor már 200 részen keresztül tanulja a hülye technikáit... ikszdé
Naplózva


Join The Naruto Online Multiplayer Game Naruto - Arena.com
renato
Vendég
« Válasz #4 Dátum: 08 máj 23, 19:36:22 »

Az a legrosszabb mikor a 200. ban sajátítja még el az alapokat...
Naplózva
Ciccus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


♥♥ KoCkA kLuBb ♥♥


« Válasz #5 Dátum: 08 máj 23, 22:20:52 »

Ez attól függ. A történettől. Nagyon nem mindegy miről szól. Pl.: Narutot nem lehetett volna rövidebben megcsinálni. (Max. fillerek nélkül. De akkor is 100 rész körüli.) De pl. a Death Noteból vagy az Elfen Liedból nem tudnék több részt elképzelni.  Gondolkozik
Naplózva


A halál nem szomorú. Az a szomorú, hogy a legtöbb ember nem is él igazán.

Háborúzni a békéért olyan mint baszni a szüzességért.
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #6 Dátum: 08 máj 24, 00:15:57 »

Én a legtöbb esetben ilyen 26 rész körüli terjedelmű animéket nézek, de igazából úgy vagyok vele, hogy tök mindegy hány részes ha jó. Mosolyog
Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #7 Dátum: 08 máj 24, 07:50:57 »

Énis 26 részes animékat bírom: Kiddy Grade, LOVE HINA (életem legjobbbja) ikszdé......
De nekem mindegy, csak legyen ó a toryja.....

Narutót is csak a fillerezéssel szúrták el ikszdé
Naplózva

xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #8 Dátum: 08 máj 24, 11:30:51 »

nekem is tök mindegy hány részes csak jó legyen és ha jó akor minél több rész anál jobb (persze van kivétel is PL death note Elfed Lien és egyéb  )  Pirul néha meg megőrülök hogy nincs több rész PL bakuretsu tenshi
Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
Sai_perv
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


WWW
« Válasz #9 Dátum: 08 jún 10, 18:28:59 »

Ahogy nézem a 26 körüli vezet. Mosolyog Szerintem is az a leg ideálisabb hossz...
Naplózva


Kuru kuru Kuru!!  ikszdé .:Mononoke:.
*__* BJD / ~DA~ / Nitro+Chiral
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #10 Dátum: 08 jún 10, 22:15:41 »

Általában a 13 és a 26 rész körüliek szoktak bejönni.

Az 1-2 részes OVA-k valahogy nem is tudom... Nem mintha sokat láttam volna, talán max 3-at. Valahogy mintha csak egy kiragadott rész lenne egy sorozatból, ami nem került vetítésre.

Movie-k-nál meg valahogy pont a hossza az ami zavar, mondjuk az mellékes, hogy megnézek egyszerre 10-15 kb 25 perces részt.

Egy 13 részes sorozatot is elég esemény dússá, és hosszúnak látszóvá lehet tenni pl Elfen Lied,  H2O, Shingetsutan Tsukihime, Juu Ou Sei, de pl van olyan is ami nem teljesen összefüggő részeket (vagy 1-2 részes történeteket tartalmaz) pl Gokusen, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu. De találkoztam már olyannal is, ahol sokalltam a 13 (12) részt pl Happines.

A 26 részes alkotások meg hát eléggé esemény dúsak szoktak lenni, vagy ha nem, akkór a közepén van egy csavar, ami teljességgel megváltoztatja az ember szemléletét. pl Trinity Blood, Shkugan no Shana (1. szezon), Chrono Crusade, Mai HiME...stb vagy pl egy kellemes se nem hosszú se nem rövid történetet adnak mint pl  Love Hina, Ai Yori Aoshi, Chobits,  D.N. Angel, Gantz..stb de gondolom azon megoszlanak a vélemények, hogy minek volt elég vagy éppen kevés része...

S hát ugye a kakukktojás(ok)
Amikről nem igazán lehet megmondani, hogy "rövidebb" 13 vagy 26 rész körüli, vagy ennél hosszabb, hiszen több szezonból is álhat Pl Rosen Maiden, Sahkugan no Shana, Code Geass, Girls Bravo, Slayers, Zero no Tsukaima,  Full Metal Panic! s az egyebek. Szal nem tudom, hogy most az ilyeneket egyben, vagy szezononként kellene e tekinteni, mert van hogy szinte teljesen elkülönül a kettő, de van hogy abszolút de egymásra épül, viszont a második szezon eseménydússág szempontjából elmarad elődjétől.

52 rész körüliek.
Hát mondjuk ezen kategóriából nem láttam túl sokat, de azt kell mondjam hogy ez az ami egy kényelmes tempó mellet is elég eseménydús tud lenni, valamint a karakterek nagy része is jól ki van dolgozva pl: Hagane no kinjutsushi, Blood+, Shaman King, Hikaru no Go. Mondjuk volt olyan is aminél az elejét úgymond meglehetősen hosszúnak és erőltetetnek tartottam, de aztán már azt sajnáltam, hogy túl kevés részt csináltak belőle ilyen pl a Juuni Kokuki.

100 és 200 az annál több részből állók.
Ezeket egybe veszem, mivel az a "kevés"  amit láttam többnyire a két kategória határ értékén vannak, de persze itt a kevés szót ellensúlyozza a terjedelem.

Naruto azt kell mondanom, hogy nem tűnik olyan hosszúnak, mivel egyetlen unalmas pillanat sincs benne. Leszámítva a fillereket, amik habár csak a sorozat kb 70%-át teszik ki nekem valahogy háromszor annyinak tűnt.

Bleach, kb hason ló, annyi különbéggel, hogy itt a fellerek többnyire nem 1-2 részes kis stuffok, hanem hosszabb történetből álltak/(nak).

Dragon Ball univerzum
Hát erre lehet mondani, hogy kb mint a rétes olyan hosszú ra lett nyújta.
De talán ez is néző pont kérdése, mert amikor a tv-ben néztem napi egy részt, akkor a Goku vs Cheki Chun küzdelem is irtó hosszúnak tűnt, viszont később gépen nézve még a pár percig tartó Goku vs Freeza harc sem tűnt olyan hosszúnak, amit kb 20 részre terjesztettek ki.

Yu Yu Hakusho
Hát csak annyit, hogy az "elején" a harci tornás részeket irtó hosszúnak találtam, de azért összességében jó volt.

S hogy ez se maradjon ki...
Inuyasha
Itt sincs panasz a történet tartalmát illetően, kivéve a üldözzük levágjuk elmenekül Naraku és még vagy hússzor féle játék, amik gondolom fillerek lehettek.

¤_¤


Naplózva

AVENGER
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


« Válasz #11 Dátum: 08 jún 13, 15:14:17 »

nekem nemtom mér de a 100 rész körüliek jönnek be
Naplózva
Takemitsu
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 578


« Válasz #12 Dátum: 08 jún 13, 15:45:38 »

25, és többszörösei, mivel optimális esetben kényelmesen kiférnek így egy dvdre. Nevet
amúgy végülis mindegy, csak jól legyen megcsinálva
Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #13 Dátum: 08 jún 13, 15:50:29 »

Én általában a rövidebb terjedelműeket kedvelem. Max 10-15 részre értem. Persze ha jó és érdekel amit nézek, akkor eltekintek ettől a nézetemtől. Nyelvesít
A hosszabbaknál nagyon zavar a "rétestészta" effekt, ami ilyenkor óhatatlanul előjön majdnem minden animénél. :'X
Naplózva
ArashiKaze
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 68



WWW
« Válasz #14 Dátum: 08 júl 02, 13:07:08 »

Szerintem nem a hossza a lényeg, hanem a tartalom. Ugyanúgy megnézem a Naruto-t, mint a Death Note-ot vagy a Fullmetal Alchemist-et. Habár a "Barátok Közt effektus" tényleg gáz.
Naplózva


Oldalak: [1] 2 3 ... 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!